A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
mira81
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Pon, 03. Dec 2007. 18:51

Post od mira81 »

Koristim VIP postpaid paket vec dve godine i provera stanja ide odmah, jedino kada je presek (meni 10. u mesecu) ne mogu da dobijem nekih desetak sati stanje. Inace, nema nikakvih problema, onog trenutka kada posaljem poruku, stize povratna.

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Aleksaboy, pa ja bih manji paket,jer vec koristim 061 pripejd.
Zasto mislis da se ne isplati kod Vipa manji paket?

Eto ja gledam E52 preko Telenora da uzmem,kosta oko 21 500din,sto nije neki popust,jer se ipak obavezes na dve godine.Bas su kvarni :roll:

IDzO
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 4024
Pridružio se: Čet, 30. Jun 2005. 11:01
Kontakt:

Post od IDzO »

annaBG, manji paketi kod VIP-a se ne isplati uzimati jer su skuplji u odnosu na iste pakete u Telenoru i jos jedan minus kod VIP-a je tarifiranje 60+30. Takvo tarifiranje brzo "pojede" besplatne minute.

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

annaBG, vip se na manjim paketima ne isplati posto je skuplji od Telenora i mtsa/ema prenosenja/nema fri megabajta/tarifiranje 60+30. Znaci nikako Vip 60 i 150!

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Post od mile500 »

Interesuje me da li ce u skorijoj buducnosti Vip izbaciti neke nove fonove pogotovo me interesuje HTC Nexsus One ili neke druge fonove zasnovane na Android 2.1 softveru?

Hvala na odgovorima...

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

IDzO, mezzano, ahaaa ok hvala vam na odgovorima!!

mile500, ja ocekujem da ce biti...

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Post od mile500 »

Ja sam cuo da su trebali da puste u ponudu HD2 Android ali je HTC odustao od tog fona,medjutim pitam jer hocu da ga uzmem pa neznam da li da se strpim desetak dana ili da ga vucem iz Nemacke.....

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

raspitaj se u Vip-u,mada ne verujem da ce ti dati odgovor.
Verujem da ce ga dobiti,ali kada ...i da li je to sto posto...zato bih se ja pre opredelila za uvoz iz Nemacke,ako vec imas tu mogucnost

mile500
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 197
Pridružio se: Sub, 14. Jul 2007. 20:24

Post od mile500 »

Pitao sam kazu uskoro ali neznaju kada mada videcu ortak mi se vraca sledece nedelje u subotu pa ako vip ne nabavi do sledeceg petka ja narucujem da mi donese...

annaBG
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 638
Pridružio se: Čet, 08. Jan 2009. 22:35
Lokacija: Beograd

Post od annaBG »

Tako ti je najbolje :wink:
Ko ce da ceka da Vip dobije,kada mozes brzim putem.aj srecno,pa javni utiske

Nikola031
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1558
Pridružio se: Pon, 06. Okt 2008. 20:25
:: Lumia 640 Dual SIM
Lokacija: Ужичка република
Kontakt:

Post od Nikola031 »

Vidim da je VIP spustio cenu za HTC Tattoo na paketu 325 na 6999 din! :o
Ovaj potez moram da pohvalim i nadam se da ce i ostali operateri jos smanjiti cene.
Sony Ericsson prototypes: G702 (BeiBei), W707 (Alicia), 3x M610i (Lizzy)

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pa bliži se MNP... Situacija se zakuvava pa su operateri rešili da vežu što više korisnika za sebe. Ali moj je savet da se ne zalićete jer će ovakvih stvari tek biti. Ja ću sačekati Novu godinu i MNP. Kad sam čekao 10 godina, sačekaću još i tih nekoliko meseci. 8)

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Kakva razlika u ceni! Na 325 7k dinara a na 150 22k! 3x veca cena... Mada podrzavam svaki ovakav potez. :)

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Post od 51Pegasi »

Vip je uveo Vip online račun putem kojeg je moguće:
-proveriti detalje postpaid računa
-informisati se o trenutnom zaduženju
-pristupiti računima za poslednjih 12 meseci
-pristupiti listingu poziva za poslednjih 6 meseci
-preuzeti kopije izdatih računa

http://www.vipmobile.rs/onlineracun

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

odlično od vipove strane.ovo je veoma korisno za one koji imaju više postpejda pa da imaju u uvid kako im je stanje.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Svaka cast Vipu! :) Pitam se da li cemo mi na mt:s-u nekad dobiti nesto slicno? Mada, kad bolje razmilsim, mozda je i bolje da ne dobijemo... Ko zna kako bi to radilo... :smutny:

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

ofala bogi dragom da su se i to napokon setili :) vip iz dana u dan postaje operater broj jedan sto se tice kulturnog odnosa prema svojim korisnicima bez obzira sto ih ima blize dva milijona ponasaju se ko da ih ima 2oo miliona

stefk
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 24. Mar 2010. 20:07

Post od stefk »

RUSI KUPUJU MOBILKOM AUSTRIA http://www.24sata.rs/vesti.php?id=70400 LOL sta je ovo, sezona kupovine operatera :lol: kompanija koja hoce da kupi mobilkom http://www.mtsgsm.com/

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Vipov signal pokriva 98 % populacije

Nakon manje od 3 godine poslovanja, Vipov signal danas pokriva 98% populacije. Vipov tehnički tim je brzim tempom razvio Vipovu mobilnu mrežu, prema najsavremenijim međunarodnim standardima. Jedan od razloga za odličan kvalitet Vipove mreže jeste pametno korišćenje dva frekvencijska opsega - 900 Mhz za optimalnu pokrivenost i 1800 Mhz za kvalitet i kapacitet, što je posebno korisno u naseljenim mestima.

"Zahvaljujući sofisticiranoj kombinaciji dva navedena frekvencijska opsega Vip mreža čvrsto stoji na dva stuba ili noge, što našim korisnicima obezbeđuje optimalni balans pokrivenosti i kvaliteta.", kaže Aleksander Šperl, predsednik Upravnog odbora Vip mobile.

Vipovi inženjeri koriste najmoderniji program za planiranje prilikom utvrđivanja optimalnih lokacija za postavljanje mrežne infrastrukture. Osim toga, prelazi se na stotine kilometara tokom kojih stručnjaci neprekidno mere kvalitet mreže. Oni vrše simulaciju poziva i preuzimanja podataka iz perspektive korisnika i kasnije analiziraju dobijene podatke. "Rezultate ovih testova koristimo kako bismo konstantno optimizovali i unapredili našu mrežu. Cilj nam je da korisnicima obezbedimo odličnu mrežu koja se iz dana u dan poboljšava.", ističe Darko Parun, član Upravnog odbora Vip mobile zadužen za tehniku.

Vipovi korisnici očekuju da mreža funkcioniše u svako doba dana ili noći. "Zbog toga imamo specijalne operativne timove zadužene za mrežu koji koriste najnoviji kompjuterski program koji predviđa moguće poteškoće čak i pre nego što se problem desi.", dodatno objašnjava Darko Parun.

U prvim godinama poslovanja Vip mobile je investirao 264 miliona evra, uglavnom u izgradnju sopstvene mreže koristeći opremu međunarodnih proizvođača kao što su Nokia Siemens Networks, Ericsson ili Alcatel-Lucent. Vip mobile je član Telekom Austria Grupe, vodećeg operatera koji posluje u 8 zemalja u regionu Centralne i Jugoistočne Evrope. Grupa je poznata po visokom kvalitetu i najnovijim tehnološkim rešenjima koja nudi svojim korisnicima svuda gde posluje. "Kada je reč o kvalitetu mreže i tehnologije, našim korisnicima u Srbiji je na raspolaganju stručnost celokupne Telekom Austrija Grupe.", zaključuje Aleksander Šperl.

Vipov signal se skoro svuda u zemlji prenosi putem sopstvene infrastrukture, dok se usluga nacionalnog rominga koristi samo u nekolicini oblasti gde, u ovom trenutku, vlastita infrastruktura nije dostupna.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

:) :D istina istina i samo istina iz dana u dan ustvari iz sata u sat vip postaje sto se tice kvaliteta prijema signala ravan ostaloj dvojici a kvalitet cujnosti sagovornika polako ali sigurno dostize i sami vrh koji je do sada drzao telenor u nekim oblastima oseti se intezivno i 3G koji savrseno fukcionise i koji kako je obevceano treba da normalno radi do kraja godine na podrucju cele zemlje .
Neki ce reci mozs misliti sigurno da radi kad nemaju jedva milijon korisinka ali svaki pocetak je tezak a jos kad imate za vratom jednog monopoolistu koji je u pocecima gusio signal onda ovo sto je uraceno za svega 3 godine uspeh koji se recima opisati nemoze.

Odgovori