Pitanje za TELEKOM + (N95)

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
sborovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 08:28

Pitanje za TELEKOM + (N95)

Post od sborovic »

Zdravo. Ako iko iz TELEKOM+-a cita ovo, MOLIM da odgovori. Ja sam u toj radnji kupio nokiu n95 za 850 evra pre jedno 8-9 dana. Moja komsinica ga je kupila u nekoj drugoj radnji (u orig. pakovanju, isto kao i ja) ali ona ima normalnu tastaturu BEZ znakova na prvih pet brojeva i tarabi. Moje pitanje je: da li bih mogao da zamenim svoj za neki takav (sa normalnom tastaturom i normalnim punjacem)? Ako ne, da li bih mogao da ga zamenim za novac? Koliko biste mi dali? (potpuno ocuvan, garancija, kutija - sve)? Hvala.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hmm,pa shto ne odesh do njih i pitash ih?! Ili ih pozovesh telefonom (imash br. telefona na garanciji).... :?

sborovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 08:28

Post od sborovic »

Ne rade danas, a treba mi odgovor HITNO! Najveci problem je sto sam se kladio sa roditeljima da ne pravim gresku, i da necu zaliti posle (kupili su mi ga za rodjendan, imam 14 god.). MOLIM vas pomagajte!

djoxie
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 901
Pridružio se: Sre, 04. Okt 2006. 14:30
Lokacija: Novi Sad

Post od djoxie »

dovoljno je samo da zamenis tastaturu, nista vise
za to mozes da se strpis jos jedan dan valjda
to sto imas te znake na tastaturi znaci samo da je telefon uvezen sa (bliskog) istoka, nista vise, kvalitet je identican, ne zaboravi da tamo ima jako bogatog sveta i da im se mora podilaziti
srecno

albumag
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 119
Pridružio se: Ned, 08. Okt 2006. 23:13
Kontakt:

Post od albumag »

Simpatičan neki komšiluk :D
Sve u svemu ne treba da se opterećuješ takvim glupostima ... to su samo dugmići :D

sborovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 08:28

Post od sborovic »

Sigurno?? A ima jos i jedna razlika. Moj ima neki glupi recnik, a njen ne. Da li cu update-om firmware-a imati isti kao njen (ako updajtujem evropskim). Dal i ste 100% sigurni da ne treba da ga menjam, jer za nekoliko dana ni to necu moci! A zameni tastature sam i sam razmisljao.

I, gde mogu da kupim tastaturu? Naravno, samo originalnu.... Koliko otprilike kosta? Hvala svima na pomoci.

Andrijano
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 968
Pridružio se: Sub, 24. Dec 2005. 03:21
:: Iphone
Lokacija: vracar-gde mi je dobro-tu mi je domovina
Kontakt:

Post od Andrijano »

Pa pitaj u alpha copy-ju to je u Rajicevoj 12 normalna na Knez,paralelna sa kralja Petra,oni su generalni uvoznici i pitaj u mobis-u u yu biznis centru,ima ih jos.Ali to je nov model tako da ne verujem da vec imaju tastaturu mislim rezervne delove,ali ti pitaj.cena ~40e original.
iphone 12 pro space grey & Telenor Total Data

sborovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 08:28

Post od sborovic »

Pogledajte ovo, posebno poslednji post: LINK
Zanimljivo, u svakom slucaju, mada meni # prelazi u silent.

ixtis
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 246
Pridružio se: Pon, 14. Nov 2005. 15:10
:: Galaxy J5
Lokacija: Ниш брее!

Post od ixtis »

sborovic napisao:
, omladinac, sa tvojim fonom je sve u redu! I moja N72 je imala takvu tastaturu, i nista joj naravno nije falilo (tesko da ces u narednih 2-3 meseca naci original tastaturu bez kineskih znakova). Ma uzivaj u svom novom fonu, jer je original samo namenjen za Azijsko trziste!

mdenic85
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 325
Pridružio se: Sre, 30. Avg 2006. 01:16

Post od mdenic85 »

Za 14. rodjendan!!!????? :ohmy:
Sta? Za 16. ces imati emisiju na MTV-ju???
Salim se naravno, nemoj pogresno da me shvatis, ali kad se ja setim sta sam dobio za 14. rodjendan....

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

za 18. dobija covek vilu na dedinju i stan kod vuka + audi a8 4x4 8.0 w12 kao onaj iz transportera :D :D :D :D :lol: :lol:
E71 je moj trenutni izbor:)

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

mdenic85 napisao:ali kad se ja setim sta sam dobio za 14. rodjendan....
Ja dobio neke patike...Tacno se vidi kako je zivotni standard poras'o za ovih 7-8 godina :) :)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Tanja
neaktivan nalog
Postovi: 342
Pridružio se: Pon, 02. Jan 2006. 16:22

Post od Tanja »

haha strashno :D za 14. rodjendan mali ladno dobio owakaw telefon :D Neko ga lupi po ushima i ode mobilni. . . :lol: Swaka chast roditeljima. . Lobachewsky, samo se widi kako se sistem wrednosti izwrnuo naopachke. . nishta wishe. .
Btw. . nemoj da menjash mobilni,nishta mu ne fali :) nece ti ga sigurno zameniti jer predpostawljam da si wec wrshio razgowore sa njim i td. . nego kao shto su drugi rekli,zameni tastaturu kada se bude pojawila. . mada cesh se do tada wec nawiknuti na takwu tastaturu pa je werowtno necesh ni menjati ;)

Igoritza
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 319
Pridružio se: Pet, 23. Mar 2007. 00:52
Lokacija: BG

Post od Igoritza »

ja sam za proshli rodjendan dobio od mojih 100 evra i sve otishlo popdne na cevape ..

mali! - prodaj telefon, i reci da su ti ga ukrali, pre nego shto ti ukradu telefon, pa kazesh da su ti ga ukrali!

moderatori, udarite gore jedan poll - da li ce mali da ostane bez mobilnog za manje ili vishe od nedelju dana ?
There is no knowledge that is not power

vertu
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 274
Pridružio se: Ned, 18. Mar 2007. 18:16
:: Galaxy Note 3
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od vertu »

qq ladno za 14. rodjendan dobije n95,bas kao sto Tanja kaze svaka cast roditeljima :shock: ,Igoritza hehehe nemoj to svi ce glasati za "da" :D
<<<Black N96>>>

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Igoritza, mojne da si na kraj srca, negativan, i ljubomoran. Ja se doduše ne sećam ni kad mi je bio 14-ti rodjendan (u stvari pre 14 godina he he..... u vreme tataSlobe).


Back to the theme: Ako te baš toliko nervira ta tastatura kao neke one oznake mreže, zameni je ali to kao rezervni deo sigurno još nekoliko meseci neće niko imati, a dotle ćeš se i navići. A zbog toga ti niko ne bi zamenio telefon. To nije kvar, nego ti nisi gledao 8)

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sborovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 08:28

Post od sborovic »

Телефон није скидан с мреже, тако да нема ознаке те врсте. У праву сте, ипак би било глупо мењати га. Имам још само једно питање: да ли је могуће игде у Србији наћи неки од кодова (QR, DATAMATRIX) тако да могу да употребим Barcode Reader, или ипак морам до Јапана. Јер још неко с овог форума купио овај телефон?

П.С. Када одем у речник, каже ми да не може да пронађе базу речи. Где могу да је скинем? Хвала унапред.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Koliko god da je čudno i moram priznati suludo što su roditelji kupili detetu od 14 godina telefon od 1000 eura to nije tema... Držite se teme, znam da je teško... :D
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

sborovic
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Čet, 12. Apr 2007. 08:28

Post od sborovic »

А што је сулудо? Не верујем да би неко старији и знао да тај телефон има неке функције а камоли их користио, зар не? Молим вас, одговорите ми на питања, наравно, ако није проблем. Поздрав.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Auuuuuuuu, brateeeee, ala si ti tamo smorio s pitanjimaaaaa........ Ljudi se ubiše da odgovore na tvoj Tarzan English a ti ih ič ne kapiraš. Znači ajde iz početka. Na Srpskom. Pošto znaš da koristš telefon, lepo mu uradi fleš, i jedino po čemu će ti se razlikovati je ta tastatura.

E sad koje je to pitanje na koje nismo do sad odgovorili?

P.S. Idi do Japana, mnogo lepa i uređena zemlja :P

:)

Zaključana tema