Najbolje/najkorisnije aplikacije za OS9.1,9.2,9.3 (S60v3)

programi, sistemski alati, navigacija
Pravila foruma
Prilikom postavljanja nove teme o nekoj aplikaciji, potrudite se da date što kompletniji opis, zajedno sa sličicama.
Odgovori
pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

miodrage, ja nisam primetio da baterija krace traje sa ukljucenim Weather ili Calendar saver-om, traje mi manje-vise isto kao i kada je aktivan npr. Clocksaver, Large time, VaScrSaver, ili npr. Basic saver(istina, N70 je u pitanju).
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

n_e_r_o_n
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Avg 2007. 07:37

Post od n_e_r_o_n »

Da li postoji program FlashSMS za ovu verziju symbiana OS 9.x (S60v3) ili neki slican program koji ima opciju slanja sms-a kao i pomenuti program; i da li postoji takav neki program da kad posaljem nekom poruku on ne vidi broj od koga mu je stigla poruka? :unsure:
Nokia 6120 Classic

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

DA postoji, imas ZidianStudio SMS one, imas CoolSMS+, itd. E sad, slanjem ovih Flash SMS-ova, na nekim telefonima ne izadje broj onoga koji salje, ali to moras da proveris. Meni je to uspelo samo na Nokiu 6230.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

n_e_r_o_n
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Pon, 06. Avg 2007. 07:37

Post od n_e_r_o_n »

Hvala miodrage nasao sam SmsOne v1.30 ("pozajmili mi gusari"), instalirao na 6120 Classic i radi perfektno. :D .
A da li postoji neki program da kad slikam sa kameron se ne cuje onaj zvuk "skljoc" posto nigde u telefonu nema opcija da se to iskljuci, barem ja nisam nasao. Iskljucivanje opcije "warning tones" ne pomaze... :(
Nokia 6120 Classic

Pix
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 64
Pridružio se: Uto, 08. Maj 2007. 17:51
Kontakt:

Post od Pix »

Ima li neko program da drzim upaljenu onu flash lampicu na N95... Sa Ntorchom mi pali samo onu crvenu lampicu sta se pali kad snimam nesto.
You hear the one about the fella who died? Went to the Pearly Gates and St. Peter let him in. Sees a guy in a suit making a closing argument and says, "Who's that?" St. Peter says, "Oooohhh, that's God. Thinks he's Denny Crane."

pilgrim
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 436
Pridružio se: Pet, 11. Avg 2006. 00:22

Post od pilgrim »

Ne postoji tako nesto za sada, ali ljudi u kompaniji koja je napravila NTorch kazu da se radi na verziji koja bi na N95 palila tu flash lampicu. Nisu precizirali kada ce app da se pojavi...
Nemojte mi slati PP - ne posecujem vise ovaj forum!

lambda
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Uto, 07. Avg 2007. 22:11

Post od lambda »

Pozdrav svima

imam E60 i instalirao sam programčić koji se zove FRING. objedinjava MSN, Google, ICQ, skype messengere. Program je free: skoknete na njihov sajt, obavite kratku registraciju nakon koje stiže sms sa linkom za download. Radi odlično, imam ga par meseci... Vrlo je štedljiv po pitanju kilobajta (za one koji se kače preko gprs), a za WiFi nije ni bitno... Vrlo bitna stvar je što možete da obavljate SKYPE pozive, bilo da zovete nekog na računar bilo na fixnu ili mobilnu vezu. Često zovem "preko", tako da je odlična varijanta posebno ako imate neki hotspot u blizini :)

cofika
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 15. Avg 2007. 21:32
Lokacija: Beograd

Post od cofika »

Cao svima.
Ja sam korisnik N80IE pa me zanimaju par stvari u vezi sa softverom za ovaj telefon.
Prvo bih pitao lambadu, posto sam instalirao FRING, ali jos uvek nisam pozivao, koliko se kb trosi za jedan razgovor od recimo 1min?
Moje drugo pitanje se odnosi na softver gde bi mi izasla slika kontakta preko celog ekrana. Koristio sam ranije FullScreenCaller, a sada sam isprobao sve moguce verzije i nece da mi rade na N80.
Takodje me interesuje softver koji bi mi procitao rodjendane iz kontakta i obavestavao me o njima. Ranije sam koristio HandyDates, ali ni on nece da mi radi na N80.
Da li neko zna vise o PTT opcije(znam da nije ovo tema za to...ali...)
Znam da sam hteo jos nesto, ali sada ne mogu da se setim. Nadam se da cete imati odgovore na moja pitanje.
Unapred zahvalan :)
Pozdrav

Dopuna:
Setio sam se sta sam jos hteo :)
Hteo sam da pitam, da li mogu da odbijam pozive tako sto zatvorim slajd. Posto nekad mi se tako prekinu, nekad ne...mislim da ima veze sa tim da li sam ja zvao ili su mene zvali, jel ima neki softver za to?
Kako funkcionisu programi za navigaciju i koji preporucujete i koliko su verne uopste mape?
Takodje me zanima softver za snimanje razgovora, kakva iskustva imate sa tim i kako to funkcionise?
Sta jos korisno preporucujete?
Hvala jos jednom :)

Obrisan deo by:gameforce:Najstrože zabranjeno propagiranje, traženje ili davanje linkova ka warezu!

Spojio:gameforce:Zabranjeno uzastopno postovanje!Sve to može u jednoj poruci! Koristi opciju "Izmeni"

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

cofika, Fring ti troshi recimo oko 100 kb za razgovor od 30 sec, ali se rdi o tome da je program predvidjen za koriscenje preko WiFi-a (za razgovore), ili preko 3G konekcije. Svuda u svetu je WiFi dz, ili kosta nesto smesno, a 3G je objedinjen u tzv. data plan koji ti kaze koliko imas mb mesecno na raspolaganju. Za slike preko celog ekrana toplo preporucujem Skyestream Skyecaller Pro. Software za iscitavanje rodjendana iz kontakata koji ja koristim je Best Birthday Manager.
Sta te o PTT zanima? Potpuno besplatan PTT imas preko programa Palringo sa ljudima koji ga koriste. Takodje, neku vrstu PTT-a obezbedjuje Agile Messenger.
Za navigaciju toplo preporucujem TomTom, mape su prilicno dobre. Za snimanje razgovora Best Callrecorder, ili Rock Your Mobile Callrecorder Pro, Ultimate Voice Recorder...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Tracker v1.02 - Odlican program koji zamenjuje Handy Taskman, pravi neku vrstu Desktopa na ekranu telefona, ima gomilu opcija za podesavanje (za tweakere) i troshi 1 MB sistemskih resursa. Topla preporuka.
CellTrack91 - program koji gleda kakav je signal celije (bazne stanice) na koju ste nakaceni, kao i neke podatke o njoj.
InSearch - program koji pretrazuje sve u vasem telefonu (kontakti, mailovi, poruke...) samo treba zadati keyword
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

LW_N73
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 62
Pridružio se: Pon, 02. Jul 2007. 11:55

Post od LW_N73 »

a, jel zna neko gde naci licence key za Skyecaller Pro? jel sme to ovde da se pita? :unsure: :chytry:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Originalni Licence key ces da dobijes na njihovom sajtu nakon sto uplatis odredjenu svoticu novaca preko kartice ili PayPal naloga.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

cClock v1.04 nesto kao Large Time Screensaver, otprilike isto tako izgleda. Lomnice, mislim da bi sa ovim bio dosta zadovoljan. Jedino sto jos ne znam kakav je prema bateriji.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Bolji je Large Time Screensaver od cClock v1.04...u Large time imaš i dodatna podešavanja (kao što su dodatna ušteda energije, crna ili bela pozadina) a u samom izgledu nema baš neke razlike...Tako da je sigurno Large Time bolji za izdržljivost baterije, a samim tim i za ceo telefon...... :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

zdravo
imam problem na N80
nemogu da instaliram program,jel kaze da program vech postoj
a u telefon nigde ga nema!
radi se o SLOVOED
osim format neku pomoch?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Jedno glupo pitanje, jesi proverio u App. Manageru? Ako ni tamo nema, probaj da nadjes gde se program instalira, a onda uzmes UnSis (tako se zove program za komp), preko njega ga raspakujes, i ono sto dobijes prebacis rucno u fon.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dzuljo
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 08. Sep 2005. 16:21
Lokacija: Makedonija
Kontakt:

Post od dzuljo »

u App manageru nije a i neznam gde se raspakuje u telefon jel preko explorera pregledao sam sve i nigde nema file od slovo ed
?

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E tu konsultujes UnSis, sa temama koje se ne pojavljuju u App. Manageru radi savrseno, a mislim da ce i sa programima da odradi slicnu stvar. Raspakujes ga preko toga, i to sto ti da tako u rootu prekopiras na karticu.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

posto sam nov u Symbian 9.1 interesuje me jel moze das e instalira Wlan Wizard posebno na N91 posto sam video na dosta screenshotoa gde ima a svidja mi se prog ili imate predlog za nesto drugo?
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

madness99, koji ce ti taj program? oduzima ti memoriju, opterecuje resusrse a fakticki ne radi nista sto ti ne mozes sam da odradis. Da on sve automatski ispodesava, pa ajd.. ali ovako... mani se ti toga, i namesti sve rucno, radi ko sat. Barem meni.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori