NOKIA N73 korišćenje slova našeg alfabeta u sms

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
gylypter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2006. 02:07

NOKIA N73 korišćenje slova našeg alfabeta u sms

Post od gylypter »

Zašto korišćenje slova našeg alfabeta: Č, Ć, Ž i Đ u nekim momentima prilikom kuckanja SMS poruke zauzimaju 91 slovno mesto umesto standardnog jednog slovnog mesta za jedan karakter i zašto kada pošaljem SMS kao takav, npr. devojci koja ima NOKIA mob. telefon, gde mi je text prešao tu granicu od 160 slovnih mesta, a gde sam koristio naša slova njoj poruka stiže u vidu praznog SMS-a vez ijedne rečenice?

Izmenio:gameforce:neprecizan naslov

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

1.Zato sto se za nasa slova koristi drugi kodni raspored,koji omogucava maksimum 70 slova,jednostavno je tako i tu ne mozes nista sem da ne pises takvim slovima!
2.Stvarno ne znam,moze biti ko zna sta!
Pozdrav 8)

gylypter
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sub, 28. Jan 2006. 02:07

Post od gylypter »

"Izmenio:gameforce:neprecizan naslov"

Hvala što si mi precizirao naslov, kao na hebrejskom da sam ga napisao... :?

Lomnica_city, hvala.

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

gylypter, to je samo da bi se drugi korisnici lakše snalazili prilikom pretrage... 8)

...inače ja sam od naših slova u sms-u digao ruke ..... a pitanje je da li ćemo ikada moći da ih normalno koristimo na mob-u, a da to ne košta previše (veliki broj poruka) :dry:

pozdrav...

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

App koja resava vase probleme je NaSMS15b2 ;)
Slika

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

E pa 6630 app, svaka čast...ovo nisam znala... :roll: 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Ne resava, jer iako tebi stoji da je kao 155 znakova i da si potrosio samo toliko koliko si znakova ukucao, kada posaljes, operater to preinacava i broji ti vise. Radi se o tome da specijalni znakovi imaju 2 kodna mesta mesto jednog. Ja sam se navikao na engleski alfabet kao i na kompu, i cak mi je neprirodno kad nalazim nasa slova, eto dotle sam zastranio :D
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

Ninolina, ;)
miodrage, na nasu srecu gresis,skida kredu za 1 sms,inace koja je poenta ovog programa onda ...
gylypter, je postavio pitanje za N73 i na N73 radi,probao i pisem iz svog iskustva 8)

dojlimi
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 346
Pridružio se: Čet, 22. Dec 2005. 22:35

Post od dojlimi »

na mojoj n73 NASMS sljaka i pise sva nasa slova i zauzimaju samo po jedan karakter, to je ok, mogu u jednoj poruci da napisem 160 nasih slova, medjutim kada to posaljem na drugi tel stizu obicna c,z, itd. cak sam slao i sam sebi i isto tako , nema nasih slova. po meni beskorisna aplikacija
A N D R O I D

6630 app
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 453
Pridružio se: Uto, 28. Mar 2006. 15:15

Post od 6630 app »

NaSMS radi ok,onaj kome saljes treba da podrzava nasa slova tj. njegov telefon i primice,telefon na koji sam ja poslao bio je n93 i isto ima instalitan u sebi NaSMS,mislim da nije uslov da ima instaliran program vec samo nas alfabet u telefonu.

Odgovori