HTC HD2 sa Android OS-om

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

A fak....... nemaš pojma koliko me to mrzi sad da radim....... :disgust:

Ništa za početak obustavljam dalju posetu marketu, a kad nađem vremena idem da čitam uputstva za to.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

gargamel4, nema sta da citas tj. jedino ako nadjes kako da bekapujes sadasnje stanje sistema javi mi :wink:
Kreiras folder .data i u njemu config.txt u kom upises
data_img=1
data_size=1024
data_sync=1
lcd_density=240

ali od kad sam to uradio fon je poceo da me zeza, imam leg kad je ekran ugasen i opet hocu da ga ukljucim narocito ako sam ugasio ekran (dugme za prekid veze) i odmah hocu da ga ukljucim i imam problem sa prebacivanjem fajlova :cry:

Ali se toga sve radi savrseno :lol:
and justice for all...

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa ocigledno ne moze lepo da radi bez ubijanja sistema a mrzi me sve da podesavam iz pocetka, a i sta imas od toga kad si pogubio sve podatke. Jedino ako te ne mrzi da se igras MIUI Backupom koji ide uz ROM, ali opet restore backupa desavanja te vraca na staro, a kontakti poruke kalendar, i podesavanja mreze ionako nisu problem.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Nema potrebe za ubijanjem sistema, kad aktiviras taj ap2Sd ili kako se vec zove time sto kreiras .data folder i ostalo sto sam napisao sam sistem (rom) kreira nov data.img, dobijas da telefon 1gb memorije kartice vidi kao internu memoriju i telefon ti je prazan nema nicega sto je pre bilo i moras izpocetka sve ali ako u config.txt umesto data_img=1 stavis data_img=0 onda se sve vrati po starom tj. kako ti je ranije bio istem naravno ako nisi pre aktiviranja ap2sd sve pobrisao. Isti rezultat postizes ako obrises config.txt :)

Nadam se da si me skapirao jer ni sam see nisam najbolje razumeo ovo pisuci :lol:
and justice for all...

milosica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 07. Feb 2011. 08:13
Lokacija: danska
Kontakt:

Post od milosica »

ljudi dali neko moze da mi pomogne kako da instaliram android operativni u htc hd2 skinuo froyo i ubacim u sd kard i kad ga pokrenem samo pocrni ekran i u vrhu samo neka sitna slova i tako stoji pa neznam sta da radim dali neko moze da mi pomogne

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Dream Weaver, uglavnom sam sve razumeo ali cu jos malo da proceprkam neke detalje.

milosica, pogledaj i prve strane ove teme ali treba da imas Radio 2.15.xx.xxxx da bi radio bilo koji sveziji Android. Da budem iskren moj telefon ga je od pocetka vec imao pa se ja nisam s tim zezao ali potrazi po xda forumu. Nije iskljuceno i da verzija koju si izabrao nije najbolje optimizovana, kao neki Cyanogen DHD ROM koji sam ja probao i koji je graficki sjajno izgledao ali je isusivao bateriju i jako kocio (sve je seckalo i dugo se ucitavalo). Isprobaj jos koji.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

milosica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 07. Feb 2011. 08:13
Lokacija: danska
Kontakt:

Post od milosica »

ljudi samo bih pitao kako da instaliram android na htc hd2 jer sam skinuo 5 verzija froyo ali nijedna ne radi kada ga pokrenem sa kartice samo pocrni ekran i u vrhu se pojave sitna slova i nista vise a u windowsu radi bez greske molim pomoc hvala unapred :D

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

ovaj idi na xda forum dobro procitaj temu za rom koji uabacujes, meni je na toshibi dok sam bio koristio android u dual butu trazio da se kartica formatira na fat32, onda neki rom je trazio takodje da svi fajlovi budu na sd kartici znaci da ne budu u nijednom folderu, i pokrene se clrcad pa onda haret i to je to.

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

milosica, treba prvo da stavis HSPL 2.08 i radio koji otkljucava svih 576 MB RAMa (verzije 2.xx.50), pa ces tek onda moci da pokrenes android sa SD.

gargamel4, na koj si mrezi? Meni na Telenoru mnogo bolje pase 2.12 od 2.15 radia, a nisam primetio razliku u radu androida tj. nisam imao robovoice niti mi se gubio signal, samo mi sa 2.15 brze ode baterija.

milosica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Pon, 07. Feb 2011. 08:13
Lokacija: danska
Kontakt:

Post od milosica »

interesuje me kada instaliram android operativni na hd2 zasto je glas mutiran to jest nerazumljiv samo krci hvala unapred :oops:

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa vidiš to bih mogao da probam i taj 2.12 pošto ću da ubijam sistem uskoro.......... na mt:s-u sam, i sa 2.15 mi sad sa ovim ROMom konačno dobro radi, ali ako ovaj MNP stvarno stigne u Srbiju gledaću da ih zamenim. Bacam se na jurenje postojeće najbolje tarife na tržištu, iako će sigurno biti i promocija.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

milosica, moze da bude do radio verzije, a moze da bude i nesto u ROMu. Pogledaj temu vezanu za verziju za koju koristis i trazi gde pominju robovoice i resenja za taj problem.


gargamel4, ako ti radi najnovija, nema potrebe da prelazis na nizu. Pitao sam da nije mozda to kod mene bila koincidencija da i na WM i na Nandroidu budu ROMovi u konfliktu sa Radiom.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne to nije slucaj ali jedan od dva razloga sto sam presao sa Wina na NAND Andr. je sto mi se Win nije slagao ni sa internetom ni sa samim sobom. Jedino GPRS je radio stabilno a kad na 2 metra od rutera i uspe da uspostavi stabilnu vezu i da ne prekida toliko onda se to Operi nikako nine svidjalo pa je ona pucala. Sad ovo radi odlicno. Ima samo par sitnoca koje cu uskoro srediti. Mada kao da mi je malo manje trosio prvih dana kad sam tek stavio ovaj rom.
Robovoice sam imao samo s jednim (istina graficki jako lepim) romom a kasnije samo do prvog restarta sto sam kasnije citao da je normalna stvar.


edit: Nešto sam u poslednjih 2 - 3 dana primetio nenormalno trošenje baterije. Pretpostavljam da je i vama slično kao i meni - ako se intenzivno koristi GPRS ili WiFi onda isušuje bateriju ali na idle jedva da troši nešto više nego sam GSM. E sad počeo je jako brzo da mi troši bateriju. Par sati posle punjenja (nije ni skidan s punjača) i već bude na 94-95%, i nastavlja tim tempom. Primer: sinoć se isprazio, stavljen na punjenje i posle toga 2 poziva, 2-3 poruke i 5-10 minuta neta. Rezultat ujutro 24% :o Ne mogu da se setim ni jedne novostavljene aplikacije koja bi baš toliko radila u pozadini, a u logu imam spisak potrošača: Cell standby 24%, Phone idle 20%, WiFi 16%, Android system 10%, Display 10%, wpa_supplicant 10% Android OS 3% fb 3%, media server 3%........ mnogo mi nešto ovih sistemskih procesa, a? Znači pri korišćenju neta mislim da jednako brzo troši kaoi pre ali me čudi da u mirovanju troši toliko. Isprobaću varijantu bez GPRSa i WiFIja pa javljam.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

jel` zna neko pod kojim nazivom mogu da nadjem ovaj android http://www.youtube.com/watch?v=ptYHquuxWfA

ovo je neki 2.3 ali je fora u tome sto sam za sad samo na ovom snimku nas`o bas ovu verziju, pustite snimak od 2min pa nadalje....
SGS2, iPhone 4 32GB

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Auh bas ga nadje...... Ne mogu nista da garantujem ali prema mom skromnom iskustvu probaj sa nekim Cyanogen ROMom, podseca na njihove po malim donjim dugmicima, specificnim widgetima a i sama organizacija menija mi lici na jedan koji sam imao. Samo ne znam kako ne mozes da ga nadjes kad svi imaju screenshotove. Jesi probao nesto sa spiska koji je okacio DreamWeawer: http://android.hd2roms.com/
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Vidi se na videu mdj v1.3
http://hd2-android.ru/index.php?newsid=191

Ali to je neki stari rom vidim ima već njegov v2.4
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

gledao sam sad kako izgleda v2.3 ali meni se ustvari iz onog snimka koji sam postavio samo svidja kako izgleda homscreen kada menjaju stranice, ne ide klasicno vec u polu-krugovima

imam jedan problem sa instaliranjem aplikacija. tj. instalirao sam app2sd, sd move, itd ali i dalje ne mogu prebaciti aplikacije na sd kartici a memorija telefona skoro vec puna. Ubacio sam neke APK aplikacije na sd i instalirao ali su se instalirale na telefon naravno a kada hocu da ih prebacim na SD nije mi to omoguceno. dali jos nesto trebam da uradim da bi sve instalirane alplikacije prebacio na sa telefona na SD? pozz

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Efekti skrolovanja homescreen-a ne zavise od roma već je to ADW EX aplikacija koja se plaća........
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

telep, aha ok hvala na informaciji....a sta da radim sto se tice instaliranja aplikacija na SD? To sam bio podesio kada sam koristio android sa kartice a sada sam ubacio nand android i ne mogu da ih prebacim na sd. A i kada sam koristio android sa kartice bila mi je podeljena memorija, imao sam rom kao 1000mb i kartica preostalih 800i nesto mb. Ali ne znam kako sam tada podelio tu memoriju
SGS2, iPhone 4 32GB

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Što se tiče toga nemam pojma, več duže vreme koristim SGS na kom imam 2GB za instaliranje aplikacija pa nemam problema sa time. Možda neko sa HD2 zna više o tome.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Odgovori