Koji Android sa podrskom za divx/xvid?

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?
ChristianBorja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2011. 06:51

Koji Android sa podrskom za divx/xvid?

Post od ChristianBorja »

E ovako , posto sam odlucio da kupim novi mob , setio sam se da je prva stvar koju treba da uradim , da dodjem na mobilni svet i pitam za preporuku.
Fon bi trebalo da izgleda ovako:
1.Wireless obavezan
2.GPS moze i ne mora
3.Android , posto mi se baaas svideo i kako radi i kako izgleda
4.Da ako je ikako moguce cita divx/xvid do neke lepe rezolucije
5.Kamera (bitno mi je samo da ima autofokus zbog slikanja teksta a pikselaza blic i ostalo nebitno)
6.Da nije bas skup
Hvala unapred!
:)

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

ChristianBorja, retko koji Android ima od starta ugrađenu divx/xvid podršku. Uglavnom moraš da instaliraš neki dodatni softver. A što se tiče podrške za veće rezolucije, odnosno recimo da prebacuješ nekompresovane filmove, tu odmah otpiši ovo "da nije baš skup".

Koliko znam, out of the box divx/xvid podršku ima samo Samsung.

WiFi i GPS imaju sad već praktično svi Androidi, čak i oni u low segmentu, tako da ti to nije problem.

Ovako, na osnovu onoga kako sam ja shvatio tvoje parametre, moj predlog je galaxy S. međutim, on ne upada u ovu "da nije baš skup" kategoriju :wink:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

ChristianBorja, u ono "nije bas skup" se uklapa Samsung I5800 Galaxy 3. Podrzava sve sto si naveo, kamera istina nema blic i samo je 3 MPix ali ima autofokus pa je moguce uspesno fotografisati tekst. Podrska za divx/xvid stize u startu sa telefonom. Alternativno pogledaj Samsung I5700 Spica.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Било би лепо да наведеш тачно шта за тебе није скупо јер има људи који кажу да су платили фон јефтино и изашао их само 250€ док је за друге то огромна цифра. У средњој класи телефона најбољи ти је ЛГ П500 Оптимус Један (мислим да је 24 000дин можда и мање) а испод тога оно што је већ наведено + рецимо баш јефтин модел је ЛГ ГТ540 Оптимус али он има мањи и резистивни екран. Сви модели имају исте процесоре и исте графичке па су им могућности и брзина готово индентична.
Poslednja izmena od LittlePrince u Čet, 17. Mar 2011. 14:51, izmenjeno 2 puta ukupno.

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

tomas.hokenberi, setio sam se i ja ostalih Samsung uređaja, ali ne znam koliko je čoveku presudno ovo "divx/xvid do neke lepe rezolucije"? To mogu samo high end Androidi, koliko je meni poznato.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Па можда му је лепа резолуција 360п то могу и ови слабији, ХД наравно да не могу али стандардан дивикс је тих 360п.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

araphel, pa sumnjam da misli na HD rezoluciju. To nece raditi savrseno ni na skupljim modelima. Standardne DivX rezolucije (npr. 720x480) sasvim lepo rade i na Galaxy 3, bez konverzije (naravno automatski se skaliraju na rezoluciju ekrana 400x240).
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

tomas.hokenberi, ok, to stoji. Ja sam HD probao na Desire, i pomalo je štucao, dok na Galaxy Tab radi bez greške.

telep
Expert
Expert
Postovi: 2210
Pridružio se: Pon, 22. Okt 2007. 04:23

Post od telep »

Samsung highend telefoni (i tablet) za razliku od htc-a (verovatno i drugih) podržava sve najpopularnije kodeke i pušta 720p fajlove bez problema, mogao bi i 1080p ali je samsung ograničio.
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Xiaomi Redmi 5 Plus 64GB
Nexus 7 32GB 2013 White

Grandpa
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 303
Pridružio se: Sub, 30. Jul 2005. 12:36

Post od Grandpa »

araphel napisao:Koliko znam, out of the box divx/xvid podršku ima samo Samsung.
Imaju podrsku i noviji HTCovi telefoni. Trebalo bi da je vezano za novi Sense i DLNA podrsku.

Za predlog se slazem sa tomas.hokenberi, bas su me dusevili Samsing i5700 i i5800, narocito onaj prvi. Imaju fine kamere sa AF i podrsku za divx. i5800 je mozda malo problematican zbog rezolucije, ne znam da li postoji iGo za WQVGA. Mada i to nije neki veliki problem, radice QVGA varijanta sa parcetom ekrana koje se ne koristi.
Optimus One nije los izbor ako se promenilo nesto po pitanju kamere jer je ovde u testu bas naglaseno da se ne snalazi dobro sa slikanjem texta.

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

Grandpa, postoji patchovan iGO za 240x400, oficijelni ne. Ovaj patchovani radi bez problema osim sto su "dugmici" u donjem redu malo "iseceni".
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

e da a si razmisljao da uzmes zte blade ima sve sto si gore naveo a jeftin je jako? Ja ga koristim vec 7 dana i danas sam nasao tj podesio rom na kome 99% stvari radi jedino po nekada app2sd zna da zezne ali se i to odmah popravi.

ChristianBorja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Čet, 17. Mar 2011. 06:51

Post od ChristianBorja »

E , ovako, nisam mislio da potrosim vise od 250e.A i nije neophodno da mi pusta bas sve formate (hd nisam ni zamisljao na telefonu) , ali koliko moze za te pare posto me ubi konvertovanje a i ne mogu laptop svuda da nosim.
Svideo mi se LG P500 i ZTE blade a i i5700.Sa samsungom (i5800) sam se igrao ali mi je bio nekako odbojan.Znaci , najverovatnije odluka pada izmedju ova tri , osim ako se ne pojavi nesto zanimljivije...
Koliko kosta ZTE blade posto ne mogu nigde da ga nadjem?

lesa0208
Supreme Themer
Supreme Themer
Postovi: 1980
Pridružio se: Ned, 14. Feb 2010. 22:33
Lokacija: Beograd

Post od lesa0208 »

imas ga tip je doneo nove iz Svajcarske novi su telefoni sa svom opremom i kutijom prodaje ih za 160-170 evra mogu da ti ostavim broj.

LittlePrince
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1356
Pridružio se: Ned, 28. Okt 2007. 04:32
:: Xiaomi Redmi Note 5
Lokacija: Topola
Kontakt:

Post od LittlePrince »

Од ова 3 ја бих изабрао П500, бољи је од и5700. Што се тиче ЗТЕ модела ја сам и даље неповерљив према Кинеским телефонима :unsure:

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

ChristianBorja, bolje da ides na nesto provereno,pa makar malo vise para dao,nego da posle imas problem,barem to je moje misljenje.:)

Odgovori