motorola E1000 - utisci

Fabrički OS, Android, Windows, Symbian (UIQ)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian (UIQ) OS
dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

motorola E1000 - utisci

Post od dugi »

Nakon dugo razmisljanja koji tel da kupim odluka ja pala na motorolu e1000. U opciji su bili SE K750, siemens S65, motorola E1000 i nokia 6630. Tel je morao biti malo veci, velikog displeja, mp3 i relativno brz, motorola E1000 je ispunila sve zahteve.
SE je otpao jer se mora cekati jos malo, a i kad sam uzeo model u ruke i malo pogledao izgleda mi kao klon SE T610 i SE T630, izgleda kao kutija cigareta tvrdo pakovanje. Da je tel veci( samo 101 mm duzine) i da ima veci displej mozda bi i cekao ali ovako...

Siemens mi se pravo svidja ali nakon 4 uzastopna siemensa malo sam se zasitio. Imao sam i cx65, cxv70 tako da znam skoro sve o njima. Prezadovoljan sam bio sa Siemensima, tesko je kupiti bolje za te pare, ali doslo je vreme za promene.

Nokia 6630 mi se svidja zbog karakteristicnog dizajna i svojstvenosti, velikog ekrana mada nisam ljubitelj Nokia mislio sam da je isprobam. Posto mi nije bas interesantno koristiti mob kao kompjuter i igrati se non stop sa programima onda symbian otpada, plus sto je prilicno spor kao i svi symbiani, a 100e vise bi platio samo ime Nokia.Dispjel jeste velik ali u odnosu na motorolu je slabe rezolucije, i ima premale tipke za moje ruke. Za Nokie mogu reci da su prepreskupe za ono sto nude. U svemu su uglavnom prosecne, displej, melodije, izgled, osim imena koje ih drzi u vrhu. Ovde ne racunam symbian Nokie. Ako Nokia onda symbian ako symbian onda Nokia.

Tako je na kraju kupljena motorola E1000 i mislim da nisam pogresio.
Velicina, dizajn i ekran su perfektni za moj ukus. Mp3 sa dva zvucnika i 3D zvukom je savrsenstvo, to se zaista se mora cuti.
Jedino komplikovano je podesavanje poruka, moras svaki put namestiti status raport i jos par nelogicnoh stvari. Inace tipkanje je uzitak, tipke su velike i ugodne za rad.
Meni je uradjen uglavnom u ikonama, znaci kad otvoris neku od glavnih ikona pojave se ponovo ikone pa onda ponovo, uglavnom svidja mi se ta vrsta menija.
Ima oko 16MB interne memorije, koju je prilicno tesko popuniti zato sto telefon sam preko mobile phone tolls-a bilo koju velicinu slike smanji na rezoluciju 240x320 koja bude "teska" oko 6.8 kb dok na kompu ista slika bude teska oko 350-400 kb.
Baterija traje 2-3 dana uz prilicno cesto koristenje, znate kako je kad se tek kupi mob, non stop se nesto cacka.
Ekran je perfektan, velike rezolucije, jakih i zasicenih boja. Cak mislim da to sharpov ekran koji se koristi na gx30, posto je iste rezolucije a motorola koristi dosta sharpove displaje.
Sve u svemu sam zadovoljan telefonom.

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Danas sam uporedjivao malo e1000 sa nokiom 6600. Nije moguce da je 6600 onako spora, prvi put sam uzeo taj tel u ruke pun ocekivanja nakon puno hvale na njegov racun, kad tamo najsporiji telefon koji sam video :blinky:
Kamera nije nista posebno, u rangu je siemensa cx65, displej isto tako. Ne moze motoroli e1000 prici ni blizu ni po jednom parametru. Osim sto je symbian, sto meni nista ne znaci.

Kuzman
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 282
Pridružio se: Pon, 22. Nov 2004. 22:16
Lokacija: Beograd

Post od Kuzman »

Pa zavisi...Prvo zavisi opd toga u kakvom je stanju fon....Pa onda koliko je programa instalirano i trenutno pokrenuto....Kolika je kartica i koliko stvari ima na njoj.... :wink: A kad se tek qpi i nema nista instalirano onda je super brz.... :wink:
Pozz
Black Sabbath!!!

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

A sto ce mi symbian tel ako ce biti prazan i bez programa da bi bio brz 8)
Ma ovaj tip je automehanicar i koristi tel samo za pozive i poruke, veze on nema sta je symbian, verovatno je tel prazan, ali je svejedno spor za mene. Isto tako ekran i melodije, ocekivao sam puno vise od ovog modela.
btw. skontao sam da motorola e1000 ima real player, program za obradu muzike direktno na telefonu i u tom programu se mogu praviti muzicke liste, nesto kao winamp.
Nema automatsko zakljucavanje tastature, sto mi je cudno, ali to su ameri pravili pa me nista ne iznenadjuje.
Baterija traje dva do tri dana maximalno.
Zvuk me odusevljava svaki dan sve vise i vise, perfekcija :wink:

Cakani Caja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:07

Post od Cakani Caja »

Jel zna neko da li ovaj telefon moze da se dekodira i gde to moze da se uradi. Postoji sansa da mi stigne iz Engleske (ima vodafon meni), pa da ga ne uzimam dzabe ako nece moci da radi? :wink:

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Mislim da ti je bolje da flashujesh komplet softver, Vodafone-ov je bzvz... :dry: Vjerovatno svaki malo bolji servis to radi, ne znam sad... Zovi ove s sajta... 99% ce moci da radi, koji telefon to nasi nisu skinuli do sad? :wink: (bez koji je za US trziste, zbog razlicite frekvencije :) )

Cakani Caja
Novajlija
Novajlija
Postovi: 15
Pridružio se: Ned, 23. Jan 2005. 15:07

Post od Cakani Caja »

U odlicno. Hvala puno na odgovoru. Nisam znala sta tacno treba da se uradi (jos uvek sam pocetnik :oops: ).

Miljance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 210
Pridružio se: Pon, 14. Mar 2005. 13:05
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Miljance »

Cisto da se nadovezem na ove tvoje lepe utiske o e1000:
Ima bolji ekran, jedan od retkih tft-a koji se odlicno vide i na suncu,bolji zvuk koji nije bas nadmocan kada se poredi na sluskama,daleko je brza od sporaca s700, 3g...
Ali ima i neke mane u odnosu na s700:
Nema ir, sto je po meni mana jer ja recimo nemam bt na kompu vec card reader i ir,
dosta losa kamera, tesko nalazljive t-flash memorijske kartice kojih nema vecih od 256(ja ciljam na k750) i ne dobijes ni jednu u paketu sa fonom, i skoro da ga nema uopste na nasem trzistu, tako da ili sa mnogo para u royalton, ili neki skidan vodafonov, a vodafonov software na bilo kom telefonu...
E i normalno je da ti smeta sto svi hvale taj 6630, ali drzi se ti motorola dela foruma kao sto se ja drzim SE i opushteno... jer nema svrhe ni razloga boriti se protiv toliko ljudi, ti valjda znas sta se tebi svidja i sta tebi treba.
A ozbiljno mi se dopada ovaj telefon samo zato sto ja dosta koristim fon kao mp3 plejer, ali pre bih uzeo e398.

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Za S700 se zna da ima najbolju kameru pa to nisam posebno naglasavao, a svakako je dosta bolja od E1000 mada ni ova nije losa.
I ja sam hteo kupiti E398, zaista je lepa ali...nema snimanje video zapisa, i ono najbitnije, puno manji ekran i dosta je spora a posebno kod kucanja SMS-ova, katastrofa.
Ko se jednom "navuce" ne velike ekrane tesko ide na manje. Prije ovog sam imao siemens CXV70, on ima dosta velik ekran i pravo brz softver, brzi nego E1000.
A inace volim malo vece telefone, za nekoga ko je 198cm visok i naravno ima velike sake mali telefon u ruci smesno izgleda.

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Pa E1000 je svakako puno bolji od E398... :) U, nisam znao da je spora? :ohmy:
Hehe, pa dobro, nije problem telefon u saci, nego u dzepu, kad stavim neki S60 fon u dzep recimo ako potrcim moram da drzim sorc/trenerku u shta li sam vec jer mi pada... :lol: :lol: :lol:

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Zna li neko gde mog da skinem neki skin ili temu za motorolu e1000, malo sam cackao ali nista.

btw. vezano za E1000. na mobile phone tools-u ima dobar fazon da skines deo pesme na mobil bez da je moras seckati nekim programima na kompu.
jednostavno markiras deo pesme koji ti s svidi, na skali koja se prikaze kad pustis pesmu, i kliknes na transfer. program prebaci samo taj markirani deo a pesma ostane citava na kompu, super stvar.

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Dugi par pitanja :
1. 6630 spor, otkud ti taj utisak ?
2. Dugi, da li si se "igrao" sa GPS-om na e1000 ? Kakvi su ti utisci ?
3. Hocesh li imati priliku da putujesh u inostranstvo? Ako je tako PAZI shta radish po pitanju 3G opcija (pogledaj temu "3G u SCG").

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

1. imao sam priliku da cackam jedan koji je bio spor, ali kasnije sam se uverio da je to bio izuzetak.
2.nisam se nesto previse tim zamarao, a kad ga upalim ne desava se nista specijalno
3.zivim u inostranstvu, tako da mi rade sve opcije, samo mi je cudno sto nece da rade sve gsm kartice, desava se da od istog operatera starija sim-kartica radi a novija nece

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Taj problem Stare SIM - Nove SIM postoji na vishe modela. Da li si nekim sluchajem ubacivao U-SIM karticu bez adaptera ? Taj prelaz sa GSM-SIM kartice na 3G-U-SIM na nekim modelima nije bash najsrecnije reshen.

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Ubacivao sam bez ikakvih adaptera, doduse nikad nisam ni cuo za te adaptere. Smesno mi je sto mi gsm kartica stara 2 godine radi, a nova koju sam narucio pre dve sedmice ne radi. Sad sam narucio 3G karticu sa istim brojem pa ce valjda biti sve u redu :)

milee
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 19. Nov 2004. 18:15
Lokacija: velika gorica

Post od milee »

zanima me samo taj gps, to bi trebalo raditi kao obična navigacija, znači učitaš karte u njega i to je to. ako to ne radi onda si bolje kupim k750i, jer je puno bolji tel za te novce.
Ja ne volim nista ostavljati nedov

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

Mile, imash temu GPS pa tamo pitaj za detalje, a i u temi je dosta toga vec objashnjeno (kako stvari vezane za A-GPS tako i za D-GPS i slichne sisteme navigacije)

jecha
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Ned, 24. Jul 2005. 14:36
Lokacija: Beograd

Post od jecha »

Gorance napisao:Taj problem Stare SIM - Nove SIM postoji na vishe modela. Da li si nekim sluchajem ubacivao U-SIM karticu bez adaptera ? Taj prelaz sa GSM-SIM kartice na 3G-U-SIM na nekim modelima nije bash najsrecnije reshen.
Ne znam o kakvim se U-SIM adapterima radi,ali ja vec sest meseci koristim 3G test karticu MTS-a i sasvim lepo radi i u 3G telefonu (U-15),a i u ostalim GSM telefonima ne pravi probleme...Inace, nove 64k SIM kartice mogu da prave probleme kod starijih tipova telefona..Alkatel,Nokia 3310 i sl.

Strahan
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 14. Sep 2005. 17:40

Post od Strahan »

Kako da prebacim igrice u telefon,one su jar i jad format a imam samo usb kabel,pokusao sam ali mi izbacuje unknown format,pomagajte!

Odgovori