Zakucava mi se 3650

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Guard-Dog

Zakucava mi se 3650

Post od Guard-Dog »

Imam problema sa nokia 3650, od kako sam instalirao nekolicinu programa bukvalno mi se poceo kochiti telefon. Naprimer kad hocu da pozovem nekog koga sam vec zvao(pritiskam na slushalicu) treba mu cak do 10 sekundi da je otvori, ili da zatvori otvorenu poruku, ili neke slichne stvari koje su mi zaista neobjashnjive, NE ZNAM sta da radim jel je ovo ipak dobar telefon a tako se BAGUJE. da li postoji neko reshenje i ako postoji molim vas da mi pomognete u sto kracem vremenskom periodu.
HVALA

zvonko

Re: Zakucava mi se 3650

Post od zvonko »

oslobodi memoriju telefona(ne kartice)i probaj skinuti anti virus program

Guard-Dog

Post od Guard-Dog »

koji antivirus ? gde da nabavim... ako ga skinem zauzece mi memoriju fona... kako da oslobodim memoriju fona kad je skoro sve prebacheno na karticu... pomagaj !

skynet
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 6
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 23:16

Post od skynet »

Antivirus skini sa adrese: wap.kaspersky.com

poglavica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 25
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 12:58
Lokacija: *.pirot.yu
Kontakt:

Post od poglavica »

kolko imas slobodne memorije? oce i to da napravi problem.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi???

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

U karajnjem sluchaju backup-uj fajlove ne komp pa ga fleshuj. :wink:
Naravno oko nishta od gore navedenog ne pomaze.
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ako imaš preko 150mb čistih programa, naravno da će telefon toliko sporo da radi, moraš imati manje programa.
U susret novim izazovima...

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Ovo je stari post koji je isplivao medju nove (ili se nesto cudno desava sa datumom), ali svejedno, bice od koristi drugima. 8)

Neki ljudi su malo zbunjeni 8O , pa da pojasnim: (ostali koji nisu zbunjeni neka se ne osecaju prozvanim, ovo je namenjeno ljudima koji se bas ne razumeju u ovu problematiku) :)

Telefon (Smart modeli) ima radnu memoriju, u nju se ucitavaju operativni sistem, aplikacije potrebne za rad telefona i one koje je korisnik sam instalirao, kao i na kompjuteru uostalom. A tzv. diskovi C (interna flash memorija) i E (MMC ili SD kartica) su memorije na kojima su aplikacije instalirane, tu su slike, mp3, dakle sve sto korisnik natovari. Znaci, bitno je da telefon ima dovoljno slobodne radne memorije, N3650 ima 4MB doticne. Postoje programi koji se pokrecu zajedno sa OS-om, i one su verovatni krivac za usporeni rad telefona. Vise pokrenutih programa, logicno, uzima vise radne memorije. Neki programi su poprilicno zahtevni i mogu da uguse telefon, sto je verovatno slucaj kod Guard-Doga.
Treba uninstalirati programe koji nisu neophodni, a aktivni su u pozadini. Ima raznih korisnih programa koji lepo pokazuju sta je sve ucitano i koliko memorije zauzima, jedan od takvih je recimo "AppMan". U slucaju nekih programa, i posle uninstalacije ostaju kojekakvi fajlovi u mobu, i vremenom ce memorije (C i E) biti sve manje, cak i ako je dosta programa uklonjeno sa telefona. Ukratko, isto kao i na kompjuteru. Tada je telefon "zreo" za kompletan format, koji moze i sam korisnik da uradi ako zna kako. U svakom slucaju, to nije kvar, i telefon ne mora u servis na "popravku"! :wink:

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Baš lepo što te nije mrzelo sve da objasniš, jer mene jeste, što i nije čudo(gledaj koliko postova za dva popodneva). :D

P.S. Napisao sam i ja sve detaljno u jednom postu, samo ne znam više na kom forumu i u kom postu, pa ga nema kao da ga nikad nije ni bilo. :D

Odgovori