Nokia N70

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Данас сам и ја узео Н70. Пар дана ћу га тестирати и дати потпун коментар, али на први утисак телефон је авиончина. :D
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Cola15, baš si me slatko nasmejao sa ovim "zavisi od napona struje"... :lol:
Zavisi od struje punjenja i kod nas napon malo varira, a struje ima ili nema. :wink:
Kako god, punjač na te varijacije u naponu ne reaguje.

ACP-12E se koristio za starije modele sa velikim konektorom i malo je slabiji (800mA) od AC-4E (890mA) koji se fabrički isporučuje uz N70. I ja ga koristim (uz CA-44 adapter) i nema nikakvih problema sem što se nešto malčice duže puni baterija. U svakom slučaju, mislim da ne treba da se brineš, dešava se to kada se puni potpuno prazna baterija ili ako se igraš sa telefonom dok je na punjaču...

pas, N70 se odlično snalazi sa velikom bukom, mnogo bolje nego N73 i N95, testirano... :)

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

EEEEEE evo onaj decko je pitao za qwerty tastaturu, stvarno gde ima da se kupi wl keyboard??? i isplati li se tako nesto kupovati???
Baš si me slatko nasmejao
HEHEHHEH xD

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

E ovaj sto sam ja uzeo neki dan ima firmware verziju V 5.0638.3.0.1
To su mi flesovali u mobil sopu posto je bio sa VODAFONA i ja sam trazio da ga se rijesim. :roll:

Da vas pitam. Maloprije sam ga stavio na punjenje i ugasio ga. Ali kada sam ga ugasio pored baterije koja se puni pojavila se i jedna mala slicica nesto kapo puzla i pored nje crvena kockica. Pa da li zna neko sta je to?

Edit:
Зашто овако мало држи батерија? Јел то код свих симбиан телефона. Разумијем да је потрошња велика због јаког оперативног система, али да се потроши за дан није ми јасно. Јест да сам ја доста чачкао по њему. :roll:

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

Njegovan, to je normalno, ne trosi samo telefon energiju vec i kartica, jos ako si cackao bez prestanka ne znam sta se zalis... To je kod svih tako. :lol:
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Njegovan, odgovoriću ti ovde i za ono što si me pitao na PP.

Ne znam kakav to puzzle pominješ, kada se mob puni ugašen pojavi se u desnom gornjem uglu sličica baterije i indikator punjenja. Moguće je da je tema koju koristiš (ako si je menjao) nešto promenila pa ti to izgleda drugačije.

Baterija se vrlo brzo isprazni ako non-stop čačkaš telefon, a pošto si ga tek uzeo očigledno je da ga ne ispuštaš iz ruke. :wink:

Što se tiče opcije da koristi gprs samo kada je potrebno (morao sam opet da prebacim jezik na srpski da mi ne bi rekao "toga kod mene nema") :D , nalazi se ovde:
Alatke - podešavanja - veza - paketni prenos podataka - veza za paketni prenos - i tu izabereš "po potrebi"...

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Хвала на одговору.
Немам појма како ови наши немају упуство на српском гдје сам купио. Сада ме интересује шта значи она типка са стране. Баш са десне стране телефона на самој ивици. Испод меморијске картице. Када је притиснем ништа се не дешава. А не знам шта значи.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Njegovan, Sa tim dugmetom slikaš :wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

A uputstvo na srpskom imaš na Nokia sajtu, tačnije ovde. :roll:

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Hvala na svim odgovorima i pomoci. Nadam se da cu se i u buduce moci osloniti na vasu pomoc. :D
Miskoni, ta puzzla mi se pojavi kada punim telefon, ali samo kada se isprazni baterija do kraja pa onda kada stavim na punjac pojavi se pomenuta puzzla i pored nje neka crvena kockica. Vidjecu da li ce se i u buduce to desavati. :wink:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Ево ставио сам га синоћ на пуњење и сликао сам да вам покажем ту пузлу. :o
Slika
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Promeni temu koju koristis, pa javi pojavljuje li se i dalje ta "puzla"! :wink: Inace, ta ikonica podseca na one koje inace stoje u Application manager-u, pa mi je malo cudno da se pojavljuje prilikom punjenja... :unsure:
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Да као што ти рече таква иконица стоји у менаџер апликацијама. Али ме баш интересује што се појављује приликом пуњења. :unsure:
Пробаћу то урадити као што ти рече да промијеним тему па ћу да јавим шта би. :wink:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

vaksi
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 24. Jul 2007. 15:14

Post od vaksi »

Pozdrav svima .Kupio sam pre par dana ovaj telefon i prezadovoljan sam njime,medjutim naisao sam na manji problem (nadam se).Evo o cemu se radi , prilikom preuzimanja fajlova preko bluetootha je sve u redu medjutim, kada ja hocu nesto da prebacim izlazi mi obavestenje na ekranu "sending faield".Skinuo sam uputstvo sa linka koji je ostavio Miskoni i sve prema njemu postavio pa opet nece.Ako neko moze da mi pomogne i da neki savet i jos po neku informaciju bilo bi super,jer nikada do sad se nisam susretao sa ovakvim mogucnostima u telefonu.
Hvala

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

A evo i ja da pitam naseg hakera Miskoni-ja. :lol:
Ovako.... Kada udjem u meni i odem na opciju SAT tu mi stoji TRENUTNO VRIJEME ABU DABI. Pa me sada interesuje moze li se to promjeniti, pa da na primjer postavim neki drugi grad a ne ABU DABI. :shock:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Njegovan, Smem ja? :P
Sat pa joystick u desno pa ubaci grad koji želiš da bude (npr Beograd).
Kada ubaciš u opcijama će se pojaviti "moj trenutni grad" klik na to i to menja grad u kome se nalaziš ;)
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

E, svaka ti cast. Upsjelo je. :lol:
A sada jos jedno pitanje. Kada slikam slika mi se pojavi ali okrenuta tako da ja moram okrenuti mobilni da bih vidjeo sliku vodoravno. Nema sta nisam uradio ali nisam uspjeo da je poravnam. Znaci kada slikam da je vidim takvu kakvu sam je slikao. Nadam se da sam jasan. :smutny:
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Njegovan, samo slikaj na srednje dugme, a ne ono sa strane i vidjet ćeš je vodoravno! (Pod srednjim dugmetom mislim na ono što je u sredini petosmjernog navigacijskog tastera).

Instalirao sam Ogg Player sa wma pluginom i sad telefon može da mi čita wma fajlove! Problem je što mi default music player ne otvara u fonoteci wma datoteke, već ih stavlja u Sound clips u galeriji, pa moram posebno da ih otvaram! Mogao bih da koristim Ogg, ali nije baš u potpunosti funkcionalan kao default player. Možete li mi preporučiti neki drugi plejer koji je jako funkcionalan i koji će mi u fonoteci prikazicati wma fajlove i da je uz to za korišćenje nalik default playeru?

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Njegovan
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 600
Pridružio se: Čet, 28. Jun 2007. 17:43
Lokacija: Republika Srpska

Post od Njegovan »

Ej, hvala ti Vincent. U tom je i bio problem. Kada slikas sa tim dugmetom sa strane okrene sliku. :cry:
A moze li jedno pitanje u vezi tog. Zasto okrece sliku?
МТЕЛ - СРПСКА МРЕЖА У РЕПУБЛИЦИ СРПСКОЈ

Cola15
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 05. Mar 2007. 23:27
Kontakt:

Post od Cola15 »

LJudi ne znam kako je doslo do toga nestala mi ikonica sa SIM opcijama t oje ona ikonica sa sim karticom i valjda ima puzla na njoj nisam siguran ne mogu da se setim ali me zivcira novi raspored ikonica i nerviram se kad necega nema a da me pre toga nije pitalo da ode :P (naravno d ase salim :D) ali stvarno kako je to moguce da mi nestane ikona iliti program sa sim opcijama?????
Sk8 OR DiE -- iPhone 3G 8GB

Odgovori