MMC ili RS-MMC?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
boris
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 16:25

MMC ili RS-MMC?

Post od boris »

Imam Nokiju 6600 i hocu da kupim memorisku karticu, 256MB ili 512MB. Zanima me da li da kupim onu prepolovnjenu (RS-MMC) ili onu vecu (MMC)???? Prepolovljenu cu moci da koristim i kad budem kupio neki noviji symbian telefon posto svi noviji telefoni (7610, 6630,..) koriste ove prepolovljene (RS-MMC) koje ja planiram da kupim za godinu-dve kad me ovaj smori i kad izadje noviji software koji podrzava novije telefone. I da li se vise isplati da se kupi 512MB ili 256MB???? I koliko kosta jedna a koiko druga??? I gde ima da se kupe (Kvalitetne)???? I koja marka pravi dobre????

HVALA UNAPRED :wink:

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Koliko ja znam u 6600 idu mmc :roll: Nisam siguran koliko kostaju, ali ne tolko puno. Bitno je samo da ne uzmesh neku no name. :| Sada, rs mmc mislim da ne pashu u 6600. :mrgreen:
Black Sabbath!!!

Rale
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 43
Pridružio se: Ned, 27. Jun 2004. 11:26
Lokacija: Krusevac
Kontakt:

Post od Rale »

Mislim da MSI proizvodi dobre MMC kartice!!! Najbolje ti je da uzmesh neku
od 512MB jer ce duze da ti traje, uglavnom se ne desava da se napuni do kraja,
osim ako tamo trpas MP3 i Video Clip-ove!!! Imas u Royaltone-u dobre, ali
moras da odvojish malo vise kinte... Je*iga tvoja odluka!!!
:wink: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Powered by: Rale inc.

boris
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 16:25

Post od boris »

Sto se tice pasovanja RS-MMC u 6600 to moze 100% postoji jedan adapter. Znam da je royalton skup mnogo skup i neveujem da imam bas toliko para. Nego koliko kostaju u normalnim radnjama.

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

@boris znam ja za adapter, nego mislim da je nepotrebno kupovati rsmmc zato sto je potreban adapter i skuplje su.
Black Sabbath!!!

bireli
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Pon, 13. Dec 2004. 21:07

Post od bireli »

Adapter dobijes uz rsmmc karticu,bolje uzmi obicnu mmc mozda ti sledeci telefon nece podrzavati rsmmc vec dvmmc.
Mislim da MSI proizvodi dobre MMC kartice!!!
MSI ne proizvodi mmc kartice.

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ovaj za 6600 najbolje ti je da uzmesh mmc od 256mb...zato shto je za 6600 ova od 512mb malo mnogo...ne radi bash najbolje zato shto je mnogo velika...
Uzmi bilo koju samo ne one No Name.... :wink:

miljex
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Čet, 23. Sep 2004. 09:50
Lokacija: Banja Luka

Post od miljex »

Ako ćeš 6600 koristiti bar godinu dana onda mmc, ali ako ćeš koristiti kraće a imaš namjeru kupiti telefon koji podržava samo rs-mmc onda je bolje uzeti ove "prepolovljene".

Čuo sam i da RS MMC koriste manje struje ili tako nešto, pa baterija duže traje, :? ali nisam siguran u sve prednosti RS MMC nad običnom MMC sem veličine, jer o tome ne brinem, kupim originalnu, kad prodam telefon još lakše prodam memorijsku karticu, :idea: tako da to i ne treba baš previše da te brine. :wink:

Što se tiče kvaliteta Dexter je dobro rekao, ako se ne varam Kingston pravi dobru memoriju uopšte, pa valjda je tako i sa mmc.

Za 6600 ne preporučujem više od 256mb, iako sam gledao ljude koji su ubacivali mnogo više i radi, ali da bi normalno radila ne treba pretjerivati :wink:

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Znaci o ovoj temi smo pricali milion puta... :roll:
Zakljucak sve MMC marke su manje vise ok... gledaj da uzmes neq sa garancijom... a DV rs mmc trose manje bateriju... :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

boris
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 16:25

Post od boris »

Dobro, procitzavsi vase predlige i savete odlucio sam da kupim obicnu MMC od 256MB. Samo mi jos kazite gde ima da se kupe i koliko kosta od 256MB.

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Moja preporuka ti je da sad uzmesh obichnu MMC karticu od 256Mb jer je to za N6600 optimalno, a kad budesh uzimao novi fon, dotada ce verovatno biti standard 1Gb... :wink: 8) :mrgreen:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Odgovori