Problem nakon flash-a N70

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Problem nakon flash-a N70

Post od Vincent »

Pozdrav!

Flashovao sam telefon sa TIM-ovog na najnoviji non-brand softver, sve radi ok, ali imam jedan problem. Povremeno mi zazvoni kao poruka i umjesto poruke stoji kao neka informacija (stoji zeleno i koje označava informaciju) i piše poruka tipa ''Don't search the way of happiness, happiness is the way'', otprilike, ne baš tako i slične poruke tipa savjeta za nešto. Kako to da uklonim i šta je to uopšte???

Pozdrav! ;)
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

:roll: gde zivis i dali si pored granice neke strane drzave dali nisi ukucao neki softver za dnevne pozdravne poruke ili slicno :wink: :lol: 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

Probaj ovako...
Idi messaging, pa options, pa settings, pa other, pa memory in use ...Tu stavi memory card, pa javi sta je bilo :)
A pravo da ti kazem nemam pojma sta je, nisam se ni interesovao, ali i mene je zanimalo.
A resio sam ga na ovaj nacin koji sam napisao, pre toga mi je poruke pamtio na Phone memory.
Po meni bas i nema neke logike, ali eto, proradilo je...
Mada kada bi znao sta te poruke znace... ;)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Probaj da odes u Poruke->Opcije->Podesavanja->Info Servis pa ga iskljuci,da vidis dal ce ti stizati i dalje jer sumnjam bas na to,nema ovo veze sa skladisnom memorijom poruka!?
Pozdrav 8)

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

Ja sam rekao da nema logike, tj. veze sa mozgom, ali eto kod mene je bilo tako...Znam da su mi do tada stigle 6 poruke, naravno od ljudi iz imenika i kada idem show on mi izbaci onaj prozor sa i i neku slicnu poruku kao sto je naveo Vincent. Znam da sam onda cackao po podesavanjima u messag. i da sam jedino to uradio, promenio da mi skladisti poruke na mem. karticu (ne sto sam znao da ce to da mi resi problem, nego zato sto sam hteo da se snimaju na karticu). Da napomenem, da su mi poruke stizale kako treba, sve je bilo normalno, dok nisam resetovao podesavanja na originalna... a to su ista, ako se ne varam, koja su po defaultu postavljena posle flasha. Mozda svakom to nece da resi problem, ali meni jeste...i stojim iza toga. Inace meni je taj info ukljucen, a nemam vise problema sa "saljivim porukama".
Tolko :wink:
Poz :)
Poslednja izmena od gargamel u Pet, 22. Sep 2006. 00:06, izmenjeno 1 put ukupno.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Stavio sam na Memory Card i OK je. A ako je info service = service message onda sam i to isključio i nema ih više. Ali sam us*ao jer sam mislio da je virus pa sam formatirao memorijsku a da nisam sačuvao SMS poruke kojih imam skoro 600 koje mi trebaju!!! Ninolina mi je rekla da možda u Nokia servisu mogu da mi ih povrate. Šta mislite?
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

gargamel
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Čet, 24. Avg 2006. 09:36

Post od gargamel »

Ja bi rekao da je info service=cell broadcast (mozda i gresim). Kod mene su i service messages i cell broadcast ukljuceni, znaci na on...

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mozda mogu i da povrate,ima programa koji mogu da povrate izbrisane podatke CAK i posle formatiranja memorije,samo malo procesljaj forum jer smo bas skoro o tome pisali,i objasnjavali kako povratiti podatke pa probaj,sumnjam da u Nokia servisu uopste rade tako nesto a i gde da nadjes Nokia servisni centar kod nas (obican servis se nece bakcati time,sumnjam i da znaju za GetDataBack,Recover my files i slicne programe)!?
Pozdrav 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Vincent, trebalo bi da moze - treba ti citac kartica, neki od programa za recovery (ako ne nadjes videcu da ja iskopam neki) i, naravno, nemoj koristiti karticu, jer svako upisivanje na nju smanjuje verovatnocu da ces vratiti podatke koji ti trebaju...

pozdrav...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Vincent, ovo sa porukama koje stizu sa obavestenjem tipa, ''Don't search the way of happiness, happiness is the way''...jete problem koji izaziva nekada instaliran MumSMS...a tebi su zaista stizale poruke od nekih ljudi, ali ti nisi mogao da ih vidis, jer neki zostali fajl pomenutog programa skriva poruke...Instaliraj ponovo MumSMS, pogledaj tada i poruke koje su ti stigle...To se i meni jednom desilo...A kad instaliras ponovo MumSMS a ti ga prvo iskljuci, jer on sam odmah nakon instalacije ukljucuje pracenje poruka...i ako ga vise ne zelis u telefonu uninstaliraj ga...Seti se da li si ikad imao ovaj program na telefonu... :wink: :)

Ne moras da formatiras telefon... :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

Bravo Ninolina! Upravo sam i ja hteo da mu kazem da mu je MumSms napravio njesra u porukama! To je to. I mene je jednom iznenadio onom "stranjskom" porukom. Eto sefe, NinaNina ti je resila problem, a ti sad gledaj kako da joj se oduzis!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Jeste, stvar je bila u tome! Nakon ponovnog instaliranja sve je OK. ninolina rulez! :)
A što se tiče kartice, dao sam ga u digitalnu fotografsku radnju (zvuči smiješno to ime :roll: ), pa mi je rekao momak koji tamo radi da kad mu javi drug koji isto ima N70 koja je ekstenzija za poruke misli da će moći da ih izvuče sa kartice. Ako znate javljajte!

A u Podgorici ima zvanično predstavništvo i zvanični servis Nokie za Crnu Goru - Elektronik M, ali je to obična grupa budala i derikoža koji se jedino razumiju u skupo naplaćivanje svojih srednekvalitetnih usliga! :x :angry: :x
Maska za N70 (komplet) kod njih je pedesetak eura, a telefon čak 600! :shock:
Znam da to nije tema, ali za koliko para se u BG može naći komplet maska za N70 (ali bež, svi kod nas imaju sivu) i gdje, pošto možda dođem na utakmice Partizana u Ligi UEFA :D :D :D

Nina zna odavno da ima kod mene besplatno ljetovanje :D :D jer me spašavala x puta što se telefona tiče, ako povede par drugarica za moje drugove (ne za mene, ja sam srećno zaljubljen za sva vremena :lol: :oops: :oops: :D .

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Vincent, ako su ti poruke bile na kartici onda treba da ti izvuce ceo e:\system\mail folder ....... a fajlovi u tom folderu i podfolderima nemaju nikakve ekstenzije, ali svi imaju neki 00100xxx naziv ...... kao i folderi....

pozdrav...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, problem je sto je Vincent, nakon formata kartice ponovo na nju nanosio podatke...Fajlovi u Mail folderu su sitni i ima ih puno, i dovoljno je da jedan bude ostecen i onemogucice se vracanje podataka tj. poruka... :shock:

Vincent, hvala...ali pazi, mozda te i ozbiljno shvatim za to letovanje... :D :lol: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Odgovori