Nokia E71

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
Odgovori
zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

acimks, nikako ne moze losije telefon da se ponasa. Jos uvijek gledam onaj tvoj prvi post. Ovako za ubuduce. Kad god radis update software-a, poslije toga bi trebalo da se odradi HARD RESET da bi "sve leglo na svoje mjesto"... Bilo je jednom prilikom rijeci o tome na forumu, pa ne bi bilo lose da se zapamti :D Sa srecom :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Rufus
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 29. Feb 2008. 06:48
Lokacija: Pozega

Post od Rufus »

Kada sam prebacio neku muziku na telefon, posle toga mi se desava kada ugasim i upalim telefon da pise instaling... pa onda izbaci nesto kao ''unable to install from memory card bla bla bla...'' a na kratici nemam nikakvu instalaciju. Ima li neko ideju sta moze da bude?

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Rufus, da li si mozda radio update software-a nedavno ili tako nesto ?! Iskreno, ne znam u cemu je problem, ali nisi ni naveo kako si muziku prebacivao... Da li preko OVI Suite-a ili si mozda telefon koristio kao USB, mada nista od toga ne bi trebalo da ti pravi problem. Ali ako zelis sto bolji odgovor, onda malo podrobnije opisi cijeli proces... :roll:
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Rufus
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 29. Feb 2008. 06:48
Lokacija: Pozega

Post od Rufus »

Nisam nikakav update radio, samo sam ubacio muziku preko usb kabla, kao i milion puta do sada... pre par dana sam ubacio par novih tema u telefon, ali tada je sve bilo ok. Inace telefon radi normalno, samo sto malo bode oci kada ga ukljucujem, ali crvena slusalica resava stvar :)

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Hmmmm, ne znam sta bi moglo da se desi. Ali ja bih ti preporucio da mozda odradis HARD RESET teleofna, ali prije toga odradi backup telefona :wink:
Iskreno, sta bi moglo da bude.
Jedino kad deksicom dodje da pitas njega jer je on "hodajuca enciklopedija" za Symbian :D
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Rufus, tvoj problem su zaostali. sis fajlovi u Private folderu na kartici.. Pogledaj preko kompa uz pomoć pretrage u kom folderu u E:/ Private imas .sis fajlove pa napisi ovde.. onda cu ti reci koje treba da izbrises..

Nije uvek potrebno raditi reset kad se pojavi problem..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Rufus
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 29. Feb 2008. 06:48
Lokacija: Pozega

Post od Rufus »

2000fbba.sis
2002aa97.sis
20006e9c.sis
a00000eb.sis
GarminMobileXT_PA.sis

Ovo je jedino sto ima od .sis fajlova u tom folderu

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Rufus, a u kom folderu, unutar Private foldera, se nalaze ti fajlovi sa brojevima u nazivu? Najverovatnije je da bas njih treba da izbrises, ali da ipak budemo sigurni..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

Ninolina, nije potrebno ali je lijepo i miran si :) Salim se. Nego, ko bi mu sad nasao koje treba da brise... To je i meni bio problem, ali ja sam znao da imam .sis fileove i cijeli folder sam pobrisao i to je to :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Rufus
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 29. Feb 2008. 06:48
Lokacija: Pozega

Post od Rufus »

Svi ovi fajlovi koje sam nasao nalaze se u istom folderu, a to je 10202dce. Da brisem sve? :wink:

I jos jedna stvar, jos odavno primetio sam da sat kad mi je telefon u sleep modu nije tacan, npr. ako je telefon otisao na sleep mode u 22:15 sat se nece pomeriti dok ne pritisnem centralno dugme pa se pojavi onaj veliki sat, posle toga i onaj manji bude ok. Ako razumete sta hocu da kazem :?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Rufus, izbrisi ta 3 .sis fajla sa brojevima u nazivu i ne bi trebalo da ti se vise pojavljuje to instaliranje pri ukljucivanju tel..:-) Ajd javi da li je uspelo..:-)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Rufus
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 29. Feb 2008. 06:48
Lokacija: Pozega

Post od Rufus »

Uspelo je, sad radi ok :lol: Hvala puno :)

acimks
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2011. 10:50

Post od acimks »

Drugari ponovo ja i moj e71 imamo problem :D . Uradio sam hard reset kao sto ste mi preporucili i sada sa baterijom nemam problema, sve je kao sto je nekada bilo itd... ali se zato pojavio novi i to najnoviji problem. Nece da udje u ''meni'' sa vremena na vreme, nekada se retko desava u toku dana da ne reaguje, a dosta bude i ucestalo pa moram da gasim tel.Zapocne komandu i stane pa neznam sta bi to moglo da bude? Cini mi se da sam negde na forumu procitao da jos neko imao takav problem pa pomagajte!! :(

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Ninolina, ja u to folderu 10202dce. imam 57 sis fajla i sta trebam sa njima da radim.
Nemam problem koji je imao Rufus, ali evo sad nesto pogledah i ima ih toliko, kada kliknem na neki od njih on mi ponudi da instaliram neku od aplikacija koja je vec instalirana.
Kod mene se javlja problem da kad ubacim veliki broj aplikacija i igrica nemogu da udjem u "instalirane aplikacije" i izbaci obavestenje"Memorija puna. Zatvorite neke aplikacije pa pokusajte ponovo." pa kad obrisem jednu ili dve onda mogu uci, znaci moram ih obrisati a ne zatvoriti. Izgleda da je to neki maximum da symbiani mogu nesmetano nositi oko 50 aplikacija i igrica zajedno, ako je vise od toga pocinje ponesto da zeza.
acimks, pokusaj da obnovos softver. A dali imas neki task menager pa davidis stanje rama i rad aplikacija u pozadini. Oce tako symbian da se zbuni kad se ubrza rad na njemu i onda komande koje mu zadas neodradi uvek, desava se to ali retko.
Kad ga restartujes posle koliko vremena pocne da te zeza, odmah ili malo kasnije?

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,kad telefon "previse" uspori,odradi ti lepo hard reset i sve iz pocetka... :P :roll: :blinky:
Salim se ja malo,lepo je Ninolina napisala,nije uvek hard reset jedino i sto je najbitnije najbolje resenje,na svom telefonu nisam radio hard reset sada vec vise od 2 godine,i tel. i pored mnogobrojnih modova,patcheva i sl. i dan danas radi bez ikakvih problema (usporavanja i sl.). 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

acimks
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2011. 10:50

Post od acimks »

Deksicom, posle restartovanja ne krene odmah da zeza nego malo kasnije, u zavisnosti od koriscenja tel. softver je 500.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

A tu si Fox, nemate bre, samo nas pratis i coska. :P
Za dve ipo godine uradio sam dva reseta i kad vratim ponovo app... opet nece da ulazi u instalirane aplikacije a kako sam veliki tema fanatik pa kad zelim da obrisem neku od njih ja to nemogu i Slika a uz pomoc x-plorera mi nekako komlikovano.
acimks pa moguceje da se nesto samo pokrene, nadji neki task menager pa proveri.

Fox
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1931
Pridružio se: Čet, 23. Avg 2007. 12:34
:: Bgd - Roma - Napoli

Post od Fox »

deksicom,aha,pratim iz ugla i moram da priznam da ste dobri,samo ponekad previse radikalni. :roll: :wink:
Kod mene nema takvih problema,imam nesto preko 50 instaliranih aplikacija i sve radi ok... 8)
Samsung S8,Sennheiser CX300 II

acimks
Novajlija
Novajlija
Postovi: 13
Pridružio se: Uto, 15. Mar 2011. 10:50

Post od acimks »

Mozete mi malo blize objasniti za task manager? Koju aplikaciju treba da otvorim da bih pogledao?
Kada drzim dugo dugme za meni pokazuje da ne radi nista u pozadini.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

acimks, hej te neke stvari i ne mora da prikazuje, ali recimo ako imas nekakav task manager vidjeces koliko je stvari pokrenuto... Sad nemam nijedan task manager da ti dam link da skines, ali pitaj Fox ili deksicom... Mozda bi bilo dobro da ( kad skines task manager ) obrises sve iz cache-a, ali to sta ces da brises a sta da ostavis, posavjetuj se malo s nekim, jer nisam bas toliko "strucnjak" za takve stvari :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Odgovori