nokia 6680 pocetnik

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

nokia 6680 pocetnik

Post od mikimiki »

ljudi cao. imao bih par pitanja oko ovoga modela.
kupio sam ga juce i za sada sam zadovoljan.
nisam formirao bateriju 12 sati,vec sam je samo napunio,i skinuo sa punjaca, i od sinoc nije ni jedna crta spala na pokazivacu za bateriju.
inace sam do sada uvek formirao bateriju na stari nacin 3 puta 12 sati.
imao bih par pitanja,s obzirom da sam bas pocetnik sa telefonima ovakve vrste.
prvo sto me zanima je mmc kartica. telefon mi javlja gresku Memory Card Corrupted. pokusao sam i formatiziranjem,prodje proces,ali mi uvek javi istu gresku.
na kartici mi pise ovo: multimediacard 1.8/3.0 V 64MB. Neznam da li sam dobio ispravnu i po specifikacijama regularnu karticu.
zanima me,da li moze da se ne ukljucuje kamera kada otvorim poklopac kamere,tj. da li mora da se automatski ukljuci kamera. malo mi je to bezveze,a lako se u dzepu da otvoriti.
uz njega sam dobio kabel CA-53 made in china. slusalice,koje nemam pojma da koristim,niti to znam,HS-23,iz iste te drzave sa dalekog istoka.
CD nisu imali,kao.
bice jos pitanja sigurno,jer se polako upoznajem sa mobom.
toliko za sada. pozdav 8)

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

1. Dobio si pravu, ali probaj da je formatiraš na CardReaderu, ako ni to ne upali vrati je i traži drugu. Vrlo brzo ćeš doći do zaključka da ti je ta mala i kupićeš veću, ali red je da za početak imaš ono što si platio. Kad budeš kupovao tražićeš MMC Mobile (DV RS MMC).

2. Poenta i jeste da se pali kamera kad se otvara poklopac. To je namerno tako napravljeno. Nadam se da ti nikada neće zatrebati, ali kod nekih bagova sa programima za automatsko zaključavanje otvaranje kamere je bio jedini način da otključaš telefon.

3. Originalno bi terbalo da ide DKU-2, ali i CA-53 radi istu stvar, ja sam uz njega isto dobio taj (kažu ljudi da s njim za razliku od DKU-2 može da se flashuje fon, ako se dobro sećam, tako da to je ok).

4. HS-23 nije uobičajeno da se dobija uz ovaj fon, ali i za to budi srećan, jer su ubedljivo najbolje za te pare (inače se dobijaju uz N80, i još neke).

5. CD koji god da si dobio bi imao mnogo stariji PC-Suite nego što će biti onih 20takMB koje ćeš skinuti sa Nokijinog sajta.

Toliko odgovora za sada :)

P.S. Nek ti je sa srećom, dobar je to telefon, bez obzira što će neki sad imati zamerke na njega.

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

hvala.ma bice okej ako je samo do kartice. vazno mi je da nije do telefona.
ne bih da ga odmah popravljam posle par dana.
da okej sto se tice kamere.mozda me jos interesuje to,da se kamera aktivira i kada je zakljucan fon. kada vratim poklopac,fon je opet u zakljucanom stanju.
desilo mi se i ovo. hteo sam da izvadim sim karticu i da je stavim u svoj stari mob,ali nikako nisam uspeo da je izvadim iz njenog lezista u telefonu.stavio mi je prodavac u prodavnici i tako mi je ostala.mislim bila je lepa devojka. postoji li mozda neka fora da se izvadi kartica. ne bih nesto na silu,jer sila ipak ne ide za to.
baterija stoji na maksimumu,jos malo pa ce ceo dan. bas mi cudno.
verovatno su prosta pitanja,ali nemam koga drugog da pitam.
toliko za sada ljudi. bice jos ako bogda.
Pozdrav. :oops:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mikimiki,
- najverovatnije je problem do kartice...
- što se tiče pokretanja kamere i kad je fon zaključan, po gašenju kamere tastatura se ponovo zaključava
- SIM karticu je lako izvaditi...taj crni plastični deo se pomera levo-desno ali ne skroz, već samo malo...i kad ga pomeriš onda se i taj plastični deo sa SIM karticom ceo podiže i tako je vadiš...
- ako si malo koristio fon nije nikakvo čudo da je još full, ali to ne znači da će, kad bude krenula da opada, ostati dugo u funkciji, jer je moguće da ti u toku sledećeg dana spadne ubrzo na samo jednu crticu...
:D :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Nokia je inace poznata po nestolosijem algoritmu racunanja trajanja baterije. Pa tako najsporije se gubi prva crta, a najbrze poslednja. Znachi, meni telefon ume da i 2.5 dana drzi kao da je baterija na max, a potom za dan ili nestomanje da se sroza na nulu. Trajanje 2-3 dana je prosecno za taj telefon, naravno sve zavisi od koriscenja.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

hvala.da, pocela je baterija da spada,tj.indikator. posle 35 sati ostalo je jos 3 crtice.bas ga mnogo koristim.ne pozivi,vec kamerica,sms,mms i ono standardno capkanje po meniu.
Ninolina,pokusao sam da izvadim sim karticu na nacin koji si rekla i nema sansi.tako cvrsto stoji,da je to neverovatno.ili ja ne smem da to uradim nesto energicnije.
zadovoljan sam sa telefonom.
kao plus ide odlican displej,kvalitet sastavljanja,inace je made in finland.rekao bih baterija.
kao minus losija ergonimija tastature.dosta je stesnjena i kruta,narocito taster 2.pohvala za tastere pored dzojstika,sjajni su.lako otvaranje poklopca kamere.
dzojstik je mogao biti nesto meksi.ali je precizan.

Pozdrav. :oops:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mikimiki, u vezi sa SIM karticom...pa verovatno se plašiš da jače pomeriš taj plastični deo...sećam se da baš i nisu najsrećnije rešili to vađenje karrtice... :dry:

A ti kažeš da je stešnjena tastatura???Hmm... :unsure: ...Koliko se ja sećam baš je bila udobna za korišćenje...Šta bi tek rekao da koristiš N70??
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

probacu opet da je izvadim. samo mi kazi da li leziste da pomeram levo desno u pravcu ose koja ide duz duzine kartice,tj lezista ili u pravcu ose koja je upravna na nju,tj.u pravcu sirine kartice,tj.lezista. drzao sam i n70,ipak je tastatura na 6680 mnogo bolja.samo kazem onaj taster br 2. je za sada problematican,ali polakice. :)


Izmenila Ninolina:: nemoj citirati post iznad svog, pretpostavlja se da odgovaraš na njega

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Samo žustro!!! :wink:

Tu plastikicu pomeriš ka sebi, zadnjem kraju telefona. To što ti je telefon prodala lepa devojka nema nikakve veze s tim.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mikimiki, treba da pomeriš u pravcu ose uzduž kartice... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

za sada nema sanse.neka je,mozda je bolje da je ne diram.mislim da je ni bager ne bih mogao izvaditi. da li je normalno da prilikom snimanja videa, se cuje neki zvuk,kao neko lupkanje,cak i jace lupanje.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Naravno da nije normalno, ali to je najverovatnije vetar, ako znaš na šta mislim. A ako je neko krckanje u telefonu......hmmmmm......Vidi sa nekim nezavisnim servisom ali ne tamo gde si ga kupio, da bi ako je neki pravi hardverski problem imao argument, sa nekim ko ima malo više iskustva, taman ce i da ti kazu sta ti je s karticom. Savet ove vrste ne bi trebalo da se naplaćuje.

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

moguce da je vetar.znam na sta mislis.mada i u sobi se cuju neki visoki i jaki tonovi.kao da ima isuvise osetljiv mikrofon.mozda je to znak i nekog kvaliteta,ne znam,pa snima i najmanji zvuk.ali bas se glasno cuje.
mozda moze ton da se smanji,ali ja ne znam kako.
sada dolazim na teren koji najslabije poznajem. povezivanje sa pc.
kada ustekam kabal javlja mi da je pronadjen novi hardver nokia 6680.
onda izlazi carobnjak za pronalazenje novog hardvera.
posto nisam dobio cd,sta da radim,
gde i koji softver da skinem i koji instalaciju da stikliram,automasku ili onu drugu.
ajde to da prvo uradim.
hvala.
Pozdrv. :oops:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E, vidiš to sam zaboravio (nemam ga više), ali znam da je u Alonovom MP3Dictaphonu mogao da se reguliše tzv. Gain. A to ti je ta osetljivost (da mi sad neki stručnjak ne zameri, nije to bukavalno to, ali u ovom slučaju je to).

Ne znam koliko imaš iskustva sa instalacijama novih stvari na komp, ali kada stavljaš nešto na USB to se ne radi tim redom. Prvo se instalira software, ako traži restartuje komp, pa tek onda priljuči uređaj, i uglavnom onda traži dodatne drajvere za uređaj koje vuče sa CDa koji si ustavio u CD-ROMu. Što kod PC-suitea neće biti slučaj. TJ. kako si mislio da se telefon prepozna, ako nisi skinuo i instalirao soft. sa neta?

Probaj ovde da nađeš svoj model, i PC-Suite za njega, a drajveri su integrisani, pt znači da ti ništa drugo ne treba.

:)

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

bravo,uspeo sam nekako. uspeo sam da prebacim slike na komp.ali mi se desio jedan maler.nekim cudom sa skinuo pc suit,portugalsku verziju,pa nista gotovo ne razumem.bas sam majstor. :shock:
:smutny:

Hvala.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Pa nista, nadji za svaki slucaj Nokia PC Suite Remover, jer program zna da pobrljavi pola sistema prilikom uninstalacije. Nadji englesku verziju i vozi Misko. Ja sam tako isto prosao samo sa holandskom verzijom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

skinuo sam i englesku verziju i sada je u redu. jeste da mi je trebalo oko sat i po da skinem oko 23 MB.ali se isplatilo. redi besperkorno. deinstalirao sam onu portugalsku verziju,sasvim obicno.
bio sam danas do bg. dobio sam pravu memorisku karticu,koju sam doduse nesto doplatio,jer je 128 mb. verovatno nisam trebao jer nije bila moja greska.
ova nova kartica ima dva reda kontakata,a ne jedan red kao na staroj. znaci u tome je bila fora.
pokazano mi je i kako se vadi sim kartica,tako da i to sada znam.
hteo bih da li pitam da li je bezbedno koristiti GPRS i da li ovaj telefon ima neke mehanizme zastite od zlonamernih programa.
na mome starom samsungu se pojavljivao neki program za zastitu,sada ne mogu da se setim kako se zove.

Hvala! :oops:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

mikimiki, ne bih ti preporučila nijedan antivirus prograam...već je najbolje da sve programe i aplikacije instaliraš preko kompa i PC suita...skeniraš aplikaciju na kompu i nemaš problema...ja za godinu dana instaliranja najrazličitijih i najnepouzdanijih aplikacija nisam ni jednom imala probleme sa virusima...Treba da paziš samo ako ti je negde uključen Bluetooth, pa ti neko nepoznat šalje neki fajl...e tada nikako nemoj da prihvataš instalaciju niti fajl...Ako se ovoga budeš pridržavao antivirus u mobu ti neće trebati, a on bi ti samo usporio rad telefona... :roll: :wink: :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

mikimiki
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Uto, 05. Sep 2006. 14:22

Post od mikimiki »

Ninolina hvala. ;)

Dalje šta me zanima je instalacija programa. Mogla bih da mi objasnis, i to korak po korak,kaka se to vrsi.Vrlo vazno mi je detaljno objašnjenje,jer nisam do sada imao nikakvog iskustva po tom pitanju.

I mogla bih da mi zadaš jedan zadatak. Da mi daš ime programa,bilo koji,može i neka igrica i gde mogu da ga skinem,a ja da izvršim instalaciju. To da mi bude neka vrsta početne vežbe.

Od antivirusnih programa imam AVG,besplatnu verziju. Valjda će i on dobro da mi odradi tu zaštitu,tj.skeniranje.

Ajde to sada da prodjem.

HVALA! 8) :oops:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

mikimiki napisao:Ninolina hvala. ;)

......Mogla bih da mi objasnis........

I mogla bih da mi zadaš jedan zadatak.............

Pomoćni glagoli:
1. ja bih mogao 1. mi bismo mogli
2. ti bi mogao 2. vi biste mogli
3. on bi, ona bi, ono bi..... 3. oni, one, ona bi..... :wink:

E sad, instalacija ti kao i na kompu skoro ni za jedan program ne teče isto, tako da ne postoji univerzalan odgovor, ali klikćeš na next, i na yes, ali glavno je da sve programe instalireaš na karticu. Samo one koji će ti trebati i ako izvadiš karticu, neka ti budu u telefonu, ali neka to bude što je moguće manje, da ne opterećuješ internu memoriju (trebaće ti). Recimo FExplorer (koji malo zauzima), PowerMP3 (takođe), i ne mogu sad da se setim da li bi još neki tebalo, drži na telefonu. QuickWord, i Excel zauzimaju preko megabajtipo. To je već mnogo i to ti i po defaultu stoji na kartici (ako si je dobio onako kako b trealo, ali pošto si dobio 128, a to nije ta, onda verovatno nije tako). Ako nešto treba da krekuješ, to je ređeneki fajlić koji terba da ubaciš u instalacioni folder kao i na kompu (tj. ništa bez FExplorera), a ako se ubacuje neki kod to ti je onda dato uz verziju programa koji si nabavio.

I nemoj da ti Nina zadaje domaći, veliki si ti dečko već 8)

:)

Odgovori