Samsung I9000 Galaxy S

Fabrički OS, Android, Windows, Bada, Symbian
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSBada OSSymbian OS
Odgovori
zorroz1969
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 30. Nov 2010. 13:28

Post od zorroz1969 »

drugari, kada probam da ga apdejtujem na 2.2 izbacuje ovu poruku cur.version PDA JM2/PHONE JM1 / SCSJM1 The latest version is already instaled . Verzija Kiesa je 1.5.3.10103_102. Na sistemu je naravno jos uvek 2.1-update1. kako da nabacim 2.2 ili 2.2.1?

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

С обзиром да још није изашла надоградња за наше поднебље, и ако нећеш да се стрпиш до изласка исте, онда нађи страни 2.2 и преко Одина одради надоградњу.

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

Da li neko zna, da li je ovaj telefon zakljucan u MTSu?
koristim VIP a imam neke lude kombinacije za telefon iz MTSa ... ali bi i dalje ostao sa karticom VIPa ...
Samsung Galaxy S I9000

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

telefoni sa mts-a nisu zakljucani za neku mrezu, kao ni iz VIP-a... :wink: :wink: :wink:

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

telefon iz MTSa jeste zakljucan ..
trazi mi pin kod, i kad god unesem on kaze da je nemoguce pristupiti mrezi ,nesto u tom fazonu

da li neko moze da pomogne, kako da ga dekodiram, a da to uradim kuci? help plz :)
Samsung Galaxy S I9000

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Urkinjo, http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=761045 Na prethodnoj strani je napisano čime se otključava.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

ovo ce biti izazov :)
prvi put se susrecem sa ovako necim :)
nadam se da ce sve biti ok, tj ja cu da studiram ovo nekoliko dana prv :lol:

Edit:
mislim da imam vec neke probleme ...
ni navigacija ni maps nece da mi se otvore nikako ... maps mi se ucitalo jednom i vise nista ...
i jedno i drugo se ucitava godinama ... i na kraju se ne ucita

zorroz1969
Novajlija
Novajlija
Postovi: 12
Pridružio se: Uto, 30. Nov 2010. 13:28

Post od zorroz1969 »

!!!! :-)))) upravo sam se prebacio na froyo 2.2!!! Bilo je neophodno predhodno odraditi Kies fix, nakon tog je Kies expresno predlozio nadogradnju na 2.2 Cela procedura je trajala oko 10min. Na prvu loptu cini mi se da je poleteo, ocigledno bez laga. Kies fix se lako pronalazi na XDA Deelopers. PUNA PREPORUKA

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

da li dok radim sa Galaxy S unlocker windows moram da izvadim sim karticu ili to nema veze?
i da li sve to dok radim telefon mora da bude u debugging usb modu? posto meni Kies nesto zeza ili mi kies uopste i ne treba dok radim sa Galaxy S unlocker windows ? Komp mi lepo prepozna dok je Storage mod , prepozna mi i telefon i meoriju ..

PS kako uopste da povezem telefon sa ovim glupim Kies?! Znaci ne znam sta nisam uradio sve .. i nasao neki kies fix i reinstalirao, i povezivao dok je telefon samo usb konektivan i debugging i pojma nemam ni ja .. i uopste mi ne vidi telefon. Mob me lepo pita kad ga "ubodem" u usb kako zelim da se povezem, lepo kliknem na kies-e ...

Edit:

Ok, da ne pisem dve poruke za redom, video sam da je to sankcionisano.
Sve sto je bilo potrebno je, da telefon ukljucim u USB pozadi kompjutera, Kies ga je odmah prepoznao i sve OK radi sa tim programom.

Uradio sam i Galaxy S unlocker windows, jednostavan nacin, i sve je proteklo u najboljem redu, potrebno je pokrenuti jedan fajl, prepisati broj, restartovati, ubaciti SIM karticu i umesto PINa upisati generisani broj.

od sad mi VIP radi u MTSovom Galaxy-u :)

Da li za update na 2.2 preko Kies, moram telefon da prebacim u download mod? ili jednostavno povezem i preko Kies pustim update?

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Uzeo sam danas bratu ovaj fon pa ako moze neka mala pomoc u vezi kontakta.Kopirao sam kontakte sa sim kartice u memoriju telefona i sad ih vidi duplo.Da li neko moze da mi kaze gde u podesavanjima da udjem i da mu stavim da kontakte cita samo sa memorije telefona.Ako nije problem da mi neko odgovori.

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

@Urkinjo
Dovoljno je samo da povezes fon i Kies ce ti ponuditi upgrade firmware, to je cela filozofija :)

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Snasao sam se.U svakom slucaju ako me nesto drugo bude mucilo oko podesavanja telefona pitacu.Pozdrav.

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

Da li neko moze da pomogne/kaze kakav je to Kies Fix? Ja sam nasao samo neki patch ali nista vise. Posto mi Kies i dalje ne nudi update na 2.2 ,a zarko bi zeleo da predjem na "legalan" nacin :D
Mislim da ne koristim Odin i slicno, ovo mi deluje, nekako bezbednije preko Kies!

@nbot hvala na odgovoru :) za prethodno pitanje
Samsung Galaxy S I9000

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Па ни тада нећеш добити 2.2 за Србију већ за неку од земаља које су већ добиле 2.2. Веома споро иде ово пуштање надоградње. Јуче добила Аустрија и неке балтичке земље.

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

Vidim da su neki sa foruma dobili update preko Kies-a ...
mislim u principu nije frka preko Odina, ali mi nekako i dalje sigurnije preko Kies-a nemam pojma zasto.

Da li jos neko ima problem sa GPSom, ucitava i ucitava i nista samo ucitava? Uopste nece da mi pokrene, ili je to do google mapa, posto sam video da njih koristi ?
I danas sam provalio da mi Market ne radi, preko WiFia sam se konektovao, kaze da mi telefon ne podrzava neku konekciju, prenos podataka, sta li vec ...

yamaha-tzr50
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 07:09

Post od yamaha-tzr50 »

Uradio sam update na 2.2 pre neki dan ali izgleda da je problem sa gps-om ostao :dry:
Ali sad imam taj problem sto ne mogu da mu udjem u taj sistemski meni sa *#*#1472365*#*#,jednostavno kad to otkucam nista se ne desava..Neka ideja?

Urkinjo
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 37
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2010. 12:55
Lokacija: Bg
Kontakt:

Post od Urkinjo »

@yamaha-tzr50 jel si probao da ubacis neku navigaciju ili koristis samo tu koja ide uz telefon?
ovo je preporuka lika iz kometara sa ispod opisa telefona..

"instaliraj "IGO MyWay" navigaciju, na srpskom je, odlicna. skini sa neta "xxjpy.tar" fajl i stavi ga na PDA u odin i start. vrlo prosto. to ti je najnoviji zvanicni soft, koji radi odlicno! □ milan"

meni je problem, jer nemam mem. karticu, a koliko sam video sve navigacije traze istu...
Samsung Galaxy S I9000

cgmiki
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 313
Pridružio se: Ned, 28. Nov 2004. 19:24
:: Galaxy S6 64GB

Post od cgmiki »

Добили су 2.2 зато што ти телефони нису за Србију, већ за неко тржиште у Европи одакле су допремљени овде.

Како немаш меморијску картицу? Па, телефон у себи већ има једну уграђену поред постојеће унутрашње меморије.

nbot
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 31
Pridružio se: Sre, 25. Avg 2010. 21:23

Post od nbot »

Kies nudi nadogradnju na 2.2 nama koji smo uzeli u Vipu posto su telefoni cini mi se se iz Velike Britanije (barem sam tako cuo). 2.2 mi je resio probleme oko gasenja telefona kada mi je ukljucen GPRS i generalno fon je dobio mnogo na brzini, sto se tice GPS, radi mnogo stabilnije nego pre, ali jos uvek zna da stucne ponekad :oops:

bojke1
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 333
Pridružio se: Uto, 11. Jul 2006. 20:23

Post od bojke1 »

Sto se tice GPS koliko sam se ja raspitivao, kako ti se zalomi,kod nekog hvata satelit za par sekundi a kod nekog cas oce cas nece. Mada mi se cini da sa 2.2.1 malo bolje radi.

Odgovori