K750, diskusija, pitanja i odgovori

Fabrički OS, Android, Symbian, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSSymbian OSSymbian (UIQ) OSWindows OS
Odgovori
Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Da ne bude zabune McLaren priča o patchu za zaštitu password-om menija, poruka, slika etc na ovom telefonu...

više o tome ovde... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

hmmm.. a koliko sam skontao on moze zajkljucat komplet "poruke", kameru, "file manager a ne posebno neke fajlove, ili ...?

McLaren F1
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1507
Pridružio se: Pet, 28. Apr 2006. 16:51
:: LG G2
Lokacija: Novi Beograd

Post od McLaren F1 »

Upravo tako,a zar ti i nije bolje tako nego pojedinacene fajlove,lepo zakljucas poruke i niko ne gleda poruke,zakljucas fajl manager i niko ne moze da ti gleda slike...! :wink:

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

McLaren, a ipak nekako nije opet ok.. znas ono, de da vidim sta ima u mobitelu da mi prebacis i ja ono kazem sve mi je zakljucano i normalno ja cu ispast schupak ako mu ne dadbnema da vidi, i opet djaba zakljucano.. a za SMS je OK

..stvarno sam u potrazi za neki programom za zakljucavanje, evo skinuo neki explorer, sve super, sve ok ali brate sliku "renda" naj manje minut i pola a klipove da govorim pa ako ko koristi neki malo bolji java locker leka javim, evo ja sam trenutno u potrazi za njima pa koji bude naj biolji morat cu ga postavit, stvarno ovako ne ide

-----------------------------------------------
mozel mi neko odgovorit na dva pitanja:
zastu u k750 (a mozda i jos kod nekih SE telefona ) folder prazan zauzima memoriju, eto ako ne verujete, napravite na racunaru 5-6 foldera i kopirajte ih 3-4 puta ui videcete da vam fali par MB

a drugo:
kako napravit folder u folderu.. ili recimo kako uc u prazan folder, ocito je ne moguce.. kod w550 mogu napravit folder u folderu, mogu uc u prazan folder i u njemu imam "napravi novi folder" i vise foldera ner zauzima memoriju, imao sam 9 foldera i u svakom je bilo po 81 folderr ako ne i vise i nista mi nije uzimalo prostora... hmmmmmmm

Akki
P.S. :znam za taj kucni red, nego kad uradit to, moje pitanje nece niko videt jer se ne pokaze da ima u temi novih postova, kosto i nema, nego kad mi neko odgovori ja izbrisem drugi post i prebacim ga u prvi bas kao sto si ti uradio ali.. nema veze mozda se nadje neko
Poslednja izmena od napalm death u Ned, 17. Jun 2007. 22:13, izmenjeno 1 put ukupno.

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Izbagovao ti se tel nešto... moguće da ti ‚‚curi'' memorija kao što je to bio slučaj kod t610 da su fajlovi na telefonu zauzimali više kb nego što je to realno.... nisam čuo da je to slučaj i kod k750... možda si se i ti istripovao nešto... :wink:

Ovo drugo nisam bas najbolje razumeo...
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ma nisam veruj mi, napravio sam jednom jako dosta foldera vbilo ih je nesto oko u 9 foldera po nekih 100 foldera, tako nesto (duga prica.. testirao sam nesto) i zauzelo mi cak 28 mb.. i sad evo probao nabacit stotinjak foldera i opet mi uze memorije a i kad napravim na kompu foldere pa da ih prebacim na fon,.. ako ce mi na fonu uzet 2 mb onda bas prebacuje vremenski koliko mi treba da prebacim recimo pesmu od 2 mb.. znaci bas uzima memorije

a drugo, pa jednostavno je, napravis folder recimo slike u u njamu da napravis folder npr slike 1 je nemoguce.. dobro jest moguce preko kompa ali preko fona nije.. mislio sam da mozda ne zauzima kad pravis preko fona foldere ali.. djaba kad ne mozes folder u folderu

spasa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 145
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 17:48

Post od spasa »

jel moze neko da mi precizno objasni sta treba da uradim da bih mogao stavljati sifre??? mislim na ovaj patch

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Pazi ovo.. evo kako stoji memorija sa 8 praznih foldera i evo bez njih

evo sa folderima, 40,6 MB slobodnog prostora
Slika

bez njih 40,8 MB
Slika

znaci nekih 200 KB zauzima ovih 8 foldera

stvarnko.. no coment

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Nisam neki stručnjak za memoriju ali mi je ovo čudno...

nemam neki k750 kod sebe da probam... na w850 i k810 je normalno... čim se dokopam k750 probaču a u medjuvremenu bi mogao neko ko ima tel da proveri... :)
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

igicoco
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 16. Jun 2006. 10:46

Post od igicoco »

poz svima

znaci danas mi je fon prso nacisto sa "mozgom" prvo prepozna mi kompijuter telefon i prikaze samo prve foldere a posle nista i neda nista da se prekopira--- U CEMU JE PORBLEM???(nije vikanje)
a posle toga telefon je poceo sam od sebe da se gasi i pali- znaci ne stigne ni da se upali do kraja a vec se ugasi--- do cega bi moglo biti ovo-- sad sam uspeo nekako da ga namestim da radi al da mi se ne bi desilo to vise sta da radim???

i sad TRECE ne vezano sa ovom pricom-el zna neko sifru tj COD.. u SETTINGS/LOCKS/PHONE LOCK
koji ti pasvord=cod da ukucam-- ovi u prodavnici mi nisu rekli nista za to(treba mi stari da bi stavio novi)

inace mob je k750...

hvala unapred

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

Akki, ma da imam ja i w550 ali kod njega nema veze koliko ima foldera, nista ne guta mem

igicoco, pa ne znam sta bi moglo da bude, probaj master reset pa ako ne moze onda flesovanje a ta phone lock,.. pa ad kako bi mi znali koji je br ili sta vec neko stavio za sifru

probaj 1234 ili 0000

red_devil
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 05. Dec 2006. 19:43

Post od red_devil »

Pozdrav svima.

Pazarih k750i pre dva dana i sve je ok osim zvuka.
Uzeo sam Quick Share.

Problem je u tome što se nešto čuje fenomenalno a nešto jako tiho, znači nemam problem sa krčanjem, zvučnici su ok.

Sve zavisi od klipa ili pesme koje će jačine da se čuje a nema veze sa kvalitetom zvuka jer se jedna pesma na 64kbps čuje jače od neke na 128kbps.
Tako je i sa zvukom ponekih video klipova.

A kada stavim mp3 što se tiho čuje, kao zvono, kada me neko zove onda se čuje znatno glasnije i čistije, odnosno kako treba.
Da ne postoji neki drugi media player koji bi rešio ovo?

Da li bi mogli da mi kažete šta mi je činiti.

Sw mi je R1BC002.

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

red_devil, bas te i ne razunmem, uvek se naj jace mora cut zvuk zvona, znaci ono je naj glasnije, drugo, takodjer postoje varijacije izmedju pesama, glasnija-tiša.. nema veze koliko ke KB/s moze da bude 192 KB/s pa da se tiho cuje, to je samo kvaluitet zvuka, i u bukvalnom smislu, koliko se zvukova moze razaznat..

evo ti recimo ovde dve pesme.. jedna je znatno glasnija od druge a obe su 128 KB/s... tako da
Slika

red_devil
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 05. Dec 2006. 19:43

Post od red_devil »

@napalm death

OK je sve to, ali varijacije su velike.
Probao sam na w810i i razlika u jačini je velika, ja znam da je w810i čuma ali mislim da razlike više treba da bude u kvalitetu samog zvuka a ne u jačini.

Evo npr jedan video klip koji se na w810i čuje kako treba, kod mene se praktično uopšte ne čuje zvuk, treba uvo da staviš jako blizu da bi načuo nešto.

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

IGICOCO: Phone Lock Code = 0000 (Default)
RED DEVIL: R1BC002? Pretpostavljam da je polovan, i samim tim su velike šanse da je CID36. Ako je tako, možeš relativno jednostavno da menjaš accoustic drajvere, možda ti to reši probleme sa zvukom. (Mene je isto iritiralo što se zvono čuje glasnije i KREŠTAVIJE od svega ostalog, pa sam ubacio akustičke drajvere od W810).
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

red_devil
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Uto, 05. Dec 2006. 19:43

Post od red_devil »

[quote="rixxon"][/quote]

Nije polovan, bar nije kupljen kao polovan.

Imaš li možda link za neko uputstvo kako i koje akustičke drajvere da ubacim?
Našao sam neki Toshara quality acoustic 1.7 driver za koji kažu da je najbolji, ali problem je što ne znam kako da ga instaliram u fon.

I još jedno pitanje, kako mogu da vidim da li mi je fon u CID36?
Izmenio:gameforce:Zabranjeno citiranje celih postova a posebno onih iznad tvog!

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

red_devil, Ajde ovako: nemoj da te mrzi, uđi u servisni meni (to je ono >*<<*<*) pa SERVICE INFO > SOFTWARE INFO i prepiši (tj. prekucaj) doslovno sve što tamo piše i to mi pošalji na PM, pa ću ti reći da li ti je telefon CID 36 ili CID 49. U zavisnosti od CID-a priča se dalje razlikuje... U međuvremenu, registruj se na sledećim forumima:
SE-NSE (engleski)
TopSony (španski)
SEk750i (poljski)
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

alex1974
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 143
Pridružio se: Pet, 22. Jun 2007. 13:12
:: Galaxy S7 Edge

Post od alex1974 »

rixxon dali bi hteo i meni da kazes dali mi je fon CID 36 ili 49? (ako zelis poslacu ti podatke na PM)posto sam hteo da promenim ikone i probao sam sve moguce programe(far,davincija,Phone-XS)ali mi nista ne uspeva.Sa nijednim od ovih programa uopste nemogu da udjem u tel.Jedino sto sa far-om mogu da udjem na memorijsku karticu(za ulazak u tel mi trazi neke drajvere mada sam sve moguce drajvere instalirao).Dali moze neki savet?

napalm death
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1838
Pridružio se: Sub, 21. Okt 2006. 13:47

Post od napalm death »

ikone ne mozes promenit, jedno resenje je flesovanje na w800.. w serije telefona imaju flash fajlove koji omogucuju prikaz flash menija a k750 to nema.. pokusali smo mi neki ubacit vise o ovome pogledaj ovde viewtopic.php?t=7926

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

napalm death, w800i nema flash theme :wink: on je prvi walkman telefon i on nema, tek posle su krenule flash theme.Iako sad neki ljudi su uspeli nesto da provale da W800i original koji je CID36 moze imati flash theme, sad kako su to uspeli nisam ulazio...
Ikone mozes da promenis preko XS++ , a takodje mozes da ubacis i neke animirane theme koje ce liciti na flash theme :wink:
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

Odgovori