Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

Joxy napisao:^ Mene zanima poredjenje kamera Mate vs Note.
I mene. [emoji16][emoji1303]
Janka, hvala za detaljan opis i odgovor, sad mi je još više žao što ne naručih manji N10 kad je bio na popustu, osim karakteristika ekrana, ToF-a, baterije i RAM-a, ostalo bi trebalo da je isto kao na većem.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Osim selfi kamere koja je daleko bolja nego na Mate, pohvalno mogu reći i za glavnu kameru. Digitalni zum ide do 10x i jako je prihvatljiva slika u dnevnim uslovima. Poredio sam sa kolegom koji ima P30 Pro i jeste kod njega čistija nešto slika na 10x ali kad uzmem u obzir silne module, periskope, megapixele i ostala čuda onda i nije toliko bolja (slična konstatacija kao za brzo punjenje).

U dnevnim uslovima su slike oštrije i boje su nešto naglašenije bez obzira da li bio upaljen scene optimiser ili ne, ali eto meni se svidjelo. U večernjim uslovima nisam detaljno sad testirao ali sam u kući slikao sa i bez noćnog moda u dosta prigušenom svjetlu gdje je razlika ogromna. Manjkavost je što nema tajmera koji odbrojava koliko treba još da bi se slika okinula u noćnom modu, dok Mate ima. Probaću napraviti par fotografija sa sličnim uslovima u mjestima gdje sam sa Mate slikao kako bi nešto bolje poređenje napravio.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od pero0000 »

Evo ma najzad u ovom taboru.
Posle niza "zaobilaznih puteva" u proteklih 10 meseci, Note desetka je tu.

painmaster
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Sub, 12. Maj 2012. 08:47
:: Samsung Note8 duos
:: Microsoft Lumia950XL

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od painmaster »

Od kraja avgusta kad sam ga uzeo, pa do sad, note 10+ mi je i dalje najlepsi telefon na trzistu. Ravne ivice, minimalno zaobljen ekran u coskovima, aura glow boja jos uvek aktuelna sa svojim izgledom. Po meni najlepsi Note koji je izasao na trziste a imao sam ih sve od prvog do ovog poslednjeg. O S penu i tehnickim karakteristikama i o mogucnostima ne bih govorio jer se zna da su vrhunske. Jedina mana za mene je singl sim, moj model je SM-N976B, ali to nadoknaduje 5G podrskom koju imam u zemlji gde zivim pa mu i ne zameram.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Meni je dual sim trenutno "must have" jer aktivno koristim privatni i službeni broj, a nikako mi se ne vuku dva telefona. Ja sam takođe prezadovoljan za sad sa desetkom, a od danas sam ga upario sa Galaxy Watch 46mm BT verzija. Znam da nema autonomiju kao Huawei ali jednostavno da kompatibilnost mi je neophodna u smislu da dva uređaja rade kao jedan, jer Huawei Watch GT2 i Note to nisu mogli u smislu da su kompatibilni u svakom segmentu kao što su mi to bili Mate 20 Pro i Watch GT2. :) Baterija bi mogla bolje trajati jer nisam nešto oduševljen ali eto 4G guta pa guta a procesor Exynos i uz to obe kartice na 4G signalu iako je naravno jedna samo za internet.

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od pero0000 »

Zašto ne stavis na 3G, da li ti je bas neophodno da ti radi na 4G? Ja moj držim na 3G imam oko 7h sota na običnoj desetki.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Nije da je neophodan 4G, ali iskreno nisam primjetio neku drastičnu razliku u trajanju baterije. A primjetio sam da je 4G bolje rasprostranjen u odnosu na 3G pa tako da kad prebacim na 3G nerijetko spusti skroz na 2G na mjestima gdje imam pun signal na 4G tako da mi i to igra ulogu.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

https://gigatron.rs/mobilni-telefoni/sa ... =category2

U Gigatronu spustili cenu Beleške 10+ za oko 10000. Verovatno prave mesta u magacinu za naslednika. 😉

pero0000
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1197
Pridružio se: Pet, 23. Jul 2010. 10:02
:: Samsung S10
:: Nokia 6210

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od pero0000 »

I to samo bela boja na stanju za te novce. Retko ko je kupuje, pa je snizili.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

↑ Nisam znao, nisam pogledao, samo video cenu, pa podelio, za slučaj da je neko zainteresovan. Mada mislim da je i 95000 mnogo za njega u vreme kad mu ističe mandat. 🤣

jevremn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Sep 2020. 19:07
:: Samsung Note 10+
:: Samdung note 10

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od jevremn »

Da li neko zna koji zadnji update software za note 10 kupljen je u telenoru. Koja je zadnja bezbednosna zakrpa? Kod mene stoji još iz juna meseca. A na note 10+ update mi je iz septembra. Oba telefona su kupljena kod telenora.

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

Septembarska je zadnja :)

Model SM-N970F
Model name Galaxy Note 10
Country

Serbia (Telenor) (MSR)
Version Android 10
Changelist 19542037
Build date Fri, 28 Aug 2020 09:38:39 +0000
Security Patch Level 2020-09-01
Product code MSR
PDA N970FXXU6DTH7
CSC N970FMSR6DTH7
16 godina na forumu MOBILNISVET

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Uz septembarsku zakrpu je stigao i novi One UI 2.5 koji imaju zadnji modeli :)

m@c|-|oR
Expert
Expert
Postovi: 3245
Pridružio se: Pon, 19. Apr 2010. 21:21
:: Samsung Note 20 Ultr
Lokacija: Smederevo-Niš-Šabac

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od m@c|-|oR »

Niko nije uvrstio "lite" verziju u celu ovu raspravu ?
"Kad čovek nešto neće, on nađe razlog, kad hoće - nađe način"
Kineska Poslovica

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

E, ovako, braćo:
pre neke tri nedelje, nakon što sam se vratio s puta sa Kosova i gde me je moja stara Beleška 8 iznervirala jer je bagovala sa tri aplikacije u pozadini, naručim sa oglasa Nout 10 - manji model, jer su mi cigle od preko 200 grama i 20 centi izduženosti odvratne, a i verovatnoća da mi takav model ispadne je veća, posebno kad sam na putu - i to sam uzeo crveni (!) pošto crnog nije bilo u ponudi, samo crveni i onaj šljašteći (ali ću mu nalepiti crnu foliju na leđa, pa će biti elegantno crno-crven). 😅
Uzeo sam ga od Smiljane sa KP (Dušan imao samo šljašteći, mada 20€ jeftiniji), platio 560€ i preuzeo pre oko dve nedelje.
Telefon je dovoljno mali da mi je moguće koristiti ga jednom rukom, dovoljno lagan da se ne plašim da će mi ispasti kad ga na brzinu uzmem u ruke i dovoljno brz da sam sveukupno zadovoljan.
Ono što mi se ne sviđa je što su u muzičkom plejeru izbacili neke opcije koje sam imao na N8, što dva zvučnika, iako pristojno glasna, čak i na 40-50% jačine uzrokuju da ceo telefon neprijatno vibrira i što mu je ekran, bar za mene, potpuno g**no. Boje su blago prigušene u odnosu na N8, ali to bih i prežalio da nije rezolucije od FHD+ koja je, bar na ovom primerku, očajna. Da li je do Pen Tajla ili nečega drugog - ne znam, ali ovom prilikom i zvanično povlačim reč da ne vidim razliku između FHD-a i 2K. 😉
Čak sam razmišljao i da se vratim na N8, ali on je zaista usporio, pa ću morati da se pomirim da mi se ekran ne sviđa.
Mislim da ne moram da ga opisujem detaljnije od ovoga pošto je star model i verovatno nema nikoga ovde ko je zainteresovan za njega - a ako ima, moj savet je da ga pre kupovine dobro pogledate kod nekoga, posebno ako vam loša rezolucija smeta kao meni.
'Ajde, živeli. 😁🍺

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od hynic »

Evindzer napisao:
Sre, 04. Nov 2020. 19:40
Dva zvučnika, iako pristojno glasna, čak i na 40-50% jačine uzrokuju da ceo telefon neprijatno vibrira i što mu je ekran, bar za mene, potpuno g**no. Boje su blago prigušene u odnosu na N8, ali to bih i prežalio da nije rezolucije od FHD+ koja je, bar na ovom primerku, očajna. Da li je do Pen Tajla ili nečega drugog - ne znam, ali ovom prilikom i zvanično povlačim reč da ne vidim razliku između FHD-a i 2K. 😉
Na zalost na svim novijim samsunzima je ista stvar sa zvucnicima. Sad kako kome smeta, meni najiskrenije ne smeta. U ruci mi deluje kao da telefon ima jaci bass.

Sto se tice ekrana zar nemas opciju da ga kalibrises kako god volis ? Stavi "Vivid mode" ako te rade jace boje.

Evindzer
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 9942
Pridružio se: Ned, 24. Avg 2014. 20:07
:: Samsung Beleška 10
:: Široka Noklica

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od Evindzer »

↑ Na vivid je od početka, boje na onoj drugoj, umerenijoj temi su tek katastrofalne. Mada, to mogu i zanemariti, ali više nikad neću uzeti neki Samsung koji nema ekran od 2K.

janka_88
Expert
Expert
Postovi: 3347
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2005. 12:14
:: Samsung S21 Ultra 5G
Lokacija: Banja Luka

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od janka_88 »

Evo danas je pušten zvanični update na Android 11 sa One UI 3.0 za korisnike u Njemačkoj, a u narednim danima se po običaju očekuje i za ostale regione. :)

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od zoreli »

janka_88 me preduhitrio :) ... evo ja flešnuo na N10+

Slika


Izašao Android 11 za Note 10+ verzija za Nemačku DBT ( N975FXXU6ETLL )

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-note-10-plus/firmware/SM-N975F/DBT/download/N975FXXU6ETLL/1085039/
16 godina na forumu MOBILNISVET

dusan87vr
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 79
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 09:01
:: Galaxy Note10+ N975F
:: Nokia 2626
Lokacija: Vranje

Re: Samsung Galaxy Note 10/Note 10+

Post od dusan87vr »

Jel ima neko informaciju, kad ce zvanicno za Srbiju update sa Android 11 za Note 10 plus ? Za s10 plus drugaru stigao pre 5 dana.

Odgovori