N73, memorijska od 1GB?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

N73, memorijska od 1GB?

Post od bojke1 »

Cao evo moj drugar ima jedan mali problem.Juce je kupio nokiu n73 i sad mu treba memorijska kartica od 1giga.
Pa sam hteo ovde na forumu da pitam ljude koji se razumeju koju bi mem.karticu preporucili?Od kojeg proizvodjaca,kingston,kingmax,sandisc ili neke druge?
Cuo sam neke price da neke kartice rade brze pa sam hteo da pitam koji su to modeli kartica.Covek koji je mom drugaru prodao telefon ne preporucuje mu kartice od 1giga,kaze da one usporavaju rad telefona.On preporucuje od 512mb.
Da li moze neko da mi preporuci koje su mini sd-e kartice od 1 giga dobre,gde ima de kupe i po kojoj ceni ovde u beogradu?
Nadam se da ce neko odgovoriti.
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!

zigi
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 19. Jun 2006. 19:07

Post od zigi »

Ja sam imo takems karticu na svojoj n80,a posto N73 i N80 imaju isti symbian,isti procesor itd..... Mislim da bi ti ona odgovarala jel meni je odlicno radila,mislim da ti dodje oko 35€

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

ja imam na n70 karticu od 1gb i ne usporawa mi telefon tako da netje ni njemu na n73 usporiti.Moja je kingston,ali znam da je npr i transcend dobra firma te dwe mogu da ti preporuchim a za ostale neka ti kazu oni koji ih koriste. .
Poslednja izmena od Tanja u Sub, 30. Sep 2006. 18:00, izmenjeno 1 put ukupno.

mixxx
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Pon, 19. Dec 2005. 17:48

Post od mixxx »

uz n73 music editio ide akrtica od 2 giga....tako da 1 giga sigurno nece predstavljati problem!mislim da ti je svejedno da li ces uzeti kingston,kingmax,sandisk ili na primer transcend!

Masterokrata
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1355
Pridružio se: Uto, 13. Jun 2006. 20:10

Post od Masterokrata »

Ma sve kartice su u principu iste......samo gledaj da je cena sto povoljnija i da je garancija sto duza 8)
5130+Koss the plug....

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Ok hvala na odgovorima.Da li neko zna gde ima povoljno da se kupi mini sd-e kartica od 1 giga?
Naravno mislim ovde u beogradu?
Da li je neko mozda skoro pazario pomenutu karticu,da ne bih lutao prilikom kupovine kartice?
U svakom slucaju jos jednom hvala na odgovorima.
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Green
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6054
Pridružio se: Pon, 05. Jul 2004. 18:20
:: ...

Post od Green »

Negde sam procitao da je kao SanDisk najpouzdanija marka,kao ono...velika firma,kapital i ostale fore,ali ne treba uzeti zdravo za gotovo.Radice sve jedna normalno sto posto :)
Trenutno koristim Sandisk sa samo 256 Mega(Nokia E50),ali perfekt radi !

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Ok hvala.Samo jos jedno pitanje da li nokia n73 moze da koristi samo mini sd-e kartice ili moze i neke druge?
I kolika je najveca memorijska kartica koju moze da koristi nokia n73?
Pozdrav!!!!!!!!!!!!!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bojke1, sledi link
http://www.itsvet.com/Transcend-Mini-SD ... ard-66-447
Web House je u stambenoj zgradi na 1. spratu, Durmitorska 3... :wink:

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Bio sam na ovom linku sto si mi dao i zvao sam na par mesta niko nema trenutno .
Kazu bice za koji dan.Da li je neko mozda u skorije vreme kupovao mem. od 1 giga?
Ako ima takvih molio bih da mi kazu gde ima.
Pozdrav!!!!!!!!!!!

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

bojke1, u petak sam lično išao u Web House i imali su bar 2-3 MiniSD kartice od 1GB, baš sam pitao i za cenu, nešto oko 2100 dinara. Moguće je da su ih prodali, ali dobiće ih opet, malo strpljenja...

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Ok.Hvala.Ma ne zurim ja nego se drugaru zuri.
Nestrpljiv je.
Zvao je on web house ali nemaju trenutno.
U svakom slucaju hvala.
Pozdrav.

Odgovori