A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
fica
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 27
Pridružio se: Uto, 08. Sep 2009. 20:57
Lokacija: Sombor

Post od fica »

da li neko ima nekge u racunaru ili bilo gde zapisane stare tarife? ako neko ima zamolio bih da postavi ovde jer ih ne znam napamet a ove nove mi ne odgovaraju pa bih da se vodim po staroj tabeli...

kacarevac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 02. Jan 2008. 05:36

Post od kacarevac »

Uzeo sam vip droid u tarifi 150, nisam mogao vecu tarifu da uzmem :( Rekoh precicu posle prvog racuna na 325 kad ono nove tarife :( kad nemam megabajte mogu da se uslikam sa droidom. Sad sam zvao kazu da mogu da predjem samo na smart tarife :( preporucuju mi da uzmem 550. Kako da se skockam u ovaj paket? Kako da ne razmisljam koliko cega imam kad mi jos u startu hvali?

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

fica, Имаш на њиховом сајту само треба мало гледати :dry:
Линк

kacarevac, Никако, пређеш код другог оператера :)

51Pegasi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 54
Pridružio se: Pet, 12. Feb 2010. 11:27

Post od 51Pegasi »

A da li to nema više besplatnih razgovora u mreži nakon potrošenih smartova?
:o
Stvarno su paketi preskupi... :?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

A kako li ce sad zaokruzivati mb. ako potrosis npr.359 kb. po njihovom ode ti ceo 1 smart.Ma nije ovo losa kombinacija samo cinimi se da su malo tih smartova ubacili.
Hm na chrome vip idalje neradi ni sa www. niti kad se klikne ovde sa sajta m.s. gore desno na njihovu reklamu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

deksicom, meni na Chrome-u radi perfektno, i bez www. Evo sad probao. Probaj da ocistis u Chrome-u ceo cache, private data i sve iz njega osim saved passwords.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Ensiferum
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 834
Pridružio se: Pet, 07. Nov 2008. 21:13
:: Xiaomi Mi 9T 6/128
:: Nokia 8 4/64
Lokacija: Stepa Stepanovic, Voždovac

Post od Ensiferum »

Stvarno su preterali sa cenama! Mada priznajem da koncept nije los,samo kad bi davali duplo vise smartova za iste pare! Ipak do daljnjeg ostajem na mt:s postpaid 1000!:-)
"U svetu bez iluzija, covek je stranac" A.Kami

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Da bilo je do toga,obrisao sam svu istoriju pregledanja i sad radi kako treba.
Hvala miodrage,

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

zvao sam vip i dobio sledeće informacije.ako hoču da predjem na neki veći paket sa min i sms i mb...ne može-mogu samo na smart.stare korisneke neće da diraju ali novi imaju samo onaj šit od tarifa da biraju.onaj koji predje na smart ne može da se vraća na one stare tarife.lepota.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

mezzano
Expert
Expert
Postovi: 2389
Pridružio se: Uto, 26. Dec 2006. 11:34
:: Motorola Moto E5 DS
:: Huawei Y5 II
Lokacija: Pertate (Leskovac)

Post od mezzano »

Eto. Svi oni koji su čekali MNP, pa da pređu na Vip, sad ima da dobro razmisle.
Paketi jesu šit!
A kako se tarifira internet? Koliko skinu smartova za 10 konekcijo od po 100kb? Jel 1 ili 10?

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Ja sam mislio da će uvođenjem ovih smart tarifa povećati izbor paketa, ali oni su odlučili da njima zamene stare. To je težak promašaj što se mene tiče. Naravno da će smart paketi odgovarati jednom broju korisnika, pretpostavljam onim starijima jer će pojednostaviti stvari, ali definitivno nije trebalo ugasiti stare pakete. Da su barem uveli prenošenje nepotrošenih smartova u naredna tri meseca i omiljeni broj, još bi i nekako moglo da se pređe preko toga. Ovako... Ja ću sigurno ostati kod Telenora i kada se uvede MNP.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa ja ne znam sta vi pricate ljudi,stari paketi jos postoje...pogledajte malo bolje,samo sto su vam na sajtu u prvi plan pljusnuti ovi smartovi :?

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

skar,
VeNoM napisao:zvao sam vip i dobio sledeće informacije.ako hoču da predjem na neki veči paket sa min i sms i mb...ne može-mogu samo na smart.stare korisneke neče da diraju ali novi imaju samo onaj šit od tarifa da biraju.onaj koji predje na smart ne može da se vraća na one stare tarife.lepota.
Aleksaboy napisao: Naravno da će smart paketi odgovarati jednom broju korisnika, pretpostavljam onim starijima jer će pojednostaviti stvari
Problem je sto paketi preko 1000 dinara ne odgovaraju nikome, ni starijima... Jer uz Smart od 1500 dinara dobijas 550 smartova, dok u "obicnom" za 1750 dobijes samo minuta 600, plus i poruke, plus megabajti. Dakle, i onaj ko ne pise poruke (i klinac koji samo poruke kuca), vise bi mu se isplatio obican. Ko pored zivkanja, pusti poneku porukicu, ili ode na fejs... besmisleno je i uporedjivati. Sta su oni nama uvalili, i sve pod parolom "organizuj sam kako tebi odgovara, da ti nista ne propadne".
Meni na ovim novim, ne da nista ne bi propalo, nego bih do 12.-13. u mesecu potrosio sve. A onda me ceka uspostava od 7 dinara i poruka od 4 dinara kao samar posto sam se utripovao da je Vipov smart paket kul.
A druga vazna stvar, ovo im je i glavna i jedina tarifa za nove korisnike (po trenutnim informacijama). A tu su i stari i maladi, i zaposleni i nezaposleni, obrazovani i manje obrazovani, tinejdzeri i internet manijaci, i ljudi bez fiksnog. Svi su tu. A ovi paketi odgovaraju samo onima koji koriste jedno. Svakom drugom ce "obicni" paketi biti mnogo povoljniji.
Ne ide da ih pljujem, ja sam na Vipu, ali ja uzeo fon za dinar (koji je sada kod njih po regularnoj ceni 34000) i duplirane minute, ali pravi sportisti ostvaruju kontinuirani rezultat, svakome moze da dodje dan da zbidzi 3 gola ili 30 koseva. Treba cekamo sledecu novu godinu da Vip ponovo ponudi nesto sto zaista valja?
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Lobachewsky, nadam se da će uvođenje MNP-a prodrmati VIP i naterati ih da promene svoju poslovnu politiku. Ja sam bio zagrejan da pređem kod njih čim se stvore te mogućnosti, ali posle ovakvih promena ostaću definitivno kod Telenora. Ja još uvek ne vidim, na našem tržištu, ništa bolje od Prenesi paketa. Kao što sam prethodno rekao, VIP bi po hitnom postupku trebao da uvede prenošenje nepotrošenog saobraćaja i omiljeni broj ako želi da korisnici uopšte uzmu u obzir njihove pakete.

AquaZX
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 545
Pridružio se: Čet, 19. Apr 2007. 14:21

Post od AquaZX »

Kazu da novi korisnici mogu da uzimaju standardne pakete i sa i bez telefona...Sve najnormalnije kao i do sada.
Sto se tice SMART tarife - moze da se prelazi samo u okviru nje - dakle sa SMART ne moze na "obican" postpaid.
Cene telefona za "obican" postpaid se nalaze pod "poslovni korisnici". Jer je SMART trenutno u prvom planu, marketinski.

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

AquaZX meni su rekli da stare tarife novi ne mogu da uzmu.na to sam ja rekao da se upravi prenese da je to jedna velika glupost i da vodi ka propasti.e sada da li je operater to preneo ili pak nije to ne znam...
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Bio do usca, i naravno kopkalo me kako sam prosao pored Vipa... I nadam se da ni oni bas ne znaju nego su lupili, jer kazu da se protok zaokruzuje na 1mb! Ponovio sam pitanje vise puta, ali odgovor je uvek bio isti- jedan smart ti skinu, da li ja bio, 3kb na netu, 150kb ili 900kb!!! Pa dobro, jel' nebi treba ceo smart paket samo da nahranim widget za vremensku prognozu?! A mail?! I naravno mucak za poruke i razgovor, tu cemo sirov kredit da trosimo, i to na uspostavu od 7 dinara i poruku od 4. Bas su pametni.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Ovo sa Smart tarifama je zaista neverovatno los potez, i to bas pred omogucavanje MNP-a.. Mislila sam da predjem kod njih, ali u ovom slucaju - nikako..:-( Ko je uspeo da uzme tarifu 325 taj je super prosao..:-) Mislim da je to bio najbolji paket na trzistu za najveci broj korisnika..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Kao što kaže Ninolina, ovakvi se potezi ne vuku pred uvođenje MNP-a. Kao da su sebi potpisali smrtnu presudu. Stvarno debilno. :uhuh:

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

E sad, ovo ce sigurno da zvuci kao teorija zavere, a znam da ljubitelja istih ima ovde... Mozda, ali samo mozda, i ovo sada sve dolazi iz jednog bolesnog uma, Telekom Austrija zeli da pokopa Vip, kupi Telekom Srbije, i sve korisnike preuzme za sebe.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Odgovori