N80 kako programe sa kompa da ubacim u telefon?

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

Ja sam kupio N80 pre par meseci al ne mogu da provalim kako programe sa kompa da ubacim u telefon,da li to moze tako ili neka druga verzija treba ili sta vec :) :unsure:
<<<Black N96>>>

urkekg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 08. Mar 2007. 19:47
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Post od urkekg »

Ako misliš da Windows programe prebaciš na telefon, onda odmah da ti razbijem iluziju - NE MOŽE :)

Međđutim, Java i Symbian programe prebacuješ recimo preko USB kabla koji si dobio uz telefon. Moraju da butu u .sis ili .jar formatu. Malo pretraži forum, naćićeš više nego dovoljno informacija o tome kako se instaliraju programi na Symbiane.

I obrati pažnju pri nabavci programa da su za Symbian 9.1 jer ti programi za 8.x i 7.x verzije neće raditi.
Urke MMI

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Treba programi da ti budu za 9.1 symbian, i treba da imaš USB BT ili Card Reader za prebacivanje podataka, i programa, ili kabl koji si dobio uz telefon. Card Reader bi trebalo da znaš kako radi. Izvadiš karticu, ubaciš je u reader, prebaciš program, vratiš karticu u telefon fajl koji si prebacio instaliraš na karticu ili telefon. Preko BT možeš da prebacuješ podatke kao SMS poruke (znači po defaultu ti stižu na telefon a ne na karticu) pa onda odatle instaliraš i izbrišeš ga iz poruka. Preko kabla bi isto kao i preko CardReadera trebalo da u offline modu pristupaš samo kartici, i postupak je isti.

Čim si postavio ovo pitanje predpostavljam da si pokušao da prikačiš kabl na telefon bez kartice. U toj varijanti može da ti radi samo uz PC-Suite, koji je po meni najlakša varijanta za rukija, a može da radi i u kombinaciji sa BT ako je konkretan modul podržan. Kada je PC-Suite instaliran .sys aplikacije dvoklikom na istu započinju instalaciju programa na telefon, a dalje pratiš tok na telefonu.

I priznaj da nisi ništa čitao na forumu, nego si se prikačio, i: e, a kako sada ovo kod mene....?

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

Ja samo da dodam da mogu pored .jar i .sys da se instaliraju aplikacije u .sisx formatu koji je i predvidjen iskljucivo za OS 9.1 :wink:

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

Hvala svima ne nisam pokusao da prebacujem nista nego sam cuo da moze a ja ne volim da petljam nesto sto ne znam :uhuh: jbg nesto da zeznem pa da se utepam ko siroce: :smutny:
Pre neki dan sam se registrovao jer sam cuo da je dobar forum...a inace zeznuo sam se nisam hteo da otvaram temu slucajno :oops: :oops: :oops: al dobro pocetnik....oprosticete :unsure: :lol: :lol: :D :D
<<<Black N96>>>

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vertu, nećeš ništa zeznuti...slobodno isprobaj i experimentiši s telefonom...U najgorem slučaju format telefona rešava svaki problem... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

Pa jade da probam mada se nesto neckam,e da jel mem. kartica od 2gb najvise sto podrzava?Ja sam stavio tu al me zanima moze li vise i da li uopste ima kartica preko 2gb?
<<<Black N96>>>

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Postoje kartice preko 2gb,mislim da im je oznaka SDHC i idu od 4 pa do teorijskih 32gb,ali ih ne podrzava nijedan aktuelni telefon,pa cak ni card reader-i,znaci ne podrzava ih ni n80. :)

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

Hvala Phantom Lord jel znas mozda ti ili neko drugi koja je nova verzija softvera za N80? Moja sadasnja je...cek da vidim V 3.0617.0.6

03-05-2006

RM-92

Nokia N80 (63.02)

Eto to mi sve izadje kad ukucam '*#0000#'

Hvala unapred.... 8)
<<<Black N96>>>

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Poslednja verzija je V 4.0632.0.38 (13-10-2006),preporucujem ti update,ako te zeza telefon.Za vise informacija pogledaj 'lepljivu' temu malo iznad
Nokia zvanično izbacila "Firmware Updater" :)

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

hvala brate zeza malo,baguje povremeno al mozda je i zbog kartice od 2 gb?Sta mislis?
Pozzzzzzzzzz 8)

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

vertu, pa update ti svakako treba...a da li baguje zbog kartice, znaćeš kad odradiš update...trebalo bi da N80 podržava 2GB karticu... :wink: :) :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

E Ninolina bas sad radim update (ala dugo traje) da podrzava on karticu od 2 giga nego se pitam dal je zbog toga malo sporiji??? :blinky: 8)
<<<Black N96>>>

Sensei
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1559
Pridružio se: Pet, 23. Dec 2005. 23:45
Lokacija: Lovcenac, Novi Sad
Kontakt:

Post od Sensei »

Phantom Lord napisao:Postoje kartice preko 2gb,mislim da im je oznaka SDHC i idu od 4 pa do teorijskih 32gb,ali ih ne podrzava nijedan aktuelni telefon,pa cak ni card reader-i,znaci ne podrzava ih ni n80. :)
Brate malo si se zeznuo oko toga da ih nijedan aktuelni telefon ne podrzava, pa sad vec prastari SE k750 ladno podrzava 4gb, mada opet to su nesto drugacije memorijske kartice tj. nisu uopste sd...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

vertu, sporiji moze biti samo u smisli da kad otvaras neki folder koji je prilicno velik ( npr. imas gomilu slika, muzike, filmove itd. ) pa da mu treba malo duze da ucita isti. Sve ostalo nema veza sa karticom, do samog softvera je, odnosno bagova u softveru, i resices flesovanjem. P.S. I gledaj da ne ostavljas programe da ti rade u pozadini, i to ume da "uspori" telefon. Ako si mislio da telefon koristis nao USB Flesh Drive, mozes i to, odes u meni>connectivity>data cable i tu odaberes "ask on connection" pa ce te pri svakom turanju kabla u telefon tj. povezivanju sa racunarom pitati kako zelis da prepozna telefon

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Sensei,k750 nije bas olicenje brzine i stabilnosti kad se upari sa 4gb ms duo :P :P
U svakom slucaju ja sam govorio o novoj generaciji sd kartica,jer je ovo Nokia podforum,ne SE 8)
Problem je tome sto sd kartice preko 4gb su u fat32 formatu,a pomenuta nokia,kao i svi danas aktuelni modeli,citaju samo fat16.
Teorijski bi moglo da se ubaci podrska za sdhc preko novog firmware-a,ali sve u svoje vreme :)

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

Azimuth, da bas tada baguje kad otvaram galeriju,jer imam oko 150 pesama i nesto preko 1000 slika,inace je sve ostalo ok,i novi softver ima neke dodatke ,neki ativirusni programcic,i 'search' vec sam naveo u jednom postu od onih iznad.Otvori se neka mapa a pojma nemam sta sa tim mogu da radim,zna li neko o cemu se radi???pozzzzz 8)
<<<Black N96>>>

Odgovori