Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

stefgi uz pomoc Mikele-a i njegovod druga saznao sam vise o promeni CDA i ima da ga promenim u word1, posto mi je sada ubacen francuski, koga interesuje takodje ovo moze da me pita pa cu mu objasniti.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

kljun, bilo bi super kada bi ovde dao objasnjenje o promeni CDA posto mislim da bi to bilo interesantno za veliki broj clanova foruma. Mene konkretno nervira SEUS koji tvrdi da vec imam UpToDate verziju sw a ona od pre godinu dana!
W950i/R9EC001/CDA162017
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

ovo moram da podelim sa vama! imam jedan cudan trip sa ovim mojim P990i... kad god stavim svetlo na jacinu 50% meni baterija drzi jedan dan i mnogo se brze prazni nego kad mi stoji na 80% ili 100%!!! inace, pricam uvek isto u toku dana i skoro isti broj poruka posaljem tako da...ono...nema veze sa tim... jednostavno je tako... :lol:

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

luca, nemoguce jednostavno nemoguce...ja terorisem telefon...uvek imam rezervnu bateriju pri ruci i obe traju solidno dugo(50% brightness power save oN)menjaj softver...ili bateriju?
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

uspeo sam da promenim CDA, u mon fonu je bio Francuski a sada je WORD1, i dobio sam novi jezicki paket u kom naravno nema Srpski jezik.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Procitao sam ranije nesto da je alirm mnogo tih (i meni je to problem), da li moram da radim update? :unsure:

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

nexa, ili postavi jaku melodiju za zvono u mp3 formatu meni npr zvoni e.iglesias do you know i prosto vristi sam refren pesme dok npr neka druga melodija nije takva(ni sam ne znam zasto)...updejt softvera je neophodan sto zbog bugova sto zbog curenja ram memorije....trebalo bi da se updejtom resi taj problem... :roll:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

nexa meni je alarm ok mada ja imam hibrid od FWa pola stari a pola najnoviji.luca ti stavi na 25% osvetljenja pa ce ti trajati pola dana :roll:
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

LesaTheGreat
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 15. Okt 2007. 01:32
Lokacija: Beograd

Post od LesaTheGreat »

Kad sam rekao da, u slucaju da vam na ekranu non-stop pise EMERGENCY CALLS ONLY, probate sa novom karticom i bla,bla,bla... Nisam bio u pravu! Danas sam zamenio telefon u radnji gde sam ga kupio i za sada je, da kucnem u drvo, sve ok! Kaze mi devojka iz prodavnice da 1 od 100 MORA da bude takav, falican. A posto sam ja dobio taj falicni, da li to znaci da sam ja poseban :ohmy: ??? :oops: :lol:

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Pokusao sam sa gromoglasnom mp3 pesmom za alarm medjutim opet puvanjak. :smutny:
Izgleda da ce da radi update. Jel je na SE sajtu zadnja verzija ili moram da izaberem odredjenu verziju softvera. (za m600i)
U svakom slucaju, hvala momci.

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

nexa, pa preko seusa bi trebalo da preuzmes najnoviju verziju....nazalost to ti je jedino resenje...
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

nexa, Kad god se prikacis na seus on ti prvo radi proveru sistema i ispise ti odakle je fon i za koje trziste. Posle toga te pita da li hoces update i ako kliknes DA nema vise nazad ne smes ni da prekines update jer moze fon da rikne. E sad sto se tice biranja softvera tu si nemocan jer je proces automatski i uvek ti stavlja najnoviji softver. Ako hoces neki posebnu verziju za m600 (ali za tvoj CDA) onda navatas nekoga ko zna to da menja (sto je inace ilegalna radnja) ili u servis (mislim na menjanje CDA).
kljun, ti vidi kako ti sljaka sa novim CDA. Posmatraj i najsitnije detalje pa nam javi. Ja bih se isto bacio na world 1. Jel si primetio neke razlike za sada?

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

instalirao sam SUES, i pokrenuo program, on se nakicio na net i neto je skinuo. onda se pojavio beli ekran sa logom SE i pisalo je cheking updete... i tako pola sata nista se nije desavalo nesto je kao proveravao, cak am i telefon rprikljucivai na kabal i isto, morao sam da restartujem komp?

sta dalje?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

stefgi sve sljaka odlicno, ubacio sam usput i nov firmware od word1 i sve je odlicno do sada, nisam video neku razliku izmedju word1 i france CDA ali imas da biras dosta jezika to je promenjeno, stabilan je, ja sam menjao CDA samo zato sto mi je fon poceo da baguje na onom francuskom softwaru, npr. kad ga skinem sa USB fon se sam restartuje...
ti da bi promenio CDA moras imati od nekog ko vec ima WORD1 dva fajla koja kasnije menjas sa tvojim Germany CDA, ako budes spreman na tako nesto ja cu ti to detaljnije objasniti. 8)
srkicom i meni se to desavalo vise puta, cuo sam da je problem kod servera Sony Ericssona posle par dana je sve radilo normalno, kakav net imas? trebalo bi da imas ADSL ili wirles da bi ti sljakalo normalno, jer je na Dial-up jako sporo. re-installiraj SEUS, i probaj ponovo.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

kljun, zvacu te ako budem hteo da menjam ali polako se odlucujem za tu opciju.
Ja bas nemam srece sa telefonima. Gde god kupio i koliko god pazio i koliko god MNOGO PARA dao uvek me nesto zeza da prosto poludim. I to su najcesce neki bezvezni bagovi koji toliko iritiraju da je to prosto sramota. Sad imam problem da mi u video snimku koji pravim sa telefonom kasni zvuk (ili zuri nisam siguran sve u svemu neuskladjen). I to tako zivcira! Zna li neko resenje. Ranije kada sam bio na starijem fw to nije bio problem ali je bilo gomila drugih. Cak su neki i ostali. Nosicu ga u servis mada po obicaju ti serviseri ne znaju nista. Znaju samo da prikljuce na usb i da odrade seus. To je njima zanat. (naravno nisu svi takvu ali vecina jeste)

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Upravo sam prebacio video na komp i sve pusta lepo. Izgleda da je problem u telefonu na playback-u. Satvio sam default ona podesavanj za video playback. Zna li neko?

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

imam kablovski 1mb/s.
pokusacu ponovo.

kako da mi na 3g-u, tv slika bude preko celog ekrana a ne samo pola. ekran od 2,6 inca a slika 1 inc?

kljaja
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 717
Pridružio se: Pet, 30. Sep 2005. 21:43
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od kljaja »

srkicom, ja mislim da slika ne moze da bude veca probao na k800 isto nije preko celog ekrana verovatno takvu sliku salje?!!!Ima li neko odgovor na ovo pitanje posto i mene interesuje :wink:
SE P990i + 2gb Transcend Ulltra Speed bla bla...
N72 plus 128mb nije bas nesto al sluzi...

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

Na k800 moze preko celog ekrana ;) Kad pusti u video playeru treba namestiti da slika bude u landscape i da bude u fullscreen formatu ;)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

nisam mislio na videi nego na 3g. video moze i na p1i, tj. moze vajlda na svim telefonima.
kako da namestim da mi se nezakljucava telefon kad gledam video u plejeru, jes se onda film pauzira?

Odgovori