Sta posle s9+

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Sta posle s9+

Post od Night »

Dobro vece :)
Koristim s9 plus 7 meseci, i razmisljam da ga zamenim za neki drugi model. U poslednje vreme sam gledao nekoliko modela.

iPhone X
S10 (+)
Note 9 (mada ne vidim da je nesto drugaciji od mog telefona)
I eventualno mate 20 pro, mada ne znam, dosta me brine ta google zabrana, ali moram da priznam da nisam najbolje to propratio.

Kod telefona mi je bitna fluidnost, baterija (malo mi se smucilo sta nam samsung radi sa exynosom) kvalitet zvucnika, kamera, i takodje bitna stavka mi je da telefon ne gubi brzo na ceni. Takodje dual sim mi znaci, ali nije presudno. :)
Sto vise gledam i razmisljam, to vise ne znam sta da radim :lol:

Hvala unapred na savetima. :)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle s9+

Post od znemanja »

Pa ako želiš dual SIM onda otpiši iPhone. Shodno tvojim nabrojanim zahtevima, S10 Plus se nameće kao najbolje rešenje. Ima odličnu kameru, stereo zvuk, dual SIM je, baterije je sasvim OK, OneUI je jako fluidan.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sta posle s9+

Post od Joxy »

Trenutno koristim Mate 20 Pro i nakon odredjenog perioda druzenja sa tim modelom, uvek bih najpre njega izabrao i svima preporucio.
Odlicna cena trenutno za zaista poprilicno kompletan mob. Dobio je Android 10, update je zaista vrhunski, apsolutno sve sto su promenili je bolje, nista nisu zeznuli, sto je realno retkost u danasnje vreme kada su veliki apdejti u pitanju (prelazak sa jedne na drugu verziju Androida).
Sto se tice zabrane, to uopste ne treba da te brine jer jedini model na koji se ta zabrana odnosi je Mate 30, a po svemu sudeci ce i ta situacija biti resena vrlo brzo. Svi Huawei modeli koji su izasli pre Mate 30 su apsolutno bezbedni.
Tako da je zakljucak jasan, ako zelis odlican mob po zaista vrhunskoj ceni za ono sto nudi, definitivno Mate 20 Pro. Ako cena nije presudni faktor onda slobodno mozes ici na S10+. [emoji4]

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Sta posle s9+

Post od Evindzer »

Ja svojim poznanicima (koji nemaju posebne zahteve, osim da im telefon traje što duže, a da radi dobro) obično preporučim neki od najjačih Samsunga, jer su prilično zaokruženi modeli i serviser je od poverenja, ali, da za sebe biram neki od gore pobrojanih, verovatno bih izbrao M20P - i pored obrve, koja mi ide na jetru. Ima odličan ekran (početne boljke su odavno prošle, koliko znam), odličnu kameru, a računam da je i baterija takva.
S10+ sam video samo dva puta i pre bih uzeo S10, s kojim sam se malo bolje upoznao. Dovoljno velik za svaku vrstu rada, a opet dovoljno manji da lepše i lakše staje u šaku, a baterija mi ne bi bila bitna jer bi sigurno izdržala jedan dan.
IPX sam dobro upoznao, kompaktan je i relativno elegantan, lak za rad jednom rukom (kome ne smeta svajpovanje, kao meni), ali pored novih Ajfona, preskočio bih ga bez razmišljanja: jesu skuplji (jer su novi), ali su i bolji, skoro po svemu. Da li to opravdava razliku u ceni, ne znam jer mi iOS ne odgovara, pa Ajfone za sad ne razmatram ozbiljno za kupovinu. [emoji4]

Night
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 124
Pridružio se: Pon, 12. Maj 2014. 16:20
:: iPhone XR

Re: Sta posle s9+

Post od Night »

Pre svega, hvala svima na odgovorima. :)
Uzeo bih ja s10 plus, ali ne znam koliki ce to biti upgrade sa s9+.
Kod iphone-a me brine baterija, i da li uopste moze da izdrzi ceo dan, sa jedne strane cujem da je baterija dobra, a sa druge da ne moze da sastavi do 16h, pa bih voleo da mi kazete na sta otprilike mogu da racunam.
Izgleda da cu nasumicno izabrati :lol:

Edit: Sad mi je pao na pamet XR. Sta mislite o njemu? Svestan sam da nije amoled na koji sam navikao, al' mislim da mi nece biti problem IPS

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle s9+

Post od znemanja »

@Nigt, ja sam prešao sa S9 Plus na S10 Plus i oseti se razlika, nista drastično, ali je svakako upgrade. Što se tiče iPhone XR taj model uopšte nije u klasi sa S10 Plus, inferiorniji je u svakom pogledu, a ekran je osetno lošiji u odnosu na S10 Plus.

Sent from my Samsung Galaxy S10 Plus using Tapatalk
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle s9+

Post od yocasylver »

Lomim se i ja da li da menjam Mate 10 Pro.Za bilo sta drugo trebam dodati min 150 evra.A to drugo je iste konfiguracije sa mozda malo brzim procesorom i drugacijim kucistem.Gledao Nova 5T,Honor 20,Xiaomi Mi 9T Pro.Sve ovo nije vredno doplate jer ne dobijam nista mnogo bolje. P30 Pro bi bio napredak ali mnogo je veca doplata i suprug ga ima pa mi nije interesantno.Generalno,ne svidja mi se zakrivljen ekran.Da mi se svidja uzeo bih Mate 20 Pro.Mozda napravim pauzu jos godinu dana ili dve dok mi ne istekne ugovor.

Joxy
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4989
Pridružio se: Uto, 25. Feb 2014. 13:31
:: Samsung & Apple
:: Spajamo nespojivo :D
Lokacija: Kragujevac

Re: Sta posle s9+

Post od Joxy »

Night napisao:Pre svega, hvala svima na odgovorima. :)
Uzeo bih ja s10 plus, ali ne znam koliki ce to biti upgrade sa s9+.
Kod iphone-a me brine baterija, i da li uopste moze da izdrzi ceo dan, sa jedne strane cujem da je baterija dobra, a sa druge da ne moze da sastavi do 16h, pa bih voleo da mi kazete na sta otprilike mogu da racunam.
Izgleda da cu nasumicno izabrati [emoji38]

Edit: Sad mi je pao na pamet XR. Sta mislite o njemu? Svestan sam da nije amoled na koji sam navikao, al' mislim da mi nece biti problem IPS
Nema sta da traze iP X i XR pored S10+, ne znam uopste kako su se oni i nasli na ovoj listi. [emoji4]
Dakle ako lova nije problem onda S10+. Sa druge strane ako zelis da ustedis koji € a da i dalje imas odlican i poprilicno kompletan mob onda svakako Mate 20 Pro. [emoji4]

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sta posle s9+

Post od Batak »

yocasylver napisao:Lomim se i ja da li da menjam Mate 10 Pro.Za bilo sta drugo trebam dodati min 150 evra.A to drugo je iste konfiguracije sa mozda malo brzim procesorom i drugacijim kucistem.Gledao Nova 5T,Honor 20,Xiaomi Mi 9T Pro.Sve ovo nije vredno doplate jer ne dobijam nista mnogo bolje. P30 Pro bi bio napredak ali mnogo je veca doplata i suprug ga ima pa mi nije interesantno.Generalno,ne svidja mi se zakrivljen ekran.Da mi se svidja uzeo bih Mate 20 Pro.Mozda napravim pauzu jos godinu dana ili dve dok mi ne istekne ugovor.
Uzeo i suprug?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

yocasylver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1668
Pridružio se: Pet, 10. Okt 2008. 08:54
:: Huawei P40 Pro
Lokacija: Beograd

Re: Sta posle s9+

Post od yocasylver »

hahahahahh,progutao slovo.Kasno sam pisao,hvala na ispravci.

Batak
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1118
Pridružio se: Pon, 01. Maj 2017. 11:31
:: Samsung S8 plus

Re: Sta posle s9+

Post od Batak »

Dobro je. :D

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Odgovori