HTC Wildfire

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
Insider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 61
Pridružio se: Pon, 01. Mar 2010. 01:43
Lokacija: NBGD

Post od Insider »

wasssup, moze da se podesi. Postoji tri tipa tastature : phone keypad (na koju si mislio), qwerty i compact qwerty (po dva slova na tasteru). Koristim obicnu qwerty (u vetrtikalnom modu) i veruj mi sa ovim mojim "cevapima" :lol: bez problema kucam poruke jer je poprilicno precizna.

wasssup
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 306
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2008. 20:16
:: Samsung galaxy Ace 2
Lokacija: Nis

Post od wasssup »

Insider, :lol: To sam hteo da cujem :wink: Hvala na odgovoru .
Ace 2 + 16Gb Patriot Class 10

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

počinje da mi se sviđa...
za sada sam zadovoljan,ekran kada se podesi osvetljenje ekran mnogo bolje izgleda,telefon je brz,aplikacija ima dosta i one najpotrebnije rade bez problema...igrice nisam instalirao jer ih ne igram ni na kompu...
Samsung S10+ red

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Ako nije problem odgovorite mi na par pitanja, bio bih zahvalan :) .

1. Koliko uspesno funkcionise podrska za flash content na ovom fonu? Cuo sam da se prilicno muci prilikom otvaranja opterecenijih stranica a jos uvek nemam prilike da sam isprobam.

2. Koliko vam prosecno traje baterija?

3. Kakav je kvalitet audio reprodukcije?

4. Da li i koliko sistem laguje kada se telefon malo napuni aplikacijama?

5. Kako se pokazao taj famozni ekran? Da li je moguce posteno odgledati neki film?

6. Kako funkcionise navigacija?

Ako se setite bilo cega vrednog pomena slobodno napisite.

poz

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

antec,vise o tome mozes procitati u testu ovog modela klikom na link. 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Fox, vec sam ga prospartao par puta :), hvala za link u svakom slucaju. Ne menjam telefone previse cesto pa sam hteo da cujem utiske iz prve ruke jer mi je to nekako najsigurnije. Nadam se da ce mu malo pasti cena uz Vip pakete dok mi istekne ugovor.
Pozdrav

ppredragg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 18:27

Post od ppredragg »

da li neko moze da pogleda u kutiji tj na uputstvu za upotrebu koja je SAR vrednost telefona?
nivo zracenja...
dosta mi je bitna informacija,
hvala.

acambas
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 93
Pridružio se: Čet, 08. Jul 2010. 01:05

Post od acambas »

Sestri mojoj je istekao ugovor kod vip i htela je da uzme sebi mob ali nije htela da puca neki veliki kesh pa me je zamolila da joj pomognem pri izboru novog. Zadnje vreme pratim sta izlazi od telefon a i video sam da ovaj fon da je solidan, otisao sam sa sestrom juce do vipa i ona ga uze.

Posto sam ga intenzivno koristio ceo dan odlucio sam da zainteresovanima za ovaj fon kazem svoje prve utiske.

Da pocnemo od spoljasnjosti: telefon nije preterano velik, dopadljivog je dizajna i deluje pouzdano i kvalitetno u ruci. Za razliku od desire-a dugmici su touch-sensitive i moram da priznam da mi se kao takvi vise svidjaju.
E sada je vreme za ekran, velicina je 3.3, a kvalitet ne moze da se mere sa Desire-om ali nije los osim ako ne planirate primarn da kupite ovaj mob kako bi gledali filmove i citali stripove. Probao sam par igara i izgledaju OK ali mala rezolucija se najvise primecuje kada se surfuje netom jer bez zumiranja ne moze lepo da se procita tekst.

Kamera je OK, slike koje sam napravio sa njim na kompu izgledahju dobro a poseduje i blic sto je odlicno. Smeta mi sto nema opciju kvalitetnijih video snimaka ali mozda dodaju uz froyo za njega.

Baterjia mi cak deluje da traje duze nego na desire(nakon punog dana cackanja je na 34%) sto ima smisla jer je ekran manji i slabijeg kvaliteta, a proc je na 528 mhz.

Telefon gura android OK, recimo za nijansu(ali nijansuuuuuu) sporije od Legend-a(izvinjavam se sto sve poredim sa telefonima drugim htc telefonima ali neznam bolji nacin da pojasnim). Ako popalite gomilu aplikacije telefon osetno uspori ali to je normalno(moj desire pomalo uspori)zato postoji advanced task menager i ukljucite da gasi sve nepotrebne app na svakih sat vremena i nema nikakvog problema.
Nemam facebook nalog tako da ne mogu bas precizno da kazem koliko su dobre social apps na njemu(friend stream, facebook htc ...) ali prema onome sto sam video kada sam ubacivao sestrin profil deluju prakticno za pregled statusa.

Za kraj, moj zakljucak je da je HTC Wildfire solidan telefon za osobe koje zele pokretan uredjaj za multimedijalnu zabavu(), dobar telefon za osobe koje zele allaround smartfon i odlican telefon za osobe koje zele da dodju do android smartphona za male pare(u vipu oko 100evra uz 325 paket).
E sada da li treba da uzmete telefon ili ne zavisi koje su vase potrebe.

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

ppredrag...
na kutiji wildfire-a stoje sledece informacije 0.754 W/kg head, a 0.732 W/kg body...
e sad zavisi koliko imas kila :)
Samsung S10+ red

ppredragg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sub, 20. Mar 2010. 18:27

Post od ppredragg »

godja napisao:ppredrag...
na kutiji wildfire-a stoje sledece informacije 0.754 W/kg head, a 0.732 W/kg body...
e sad zavisi koliko imas kila :)
hvala care na informaciji.
najverovatnije cu postati ponosni vlasnik ovog telefoncica!!!
Mislim da necu pogresiti.
samo me jos interesuje da li je moguce instalirati igo navigaciju posto na tattoo-u nije bilo moguce???
hvala jos jednom

Pera Detlic
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1169
Pridružio se: Pon, 21. Dec 2009. 13:45
:: HTC One [m8]
Lokacija: Beograd

Post od Pera Detlic »

ppredragg, bilo je moguce jer je neko prepravio aplikaciju za odgovarajucu rezoluciju ekrana... Eh sad, 'Vajldfajr' isto ima specificnu rezoluciju ekrana, pa ce verovatno proci neko vreme dok se ne napravi odgovarajuca app... (a mozda vec i jeste, ne znam stvarno, ovo su samo moje pretpostavke..) :D :D :D
Samo nek se rolaju....sarme.

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

ma neznam sto ne skinete aplikaciju zvanu Navigon ubija koliko je dobra ima je na netu i naravno free sa svim mapama evrope teska je 2gb,vi posle odvojite koje vam mape trebaju koje ne
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Navigon stvarno lepo izgleda ali ja sam našao samo mape od 900 kb što znači da na njima nema ničega (ako uzmemo da je Hrvatska 15 mb).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

telep, ja upravo skidam mape koje teze cak i po 300mb neznam ti odakle skidas to ali ako ti treba link poslat cu ti na pp.javi
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Meni treba samo Srbija našao sam i ja druge zemlje, ali Srbija je 900kb što je smešno slabo da se išta više od autoputeva nalazi na toj mapi.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

xerosoft
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 352
Pridružio se: Sre, 09. Dec 2009. 17:41
:: Iphone 4s
:: Iphone 3gs
Lokacija: Novi Pazar
Kontakt:

Post od xerosoft »

pojma nemam ja za srbiju koristim Google maps 4.1.1 sa navigacijom neznam da li imas te mape i one mi odradjuju osao ovde kod nas ali za inostranstvo mi treba Navigon
Iphone 4s white clear install

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Aha pa dobro on je dobar za evropu, ipak većina traži za Srbiju a tu je dobar samo garmin i iGo (za sada).
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Anony
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 97
Pridružio se: Čet, 01. Jul 2010. 00:00
:: iPhone 6 16GB Silver
Lokacija: Pozarevac

Post od Anony »

Da li je neko video ovaj telefon u slobodnoj prodaji? Ne mogu da verujem da je posle mesec dana i dalje moguce naci telefon samo u Vipu, koji ne prodaje vise telefone bez ugovora :dry:

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

Ovaj koja je navigacija najbolja za ovaj telefon? Ja sam ubacio navigon, ali mu je mapa ochajna ili neko mozda ima dobru mapu za njega?

antec
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1397
Pridružio se: Pet, 11. Jul 2008. 03:32
:: LG G Flex 2

Post od antec »

Zar nije moguce instalirati istu verziju onog modovanog igo-a koja se upotrebljavala kod tattoo-a? Ako ne moze zbog cega je to tako?

Odgovori