Diskusija o UIQ3 telefonima (M600, W950, P990 i P1i)

Pravila foruma
Symbian (UIQ) deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
MotorolaSony Ericsson
Odgovori
srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

pre

CXC 162037 R9G007
CXC 162143 R1C
CXC 162108 R6D23
CDA 162024/51 R4A

posle

CXC 162037 R9J005
CXC 162143 R1D
CXC 162108 R6F41
CDA 162024/51 R6A.

CXC je World a CDA je nemacki.


i ja imam problem prilikom podizanja sistema, programi koji su bili instalirani pre update su obrisani i sab se pokusavaju ponovi instalirati ali nemogu jer su vec postoje i izgubljeni su neki fajlovi sta da radim? nemogu da ih

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Znaci imamo identican softver i to je dobro da mozemo da ustanovimo ko ima koji bug i problem. Jel ti se desava da ti pukne net posle 20 minuta surfovanja ali preko wifi ne gprs? Ako nisi probaj i malo duze pa mi javi! Da li imas problem sa kasnjenjem zvuka na video snimku...to me strasno nervira a nisam imao pre update-a? Kada slikas kamerom jel ti je u trenutku pre slikanja mnogo svetlija slika a kada slikas ona se dosta zatamni? I night mode kao da nema svrhu? Ajd javi za ovo pa da vidimo sta dalje. Uzgred stavio sam srpski i super je sve prevedeno bas sam se iznenadio ali ima neki gresaka,za ukljuci ton mi pise iskljuci a za iskljuci pise ukljuci-obrnuli su. Ima li ko ovakav trip?

Edit:
Ljudi ne mozete da verujete kakvu sam gresku nasao...tacnije skinuo sam srpski sa zvanicnog sajta i stavio u p1. Sve je izgledalo normalno do malopre kada sam primetio neke greske. Kada imam propusten poziv on ne blinka sa lampicom cak ni kad zvoni. Ja tako da proverim zasto,pozovem sa drugog telefona i provalim. Svaki put kad se desi propusten poziv on se restartuje. Danas sam ukljucio i mail pa sam mislio da je do toga i prvo to i obrisao medjutim nista. Posto je sve do danas radio normalno zakljucim da je srpski problem.Krenem da ga brisem i reko aj samo da prebacim na eng pa da probam a posle cu lako da obrisem. Tako i uradim i sada radi. Vratim ponovo na srpski i ne radi. ZAKLJUCAK PRICICE Telefon ne radi kako valja sa srpskim jezikom...znao sam da ima neka greska samo se cekalo da ispliva na povrsinu. NE STAVLJAJTE SPRSKI i ovako slabo znate engleski pa vezbajte :wink:
Jedina dobra stvar je bila sto se nije cuo delivery report a ukljucen je i jako mi smeta kada ga cujem. Jel zna neko kako da radi delivery ali da se ne cuje ili bar tise ili bar drugacije odnosu na sms? Moze li nekako da se namesti da mogu da pogledam u porukama da je primljena a da se ne oglasava?

imaginos
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pet, 05. Avg 2005. 16:19

Post od imaginos »

Nesto citam komentare na P1 na ovoj sajtu (ispod specifikacija aparata, komentari korisnika) i vidim da neki ljudi koriste T9 za srpski, sto mi nije jasno jer ovaj telefon bi trebalo da ima full querty tastaturu? Nesto mi je tu sumnjivo - na primer, da li je moguce jednom rukom koristiti querty ili mora stalno da se drzi onaj ALT taster, pa zato ljudi koriste T9, ili sta je u pitanju?

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

Wifi nisam jos koristo, nemaga kod mene u pkuzenju u blokovima, a mrzi me da idem do grada samo zbog toga.
sto se slikanja tice i kod mene je tako preddhodno je svetlija slika a poslese zatamni.

meni lampica normalno blinka.
primetio sam da je zvuk kada zvoni telefon duplo jaci bar na ovim melodijama osnovna melodija.
gde se nalazi to uskljuci iskljuci ton?

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

U stanby rezimu imas u donjem desnom uglu da biras more(na sprskom je valjda jos) i tu imas da ukljucis i iskljucis ton. Meni nije blinkala lampica sa srpskim jezikom i gasio se prilikom propustenog poziva.Jel ti kasni zvuk na videu u najvecoj rezoluciji?
Ti si uradio update i dobio si automatski srpski? Kako ja onda nisam dobio?! :unsure: :? :?

srkicom
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 46
Pridružio se: Čet, 15. Nov 2007. 00:25

Post od srkicom »

hahaha, pazi stvarno su pomesali bas je gotivno al za malo. mene je pitao prilikom prvog- ponovnog paljenja telefona pose update-a da izaberem jezik, izabrao sam srpski.

nemogu da instaliram nijedan player,zato sto sam pre udate imao pa se on izbrisao ali je nesto ostalo na telefonu tjest na katici, a neznam sta je da bih obrisao.jedino da formatiram karticu?

imam jos jedan problem.

kad se ugasi pozadinsko osvetljenje ikonice ostaju na ekranu, ekran se ne gasi samo osvetljenje,
usteda je namestena na 1min, ostalo na automatski? kako da to namestim da se i ekran gasi. pre update se kasio posele svega 10tak sekundi, sad ne.
mislim da je to tako od jutros juce se gasio mislim nisam primetio da se nije gasilo, update sam radio pre tri dana.

ranije mi se desavalo da se telefon pose koriscenja nekad nezakljuca sam nakon 10ak sec , inace se gasilo svetlo i sam se zaklucavao nakon 10 sec, to se desavalo u 1%slucajeva to da se ne zakljuca.
dali je neko imao slicne probleme ranije ili ovaj sad.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Meni se to desavalo samo kada sam imao srpski eto tolikko o sprskom jeziku. Ali ja sam ga sam dodao nisam imao u telefonu.

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

srkicom, stefgi i drugi -

- pozabavite se vasim telefonima i probajte da ih podesite, umesto da odmah dizete paniku i da se dopisujete, gde najcesce pricate kao pocetnici.

- Telefoni su vam bili dobri, trazili ste upgrade, koji daje poboljsanja samo u IDEALNIM uslovima stanja telefona pre upgrade, BESPREKORNOG procesa upgrade-a i pravilnog podesavanja POSLE upgrade.

- Ako vam je upgrade prosao dobro i ako pre toga niste brckali po data fajlovima i drugim produktima ili podesenjima integrisanih apps ili njihovih procesa (a ne verujem vam da niste) i ako ste POSLE upgrade uradili ono sta treba, onda nebi trebalo da bude problema.

- Vratite telefone na fabricko podesavanje (ili Master Reset, vadite i bateriju a sifra je 0000, ako i nju niste menjali) a i memorijsku karticu formatirajte (pre toga uradite backup) - i morace sve da bude OK, jer ce telefon posle toga biti KAO KADA JE IZ FABRIKE IZASAO! A onda podesavajte (zalegnite malo, no panic).

Sve u svemu - po belom svetu 50% je dobilo neke nove bug-ove i JEDINO resenje im je da cekaju sledecu FW - da drugi 50% su zadovoljni. Tako vam je to u praksi.
6630 - N95 - P1i

apu
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 67
Pridružio se: Sub, 26. Avg 2006. 00:07
Lokacija: Novi Sad DETELINA

Post od apu »

pa Goja, nije da si bash 100% u pravu. ako vrate tel na fabrichka podeshavanja on tje se vratiti, ali na podeshavanja koja diktira novi f/w a netje downgrade-ovati na stari f/w. tako da u sushtini dobije se isto. bash kao posle upgrade-a. kad se upgrade-uje f/w ti isto imas fabrichka podeshavanja dok god ne dirash nishta... sve ostalo je custom :D:D

veseli p0z
@pu
veseli p0z
@pu

ajgidajgi
Banned
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 07. Apr 2004. 13:36

Post od ajgidajgi »

caos, razmisljam se da uzemm ovaj tel, pa sam gledao specifikacije... sta znaci skeniranje vizit kartica i jeste li ispreobali kako to shljaka?
i da li neko ima instaliran gps ?

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

ajgidajgi koji telefon razmisljas da kupis(ima ih vise)? ja sam na p990 probao to skeniranje vizit kartica i nije bas kako sam ocekivao, na onom demo snimku, koji se dobije uz telefon, to mnogo bolje ispadne, mozda nase vizit karte nisu napravljene po Evropskim standardima.
Gps nemam, a i nevid neku potrebu za time.
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

apu - Naravno da ce ostati samo novi, upgrade-ovai OS i integrisane app i to sve sa dafault (fabrickim) podesenjima. Osim toga vrsi se i format "C" diska (a jos i mem. card) pa - telefon ostaje "ko od majke rodjen" dakle onakav kakav bi ga na dan upgrade izbacila fabrika. Rekao sam i to da ako i posle toga ostanu bug-ovi jedini lek je cekati nivi FW (nadajmo se da nisu radoznalim cackanjem "obogatili" ili "osiromasili" neke fajlove ili direktorijume koji se neophodni za rad OS i integrisanih apps). Ako se i posle sledeceg upgrade, pojave neke neuobicajne mane, jedino resenje je zamena OS i ostalo sto ide, ali u servisu.

ajgidajgi - Sve odlicno radi na ovom telefonu, samo treba da znas kako da uradis To, a za to ti treba truda, strpljenja, čitajne i pracenje foruma pa tek onda ... Pre kupovine pitaj sebe koje funkcije telefona ti stvarno trebaju, jer 99% ce te zadovoljiti neki noviji "istant" telefon koji upalis i uzivas, kao npr. neki SE K ili W, Nokia ili Samsumg. I ne zaboravi, vecinanjih njih ima odlicne "business" funkcije a uz to mnogo bolju muziku ili kameru, u odnosu i na sam P1i kao trenutno najboljeg poslovnjaka u svetu mobilnih multimedijalnih telefona sa odlikama PDA (dok su u busiess fumkcijama još bolji PDA sa funkcijama telefona i siromasne multimedije, npr. HTC i drugi).
6630 - N95 - P1i

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

To Stefgi i Goja> Deco ne svadjajte se jer nema potrebe za time. Goja ti si novajlija i to sto si mozda imao neki symbian fon pre uiq-a ne cini te expertom. Ovde smo da delimo iskustva a ne da se prepiremo ciji je duzi. Aj iscolirajte i telefone u ruke nemoj da zabusavate. :)
Ja sam primetio da je moj m600i bolji od drugih a razlog je zato sto je moj i obozavam ga. (isto preporucujem i vama)
POZZ

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Ajgidajgi,ako kupujes smartphon a nemas mnogo iskustva kupi neki model od Nokie.Uglavnom ti je Goja opisao prednosti P1 ali je vesto izbegao da napise nesto i od mana.Mnoge prednosti P1 nece biti od koristi zbog displeja.Bas me zanima kako ce pratiti Gps,sms,e-mail po suncanom danu,da ne pisem o tome koliko je tesko raditi jednom rukom sa istim.Takodje tastatura je slabija od one na E-61,olovka zna da koristi ali i da smara i ne moze se bez nje u mnogim funkcijama.Uvek je potrebno praviti potez vise kod mnogih opcija,pritiskati tastaturu ili ekran da se vidi koliko je sati(ekran je u mirovanju isti kao i kod iskljucenog telefona),Izvestaj o dostavi sms-a zvuci kao i slanje,pc suite je osiromasen i komplikovaniji....A najvaznije,aplikacija nigde.Ima na dvadesetak sajtova potpuno iste aplikacije,vecina trial,neke se ne pokrecu,neke baguju,sve u svemu, jadno.Imam p1 i problem sa smart movie programom.Instalirao sam nekoliko i ni jedan nije dobar.Neki secka,neki nece da radi a poslednje verzije su trial.Nigde neki program za veliko zumiranje slika(mapa) za prosto gledanje mapa i sl.Tako nesto nikada nisam imao ni na jednoj nokiji.Ovaj telefon je po skoro svemu za malo bolji od vecine nokia telefona ali je sve to za dzabe kad je ekran takav kakav je i nepraktican za rukovanje sa manjkom aplikacija.
LG G2 Black,16GB

Sladjannn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Pet, 02. Nov 2007. 21:29

Post od Sladjannn »

Kako da namestim okvir oko ikonica na ekrdnu,ne zelim vise da transparency bude 100%. Mislim na one precice na ekranu,imam w950 i znam da nekako moze da se namesti ali nikako ne mogu da provalim kako. Ajde neka neko odgovori,ignorisete me,mrzi me da ista pitanja ponavljam vise puta.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

AnGeL oF LoVe, Ja cu ukratko sto bolje mogu. Ekran apsolutno nije beskoristan na suncu i o tome smo vise puta pisali. Ekran se lepo vidi na direktnom suncu i sve mozes da procitas ako si skinuo onu zastitu posto ona pravi problem. NIje neka Bog zna kakva vidljivost ali ces VERUJ MI sve i u svakom trenutku procitati sa ekrana. (jedan savet gledaj da ti tema bude svetla znaci neka svetla pozadina sa tamnim slovima i sve je cool).SonyEricsson ne bi smeo(i nije) da dozvoli sebi takav promasaj na najvisoj klasi telefona.
Rukovanje je stvar navike i ko se navikne nema potrebe da se vraca na standardnu navigaciju. Neki put treba olovka a meni se desi da po ceo dan ne taknem olovku a da se pritom i igram sa njim i telefoniram i saljem sms i jos po nesto.
Tastatura je malo cudna i to je najbolji opis nje. Klackalica. I posto se prvi put tako nesto pojavilo kod m600 pa sada i kod p1, predstavlja novo a novo je uvek jako tesko primiti. Ja sam se navikao posle odredjenog vremena i na njoj me ne bole prsti posle duzeg koriscenja. Kako se kome svidi.
Za delivery report se slazem i strasno me iritira mada kada sam stavio srpski jezik nisam imao taj problem ali mi je bagovao tel za druge stvari. Za pc suite ne znam sta ti vise treba?!?!
Aplikacija ima dovoljno. Sta god sam pomislio ja sam nasao i radi mi posao. Imam prog za muziku koji u sebi ima sleep timer u tako neke finese,onda imam prog za podsetnik koji ispise na ekranu,smart movie koji super radi i ne secka a titl se bruka dobro vidi. Imam i tom tom sa nasom mapom. Program koji jurim zove se smart cn i to je ta mapa koja tebi treba(kao plan). Kad budem nasao javicu. Xplore, za zakljucavanje...svasta imam i sve mi sljaka. E sad nema mnogo programa kao za nokijin simbijan ali ti i ne treba. Inace svi java programi i java igrice rade samo je bitno da su pisani za 240 x 320.
Odlican telefon. Uz njega ti ide i bogat paket opreme gde ti nista ne trebas dokupljivati osim kvalitetnijih sluski za mp3.

stefgi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 178
Pridružio se: Uto, 25. Sep 2007. 07:10

Post od stefgi »

Sladjannn, ja bih ti pomogao ali ne znam sta pitas. Ako mislis da ti precice u standby postanu providne...to ne znam da namestim niti sam ikada pokusavao. Ako ti nisi provalio to ne verujem ni da cu ja ali cu pokusati.

AnGeL oF LoVe
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 958
Pridružio se: Čet, 23. Mar 2006. 22:18
:: Note 4
:: Note 10 lite
Lokacija: Vidi se po grbu

Post od AnGeL oF LoVe »

Verovatno si u pravu za ekran,skoro sam ga kupio a posto ne volim nositi torbice i futrole nisam skinuo zastitnu foliju da bih koliko toliko zastitio displej od grebanja jer nosim gomile stvari po dzepovima,jos jedan mobilni,kljuceve itd.Nisam probao kakva je vidljivost bez zastitne folije.Voleo bih da moze sat stalno da bude prisutan na ekranu kao i propustene poruke i pozivi(kao na large time)Promenicu temu i pojacati svetlo da bih poboljsao prikaz po ovim suncanim danima.Olovka mora povremeno da se upotrebi bez obzira svidja li se to nama ili ne(pr.profi mail) i rukovanje jednom rukom je stvarno tesko i bojim se da se na to tesko mozemo navici(druga ruka zarucena,voznja biciklom,automobilom i sl).Verovatno znas da pc suite na s60 ima mogucnosti sms i mms u svom programu(pregled i slanje sa kompa).Za aplikacije se ne slazem jer kome god da sam se obratio nije mogao nista da mi posalje a na forumu se hvale programima.Napisu mi da nisu nista instalirali i da nemaju u telefonu nista i da mi ne mogu pomoci i sl.Pozdrav
LG G2 Black,16GB

Goja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Čet, 08. Nov 2007. 18:19

Post od Goja »

nexa napisao: Goja ti si novajlija i to sto si mozda imao neki symbian fon pre uiq-a ne cini te expertom.
Ja sam jedan od prvih 100 koji su kupili-dobili GSM telefon. A imao sam i imam sve platforme (trenutno N95, P1i i HP..). Toliko o tome da sam "mozda imao neki ...".
Poslednja izmena od Goja u Ned, 02. Dec 2007. 02:58, izmenjeno 1 put ukupno.
6630 - N95 - P1i

nexa
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Pet, 11. Maj 2007. 11:24

Post od nexa »

Dancsi, Pa verovatno te interesuje da li nam nedostaje KAMERA. Moj odgovor tebi je da ja ni neprimecijem da je nema. Naime ako si od onih koji skljocnu 20 puta za godinu dana onda ti uopste nece nedostajati.
Moras samo jedno da znas UIQ nije sala i da ako nisi imao iskustva sa symbian telefonima (nokia, siemens ili ericsson) imaces mali problem da se prilagodis. Ali ako se slucajno odlucis da pazaris UIQ predlazem ti da iscitas sve na ovom topicu i pratis sve relevantne sajtove.
Nadam se da sam ti malo pomogao da resis dilemu. Pozz

Odgovori