Nokia N79

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
Patos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 18. Jan 2010. 05:19

Post od Patos »

hvala Jazz i Idzo.Uspeo sam over the air.Ocigledno je da windows 7 ima problema sa ovim.Uzgred,vratio sam se na xp.Bar jos pola godine.Pa kad se nadju adekvatna resenja,opet na sedmicu.

~JoJo~
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 28. Jan 2010. 19:17

Post od ~JoJo~ »

eee zanimaju me neke stvari u vezi ovog telefona N79...planiram da ga kupim ali sam cula da se mng brzo kvari tj da redovno ima neke problemcice ...pa mislim ako je stv tako onda se ne isplati da ga kupujem....pa bih zamolila neke od vas koji ga imaju i koji imaju iskustvo sa njim da mi iskreno kazu kakav je i dal mi se isplati da ga kupim :D tnx unapred... :wink: :wink: :wink: :wink:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

~JoJo~, prelistaj temu posto su clanovi pisali svoje utiske. :wink:

de.marko
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 52
Pridružio se: Pon, 08. Jan 2007. 10:58

Post od de.marko »

Iako sam ga posle 6 mes nosio u servis na popravku tj zamenu ekrana mislim da je odlican telefon i da pruza mnogo vise nego bilo koji telefon za te pare a ima funkcije kao mnogo skuplji telefoni.Moja preporuka.A za kvarove ne treba da se brine niko ko ga kupi kod ovlascenih prodavaca i ko dobije garanciju od 2 god jer ionako posle tog perioda uglavnom vecina menja telefon .

jazz
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 356
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 14:06
:: S7 Edge

Post od jazz »

Da sama sebi odgovorim na pitanje vezano za bug sa GPS-om i update na 32.001 - nema ga, tj. bar ne kod mene :) danas sam uspešno update-ovala, za manje od 3-4 minuta i sve radi super :)

~JoJo~, slažem se sa de.marko, ovo je jedan sjajan telefon, štaviše mislim da je prošao na tržištu mnogo tiše od drugih telefona u sličnom rangu što se tiče kvaliteta. Ja do sada nisam imala problema sa nikakvim ozbiljnijim kvarovima, i prezadovoljna sam odnosom uloženo-dobijeno. Smatram da nećeš pogrešiti ako ga uzmeš :)

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

sto se tice ovlascenih servisa,evo moj je posle 15dana u servisu stigao kod mene,nepopravljen :ohmy: :ohmy: :ohmy: znaci jetra mi se okrenula,da ljudi ne znaju da promene tastaturnu foliju,koja se menja krajnje lako,i za 15min... :smutny: :smutny: terible
zvao sam ih danas i napusio ko male majmune,pa su mi rekli:"DESAVA SE" :o :o :o
ne verujem u kakvoj zemlji mi zivimo...

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

skar, a znaci tastaturna folija je kriva za doticni kvar???
Bas me zanima koliko bi kostala popravka toga u nekom ovako servisu?
Ako znas....
D500&E71

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

otprilike oko 2000...sve zavisi od servisa do servisa....
mada sam ja to mogao zavrsiti za 15min,ali nisam hteo da izgubim garanciju,jbg ne znam vise sta da kazem...DESAVA SE!!!!!

ajax00
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 10:28

Post od ajax00 »

Imam N79 ii na njemu 32.001, sve je lepo radilo ali kada sam pokusao da ga upalim pojavilo se na ekranu onaj natpis NOKIA i dalje ne i tako stoji, pokusao sam vadjenjem baterje vise puta ali nevredi...dali neko zna u cemu je problem i kako resiti????

wucinac
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 620
Pridružio se: Sre, 09. Apr 2008. 22:03
:: Google Pixel 4XL
:: Google Pixel 2XL
Lokacija: Swindon, UK

Post od wucinac »

ajax00, ja sam imao isti problem na n82. resio sam sa hardreset-om. naravno, prvo sam napravio bekap na komp. ako imas bekap na kompu probaj. posle sam skontao da mi je jedan program pravio problem. :)
Google Nexus 6P~Google Pixel XL~Google Pixel 2XL~Google Pixel 3XL~Google Pixel 4XL

ajax00
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Ned, 07. Feb 2010. 10:28

Post od ajax00 »

Hvala WUCINAC pomoglo je,(taster 3 + taster * =taster zelena slusalica i paljenje telefona) doduse nisam imao back up ali ipak je proradio, povraticu ostalo, ali mi se desilo na sledece gasenje opet, ja izvadim memo card i on poce da se pali normalno, posle sam vretio memo card isad se i sa njome pali, moguce je da neka aplikacije pravi problem jer zadnjih par dana sam probao dosta programa...Puno Hvala!!!

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

postoji li program kojim se povecava preciznost navi wheel-a???
kod mene oce nekad da preskace!!! :disgust: :disgust:

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

Ne postoji nikakav program a i navy wheel je predvidjen da radi najvise za kontakte i music player,ne razumem kakva preciznost,to ili radi ili zabaguje ponekad.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

ma radi on lepo,ali ko sto kazes oce nekad da zabaguje,pa slajfujem ko blesav :o :o :o
ok ako je to tako onda da cekam noviju verziju swf mozda ga naciljaju da bidne ko bombona :D :D :D

Patos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 18. Jan 2010. 05:19

Post od Patos »

Interesantno je da mi je telefon skroz usporio rad i deluje mi da je sve sporiji sa svakim apdejtom softvera.Nisam instalirao puno stvari,mozda 5,6.Cak sam i to sve aninstalirao i opet isto.Kad ga ne diram neko vreme i ode u stend baj,treba mu nekoliko sekundi da se vrati kad pritisnem neki taster.Ista prica je i kad hocu da napisem poruku(doduse ne uvek,svaki treci cetvrti put).
Poslednjih dana sam primetio da kad ga ostavim par sati,on pokusava da se nakaci na net.Na srecu sam ranije stavio da mi trazi sifru pre konekcije,da ne bi slucajno nabio sebi racun.Da nisam to uradio,ko zna kad bi primetio i koliko bi mi para uzelo.Ima li iko ideju sta da radim?Ne znam da li postoji opcija da se ceo softver obrise i instalira potpuno novi? :unsure:

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

hm a da probas da ga isfleshujes,to ti je najsigurniji nacin,koliko sam citao i slusao,nokia updater ti ne upisuje sve parametre swf,tako da je ipak najsigurnija varijanta box flash...
evo ja sam ga stavio na najnoviju verziju i sljaka ko blesav,mozda uz 6220c najpouzdaniji i najbrzi simbian

Patos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 18. Jan 2010. 05:19

Post od Patos »

Uh,uh...pricas sa laikom za te stvari.Apdejt i slicno umem da odradim,ali flash :blinky:
Pogotovo me zanima da li to flashovanje moze nesto da zezne,posto je telefon jos pola godine pod garanciijom.

oxigen
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 696
Pridružio se: Čet, 04. Dec 2008. 21:41
:: Samsung galaxy Note8

Post od oxigen »

Flesovanjem imas mnogo manje mogucnosti da nesto"zeznes"nego apdejtom to je neko moje misljenje.ja sam skoro radio flesh posle hakovao i instalirao 10ak aplikacija koje koristim+garmin naravno i tel radi ko sat..
Samsung galaxy S2 white,and Nokia n82 white

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Post od Sale_M »

oxigen, radio si flash u servisu,il te nisam dobro razumeo?Kompletno flesovanje preko boxa nije isto sto i apdejt softvera na recimo istu verziju.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Patos
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 18. Jan 2010. 05:19

Post od Patos »

Cekajte bre.Kako se radi i sta uopste znaci flashovanje?Jel to znaci da ga kompletno brisem pa moram sve da instaliram ponovo?

Odgovori