Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

1.Moze,ides u profiles/zeljeni profil/breathing light na off

2.Da,imas hack za sve aktuelne verzije fw.Preporucujem ti da updatujes fw na 210.x.x jer je verzija 200.x.x za sada najlosija,dok sam je imao telefon se restartovao par puta nedeljno.Uputstvo za hack imas u odgovarajucoj temi u kaficu,da ne pisem sada ovde:

viewtopic.php?t=12736

3.Treba ti sertifikat,da bi mogao da hackujes telefon:

viewtopic.php?t=14568

4.Ne zahteva

PS.Kada hakujes telefon,ostavi installserver.exe na y particiji,kako ne bi morao uvek iznova da hakujes telefon kad ga formatiras ili updatujes fw

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

ikiM,cestitam na kupovini,da te lepo sluzi dok ti ne odlucis drugacije... Evo ti par odgovora na tvoja pitanja...
1. Ne znam!
2. Trebalo bi da moze da se hackuje sw sa alatkom koja se zove Hello OX koja mora da se potpise sa licnim sertifikatom;
3. Imas temu i ovde a i u podforumu Kafic pa malo potrazi;
4. Garmin je sertifikovama aplik. koja moze da se instalira i na tel koji nije hackovan.
Mislim da je beli ipak(meni)lepši!
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Phantom Lord i Fox,
hvala na brzim odgovorima!

Phantom Lord, svetlo stvarno daje utisak, kao da telefon dise, a ima li neku funkciju sem tog breathing efekta?

Pretpostavljam da mislis na prve postove sa onih linkova na koje si me uputio? (Da ne trazim dalje po stranama teme!)

Buduci da sam malo zurio, a i hteo da izdvojim poruku za Update firmware, malo sam naknadno korigovao ovu poruku.

Moderatore.... 8)

________________________________________

Ufff...
Prodjoh nekako update firmware-a...

Prvo sam potrazio na nokijinom sajtu, zatim sam ucitao Nokia Software Updater:
http://europe.nokia.com/A4579163?E71

Onda, kada se skine tih 22mb, treba pratiti uputstvo koje sam Updater daje.
Baterija treba da bude na makar pola, zato sto program sam proveri i ako mu ne odgovara koliko je napunjena baterija, prekine update i posalje vas da dopunite bateriju. To se meni desilo.

E onda se prikacite preko usb kabla i odaberete PCSuite mod, pa pokrenete Nokia Software Updater i potvrdite ponudjeno i nakon prepoznavanja verzije programa, javi koja ima nova (ako je ima) i nakon toga pocinje skidanje sa interneta. Skida oko 110mb - da znaju oni koji imaju neke limite u pogledu downloada.

Kada i to zavrsi, pokrece prebacivanje software-a na mobilni i javlja da se ne brinete ako se bude palio ekran i ako bude racunar i PCSuite pokazivao da se telefon dikonektovao. Predvidjeno vreme za ubacivanje ovoga na telefon je 15min.

Ja sam se zabacio i pustio ga da radi. Odmah su se poceli pojavljivati "oblacici" koji pokazuju kako sam prikljucio novi uredjaj na komp, pa mi predlazu instaciju tog hardvera, pa pregled memorije telefona... Nista nisam dirao i nakon nekih 3-4min, samo od sebe - prekinulo se prebacivanje nove verzije software na e71. Ja se sledio - pomislio sam da sam nagrabusio, da cu morati kao i Phantom Lord da se cupam iz sr... Nokia Software Updater je javio da nece moci da zavrsi instalaciju i da krenem ispocetka.

Proverio sam, telefon je ipak zadrzao staru verziju firmware-a i krenuo sam ponovo u instalaciju.
Program nije ponovo skidao 110mb, vec ih je povukao sa racunara gde ih je pripremio za instalaciju. Opet je najavio da ce 15min da traje instalacija. E ovaj put sam spremno gasio sve oblacice koji su se javljali o pojavi novog hardvera i ovog-onog. To se desava odmah na pocetku instalacije i nekih 3-4min pred kraj, kada se telefon kao resetuje i na njemu pojavi ispisana nova verzija firmware-a.

Sve se to zavrsilo i sada je OK. Ne znam da li sam doprineo nesto tim sputavanjem racunara da "prepozna" harver, ali tako sam ja to odradio.

Eto, malo sam duze ovo ispisivao da bih malo ohrabrio one koji nisu spremni da bas eksperimentisu sa novim telefonima. Ja sam moj uzeo sinoc i stvarno bi mi bilo bezveze da sam morao da radim dodatno neke zezancije, zato sto mi se telefon blokira...

Koji je upgrade u verziji 210.xx.xxx u odnosu na 200.xx.xxx - ne znam!
_________________
Spojio McLaren F1: Zabranjeno je pisanje više postova za redom, koristi opciju "izmeni". :roll:
Nokia e71

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

ikiM,nema nikakvu drugu funkciju,medjutim ako se isključi breathing light,onda se kao screensaver pojavljuje sat i datum sa belim okvirom na crnoj pozadini,što mi izgleda ružno,a inače kad je ukljucen,onda se ekran skroz isključi.

Pametno si uradio što si updatovao fw.Spasio si sebe nerviranja,veruj mi.Da si kojim slučajem dobio telefon sa 100.x.x ili 110.x.x verzijom savetovao bih te da je ostavis,ali ova 200.x.x je stvarno uzas,telefon je bio neupotrebljiv.

Imaj u vidu da počev od verzije 200.x.x uključujući i ovu poslednju,postoji bug sa alarm satom,tj ako namestiš alarm i ugasiš telefon,kada se upali alarm,telefon promeni datum za dva dana unapred što strašno nervira.Znači ako često koristiš alarm,imaj ovo u vidu i nemoj noću da gasiš fon.

E sad,vidim da nisam jedini koji je imao problema sa NSU,mene je dva puta uništio i sjebucnuo telefon (2 različita modela) pa sam svoje poverenje prepustio Phoenixu,drago mi je da si dobro prošao. :wink:

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Phantom,
a sta vezano za hackovanje, koji post da gledam za e71, podelio si uputstva na nekoliko varijanti, koja je za mene?

Zamolio sam Milanceta sa foruma da mi pribavi sertifikat, mislim da ce to brze uraditi od mene.

Pre nekih 3 meseca sam hackovao e61, nije trebao sertifikat, vec sam to radio preko x-plorea i hellocarbida...
Ovo je nesto drugacije.
Nokia e71

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Probaj novu metodu,ako nece probaj ovo:
http://rapidshare.com/files/218971928/H ... _.rar.html

Isto nova metoda,samo drugacija i dosadnija varijanta,jer su neki ljudi sa 210.x.x prijavljivali da ne radi skracena varijanta.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Bas sam hteo da te pitam za neku metodu preko nekog programa koji daje BINPDA sertifikate...

To je izgleda to, sto si mi poslao...

Ajd' srecno mi bilo!

P.S. Eeee, pa opet mi treba cer i key file... A ja mislio ne moram da cekam na to!
:dry:
Nokia e71

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Moras,moras :)
Ovo je samo postupna metoda,ova najnovija ima to spakovano u jedan sis fajl,tu je razlika.

Despotq
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 04. Nov 2006. 05:06

Post od Despotq »

Samo jedna mala ispravka, breathing light ipak ima funkciju a to je da svetli drugacije kad se primi poruka ili propusti poziv. Slicno diodama na starijim modelima telefona. Prestane da "dise"i pocne da "trepce". Meni npr to dosta pomaze :wink:

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Ne,to je settings/general/personalisation/notification light i nije povezan sa breathing light koji nema nikakvu drugu funkciju osim disanja :) .

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Evo, video sam bug na e71...
Ne znam da li je do verzije firmwarea - kada sam iskljucio breathing light, kao screen saver ukljuci se vreme na zatamnjenom ekranu.
Namestio ja i alarm da me probudi, medjutim, posto sam se pre probudio, video sam da se vreme uopste na screen saveru nije ni menjalo.
Kada sam proverio u aktivnom radu, sve je OK.
Kasnije sam pustio da se ponovo aktivira screen saver, i opet isto... Vreme stoji na 7.20 i onda je na vreme alarmirao, u 7.30
Kakav je to bug, resavali se to nekako?
Moze li neko ovo da proveri?
Nokia e71

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Da,zaboravio sam na to.Kada se iskljuci breathing light,tj ukljuci clock screensaver sat se cesto zamrzne - jos jedan od razloga sto drzim breathing light upaljenim.Inace kada ti je zakljucana tastatura i ukljucen breathing light,mozes da vidis vreme klikom na navi taster,bez greske,to je cak mozda i bolja varijanta,jedino ako ti mnogo smeta blinkanje lampice.
Nema resenja za sada,taj bug se ponavlja od 200.x.x verzije,cekamo novi update.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Izgleda da je bug u tome, sto rad tog aktiviranog screensaver-a nakon isklucenja breathnig light-a ne valja. Ako se izabere screensaver iz meni/tools/themes/power saver, taj sat u screensaver-u radi OK.
:|
A i nije losa ta fora sa ugasenim ekranom, pa kad hoces da vidis sat, pritisnes malo duze navi taster...

P.S. Evo sad sam probao da ostavim screensaver podesen u meniju power savera i kad se telefon zakljuca i ukljuci se taj saver, opet pritiskom na navigacioni taster, mozete videti vreme ispisano velikim slovima, ALI... postoji neslaganje izmedju ova dva vremena on nekih 10tak sekundi (prvo minute prebaci na tom sati velikim brojevima ispisano) a onda, sa zakasnjenjem na satu screensaver-a... Stvarno show!
____________________________________________
Nego, da ne pocinjem novi post...
Da li je neko probao kako radi e71 sa 8gb karticom? Da li se telefon usporava ili sta drugo?
Ima povoljno da se kupi Verbatim 8gb u Metrou...
Nokia e71

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

Ne bi trebalo da bude usporenja,samo nemoj da kupujes Kingston,jer neki prijavljuju probleme sa nokiama,dok drugima radi ok.Da ne bi rizikovao,preporucujem Sandisk ili Transcend.
Ja imam Sandisk 4gb i radi odlicno,tj identicno kao i pre.

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

OK. Mada Sandiskove kartice su verovatno skuplje od 1200din koliko je ova Verbatim...

Nego, hvala ti za onaj link!

:wink: :wink: :wink:
Nokia e71

Spartak018
Novajlija
Novajlija
Postovi: 11
Pridružio se: Sub, 21. Feb 2009. 17:52

Post od Spartak018 »

@ iKiM

Imam karticu od 8gb i to kingston i radi bez problema. Nema kocenja, nema bilo kakvih losih efekata. Sto se saveta Phantom Lorda tice da nekima kingston radi a nekima ne to zaista ne znam. Kod mene sljaka, ali ako covek upozorava bolje ga poslusaj.

pozdrav

ikiM
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 205
Pridružio se: Sre, 01. Feb 2006. 23:55

Post od ikiM »

Ok momci...
Bio sam u Metrou, jos ih nisu dobili, imaju Sandiskove od 4gb za 1000 i nesto dinara.

Nego, primetio sam da video fajlovi, koje sam prebacio sa e61 na e71 (prethodno su bili usnimljni sa Samsungom), imaju problem prilikom reprodukcije i to oni fajlovi veci od 1mb!

Da li je to jos jedna blagodat tog novog firmware-a?

__________________________________

Izgleda da sam mnogo ne strpljiv da saznam jos poneke stvari za e71...

Kako je cuvate od grebanja i ostecivanja? Imam je 2 dana, dobio sam i futrolu za nju, ali mi se ne svidja sto je tesna, trebalo bi mi vise vremena da je izvadim od onog sto mi je prihvatljivo, neki se zale i da su je tako izgrebali.
Ja sam nekako nasao za svoju e61 crystal case (jedva, ali sam uspeo). To je obicni plasticni okvir koji obuhvata citav telefon, sem tastature.
Mislim da ova varijanta ne moze da se nadje za e71.
Nokia e71

skokospa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Sre, 21. Nov 2007. 02:39
Kontakt:

Post od skokospa »

daklem kako sam shvatio procitavsi ceo topic da ne treba menjati verziju softwera....
telefon sam kupio preko mobtel-a :D u januaru 2009 i ima verziju 100.07.76

da ili ne upgrade softwera? 8)

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Ovako, ponosni sam vlasnik ovog telefona, ali sam zapazio par mana:
1) bagovanje video snimaka od 15ak megabajta(za ne poverovati)
2) restartovanje telefona prilikom koriscenja internet radia
3) restartovanje telefona prilikom surfovanja nakon duzeg vremena(mada sam ga bas preterivao 4,5 sati)
Kako resiti ove probleme? Hvala unapred, pozdrav.

Phantom Lord
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 550
Pridružio se: Pet, 28. Okt 2005. 12:10
Lokacija: C\System\Apps\Beograd

Post od Phantom Lord »

iKiM,mislim da problem sa reprodukcijom tih fajlova nema veze sa firmwareom,jednostavno nekompatibilnost,lupam...meni se slicno desavalo sa fajlovima snimljenim nokiom 6630.
Sto se tice futrole,meni je isto smetala originalna jer je bila preuska (nisu sve takve) pa se telefon tesko vadio i prekrivala je zvucnik.Preporucujem da na buvljaku (ako si iz bg-a,ali predpostavljam da ih ima svuda) kupis nesto ovako:
LINK
Ja u tome nosim telefon vec 8 meseci i nema nikakvih ogrebotina tako da se moze reci da su E71 approved :-D

Havier
1.Ako pod bagovanjem mislis na to sto zvuk kasni za slikom ili nestane u potpunosti,onda je to problem sa firmwareom
2 i 3. Nikada mi se nije desilo,ali verovatno opet problem sa firmwareom

Proveri koju verziju firmware-a imas sa *#0000# (poslednja je 210.x.x) pa razmisli od update-u.

Odgovori