HTC HD2

Fabrički OS, Android, Windows
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OS
Odgovori
lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

sknini najnoviji corepaleyer i neces imati nikakvih porblema sa filmovima .

kalicko
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 5
Pridružio se: Sre, 04. Avg 2010. 17:26

Post od kalicko »

Instalirao sam ovo i sve radi super !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
HVALA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:lol:
:D

nemanjale
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 268
Pridružio se: Pet, 26. Mar 2010. 22:50

Post od nemanjale »

jel moguce povezati HD2 sa TV-om?



ako jeste jel zna neko gde se moze naci taj kabli?????????

Kickingbird
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 06. Avg 2008. 00:47
Lokacija: Beograd

Post od Kickingbird »

Pomoc izludecu od ovo telefona. Imam HD2 6 meseci. Radio je besprekorno 4 meseca a onda poceo da se zakucava na svakih dan-dva. U poslednjih 15 dana se zakucava (smrzne) svakodnevno. Pokusao sam da uradim sinhronizaciju kontakata preko Media Centra (na kompu imam Win7) a onda hard reset, ali telefon se zakucava i u toku sinhronizacije a ne oprasta mi se tek tako od skoro 1200 kontakata u telefonu. Od jutros mi je izgubio i mrezu. Prosao sam kroz sva podesavanja telefon funkcionise ali signala nema. Ubacivao sam i drugu karticu, ista prica. Pomoc please da li je neko imao slican problem i kako da vratim signal operatera. Na telefonu je fabricki rom i od programa je u odnosu na pocetno stanje doinstaliran samo Igo.

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

instalirala sam data counter i radi,iskljucila sam
gprs konekciju al skroz,bas vam hvala na programu

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Kickingbird, pa definitivno moraš da ubiješ Windows i staviš ga opet (ili možda Android :wink: ), ali malo pojasni to "zakucava se svaki dan". U momentima kad je sistem jeko nestabilan a nisi radio backup na vreme veoma je bitno da li možeš da ga digneš normalno i SPB Backupom ili nečim sličnim sačuvaš sve na kartici ili ne? Da li možeš da prebaciš negde BTom to, ili ActiveSyncom u Outlook? A to za mrežu će se srediti posle sveže instalacije OSa i to ti je sad mnogo manji problem od kontalakra, poruka i fajlova u telefonu.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Može li mi neko pomoći oko par stvari jer sam slidjena više pa neznam šta da radim.
Moj softver telefona je originalni ,ništa nisam menjala pa me interesuje sledeće:

1.Spb mobile shell-mogu li ga ja ubaciti?
2.Kako se ubacuju teme u fon i kako da ih promenim-biram?
HTC HD2 ANDROID

Kickingbird
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 06. Avg 2008. 00:47
Lokacija: Beograd

Post od Kickingbird »

@Gargamel4: Uspeo sam da ga sinhronizujem na poslu preko racunara sa Win XP i ActiveSync-om. Odradio sam hard reset ali nije pomoglo. Posto je tel u garanciji odneo sam ga u servis gde su me nazvali posle 5 sati i rekli sve je OK bio je softverski problem. Posle povratka iz servisa ceo dan je radio super a od danas se ponovo zakucava.
Kad se zakuca, ekran se smrzne, zadrzava pozadinsko osvetljenje i ne reaguje ni na jedan taster. Jedino resenje je skidanje zadnjeg poklopca i skidanje baterije ili soft reset ako u blizini imam cackalicu. Nakon ovoga ako je topao (sto je najcesce slucaj) Win Mo nece da se podigne, odnosno ili se smrzne prilikom ispisivanja Quietly Brilliant ili se lepo podigne ali ekran je i dalje smrznut. Kada sacekam 5 minuta i telefon se ohladi, WinMo se dize bez problema.
Ovo me ubija, jer sam ovaj telefon sam zaista dugo zeleo da kupim i posle 7-8 promenjenih smartfonova na svim mogucim OS mislio sam da sam nasao telefon snova. On to zaista i jeste dok radi ali svaki put kada se zakuca dodje mi da ga zakucam u zid, i vratim se iPhone-u (100x dosadnijem ali stabilnijem) ili praistorijskom Symbianu.

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Post od Behemoth »

Interesuje me moze li se ova telefon otkljucati,imam neku ponudu za smesne pare ali je zakljucan na telenor.I ako moze kolika je cena otkljucavanja otprilike?
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Kickingbird, i ja ga isto imam 6 meseci i svaki drugi dan mi se ,,zabode'' tako da nece da reaguje ni na jedan taster a ekran je crn i jedino resenje je vadjenje baterije i ponekad uradim soft reset.
Medjutim ono sto sam primetio je da se to desava ako je prethodno bio dugo napolju na hladnoci.
Oko Nove Godine kada je bilo od -8 do -10 u jednom momentu bilo je nemoguce da ga koristim normalno.Ne znam da li je to slucajnost ili ima neke veze?!Voleo bih kad bi mi neko ko se razume vise oko toga odgovorio. :)

Objasni mi kako je Iphone 100 puta dosadniji?! :o
Ono sto najvise dize HD2 je fenomenalan hardver,Odnosno ogroman ekran odlican za internet i filmove,odlican procesor....ali sta kad stignemo do OSa i nasminkanog WM-a?!
Ne znam sta si sve stavljao u njega ali zanimljivije aplikacije od onih koje imaju na Iphonu nisi mogao sigurno da nadjes..... :uhuh:
Nokia Lumia 1520

sanjke
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Čet, 11. Dec 2008. 01:43
Lokacija: Kostolac

Post od sanjke »

Ja imam HD2 od decembra i prvo mi je bio jako konfuzan jer nisam nikada radila sa windows telefonima(imala sam symbian par modela) ali sada posle par meseca sve mi je bolji i bolji,lagano sam se navikla na njega.Normalno još uvek nisam provalila sve stvari oko njega a to je zato što nemam puno vremena da se igram sa njime.
Par prijatelja me skoro juri da im prodam fon.
Sve pohvale za model.
HTC HD2 ANDROID

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Kickingbird, Adams, iste takve simptome je imao i moj bivši TyTN, osim što se nije grejao jer je radio na 400MHz.
I na hladnom i u toplom mi se isto ponaša, mada generalno ima malo problem sa grejanjem pa hlađenej ne bi smelo da mu smeta. Jedini hardverski problem je strahovito grejanje kad se puni i ima DATA protok i upaljen ekran. To može da mu bude malo previše i onda sam isključuje punjenje.
Inače i Windows i na kompu i na fonu i Symbian i Android....... sve to ume da se zaglupi posle nekog vremena i gomile stavljenih i skinutih i stavljenih i skinutih aplikacija, gomile poruka, patcheva i ovoga i onoga (za Badu i iOS nisam čuo ali verovatno zato što nisam posećivao njihove forume, a verujem da pate i oni od istih boljki). Jednostavno povremeno treba osvežiti sistem i u tome i jeste lepota svega, jer se nikada nećete vratiti na nešto na čemu ste već bili (osim ako se ne smorite od nestabilnih verzija) i uvek će biti obaveznih ali i programa koji vam nisu ni trebali a stigli su novi, što bezzanačajni što neophodni :wink: Garantujem da nije hardware i da će ovo rešiti problem. Ja sam uveliko na Androidu i posle mesec dana je počeo da mi štuca i ovih dana ga ubijam. MOžda probam i WP7. Probajte i vi, igrajte se kad možete :)

Behemoth, ako su smešne pare uradi, ko zna da li ćeš hteti da menjaš operatera nekad, a ako jednom odlučiš da ga prodaš malo ćeš bolje proći ako nije zaključan.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

gargamel4, Posto sam uzeo telefon preko Telenora nisam nista menjao na njemu zbog garancije,ali do duse nisam ni imao potrebe jer mi se ovakav OS stvarno svideo,jeste nasminkani WM al sta ces. :)
Sta bi mi preporucio da uradim,hard reset ili da ubacim neku noviju verziju softvera?
Verzija OS-a mi je 5.2.21869 a ROM verzija 1.66.479.2......? :)
Nokia Lumia 1520

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Da ne kucam kad već ima sve na netu:
Performing a Factory/Hard Reset You can return your phone to its original state, as it was when it left the factory. This is also called a hard reset. You might want to do this if you are giving your phone to a friend or relative and you want to remove all your data first, or if your phone has a persistent problem that is not solved by powering off the phone and then powering it on again. A factory reset is a drastic measure. It permanently erases all your personal data and customized settings, and also removes any programs you have installed. Make sure that you have backed up the information and files you want to keep.
The most convenient way to do a factory reset is via the phone settings:
1. On the Home screen's Settings tab, tap Menu > All Settings > System > Clear Storage.
2. Enter1234.
3. Tap YES to perform the reset, or tap NO to cancel the reset.
Performing a factory reset using phone buttons If you cannot turn on your phone or access the phone settings, you can still perform a factory reset by using buttons on the phone:
1. With your phone powered off, press and hold the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.
2. While holding the volume buttons, press the END/POWER button briefly and then release it.
E. When you see a warning message on screen, release the VOLUME UP and VOLUME DOWN buttons.
4. Press the VOLUME UP button to perform the reset, or press any other button to cancel the reset.

Tako da me čudi da hard reset nije pomogao. Ono što se najverovatnije događa je da se pregreva tokom punjenja i korišćenja po čemu je poznat, a ako se to dešava i u drugim situacijama trebalo bi proveriti i verziju radija. Telenorovi telefoni su dolazili sa starijom verzijom od potrebne 2.13 ili 2.15 (zbog čega neće ni SD Android da se pokrene).
Moj primerak je već stigao sa 2.15 tako da ja to nisam morao sam da radim ali proći ćemo i tu proceduru ako treba. 2.13 bi trebalo da je malo manji potrošač baterije.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

gargamel4, Nisam te sad razumeo najbolje? :?
Znam ja da odradim hard reset,nego pitanje je da li da radim? :/ Da li bi pomoglo u nekoj vecoj meri?
A ovo sto se tice novijih softvera stvarno mi treba neki koji ce manje da trosi baterije jer pri aktivnoj upotrebi jedva izdrzi 12 sati... :chytry:
Nokia Lumia 1520

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Pa kažem čudi me da Kickingbirdu nije pomogao ali treba proveriti i verziju radija. Meni se recimo vizeulno nije toliko svide EnergyROM ali kažu da je dobar, ali svakako isprobaj prvo hard reset. A ono sam postovao za svaki slučaj zbog procedure i da se vidi da se tada briše bukvalno sve iz telefona, što znači prvo backup svega što je važno.

Za ozbiljnija igranja i menjanja ROMova:
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611433 i
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=611787
a tek onda npr: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=591784
sa osvrtom na: http://forum.xda-developers.com/showpos ... ount=29339

:)
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Adams
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1020
Pridružio se: Uto, 15. Jun 2010. 15:12

Post od Adams »

Meni je verzija radija 2.07.51.22_2 .

,,Replacing your rilphone.dll is a dangerous task and it should be done only if you experience real problems with your current one. ''

Xm,ovo mi deluje malo preterano,ipak nemam bas toliko problema. :chytry:
Mozda je bolje da se zadrzim samo na hard resetu pa da vidim dal ce biti sto god bolje.
Nokia Lumia 1520

Kickingbird
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 24
Pridružio se: Sre, 06. Avg 2008. 00:47
Lokacija: Beograd

Post od Kickingbird »

@gargamel
@adams
Hvala na savetima i iskustvima! Vec par dana nakon povratka iz servisa poceo je da se ponovo zakucava. Palo mi je na pamet da mi je kartica pobrljavila pre par meseci sama od sebe, pa sam je izvadio (16Gb) i vratio fabričku (2Gb). Broj zakucavanja se drastično smanjio (sada jedan put na dva tri dana) ali i to me nervira. Kao sto rekoh telefon nisam gnjavio dodatnim softverom, jedini dodatni program u odnosu na fabričko stanje je iGO. Na telefonu imam oko 1200 vecinom poslovnih kontakata sa linkovanim fotografijama (ne većim od 80Kb svaka). Ne verujem da telefon sa procesorom od 1GHz ne može da proguta 40-ak poziva dnevno, par sms-ova i internet (sat-dva). Kao sto rekoh imao sam smartphone-ove na svim mogućimOS (Motorola MPX200, S.Ericsson P990i, Nokia E61i, E51, Samsung Omnica i900, iPhone 3G) i nisam imao ovakve probleme. Na moje kukanje dobijem odgovor idi na xda-developers tamo su ti super tutorijali, flešuj telefon, promeni rom itd. Meni ti super tutorijali zvuče kao špansko selo i kad god sam pokušao nešto da provalim stao sam posle druge rečenice. Sa druge strane ovo je ubedljivo najlepši telefon koji sam imao u rukama i ne mogu da zamislim kupovinu drugog, a iskreno rečeno sramota me je i da prodam nekom ovaj kad ne mogu da mu garantujem 100% ispravan rad.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Ne razumem kako drugačije misliš da ti ja ili neko drugi pomognemo osim savetom iz ličnog iskustva ili nečim što nađemo na netu. Jel treba da ti prevedem neki tutorijal? Ne mislim da sam neki stručnjak (čak naprotiv) i samo sam ti rekao šta mi je palo na pamet da bi trebalo da uradiš iz iskustava gomile kojima stabilno radi, ali to ne znači da sam u pravu. A opet ako ništa ne pokušaš nećeš ni znati šta mu je.
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Post od Dream Weaver »

Kickingbird, pogledaj ovde http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=609477 sve ti je objasnjeno na engleskom ali nije porblem ako ga znas naravno.
Ako ti nesto nije jasno pitaj :wink:
and justice for all...

Odgovori