Nokia N70 + USB problem

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Nokia N70 + USB problem

Post od Jamiroquai »

Ovako, pretrazio sam preko 15 od 44 stranice sa problemima ali nisam naleteo na reshenje. Znachi, instalirao sam PC Suite, prijavio mi je kako ima update, skinuo sam i update...instalirao ga. Restartovao rachunar...i sada kada mi kaze da povezem, ja to uradim ali ga ne prepozna. Zamolio bih vas da mi pomognete. Hvala unapred !

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Meni je bilo isto i rešio sam sa promenom USB priključka na ploču.
Stavio kabl na drugo mesto,sačekao da zatraži da priključim tel i eto magije :)
Glupavi Win :smutny:
Uvek pravi probleme
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Post od Jamiroquai »

Samo si zamenio USB ? Chek da probam. Ipak nece. Da probam da reinstaliram ?!

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Naravno, probaj.
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Post od Jamiroquai »

Probao sam i nishta :( ne razumem u chemu je prob, tako je bilo i pre sa n-gage, pih... :shock:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Ako koristiš HUB i to može biti razlog :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Dali si ikada uradio konekciju sa sihronizacijom , ali idi u kontrol panel i proveri konekciju hardvera tu imas i za razne vrste Hubova i svasta a po defaulti (cini mi se)treba da udjes u konekcije u telefonu u prebacis na PS Suite tu ti je i opcija Blu T itd zna i kod mene ponekad da z ali uglavnom nemam problema !
Proveri i dali imas softver za kabl sa kojim se konektujes. 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

megatron
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 311
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 21:31
Lokacija: U Rupi

Post od megatron »

Jamiroquai, meni se to cesto desava ali ja u pcsu. ponovim proces get connected i to je to :)

Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Post od Jamiroquai »

Ne znam u chemu je problem. Odneo sam telefon kod druga koji chak i nema PC Suite, prikachio i posle 25 sekundi je instalirao novi hardver :smutny:

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Pa naravno on ga vidi kao usb, ali ps suite je softver i trazi odgovarajuce parametre i zavisi od nekih drugih stvari, recimo kabla ili nesto drugo nemam pojma zna da zabrljavi!
Mozda ti sam softver na kompu nije fino nastelovan i nece da ga vidi? :unsure:
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Post od Jamiroquai »

Vishe puta sam reinstalirao i koristio onaj PC Suite cleaner. Ne pada mi nishta drugo na pamet osim reinstalacije sistema :smutny:

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Jamiroquai, Probaj:
Nokia PC Suite>Manage connections>pa da li su štiklirani kablovi koje koristiš
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Post od Jamiroquai »

Evo reinstalirao sam XP. Jel moze neko od vas po stavkama da navede kojim redom da radim da ponovo ne zajebem neshto ?! Plashim se i da ga umetnem u usb :roll:

Hvala shto imate strpljenja.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Aj ovako, lepo sad instaliras PC Suite, pratis sve korake bla bla bla pa reset i kad se vrati onda proveri da li je stikliran tj otkacen kabl ili kako ga vec povezujes sa racunarom. Ako nije uradi to. Turi kabl u komp pa u tel i sacekaj par sekundi. Ako nece probaj da turis kabl u drugi usb pa na get connected. To bi trebalo da resi tvoj problem. Meni se par puta desilo da uopste ne pokazuje da je telefon nakacan, ne dize automatski PC Suite i kad kliknem na njega onda kaze da je sve ok. Cudo jedno ova tehnika :lol: Ne znam zasto al mnogima se desava da neki od usb-ova jednostavno nece da prepozna uredjaje, ne samo telefon nego i stampac, skener itd. A ako nece ni tako, onda jednostavno prodaj komp i kupi drugi, resen problem ocas posla :P :wink: Aj pa javi sta si naradio. P.S. Srecno! :D :lol:

Milos M.
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Čet, 05. Okt 2006. 17:53

Post od Milos M. »

Meni se to desavalo i ja bih restartovao fon , pa bi ga pc suite video ... a naravno i USB promena (to je vec pomenuto :| )

Jamiroquai
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sub, 14. Okt 2006. 21:25

Post od Jamiroquai »

Izgleda da mi USB nije radio. Tachnije crkla su sva 4 pozadi, pa sam morao da uzmem od drugara front USB i da prikachim. Sada radi OK : D

Cola14
Banned
Postovi: 7
Pridružio se: Pet, 02. Mar 2007. 15:10

Post od Cola14 »

imam isti problem kao jamiroquai ali ne smem da reinstaliram win jer komp. nije moj vec su mi dali samo za uslugu :cry: shta da radim? apdejtovao sam pcsu i od tada nece da mi prepozna telefon pokushao sam u sve USB prikljuchke nece :cry:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Za sve kojima se javi ovakav problem, skinite posebno drajver za kabl sa Nokia sajta, aninstalirajte samo drajver za kabl, u "Add or Remove Programs" se vodi kao "Nokia Connectivity Cable Driver", restart kompa, instalirati drajver i problem bi trebalo da bude rešen. Ako i dalje ne radi ponoviti postupak...

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

a treba li da se reinstalira pc suite poshto kod mene ne reaguje :( sorry pokushavao sam 100 puta sinoc od 12 do 3 sobzirom da mi je kompjuter sj**ban sorry na ovoj psovci :)
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

e jbg al sam ja baxus i ponovo nece da radi nakon shto sam sve registry izbrisao, izbrisao sam i driver i pc suite i dalje nece ja stvarno ne znam u chemu je problem da li je do kompa ili chega ??? :cry: :x
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Odgovori