A1 novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
kacarevac
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 02. Jan 2008. 05:36

Post od kacarevac »

Kad sam zvao info centar rekli su mi da ne mogu da predjem sa stare 150 na 325 nego jedino na smart. Medjutim odem da platim racun, i pitam na salteru i promene mi :D spasen sam 8)

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

miodrage, da a VIP im raširenim rukama pomaže da to urade time što sami sebe pokopavaju :lol: :lol: :lol:
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

pazzo73
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Čet, 10. Feb 2011. 11:23

Post od pazzo73 »

Bez namere da hvalim ili kudim VIP iznecu samo situaciju koja se desila juce pa vi pljuvaci procenite. Dakle ovako: Ugovor na paketu 325 mi istice za 3 meseca. Elem, hteo sam da pazarim nokia c7 i krenem polako u obilazak vipovih radnji da poredim modele (dvoumio se izmedju galaxy s i c7)... sve u svemu tokom putesestvija odlucim se za c7. Ne lezi vraze u 3 ekspoziture ih nema, zatekao se u jednoj jedan kom... sve je to lepo ali ugovor istice za 3 meseca.. ja ga gledam i mislim se vec "za 3 meseca njega nece ni biti (a ne zelim htc itd zbog trajanja baterije) ... i onda SITUACIJA... devojka za salterom me ljubazno puita da li moze da pomogne... ja izlozim situaciju i kazem da tek za 3 meseca mi izlazi ugovor... operaterka u tom trenutku kaze da li zelim da posalje zahtev centrali sa molbom za produzetak ugovora pre roka!!!!!!!!!!!!!! odusevljeno rekoh DA. Poslat zahtev i za 5 minuta ide odgovor MOZE :D sreci nema kraja i za 15 minuta c7 na paketu 325 (uz doplatu naravno) je bio moj... toliko o vip-u i ostalima... inace nikad nisam imao problem sa signalom, istini za volju nisam isao dalje od bgd 70-80 km. p.s. i redovno placam racun naravno

Eh da, sto se tice smartova i starih paketa postpaid informacija je sledeca: vaze paralelno obe mogucnosti, pa biraj ago sta ti drago, kome ne odgovara smart neka ide na postpaid klasicne pakete. Kome se sta isplati. Bitno je da imas izbor. Cinjenica je da su smart paketi neisplativi preko smart 300.. ali ok, ne gledamo svi iz istog ugla, zato imas postpaid 325. Neka mi neko kaze koji je to paket bolji kod ostalih operatera od vipovog postpaid 325 u tom cenovnom rangu?

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

Prva HSPA+ mreza u Srbiji

Good for them, ali dok ne vidimo cene jedino mogu da se raduju sadasnji korisnici vipa koji ce dobiti nesto brzu mrezu.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

pazzo73, niko ovde ne pljuje vip, vec iskljucivo njegove nove smart pakete. Nemoj mi tu zamenu teza.
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

izlgeda da neko čita ovaj forum iz vipa.bio sam danas do one radnje na slaviji i sada je priča malo drugačija tj ista je kao što je pazzo73 napisao.dakle može i jedno i drugo ali sa smarta ne može na obične.
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Krile007
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 343
Pridružio se: Ned, 02. Okt 2005. 17:40
:: Apple iPhone X
:: Samsung Galaxy Alpha

Post od Krile007 »

pazzo73, to nije ništa novo, to svi operateri nude, tačnije već kada ti bude 2 meseca do isteka, oni te zovu da ti kažu da možeš da uzmeš telefon, a centralu su pitali zato što je bilo 3 a ne 2 meseca....ja sam mogao nekih 7 meseci pre isteka da uzmem ali sam odustao jer mi je bio skup telefon tada

VeNoM, naravno da imaju, što je i normalno, ovo je najmasovniji ( uključujući i ostale forume o mobilnima ) način komentarisanja i medjusobnog uporedjivanja svega vezanog za mobilne i njihove operatere tako da je logično da oni to prate, time najbolje znaju kako masa "diše"....jedino je još dobar onaj Jovanović ili kako već što šalje masovne poruke na FB u vezi žalbi i ganjanja sa Operaterima ( fiksna i mobilna )....što se pokazalo prilično korisno jer su zahvaljujući njegovom pokretu promenjene neke stvari

Sve u svemu, kako kaže Lobachewsky, ovde niko ne pljuje VIP, ne znači da su savršeni, daleko od toga, ali po mom mišljenju su ipak najbolji, zato i imam kod njih 3 ugovora ( 1 prošao, 1 još traje i 1 obnovljen )....samo pljujemo ove "smart" nesretne tarife.....e sada, u slučaju da može da se bira koje ćeš tarife ok, u slučaju da ne može onda su pukli sa mozgom, a i korisnicima

U svakom slučaju, čak i da ostave trajno da može da se bira, mislim da je ovo vrlo jeftin način da pokušaju da zeznu ljude i da uzmu lošiju od bolje stvari.....
■■■■■ Apple iPhone X■■■■■Samsung Galaxy A5 2016■■■■■

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

Po meni sama koncepcija smart tarifa nije losa.ali je problem u tome sto su ih previse skratili za smrtove,bilo najrealnije da je npr uradjeno da je smart 1din (1000 din + pdv = 1000 smartova) tada bi taj paket imao smisla i jos da su integrisali dodatne sadrzaje,recim platim parking 40 din,skine mi 41 smart...ili takva nekakva racunica.....
D500&E71

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

loki13, mislim da je to prevelika racunica, 1 smart ne bi smeo da bude preko 0.50 din. 2000 smartova = 1000 din je fenomenalno. Njih SMS-ovi ne kostaju nista, minuti u mrezi jos manje, a Internet je nesto smesno. Znachi samo bi imali zaradu, i ogroman broj novih korisnika. Samo izgleda da je tu u pitanju deal sa ostalima. Dogovorili se da ne preuzimaju jedno drugome preveliki broj korisnika. Recimo, ako je tacno ono sto evolution pise, da je u poslednjem kvartalu 2010 Telenor dobio 23000 korisnika - to je smesno. Da su dobili 230000 e to bi bilo nesto. Po meni, da su hteli, mogli su. Nisu, zato sto imaju deal medjusobno, zato i osim minornih razlika, mi imamo identicne ponude kod sva 3 operatera.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Danas sam bio u Vip radnji i lepo pitao: uskoro mi istice ugovor, hocu da ga obnovim, ali da budem na starim tarifama i da predjem sa 900 na 600. Jel to moguce?

Odgovor: Naravno. Mozete da predjete na koju god tarifu. Jedino ako uzmete smart ne mozete da prelazite na stare postpaid tarife. Mozete i skroz novi ugovor da sklopite sa starim postpaid tarifama, uz telefon ili bez.

Za mene je to sve sto sam hteo da cujem. Resen problem.

Lobachewsky
Gatekeeper
Gatekeeper
Postovi: 3758
Pridružio se: Uto, 30. Avg 2005. 07:56
:: Huawei P20 lite DS
Lokacija: Dunavska obala

Post od Lobachewsky »

Steta je sto su tom odlukom klasicni paketi postali paketi drugog reda. Mislim cemu? Skontali da su klasicni bili previse dobri? 8)
Vip Neo 3 + Vip Net 100 GB, dual sim

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

A jel pito neko ako dodje nov korisnik da potpise ugovor sa vipom,imali on mogucnost da bira stare prenesi pakete ili nove smart.Ili je uslovljen da prihvati samo smart tar.pak.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Post od iKe »

deksicom, koliko sam ja shvatio iz ovih postova gore, mogu stare pakete i stari, pa i novi korisnici, samo ne možeš da uzmeš smart paket i zatim da pređeš na klasične postpaid pakete.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

deksicom ljubazna radnica mi je rekla da može 8)
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

loki13
Expert
Expert
Postovi: 3053
Pridružio se: Pet, 01. Dec 2006. 12:22
:: Htc Desire 500 dual
:: Nokia E71
Lokacija: Novi Sad

Post od loki13 »

miodrage, mislim da 2000 smartova ne odgovara njima.jer bi to bilo ekvivalentno tarifi 600 (600 min + 600 sms + 600 mb),ovako za 1000 din 1000 smartova to i jeste ekvivalent tarifi 325 (cak se i malo vise dobije).....
Meni bi to leglo kao budali samar,jer bih za 1000 din imao 800 min razgovora 120 sms i 80 mb protoka....gde ces bolje......
D500&E71

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Malopre bio u Vip,poslovnici u Novom Sadu.Kako mi ugovor istice za 3 meseca,a ponukan raspravom od pre par stranica,odem da vidim sta je sa obicnim tarifama i skockanim.Uglavnom,ugovor mogu produziti na stare tarife,novi korisnici mogu da naprave prvi(i ostale)ugovor na stare tarife,nebih da komentarisem prelaz na skockane i vracanje na stare.Onda pitam,dobro-1 min.,1 sms,1 mms,ali kako 1Mb?Kaze zaokruzuje se na 100Kb,dobro.I na kraju smo konstatovali kao i svi da se isplati na manjoj tarifi,mada je bio uporan kako ovde koristim kako hocu,a tamo platim i ono sto necu...da platim naravno,a na meni je da li cu potrositi ili ne to sto sam platio,opet kako hocu.

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

loki13, bez uvrede druze, ali ne bi bilo tako! Bar ne u mom slucaju. Jer uz sve to zaokruzivanje i ostalo, sa iPhonetom koji se konektuje ko zna koliko puta u toku dana, meni bi otislo barem 200 smartova na realno potrosenih 40 mega. E zato i trazim vise, da se obezbedim :D
Kada bi koristio MB samo kad ti kazes, bez auto-update telefona, onda bi i bilo kako si rekao...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Greska u odgovoru,ali samo ponavljam KAZE da se zaokruzuje na 100 Kb.Bilo bi dobro,ako neko ima skockanu tarifu da nam prenese iskustva.

PetarI
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1000
Pridružio se: Sre, 02. Feb 2011. 15:41

Post od PetarI »

Jos mi nije nesto jasno kod Vip-a.Korektni su,tarife stare ajde,telefoni su im najjeftiniji u ponudi(ako i nisu kvalitet tu je Vip star,pokriven si 2 god.koliko je i ugovor),samo zasto stari korisnik kad produzava ugovor(npr.kod Telenora je tako),za malo kvalitetniji tel.(koji treba i platiti) dobija rate iskljucivo putem cekova,zar to nemoze jednostavnije kroz telefonski racun?

VeNoM
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 5064
Pridružio se: Čet, 06. Jul 2006. 20:36
:: Sony Xperia Z5P
:: Sony Xperia Z
Lokacija: Jagodina

Post od VeNoM »

udarac gde može da boli ostale.mislim da nije loše i da se nešto konačno menja.
Neograničeni internet po fiksnoj ceni!
http://www.vipmobile.rs/vip-internet.1242.html
Nokia:2X7110,7650,2X3310,N95-8GB,X6!
Motorola:MpX200,MpX220! SonyEricsson:T28,P910,W950,X1,X Z, XZ5 Premium!Asus T101, zENpAD7!

Odgovori