iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

iPhone 12

Slika

Slika

SPECIFIKACIJE: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12-10509.php

********************************************************************************************
iPhone 12 Mini

Slika

SEPCIFIKACIJE: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_mini-10510.php

********************************************************************************************
iPhone 12 Pro

Slika

SPECIFIKACIJE: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_12_pro-10508.php

********************************************************************************************
iPhone 12 Pro Max

Slika

Slika

SPECIFIKACIJE: https://www.gsmarena.com/apple_iphone_1 ... -10237.php
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Apolo »

Нова итерација - прекопиран коцкасти дизајн са петице, notch и даље ту, остало стандард - све као револуционарно а већ постоји на другим телефонима. Као и раније сада ће људи чекати пад цена старијих модела да би пазарили неки од тих Ајфона.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

Meni su novi iP ok, dizajnerski mi je bolji iP 11 Pro Max nego iP12 Pro Max. Po meni, nema razloga za prelazak sa 11 Pro/ 11 Pro max na 12 Pro/12 Pro Max. Mene brine izbacivanje slušalica i punjača iz pakovanja. To će u narednim iteracijama S i Note serije da uradi i Samsung, a kasnije i ostali proizvođači.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od m@c|-|oR »

Dobro za slušalice, bez njih se nekako i može. I tako sada bez "žičane" konekcije se mogu nabaviti razni BT modeli.
Ali punjač? Msm, kako će uvažiti garanciiju ako se telefon spali nekim after market punjačem?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

m@c|-|oR, ali za cenu od oko 1000 evra (iP 12 pro i iP 12 Pro Max) moraju da budu i slušalice u pakovanju, bez obzira što sad skoro svi koristimo neke bežične. Za punjač je nonsens da ga izbace iz pakovanja, šta da rade ljudi koji redovno pradaju predhodni model kada kupuju novi model, oni nemaju punjač od predhodnog telefona da koriste na novom telefonu. Drugo, tačno je to što navodiš, neki će što iz neznanja što iz drugih ralzoga, kupiti neki kineski jeftin punjač koji može da ošteti i bateriju i ostatak hardver, a to nije podložno garanciji (greška korisnika pri rukovanju uređajem).

Dakle, odluka da izbace punjač i slušalice iz pakovanja pod izgovorom ekologije je čist bezobrazluk da se od korisnika uzme još par destina evra za nužne dodatke za telefon.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Apolo »

Тај њихов безобразлук није ништа ново. Они згрћу велике паре од тих додатака. Али оно што ме брине јесте да ће и други највероватније ускоро да крену њиховим стопама.
Festina lente.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od miodrage »

Nemanja, to sa nekim no name ili kineskim punjacima vazi u Srbistanu, i tu na Balkanu, kao i na slicnim sirotinjskim trzistima. Glavna trzista za Apple su, slozicete svi ovde: USA, Kina, EU, Brazil, Japan. Tamo takvih punjaca nema ili ima jako malo. Prosecnom Ameru, ili Nemcu, ili Englezu, tih 10-20-30€ vise za punjac nije neki veliki izdatak, a sada ce Aukey, Anker i slicni da izbace gomilu najrazlicitijih da to bude i neka vrsta personalizacije. Takodje, veliki broj ljudi vec ima svoje bezicne punjace ili zidne punjace...
Mi ovde smo za Apple sitniji od statisticke greske, i nase trziste uopste nije u fokusu. Verujem da su pre donosenja ovakve odluke uradili vrlo precizno sondiranje trzista, dobili dobar uzorak, i na osnovu odgovora doneli svoju odluku. Sluske - pa vec godinama koristim BT. Punjac - imam nekoliko Apple punjaca kuci, kao i par kablova, Verujem da nisam usamljen slucaj. Ovo mozda moze da predstavlja problem nekome ko prvi put kupuje iPhone, ali sam ubedjen da ce sada u prodaji odmah da nude punjace po nekim akcijama i slicno, tipa samo sada ako uzimate telefon, evo i brzi 18W punjac za samo 4.99, a nominalna cena je lupam 19.99.
Sto se tice ostalih proizvodjaca verujem da cemo za par meseci videti masu njih kako uklanjaju sve sto mogu iz pakovanja, sledeci Apple.
Hteli to priznati ili ne, Apple jeste u mnogim stvarima trendsetter, i to je cinjenica.
Oni su uveli prst umesto stilusa (na velika vrata, nisu izmislili), micro-SIM, nano-SIM, e-SIM - sve je to njihovo "maslo"...
You can love it, you can hate it, but you cannot ignore it. I toga se oni slepo drze i za sada im dobro ide.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Draco
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 375
Pridružio se: Čet, 25. Feb 2010. 13:32
:: iPhone 11
:: ???

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Draco »

Као фан Јабуке и корисник од 5S модела прилично сам разочаран избацивањем пуњача и слушалица. Убацити каблић у кутију и помпезно саопштити како се показало да пуњач и слушалице нису више неопходни је више од безобразлука. Али није да нисмо навикли... Изгледа их волимо какви год да су и колико нас год праве будалама.
Тачно сам знао да ми нешто мора покварити одушевљење повратком "коцкастог" дизајна 🙄

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od miodrage »

Pa nije da ove stvari nisu bile najavljene mesecima unapred. Od iPhone 4s naovamo, iznenadjenja izostaju jer se sve zna mnogo unapred.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Apolo »

Без икаквог вређања било кога, али нажалост већина фанова Ајфона се труди да сваку њихову ирационалну одлуку некако оправда.
Било да је то ОС који је да верзијом 14 ископирао поприлично Андроид што се тиче неких ствари, па до дизајна где су сад ископирали свој модел 5 и претпостављам да ће сад наредне 3 године да фурају исти фазон.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

iOS je već neko vreme inferiorniji od Androida, tako da sada iOS kopira Android. Dok iOS nije imao widgete to je od strane iOS korisnika bilo pravdano da je to nepotrebno, suvišno i nepraktično. Sada kada iOS ima widgete oni su predstavljeni kao neko poboljšanje sistema. Izbacivanje punjača nema nikakvu ekološku pozadinu, osim više profita za Apple.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Evindzer »

Sviđaju mi se plave nijanse i veličina Minija. Takođe, imam utisak da će kamera biti najbolja na tržištu. Ne sviđa mi se klasično eplovsko prose*avanje oko zaštite okoline, a ovamo ni kablić koji su uvrstili u pakovanje ne može da se nakači na punjače starije od onih prošlogodišnjih. Sledeće godine garantovano gledamo istu priču kod Samsunga, a najverovatnije i kod ostalih. 🤬

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Apolo »

Негде сам прочитао да су се поједини жалили како су ивице новог дизајна оштре. Ово би требало да буде реинкарнација дизајна Ајфон петице, мада некако опет неубедљиво. Ове заобљене ивице на моделима типа 6, 7 и 8 су по мени боље одрађене.
Festina lente.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

iPhone 11 Pro Max je po meni dizajnerski jako dobro odrađen uređaj. Da mogu da svarim ogavni notch kupio bih ga kao sekundarni uređja. Novi iP 12 pro je, po meni, dizajnerski inferiorniji od ip 11 pro, napredak se vidi svakako između regularnog IP12 i P11 gde je 12 osetno unapređen.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od znemanja »

Zanimljiv speed test između ip 12 pro i s20 FE.

https://youtu.be/epx3lxyJP9A
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Evindzer »

https://mts.rs/oec/pojedinacni-uredjaji ... -pro-256gb

'Ajmo, braćo, dok je ovako jeftino, šteta je propustiti. 🤪😆😆

Apolo
Expert
Expert
Postovi: 3803
Pridružio se: Čet, 26. Dec 2013. 21:37
:: Sony Xperia 5 II
:: Samsung A6+ (2018)
Lokacija: Beograd

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Apolo »

Штедите боље паре за залихе, у Белгији због "закључавања" испражњени рафови. Just saying😄
Festina lente.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od Evindzer »

↑ Čuo sam da i Francuzi razmišljaju o vanrednom stanju. Možda i ovi naši zatvore zemlju tokom zime, taman da imam izgovor da je izlazim iz stana. 🤣🤣🤣🤣🤣

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 12/12 mini/12 pro/12 pro Max

Post od miodrage »

Eh kad bih ja mogao posao da radim iz topline svoje sobe, osim na WC ne bih izasao nigde!
Ja sam valjda jedina budala koja je uzivala tokom lockdown-a jer nisam morao nigde bez preke potrebe, dok su svi oko men sizili.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori