A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

Kakva tabu tema pa moja keva vec dinu i kusur dana je na postpaidu(58+). Prepaid je za klince osnovce. Pohvala za vip najozbiljnija postpaid ponuda tarifa. Najbolja tarifa u zemlji vip 600, svega za 1700 din. Koliko sam ih ja samo preveo na postpaid(2004. drugar nije verovao da na postpaidu svaki mesec dobijas free minute). Bel 50 davno bese

aleksaa
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 189
Pridružio se: Sub, 03. Okt 2009. 15:58

Post od aleksaa »

knjaz napisao:Najbolja tarifa u zemlji vip 600, svega za 1700 din.
Jel to sa porezima ili...? :unsure:
Sony Xperia P

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Aleksaboy, jesu iskazali cene sa porezom ali zato sto moraju...i Telenor je...nisam provario Telekom jos....po zakonu sada svi moraju da imaju prikazane full cene
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Krile007, znam da moraju, po novom zakonu o zaštiti potrošača koji je stupio na snagu od Nove godine. Fora je bila u tome što su mt:s i Telenor odmah izbacili cene sa porezima, dok je VIP to učinio poslednji, pre par dana. Očekivao bih tako nešto od Telekoma ali ne i od VIP-a. To je malo pokvareno.
Ljudi, kako ste generalno zadovoljni VIP-om? Kakva je pokrivenost, kvalitet mreže...? Čekam MNP pa se razmišljam da se prebacim na VIP postpaid. Samo mi nemojte reći da zvuk u slušalici secka kao kod Telekoma, jer me to užasno iritira.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

Aleksaboy ja sam veoma zadovoljan jedina mana je što nema taj 3g svuda po Serb nego samo u Bgd(neki kažu i u Nišu ali kada sam tamo probao nisam imao).e kada bi to ispravili bili bi baš ono....
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Aleksaboy, sada koristim vip, i po meni je telenor po temeljitosti usluga neprevazidjen. E sada, paketi... kome sta odgovara. Ja sam na vip presao zbog promocije dupliranja minuta (koji su meni itekako falili na telenoru, a ovde dobio u samoj osnovi paketa vise, pa jos to duplo) i telefona za dinar. Da je telenor ponudio neku konkretnu promociju, a ne nekih virtuelnih 5000 din koje mogu da potrosim na tamo nesto i spucam sve za cetiri meseca, sigurno bih ostao kod njih. Ovako, jbg, zrtvovao sam neke telenorove "slatke sitnice" i dobio sam kod vipa nesto konkretno, da ne kazem unlimited paket. Ne boli me glava vise dal je proslo 10 sati, koju mrezu zovem, da li sam uplatio omiljeni broj a pravo da ti kazem stanje sve redje proveravam.
Poz.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

mm1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 28. Dec 2008. 21:45

Post od mm1 »

VeNoM napisao:Aleksaboy ja sam veoma zadovoljan jedina mana je što nema taj 3g svuda po Serb nego samo u Bgd(neki kažu i u Nišu ali kada sam tamo probao nisam imao).e kada bi to ispravili bili bi baš ono....
Ali ima ono klasicni gprs koji se moze koristiti pristojno za mejlove i te elementarne stvari?

Pitanje 2. za korisnike vip-a: posle 6 meseci mozes preci na jeftiniju (manju)
tarifu bez ikakvih penala?

Vidim, i dalje u neki poslovnicama ima gakaksi s a nema na sajtu...To mi se cini ok ponuda. Ako sma dobro video: 30k uz 325 paket.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

mm1 napisao: Ali ima ono klasicni gprs koji se moze koristiti pristojno za mejlove i te elementarne stvari?
Naravno da ima. Ima edge, koji je sasvim dovoljno brz, ali stajaznam, za gledanje klipova ili da ti fon sluzi kao modem za komp ipak ti treba 3G.
mm1 napisao: Pitanje 2. za korisnike vip-a: posle 6 meseci mozes preci na jeftiniju (manju)
tarifu bez ikakvih penala?
Placas nekakvu razliku u ceni telefona.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

Aleksaboy, aha....baš sam i ja to komentarisao sa drugom kako se cigane i ne stavljaju cenu sa porezom :dry:

Inače ja sam na VIP-u manje-više otkako su počeli sa radom i mogu ti reći da sam zadovoljan, ne full full.....prvo dešava se to cepkanje ali stvarno retko....ali zato kada počne u toku razgovora, a ja pričam sa devojkom sat vremena, pa još plus nema vajde od prekidanja ( kao ono da opet nazoveš )....to me izludjuje :angry: ....ali nisu lopovi, nemaju skrivenih troškova, tih mutavih ( po meni ) ovih brojeva, onih brojeva, ova mreža toliko minuta, ostale mreže onoliko minuta.......imaš lepo brate ( moja tarifa ) 2000 minuta, 2000 poruka....i veoma veoma bitno 2000 MB
Ja sam imao smešnu/žalosnu situaciju u Telenoru kada sam devojci uzimao račun jer je njoj odgovarala ona tarifa 1GB prenesi.....pitaju oni mene zašto se ja opet ne vratim u Telenor na post paid.....ja rekoh pa hajde da zanemarim činjenicu da mi se dešavalo da na listingu vidim da sam na jedan broj poslao 100 poruka u roku od minuta :o ( inače broj koji sam stvrano najčešće zvao....čisto da nije sumnjivo :D ) i da se to više ne dešava.........ali ne mogu da se pomirim da nemate MB besplatne u recimo "prenesi 1850" ( ili 1950 koji li je već )....a ona mi kaže kao: "Pa koliko imate u VIP-u" ja rekoh 2GB, kaže ona: "Pa dobro to nije skupo, kod nas je 5 para 1KB" :shock: :shock: :shock: ....ma gde nije srećo moja....tebi 100 000 din nije puno!?! :lol: :lol: :lol:

Lobachewsky, upravo to! Ne razmišljaš se...samo zoveš šta hoćeš



mm1, U slučaju da nisi uzeo telefon možeš odmah sledeći mesec besplatno ali u slučaju da si uzeo telefon i obavezao se za neku tarifu, onda možeš samo na veću besplatno ( i posle da se vratiš, isto besplatno )....ali za manju tarifu ti je penal 6 000 din ( sa veće na onu ispod manju ), u slučaju da hoćeš odmah na još manju ( dve tarife ispod) onda ti je valjda 8 000 din i to ti stiže na sledećem računu ( ne plaćaš tamo u kešu )
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Hvala ljudi na odgovorima. Moj brat od strica koristi VIP postpaid od dana kada je uveden i nikada se nije požalio. Ali hteo sam da čujem više mišljenja sa strane kako bih se uverio da su zaista dobri. OK, sada znam. Samo da dođe MNP i znam šta ću uraditi. Jedino što im fali, po meni, je nešto poput omiljenog broja. Sve ostalo je dobro...

knjaz
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 183
Pridružio se: Čet, 01. Apr 2010. 17:37

Post od knjaz »

U pocetku je vip bio izvikan, ok bio je nova mreza dok su se uhodali, ali sad posto mi keva koristi vidim da je ok, racuni su ok, provera nije kao kod telenora ali je sasvim ok. Telenor je ranije bio lider u pruzanju povoljnosti i svi su ga kopirali, al u zadnje vreme je br. 1 al po "suntavilu", zato vip daje i sakom i kapom i kada vec daje a ja placam zasto ne bi sklopili deal?

stanoye
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 25. Sep 2009. 19:08
Lokacija: BG

Post od stanoye »

jel zna neko kad ce ovaj racun da mi stigne na adresu?

Slika

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

stanoye meni je datum računa 4 dana ranije a stiže mi oko 25og u mesecu tako da računaj kada će tebi da stigne.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

stanoye, imamo isti datum za plaćanje i mislim da meni stiže pred kraj prethodnog meseca.....u roku od 4-5 dana mislim da ćeš dobiti
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

stanoye
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 25. Sep 2009. 19:08
Lokacija: BG

Post od stanoye »

VeNoM, Krile007,

hvala ljudi na informacijama, mislio sam da racun stize malo ranije.....

mm1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 22
Pridružio se: Ned, 28. Dec 2008. 21:45

Post od mm1 »

Pretpostavljam da ne moze, al' ajd pitanje ako znate: Da li se moze uzeti paket bez telefona, a da se telefon uzme kasnije (tipa, posto "nisi iskoristio to pravo")? Nesto mi se cini kao da u telenoru to moze. Ili, pretpostavljam da moze, ali samo ako ne potpises ugovor na odredjeno vreme (2 godine), a sa druge strane ako ne potpises nemas ovo dupliranja minuta i sl.akcije. Jesam li u pravu?

steta za ovaj 3g, nisam se ni setio da moze da se koristi kao modem, zgodna bi bila opcija. ali ni telenor stick nema dobar signal cak ni svuda po NS, tako da ni od Vip-a ne ocekujem u skoro vreme neku kvalitetnu 3g pokrivenost.

sigi
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 590
Pridružio se: Čet, 03. Avg 2006. 17:12

Post od sigi »

meni je od prvog dana vipa ali bas od prvog presek 9 na 10 a racun stize 17 ili 18 ako je vikend onda 16 ili 19

i nema lazi nema prevare racun je takakv kakav je, ipak su to šareni austrougari znaju oni kako treba s nama na nasem terenu :D

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

mm1, možes da dodaš telefon uvek, čak i u slučaju da sklopiš ugovor za popust od 25% za cele dve godine.....jednostavno će ti prestati popust i od momenta uzimanja telefona napraviti novi ugovor na dve godine ( od datuma kada uzmeš telefon )
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

mm1 kao što napisa Krile007 kada bi hteo da dodaš fon i u kafanu bi te oni vodili samo da se obavezes.a 3g...rade na tome.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

godja
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 402
Pridružio se: Čet, 05. Maj 2005. 09:27

Post od godja »

mm1...dupliranje ti važi samo ako uzmeš i telefon,tj ako potpišeš ugovor na dve godine sa telefonom.a ako uzmeš samo broj,telefon možeš da dodaš kad hoćeš ali onda nemaš duple minute
Samsung S10+ red

Odgovori