Nokia N91

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
peky@n93
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 366
Pridružio se: Sub, 01. Sep 2007. 21:24
Lokacija: ruma
Kontakt:

Post od peky@n93 »

Spyker, je upravu.ja na mojoj n95 8gb koristim walkmanove sluske.zvuk jeste bolji od orginalnih u paketu sto se dobija uz n95,ali opet nije ni blizu n91.koje imas sluske uz n91 mozda nisu bubice,kao na walkmanima,pa ti se zbog toga cini los mp3.ja sam uz moju imao bubice,kao na walkman trl.
note n7100 note 9005 honor 8x asus zx551ml zoom honor 8x note9 nikond7200
https://www.flickr.com/photos/30207060@ ... nelayout=1

radepecinci
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 29. Jan 2008. 03:28

Post od radepecinci »

na n91 imam orginalne njene sluske, a koliko ja znam one su senheiser proizvodnje, njih koristim i za n95 (jer mi je nekako lepse kad na sluskama pise nokia a inace su extra kvaliteta). Poredio sam ih sa drugim senheiser i koss bubicama i nisu nista losije. Sluske koje se dobijaju uz n95 su ocajne. Sve to stoji da n91 ima poseban cip za zvuk i da je po tome ne prikosnoven, ali to nije bas toliko bolje koliko ga svi hvale.

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

radepecinci, pa ti decko nemas ni jedan od ova dva telefona... Prvo, slusalice za n91 su ocajne, kakav crni sennheizer??? To je prvo, a drugo, da imas n95, znao bi da je razlika u vuku ogromna... Znaci, molim te, nemoj vise svima soliti pamet, pokazao si se dovoljno...

I, jeste bolje, razlika je ogromna... N91 je jos uvek daleko iznad ostalih... Osim mozda n81, ali n95 mu nije ni blizu...
iPhone + CX300

radepecinci
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 8
Pridružio se: Uto, 29. Jan 2008. 03:28

Post od radepecinci »

nebi da se svadjam, hs28 sluske jesu senheiser i bubica im je od senheiser mx300 modela. Oba fona imam i ako si u ns mogu ti ih pokazati.

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

radepecinci, koliko znam, Sennheiser sluške se isporučuju samo u navodnoj "Deluxe" varijanti ("Sennheiser Edition"), a HS-28 to svakako nisu. I nekolicina nas je poredila MX-550 sa HS-28 i razlika je osetna, doduše u korist kojih - to je subjektivna stvar. MX malo izdižu srednji opseg pa meni lično više prijaju HS-28.

Što se tiče poređenja jačine između N91 i N95, citiraću samog sebe:
Zvuk je u poređenju sa N91 vrlo sličan, jedino što N95 na maksimumu zvuči kao N91 na 12 (od mogućih 20 koraka za jačinu).
Isto važi i za N95 8GB jer se po pitanju zvuka ne razlikuje od starijeg brata.

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Nije valjda... Onda ova N95 na kojoj sam ja slušao nešto nije u redu... Po mom mišljenju, kvalitet je neuporediv u korist N91. N95 mi je zvučala lošije mnogo, čak i od N70, a ne od N91... Mada, sve je u tom segmentu subjektivno, ali što sam ja imao prilike da čujem, N95 prilično lošije reprodukuje muziku od N91 i u pogledu kvaliteta i jačine zvuka. Možda sam bio zaboravio da pročačkam uši :)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

Ljudi pomagajte - fon mi obrisao swe podatke sa harda >zashto< ,slushao sam muziku i preprawljao ime pesme, i odjednom mi fon blokira...izwadio sam bateriju,vratio je,ukljucio fon i ostao bez podataka... :x :x :x Zashto??? Softwer mi je 2.20.008 :blinky:

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Dobrooooooo.... tako nesto jos nisam cuo... aj da zabode... al da obrise sve... si probao da ubacis opet nesto? :?
Nokia E71... Elegant, but deadly

bOOdala
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 640
Pridružio se: Sre, 28. Nov 2007. 22:40
:: Sony Xperia Z ultra
:: Nokia 7600
Lokacija: Pozarevac

Post od bOOdala »

kapoerista90, probao sam,ali je opet neshto zakerao,pa proradio...ewo bash sam sad ponowo ubacio pesme i radi kao i pre...ne znam,da nije problem u softweru,da nije mozda neki bug... :unsure: fon imam wec 4 meseca i uopshte me nikad nije zafrkawao... :disgust:

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

To se isto desilo i momku koji je pokrenuo ovu temu, mislim da je to markoni_po. Njemu je bio izložen extremno visokoj ljetnjoj temperaturi - sunčao se i izgorio :) Pročitaj na prvim stranama o tome. Mislim da ne moraš da brineš kad se već sve vratilo. Mene ponekad izbaci skroz kad preimenujem pjesmu ili bilo koji podatak o pjesmi, posebno ako se reprodukuje u tom trenutku, tako probaj da izbjegneš to da radiš pjesmi koja svira. Mislim da nije software glitch nego jednostavno nestabilnost HDD-a. Nemoj da brineš, always look on the bright side of life :wink:

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ima li neko informaciju zbog čega je N91 8GB ovoliko pojeftinio? Ako nije u pitanju neka felerična serija, mogao bih kupiti još jedan, za rezervu :)

P.S. Zaboravio sam onomad davno da zahvalim Miškoniju: brisanje keša i cookiesa je pomoglo oslobađanju interne memorije. Hvala, Miškoni! :oops: 8)

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

Dushan_
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pet, 29. Feb 2008. 05:04

Post od Dushan_ »

Ako pogledas malo bolje, N91 4GB se prodaje u samo jednoj radnji, dok je sad 8gb verziju pocelo prodavati mnogo vise prodavnica. Samim tim i nema monopola na cenu. Drugo sto N91 kao telefon nema razloga bude skuplji od tih 205 e koliko je sad.

kapoerista90
Expert
Expert
Postovi: 2411
Pridružio se: Sre, 24. Okt 2007. 05:49

Post od kapoerista90 »

Pa ima osnova jedino to sto ima 8Gb... Ostalo je vec van toka... osim zvuka naravno... Mada za te pare kupim Neki Ipod a sacuvam N73ME :D:D:D:D
Nokia E71... Elegant, but deadly

Vincent
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1255
Pridružio se: Pon, 30. Jan 2006. 18:06
Lokacija: Hiperboreja

Post od Vincent »

Ne bih se baš složio da mu je to realna cijena... Mislim da je prilično povoljna za sve što ovaj telefon nudi. Ako ništa drugo, samo prodajno pakovanje je "premium" u poređenju sa ostalim modelima (N73, N81, pa čak i N95...), da ne ulazim u ostalo, tema je opširno popunjena o mogućnostima ovog telefona. Jedino što je istinski van toka na ovom modelu jeste displej, sve ostalo je itekako "u koraku s vremenom"! Mogu da razumijem to o "ukidanju monopola", šta li već, među prodavnicama, ali je cijena veoma povoljna.

Pozdrav! :wink:
iPhone 4 16GB Black & N91 8GB facelifted to Silver.
Perfected by Sennheiser PX-200 White and Sennheiser HD-205 Black!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Izvinjavam se ako se o ovome govorilo ranije,ali zaista nisam nigde nasao.Moze li se ikako ubudziti Srpski u N91?Da li neko ima uopste firmver sa srpskim?Bilo da je N91 ili N91 8gb?Ako neko ima ideju o ovome,molio bih da bude dobar i podeli je samnom :wink: Navikao sam se na srpski jos na K800,i dok sam shetao m600 nerviralo me to,ali sam se pomirio sa chinjenicom da nema srpskog za uiq,ali sad me opet hvata zelja da ga imam.Hajde please neko od ovih poznatih N91 manijaka da javi koje su mogucnosti.

Hvala!

madness99
Expert
Expert
Postovi: 2190
Pridružio se: Uto, 07. Mar 2006. 20:40
Lokacija: Sabac

Post od madness99 »

Verovatno moze cim moze na N91 4gb,samo treba da nadjes Balcan code i da promenis i uradis update i bice ti "ki upisan" .
iPad 3G + Samsung Galaxy Tab 10.1 9 + iPhone 4 32gb White + HTC Evo 3D

nick6
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 317
Pridružio se: Čet, 12. Okt 2006. 21:20
:: Cubot Note S
:: Lumia 640
Lokacija: BG

Post od nick6 »

Araphel, mislim da ti ne treba nikakvo "budzenje" sa N91

Settings/Phone/General/Phone language i Writing language - imas srpski i hrvatski (cak i "slovenscina")

Moj N91 je star 17 meseci, FW je 2.00.052, mada ovu opciju ne koristim jer je moguca samo za "native" applikacije, tj. sve sto sam naknadno instalirao (ukljucujuci i Taskman) je na engleskom
Motorola Moto G

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

nick6, pošto imaš N91 8GB sa ubačenim srpskim jezikom, napiši nam ovde product code da ga ne jurcamo po netu. A "budženje" je ipak potrebno da bi se promenio firmver jer negov uopšte nema srpski jezik. :wink:

Jordan23
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 171
Pridružio se: Pon, 30. Jul 2007. 14:35
Lokacija: Niksic,Montenegro...

Post od Jordan23 »

Ja kad sam kupio N91(doduse 4GB, al tada nije bilo 8GB), vec sam imao Srpski jiez. u telefonu??? Ali ja mrzim srpski, pa sam mu ubacio software od euro code-a, a jos nigdje nisam sreo balkans kod za bilo koju N91... :wink:
N97, iPhone 4 on its way!

kljun
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1826
Pridružio se: Čet, 26. Jul 2007. 20:56
Lokacija: Sremska Mitrovica
Kontakt:

Post od kljun »

Jordan23 ima balkans code za N91 4GB, i to ovde:
viewtopic.php?p=72714#72714
Nokia N82 + 8GB + Altec Lansing Headphones, SE K810i L.F.C. - Y.N.W.A. moj album

Odgovori