Ima li logike u menjanju E61 za p990i???...

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Ima li logike u menjanju E61 za p990i???...

Post od ZedPi »

... iliti: da li sam normalan?!?!
Imam E61 sa karticom od 512 MB od septembra prosle godine i skroz mi zavrsava sve sto mi treba od telefona: "keva" ekran, WiFi, qwerty, Symbian. Pre nekoliko dana sam drugaru podesavao neke stvarcice na W950i i ....iiiiiiii.... Mnogo mi se, bre, dopada ovaj touchscreen, koji E61 - NEMA. E, sad, taj njegov W950i nema 3 od 4 stavke koje sam naveo da mi odgovaraju kod E61, ali zato p990 ima i WiFi i qwerty. Ekran je "skromniji", ali, sta je - tu je... Kamera mi ne igra apsolutno nista, tako da mi je potpuno svejedno da li je ima, i ako je ima, koliko mpx je u pitanju... Za koliko bih mogao da zamenim svoju "Nociju" uz doplatu za SE, i, da li se, bre, uopste, vredi cimati za to? Da li neko moze da uporedi ova dva telefona po brzini i ostalim stvarima koje su bitne, a trenutno mi ne padaju "pred vizir"...? Koja je fora sa SE karticama? To su neke Memory Stick ili tako neshto...? Cini se da su one osetno skuplje od "obicnih" - tj. uobicajenih SD i podvarijanti im...

Unapred hvala svima koji imaju sta da kazu na ovu temu!

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

koliko sam video po oglasima ljudi traže za e61 oko 220e.sa druge strane ljudi traže za p990 280e za polovnjaka što je nenormalna cena.opet biće ljudi koji će reći nemoj a sa druge strane ljudi koji će reći menjaj doplaćuj itd...
pazi isprobaj p990 vidi da li ti prija pa tek onda sam odluči
radio sam i sa jednim i sa drugim ali mi je p990 srcu draži
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Jeste, to je OK, probati oba i uporediti tet-a-tet, ali, ne mogu da imam oba u isto vreme... "Vr€m€" mi ne dozvoljava, tako da... :smutny: Josh neko...? Ima li josh neko mishljenje - neko... :oops: ?

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Hm, moje misljenje je da ce touchscreen manija da te prodje za mesec-dva dana...Mislim obichno se tako deshavalo tako da...Ako ti e61 odgovara shto da menjash, jedino ako te je smorio pa si zeljan promene... :wink:

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Slazem se sa Dexterom da ce te "touchscreen manija" brzo proci - kad shvatis da bi nesto rado uradio pritiskom na odgovarajuci taster, a onda uvidis da moras da vadis olovcicu i bockas(a pritom si u busu, stojis u velikoj guzvi, npr. :wink: )... Inace, e61 je brzi od p990, ima barem 5-6 MB RAM-a vise, stabilniji je i ima bolju qwerty tastaturu(vecu)... Ne slazem se da p990 ima skromniji ekran - oba fona imaju 2.8" uz 240x320 rezoluciju(tj. kod e61 320x240)... E, da - kartice koje koristi p990 nisu mnogo skupe, to je Memory stick duo pro, i pala im je cena.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Ma, nisam se smorio... U stvari, ne znam ni sam, ako me kapirate... Gotivno mi je da "pisem" olovkom, a opet, ekran je slabiji na p990, e61 je tanji, elegatniji... Meni sto je bitno je da ima WiFi i da ima full tastaturu... Veliki + kod E61 je sto je od metala (i kuciste i maska - ne cela - i poklopac baterije)... p990 je, pretpostavljam, ceo od plastike...? Oduvek mi se dopadalo to sa tim ekranom, i stalno sam tripovao da uzmem nekog Qtek-a, ali me WM smara, i cini mi se, nije operativni sistem za mob... Vise je to neki PDA sa funkcijama moba, dok je kod Symbian-a obrnuto (po meni)... Najbolje bi bilo kad bih mogao na par dana da ih koristim zajedno, pa da vidim koji mi vise odgovara... Nokia ima, po meni, sjajan interfejs, sto se tice foldera i menija, sto mislim da SE nema tako "logicno" reseno (mozda je to i stvar navike)... Kakav je mp3 plejer kod p990?

E, da! Negde sam citao da je na p990 moguce prikljuciti USB flash disk ili slicno i da p990 ima mogucnost da to sprovede u delo, tj. da mu USB ne sluzi samo da se prikljuci na komp, nego da i na njega moze nesto da se prikljuci (da "izigrava" host-a)... Da li je to tacno?

[quote="pilgrim"][/quote]
Ekran je po nekim testovima 2.76" na p990i, dok je na E61 2.8", ali nisam na to mislio - mislio sam na boje 256k vs. 16.7 miliona... Pa, zar p990 nema mogucnost koriscenja "normalne" telefonske tastature i jog-a za sve, ako se ne koristi touchscreen?! Ja sam u tripu da sa preklopivim delom i jog-om moze sve da se izvede (cak mislim da kad je preklopivi deo zatvoren, da je touchscreen iskljucen i da se sve radi preko ta dva). Mozda nisam u pravu...

ZedPi


Izmenio i spojio:gameforce:Ne postuj 2 posta uzastopno! Zabranjeno citiranje celih poruka, naročito onih iznad tvoje!
Chance favors the prepared mind.

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

ZedPi, "Kakav je mp3 plejer kod p990?" Duplo bolji nego kod e61(mnogo jaci i kvalitetniji zvuk). Ekran je iste velicine kod oba fona(tj. po nekim drugim testovima je na p990 2.8", a na e61 2.76", ali isto ti je to), a 16.7 miliona boja - zajebi to. :wink: Tacno je da je na e61 ipak bolji ekran, ali samo zbog mnogo bolje vidljivosti na suncu. Ne moze se na p990 bas sve izvesti preko tastature i jog-a - jednostavno neke stvari se ne mogu odraditi bez touchscreen-a, jer su osmisljene da se samo na taj nacin urade. Touchscreen se nikad ne iskljucuje.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

@ZedPi Ti najbolje znas svoje potrebe i mogucnosti,tako da ce tvoja biti poslednja,ali ja da sam na tvom mestu ne bih menjao E61,mislim sta ti u principu dobijas revolucinarno prelaskom na p990?Touchscreen onako pomalo zvuci primamljivo i van mobilnih okvira je ali da li ti je zaista potreban?Ako vec imas sve na E61 i te mogucnosti su ti dovoljne,onda nemoj menjati,osim ako te nije bas ali bas smorio,mada i tada... :dry: :wink:
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Sto se mene tiche nemoj da menjas E61. Moja glavna zamerka za p990i je sto je Symbian UIQ3.0, sto ce reci da ima manje software-a za njega, a i programi za E61 nisu kompatibilni. Imam E61 takodje od septembra, i to je prvi telefon na koji ja nemam nikakvu zamerku. Kamera mi kao i tebi nista ne znachi. Ponekad me smori organizovanje fileova u Music Player-u, ali kako ovo prvenstveno nije mp3 telefon, preko toga mogu da predjem. Ekran je jedan od najboljih, a sve zahvaljujuci reflektivnom sloju zbog cega ga vidis i na suncu. p990i to nema!
Ok, zanima te TS, slazem se da je jako zanimljivo, ali sticajem okolnosti imao sam prilike da radim malo i sa time, mogu ti reci da sam se prilicno smorio. Da moras da za sve vadis olovcicu, meni je to smor. Ovde sve odradis sa dzojstikom.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Kad bih kupovao qwerty telefon E61(i) bi bio moj izbor, mnogo ljepši dizajn nego SE. TS je interesantan, moj drug je oduševljen time na Motoroli A1200, pravo da ti kažem olovčica nije neophodna osim ako imaš fat fingers. Moji nisu pretanki a uspijevao sam da kucam poruku na njegovoj softverskoj qwerty prstima!!! Nisam čačkao p990, ali sve što sam čuo o njemu jeste da je beyond others - ne znam je li tačno. A E61 je perverzija - i ekran i kućište i funkcionalnost, jednostavno milina za poslovne korisnike i one koji se tako osjećaju :D :lol: :D Definitivno mi se više sviđa nego SE...

Razmisli i o A1200, Linux ima mnogo potencijala i odrađen je do bola, mnogo mi je ljepši on nego ROKR E6. Nadam se da nisam u off sa ovim, ali A1200 je cool telefon...

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Nisam čačkao p990, ali sve što sam čuo o njemu jeste da je beyond others - ne znam je li tačno. A E61 je perverzija - i ekran i kućište i funkcionalnost, jednostavno milina za poslovne korisnike i one koji se tako osjećaju :D :lol: :D Definitivno mi se više sviđa nego SE...
Ako nisi cackao, nemoj da pricas...

Od prednosti koje si naveo, ni jedna nije tacna.
Ekran je odlican, ali je i na p990 odlican. prilicno su isti.
Kuciste? Sta, na p990 nije kvalitetno? I na njemu je super kvalitet.
Funkcionalnost? Ne vidim neku prednost u odnosu na p990.

A na p990 imas kameru i neuporedivo bolji zvucnik. I naravno TS, koji moze da bude samo prednost. Naravno da nije tacno da moras uvek da ga koristis, jog dial je jako funkcionalan, i mozes 95% stvari da uradis na njemu. Cak ni olovka nije neophodna, ja sam koristio w950 koji ima manji ekran od p990 dva meseca bez olovke...

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Ekrani nisu isti, glavna razlika je izuzetno losa vidljivost na suncu kod p990. Funkcionalnost je na strani E61, jer se smartphone ceni pre svega po kolicini raspolozivog softvera, a tu prednost ima e61(da spomenem samo da p990 nema ni profile, a ne postoji ni 3rd party software za tu namenu). TS nije prednost, evo i primera: vozim kola i zelim da pogledam nesto na fonu, nazovem nekoga, pogledam podsetnik i sl., kod non TS telefona moci cu to da obavim jednom rukom, a kod npr. p990 bih morao da stanem i pri'vatim fon obema rukama.
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

Ekran je odlican, ali je i na p990 odlican. prilicno su isti.
Kuciste? Sta, na p990 nije kvalitetno? I na njemu je super kvalitet.
Funkcionalnost? Ne vidim neku prednost u odnosu na p990.
Ne bih rekao da su PRILICHNO ISTI ekrani, ali, ajde...
Argument da je "na njemu super kvalitet" je potpuno "promashen", tj. nishta nisi rekao da bi ga potkrepio chinjenicom...
Definitvno je p990 "deblji" od E61, skoro duplo (2,6 cm vs. 1,4 cm)...
Ekrani nisu isti, glavna razlika je izuzetno losa vidljivost na suncu kod p990. Funkcionalnost je na strani E61
Ziva istina za E61, shto se tiche vidljivosti po sunchanom vremenu... Odlichno se vidi, s obzirom na kolichinu svetlosti po ultra sunchanom danu.
Sad sam i ja uhvatio da se premishljam da li mi treba svo to cimanje za zamenu... Razmishljam i dalje... :dry: :dry: :dry:

ZedPi
Chance favors the prepared mind.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

pilgrim, ZedPi, ok, nisam gledao na suncu, moja greska.

Sto se tice programa, ima sasvim dovoljno za p990, ni blizu kao za e61, ali je dovoljno.

ZedPi, cekaj, hoces da kazes da p990 nije kvalitetan? Zaista ne vidim sta mu fali?

Pozdrav... :wink:
iPhone + CX300

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Mislim da cemo se svi ovde na forumu sloziti da je P990 odlican telefon, pitanje je samo koji je prakticniji za upotrebu. Ako nekome kamera nije potrebna, E61 odnosi prevagu, a ako u pricu ubacimo kameru, u prednosti je P990. :wink: Mislim da je ipak kao "masina" jaci E61, jer ima prednost u najbitnijim stvarima za smartphone - kolicini(krek......) aplikacija, RAM-u, udobnosti tastature, brzini, zaboravih - E61 ima edge, a P990 ne, lakoca upotrebe(uvek je lakse koristiti non-TS aparat)... Da je pre 2 godine poredjenje bilo p910 vs. 6630/6680, sigurno bih glasao za p910, jer je to jedan od najboljih telefona koje je SE ikada proizveo. P990 nazalost ne spada u tu kategoriju, i korisnici istog susrecu sa i dalje sa dosta problema prilikom koriscenja...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Wicker Man
Expert
Expert
Postovi: 2120
Pridružio se: Sub, 06. Jan 2007. 14:53
:: HTC Desire
:: Sony Ericsson K800
Lokacija: nije poznata

Post od Wicker Man »

E pilgrim je pogodio srz,naravno p990 je nesumnjivo dobar telefon i ta cinenica stoji,ali prakticnost i lakoca upotrebe jednostavno treba da su na prvom mestu,a tu po meni E61 nosi vise bodova od p990.
pilgrim napisao:TS nije prednost, evo i primera: vozim kola i zelim da pogledam nesto na fonu, nazovem nekoga, pogledam podsetnik i sl., kod non TS telefona moci cu to da obavim jednom rukom, a kod npr. p990 bih morao da stanem i pri'vatim fon obema rukama.
Zaista sjajno poredjenje,sa ovim je sve receno.
When I'm walking a dark road I am a man who walks alone!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Eeee, zaboravio sam da dodam, baterija na E61 je monstrum od 1500 mAh,a p990i ima 1120mAh. Ne znam za druge, meni E61 drzi 3-4 dana, ponekad i 5 cak, sve avisno od upotrebe. Kako sam citao, p990i drzi 1-2 dana max. Znachi jos jedan poen za Nokiu.
ZedPi, mani se corava posla i uzivaj sa jednim od najboljih telefona danasnjice.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Ili sacekaj jos par meseci, pa kupi Sony Ericsson P1! Pojavljuje se u prodaji za 20-ak dana, a za nekih 2-3 meseca mozemo ocekivati prvi ozbiljniji pad cene u odnosu na sigurno visoku pocetnu(moja pretpostavka je da ce startna cena biti oko 600-700 evra). Inace, ovo je prava zver, koja bi trebalo da ima nekih 80-ak MB free RAM-a, i optimizovaniji UIQ Symbian, u odnosu na P990. 8)
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

I ocajnu tastaturu. Mislim, koliko bi trebalo da se naviknes da jedan taster predstavlja 2 znaka, u zavisnosti od toga koju stranu mu pritisnes (!?) Iscitao sam kompletan test ovoga telefona, gledao sta su drugi ljudi pisali na netu, i nije nesto... Ne nudi nista revolucionarno...
Stick to E-Series!
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Pa dobro, slazem se da takva tastatura predstavlja nezgodno resenje, ali verujem da bih se posle nekog vremena navikao. Ipak bih se pre odlucio za telefon tog tipa, nego za E61, jer mi je E61(iako mislim sve najbolje o ovom aparatu) ipak suvise ruzan, i nezgodan za telefoniranje... Tj. imam u proseku sat vremena dnevno razgovora, a taj fon bas i nije predvidjen za drzanje jednom rukom(suvise je sirok)... :wink: Inace, ni E61 nije doneo nista revolucionarno na trziste - takvih resenja bilo je puno i pre njegove pojave. Konkretno mi se P1 dopada pre svega zbog izgleda - potpuno odgovara mom ukusu, ima dovoljno veliki ekran, i ima toliko RAM-a da mozes pokrenuti istovremeno barem 20-ak programa, i ne bi trebalo da se optereti. Taj RAM je ipak po meni najbitnija stvar za smartphone(posle njega ide procesor), jer je multitasking najbitnija odlika ovakvih uredjaja, a postoji samo jos jedan model(ako racunamo samo brendove koji su siroko prisutni na srpskom trzistu) koji se po ovom parametru moze meriti sa P1 - E90! A moras priznati da je E90 ipak superteska kategorija, tj. isuvise velik i tezak, a ujedno ce mu cena jos dugo biti na nivou 600 + evra, a za te pare se moze kupiti dobar laptop...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Odgovori