Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Folije su dobili u utorak ili sredu, i imaju 2 dimnzije ali rade do 4 tako da se ne ispalite.

araphele, molim te kupi foliju, možda će malčice ružnije izgledati ekran, ali foliju uvek možeš da zameniš a košta 200 dindži, a kad ekran počne negde da se grebe onda nema nazad. Plus na foliji skoro da ne ostaju otisci obraza i prstiju što se za čist ekran ne bi moglo reći.

:)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

rixxon, "no comment" znači da nisam čuo zvuk k750 sa modovanim drajverima :wink: A w950 ima sjajan zvuk, samo obrati pažnju na kvalitet fajlova koje puštaš (već pričano, osetljiv je to player) :)
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Imam sledeci problem:
Pre neki dan sam ubacio 063 karticu da vidim kakvo je stanje i dok je ta kartica bila u fonu bili su kontakti u imeniku, danas sam vratio 064 karticu u fon i kontakni nisu vise tu, kontakti su bili snimljeni na memoriju telefona i nemaju veze sa Sim karticom, ovo isto sam i pre radio i kontakti u imeniku su ostajali, u cemu je problem? i uradio sam backup na komp a komp mi ne registuje da sam odradio backup i tu imam problem, sta tu ciniti?
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Da li neko zna resenje za problem sa zvukom??? Pisano je o tome na stranama 57 i 58. Ja sam licno postavio pitanje i obrazlozio problem. Hajdete ako neko zna neka kaze nesto!!!!!!!

Araphel @ Da li si probao da ga update-ujes??? Ja cu sutra ici do servisa koji ima ugovor sa radnjom u kojoj sam kupio fon, posto je telefon maltene nov, pa cu videti u cemu je problem. Vec sam bio u prosli petak zbog problema sa ispadanjem sa mreze i rekli su ako bude nekih slicnih problema da dodjem opet. Tada su mi samo uradili update. Najgore od svega je sto mi PC suite ne radi kako treba pa ne mogu da uradim back up. Znaci sve iz pocetka, po koji put vec...
Vlada Zem @ I meni je bio isti software kao i kod tebe na slici sa prethodne strane, ali su mi prosle nedelje u servisu radili update, s tim da nakon toga ispod verzije software-a, koja je zapravo ostala ista, pise jos prgCXC 162037_CCPU_HE_LL_NI i jos neke kockice... Sta je to??? NIje mi jasno. Da li ti mozda znas?

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Uh bre LesaTheGreat, ne znam, i BAŠ mi je žao što ti je to tako.
Ja ne mogu da verujem koje sve probleme imate na/sa UIQ :o
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

cemu sluzi meni SECURITY:

Certificate maneger
Java certificate
MIDlet accaounts Permissions
Vpn accounts

naP1i telefonu

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

LesaTheGreat, nisam radio update posto imam budjavi dial up net,tako da nikako nemogu to da odradim,a nemam nekih drugih problema osim ovog,pa mi i nije tako hitno

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

LesaTheGreat, Pa pazi to moze da se radi i nezavisno od neta ali je malo rizicnije jer ti treba drugi program i da ti neko skine update za njega. E sada ne znam kako moze da se skine update,jedino ne znam kako ce da ga skine nezavisno od svog update.
kljun, pazi to se tel ocigledno istripovao. Probaj da ugasis i upalis tel sa starom karticom. Ako ne pomogne nesto ti se sjebalo i to pokusaj da sredis odmah da ti se ne bi ponovo isto desilo. Ne znam kako da ti pomognem jer to nije nikakva caka ili nesto da ne znas vec je prob.

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Stefgi @ Meni nije potrebno objasnjenje za update, pogresno si razumeo ;)
araphel @ Bio sam danas u servisu i decko koji tamo radi mi je rekao da namestim default alarm (alarm tone). Kada sam to uradio, zvuk je bio daleko glasniji pa cak i nepodnosljiv pri kraju posto se postepeno pojacavao, iako je iskljucen increasing ring.Onda je isto to on probao na nekom drugom W950 koji su imali tu u servisu i mogu ti reci da se njegov zvuk nije postepeno pojacavao ali je i pored toga bio ocajan. Kada sam to cuo, shvatio sam koliko sam zapravo srecan svojom masinom :oops: :)
Pitao me je da li hocu da mi sredi to, da ga reinstalira i sl. ali sam odbio jer nemam nista protiv da me budi ovaj zvuk i ne mogu opet sve da instaliram i upisujem brojeve za svaki kontakt....A kao sto sam vec rekao, PC suite me zeza pa ne mogu da uradim back up.Skinucu sa neta PC suite. U svakom slucaju, resenje postoji i moze da se popravi ali mislim da nije neophodno. Jos nesto, resenje je ne stavljati mp3 melodiju za alarm. To i nije neophodno!!!!! Ajd poz

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Kupio sam juce m600i i odmah problem. Naime prebacio sam sa starog fona sve slike na novi ali ne znam kako da ih prekopiram na karticu. Instalirao sam i SWISS MANAGER medjutim ne mogu da ih nadjem. :disgust: Molim nekoga da mi objasni kako to da obavim.
Fon je uprkos malo komplikovanom meniju EXTRA!!!!!! :)

djurkash
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 144
Pridružio se: Ned, 26. Avg 2007. 19:04

Post od djurkash »

@nexa
Na koju karticu pokušavaš da iskopiraš slike? Kako si prebacio slike sa starog na novi fon? Pojasni malo da bi mogli da ti pomognemo...
djurkash

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Pokusavam da iskopiram na memorijsku karticu. Slike sam prebacio putem blututa i sada su u inboxu. Kada pokusam da ih prebcim na mem.karticu ne postoji opcija da ih kopiram na istu. :wacko:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

moras da ih otvaras jednu po jednu i onda medju opcijama imas save to,i tu mozes da ih snimis na karticu,barwem sam tako ja radio,al nisam nasao opciju da ih sve odjednom prebacim na karticu

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ne mogu da se odjednom snime slike. Kao sto je rekao araphel moraju se otvarati jedna po jedna i snimiti na mesto gde se zeli a posle toga obrisati iz inboxa da ne zauzima memoriju. Neki put se desi i da mi vise stvari snimi ali ne znam kako i zasto...sreca :P
Jel ima neko gps na uiq3 koji radi u zemlji nam srbiji?

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Grasias friend! Kako to nisam ranije video a pise na tabu iznad ekrana SAVE!!!
Hval jos jednomi moram sve ucesnike ovog topika da pohvalim jer ste me VI ubedili da pazarim ovo cudo od tehnike. POZZ

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Aaaa... Ove iy mts-a treba spaliti. Nisu mi poslali parametre a sms podesavanje ne radi. Koji su oni smaraci. Kako da podesim parametre na m600i? Jel zna neko da li u bg. imaju da se kupe folije za ekran?

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

nexa, a da li si znao da je u ovoj temi PEDESET PET PUTA receno gde imaju folije :x A, pominju se i na ovoj strani!!!!!!!
iPhone + CX300

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Ne mozete sve ocekivati da vam se milion puta ponovlja. Neke stvari koje su davno bile pominjane u redu ali ove sa iste strane ili par strana iza morate citati. Lenjost je najteza bolest. Jel ima neko gps na UIQ 3?

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Memoj te se ljutiti bez potrebe. Evo danas je napadao sneg taman za sankanje, pa bi zato bilo dobro da se prvo isankamo pa onda necete biti tako mrzovoljni. Sreca je danasnji TOPIC! :D

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

stefgi hvala na odgovoru za imenik, ali nije pomoglo, pokusao sam ja to da odradim i nece da vrati kontakte u imenik a kad udjem u poruke nijedan broj ne prepoznaje tj. nezna od koga je poruka a kad udjem u CALLS e tu vec prepoznaje ko me je zvao i to. juce sam morao da idem po celoj skoli i da skupljam ponovo sve brojeve. ma ima da ga stavim na jedan flash i ponovo sve is pocetka.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori