Problem sa Viberom

Pravila foruma
Android deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
AcerAlcatelAsusDellHuaweiHTCLGMotorolaSamsungSony EricssonZTE
djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Problem sa Viberom

Post od djordjemalisic »

Moja supruga ima problem sa Viberom na njenom S5 mini, naime, posle instalacije i nakon unosa broja izbacuje gresku.

Probao sam da obrisem cache, ali nije pomoglo.

U sustini, ne radi mi se hard reset njenog telefona i ako bi moglo da se resi na bilo koji drugi nacin, bilo bi super.

Ono sto je simptomaticno je da je Viber radio sve dok nije promenila karticu, tj broj telefona.

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Problem sa Viberom

Post od m@c|-|oR »

Probaj da obrišeš viber folder na sd kartici, tu mogu biti neke gluposti koje mu smetaju.
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

djordjemalisic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 181
Pridružio se: Pet, 19. Sep 2014. 20:46
:: xXx
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Problem sa Viberom

Post od djordjemalisic »

Probao i to, ali nece.

Novi momenat, kad sam uneo svoj broj telefona, normalno je prihvatio i nastavio sa registracijom...

acamatic
Expert
Expert
Postovi: 3710
Pridružio se: Pon, 10. Okt 2011. 12:24

Re: Problem sa Viberom

Post od acamatic »

Ajde da se i ja uključim imao sam takav problem kao tvoja supruga. Samo odjednom nisam mogao da se logujem na postojeći SIM broj, pokušavajući ko zna koliko puta i uvek bezuspešno. Jer je pojavljivalo da sms kod koji pošalju nije tačan. I tako u krug, primao čak i pozive od njih i uvek kada bih otkucao taj kod ne bi bio tačan.
Svaki drugi broj(sim) koji sam probao na svom telefonu je bez problema prošao registraciju i to je odmah značilo da nije do telefona i tu mogućnost sam isključio (što znači da nije imalo potrebe da se radi hard resset).
Onda sam krenuo u rešavanje SIM problema, pokušavao u krug sve živo, pisao mail viberu i svaki put sam dobio odgovor isti. Shvativši da nema pomoći oko mail supporta jer je odgovor automatski (robotski) i to sam sklonio kao mogućnost pomoća. Pošto registracija i dalje je bila bezuspešna ja sam dobijao svaki put zabranu opet registracije na 24 sata. Jer imate valjda 2-3 x dnevno da pokušate pa tek onda opet za 24h.
I tako ostavim par dana, nisam ništa pokušavao i probam opet kad ono isto ne može da prođe registraciju. I onda mi pomogne jedan amerikanac, tj da mi savet kako da rešim koji se ispostavio kao pozitivan. Dao mi je savet da odem na sajt viber support, u desnom uglu sajta negde na sredini kako se sećam piše viber live chat(ili tako nekako). Na to se klikne, popuni se formular sa podacima(obavezno svi tačni) i posle 30tak sekundi se javlja čovek iz support - a i sa njim četuješ u vezi tog problema. Kažeš šta te muči oko registracije, sve opišeš i on kaže da će srediti za 12 sati. I posle toga registracija prolazi bez problema. Nisam opisao šta je kod mene bio problem (razlog) jer hoću da sačuvam to jer ipak mi ovde stoji nick(pun) i znaju ljudi da sam iz kg, a ovde je sve javno. A ti đole ako ti treba neka pomoć preko PP se javi.

Nemanja 3.5G
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 111
Pridružio se: Pet, 14. Jan 2011. 18:36
:: HTC M8

Re: Problem sa Viberom

Post od Nemanja 3.5G »

Radio sam reinstall telefona, imam sacuvane viber poruke koje su u txt formatu. Kako i da li mogu da vidim sve poruke kao pre sto sam imao? Kad ubacim samo u viber folder ne ocitava ih aplikacija... Ima li neko resenje?
Nokia: N73 ME, N95 8GB, HTC One_M8

cekicm83

Re: Problem sa Viberom

Post od cekicm83 »

Imate li problem sa viberom pri primanju poruka?I ako mi radi u pozadini, ne ubijam ga, poruke umeju da kasne i po vise od 5 minuta?Azuriraju aplikaciju cini mi se svaka 2 dana ali kao da ni ne poboljsavaju nista tj kao da neznaju da je usavrse.Inace koristim p30 lite ako to nesto znaci uopste.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Problem sa Viberom

Post od Evindzer »

^ Vajber je smeće, pređi na bilo šta drugo.

cekicm83

Re: Problem sa Viberom

Post od cekicm83 »

Ranije nije bio tako los, sada je blago receno uzas, ili kako si vec rekao "smece".Koristim whatsapp isto, odlicna aplikacija, nemam primedbi, ali mnogi koriste samo viber ovde u Srbiji, popularniji je od whatsapp u Srbiji, za razliku od inostranstva gde se mnogo vise koristi whatsapp.

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Re: Problem sa Viberom

Post od sugarcoated_ass »

Meni na poslu stalno se*u što ne koristim Viber jer tamo imaju grupu za ceo tim pa tu objavljuju razne stvari, a mene posebno obaveštavaju. [emoji1787]

Sent from my Nokia 8.1 using Tapatalk

cekicm83

Re: Problem sa Viberom

Post od cekicm83 »

sugarcoated_ass, hahahaha, dobar si. haha Neka se muce malo.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa Viberom

Post od Apolo »

Kad je bio poslednji update za Viber? Drugar mi šalje da mu se pojavila opcija da može isključiti da se fotke automatski čuvaju u galeriji, ali ja i dalje ne vidim na S10e. Da li ima još neko da mu fali ova opcija?Slika

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

niko1a
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 715
Pridružio se: Uto, 27. Jan 2015. 23:46
:: android

Re: Problem sa Viberom

Post od niko1a »

Ne znam kad je bio poslednji update, ali meni su opcije iste kao na ovoj slici sto si postavio, a to za cuvanje u galeriji mislim da je moglo uvek da se namesti da to nije novitet, vec da je novo to da od pre x updatea moze da se bira kvalitet slika koje saljes.

cekicm83

Re: Problem sa Viberom

Post od cekicm83 »

Apolo, Pre otprilike mesec dana je u azuriranju Vibera pisalo da nudi tu opciju, azurirao naravno ali nemam je u opcijama kao i ti.Zadnje azuriranje je bilo cini mi se u petak.Ali opcije i dalje nema.Ma azurirali oni ili ne, viber je tesko djubre od aplikacije ali srbi to nikako da shvate.Izadjes van nase zemlje i odmah primetis da ljudi masovnije koriste whatsapp i to mnogo vise.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa Viberom

Post od Apolo »

Na službenom imam tu opciju, a na privatnom nemam. Djubre su meni i Viber i WA, mrtva trka. Imam grupu ljudi sa kojima se čujem na Telegramu gde nemam nikad problema, a ove dve su iz nužde.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa Viberom

Post od Apolo »

Da li je to samo kod mene ili se i vama javlja kada stigne poruka preko viber izadje notifikacija na kojoj piše "Viber new message" I onda kad udjem u aplikaciju stigne opet notifikacija sa imenom osobe koja je poslala poruku ili se samo promeni i prikaže broj novih poruka pored osobe koja je poslala?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

cekicm83

Re: Problem sa Viberom

Post od cekicm83 »

Apolo, meni se to desava care.Viber je tesko djubre.Imam dosta kontakta na dnevnom nivou i veruj mi dodje mi nekada da poludim.Zna i da se zamrzne.Ali to je sto je.

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: Problem sa Viberom

Post od Apolo »

Bio update Vibera, izgleda da su popravili ovaj bug.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Festina lente.

cekicm83

Re: Problem sa Viberom

Post od cekicm83 »

Ima li neko jos uvek problem sa ovom aplikacijom?Naime sinoc ne ostavim slucajno viber u pozadini tj ugasim aplikaciju u multitaskingu i desi se sledece.Poziv, telefon zvoni ali na ekranu niti ko me zove niti opcija za javljanje odbijanje poziva.Ama bas nista, kao da i nemam Viber poziv.Telefon otkljucam udjem u Viber a on i dalje ne pokazuje nista.Samo notifikacija o propustenom pozivu kada je prestao da zvoni.Inace P30 lite je u pitanju i sa stabilnom verzijom Androd 10.Znam da su se mnogi ranije zalili na isto na raznim forumima ali ne znam sada kako je

Odgovori