Nokia C7,problem sa touch screenom

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

pa sad pazi ti po ovim slikama nikako ne mozes da teras svoje,jer su ti dali crno na belo,i tesko fizicko ostecenje maticne ploce..
e sad ako je crkao digitajzer,opet antena nema veze sa tim...
al mislim da je mrka kapa!

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

sanny, mislim da ce biti tvoja rijec protiv njihove, a sto se kod nas u RS zove... ma ne smijem to reci, nije za publiku :) Nego, zato sam i napisao gore:" Profesionalac je znao sta da izgrebe..."
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

sanny
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2011. 21:16

Post od sanny »

Da ali po novom zakonu o zastiti potrosaca ja ne moram da dokazujem odakle poticu ogrebotine.
Samo me zanima kako su mogle i od cega da nastanu ovakva ostecenja? Jer telefon nije ispadao niti je otvaran. Na spoljasnosti nema ogrebotina,nisam ni fabricku foliju skinula bas iz tog razloga.

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

sanny, onako nesto je moglo samo da se desi na 2 nacina. 1 je fabricki ( sto je malo sumnjivo ) a drugi da ga je neko ostetio ... mislim da treceg nacina nema :)
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Onda je ovo slučaj za dve lule duvana, što reče Šerlok Holms.
Sanny izgleda da su ti uvalili polovan i "rađen" telefon, kao nov.
Samo su masku stavili novu i prelepili foliju.

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Odkud ogrebotine, pa telefon kad si predala na srvis od tog momenta su mogle nastati i nastati na vise nacina. Sta ako ga je tamo neki ucenik na praksi dohvatio u ruke da se malo prinauci, ma ima nacina da nastanu ogrebotine od strane treceg lica jos pitas.
A nedaj boze da je istina sto je napiso siki069, to je onda dno dna i opet dno dna.

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Da nije po nju tužno, bilo bi vrlo smešno. sanny, jel na kutiji pri otvaranju bila sigurnosna nalepnica? Mada je sad kasno.
Mislim da i inspekcija može da shvati neke proste stvari, fakte - nema spoljašnjih oštećenja, i logično, ko bi pored Telenor garancije dao "nekom" da mu "prčka" po aparatu.
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

sanny
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2011. 21:16

Post od sanny »

I meni ovo lici da je "namerno"izgrebano jer valjda ne bi takve ogrebotine nastale od pada telefona. Muz ima isto neku nokiu i deca je urnisu sa bacanjem pa joj nista ne fali. Izem ga,videcemo sta ce reci na zalbu. A ako su uvalili polovni telefon ima da radi, sto moje dete kaze, "inspeksan"(inspection)

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

To je trebalo odmah da radi, pre toga pokušaj kontakta (i možda dogovor) sa nekom "višom instancom" u Telenoru. Što ti moraš da buljiš u te fotografije sa servisa, smaraš se po forumima itd.
Telenor je ozbiljna firma za te sitne zafrkancije... Koji je uopšte servis slikao?
pozz
zvezde granda ne mogu u mp3 ali mogu u 3pm

sanny
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2011. 21:16

Post od sanny »

Bila je nalepnica,muz je preuzimao telefon jer je na njegovo ime(neko smaranje oko novog korisnika i paketa).
Ne smaram se po forumu,tu sam da se informisem i naucim svasta nesto korisno(npr da je crko digitajzer :D ) i da utvrdim poreklo ogrebotina jer kao sto sam i napomenula vec ,necu da dozvolim da me neko zaj... i uvaljuje mi some piece of sh.t za moje pare.
Naravno Vlado Zem,krenula sam po redu,prvo je poslat dopis Telenoru(dopis je radjen u saradnji sa agencijom za zastitu potrosaca i njihovim pravnikom),pa ako bude bilo potrebe vadicemo tesku artiljeriju(nadam se da necemo stici do ovog dela).
Slike su napravljene u ovlascenom Nokia servisu koji ima ugovor sa Telenorom,Mobis-electronic servisni centar.

dakiza
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 140
Pridružio se: Pon, 02. Nov 2009. 20:35

Post od dakiza »

Probaj na ovom forumu, ako se dobro sećam dok sam čitao na tom forumu ranije(pre nego što su me isprozivali da hoću da im uzmem "poso") video sam da ima servisera iz Mobis-a.

http://www.gsmserbia.com/forum/

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

dakiza,

Nema tu nikoga iz mobisa....sigurno i provereno....

deksicom, Nema tamo ucenika na praksi druze....

siki069, I meni deluje da je bilo bas to,uvaljena polovna ploca u novu masku,pri tom nije pazio dok je pakovao..... "neko"

sanny,

Jedna stvar....Da li je to bila bas poslovnica Telenora ili Telenor partner(radnja koja prodaje telefone i koji radi za Telenor),valjda me razumes
Poslednja izmena od drgrga u Pet, 20. Maj 2011. 11:25, izmenjeno 1 put ukupno.

sanny
Novajlija
Novajlija
Postovi: 17
Pridružio se: Pet, 13. Maj 2011. 21:16

Post od sanny »

Bas poslovnica Telenora.Sto? Onda bi trebalo da cimam Pin posto su oni uvoznici Nokie za Telenor. Moracu malo da se raspitam jer znam par njih iz Pin-a,mada ne verujem da bi rekli tako nesto.

drgrga
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1184
Pridružio se: Čet, 21. Sep 2006. 20:48
:: Nisam iz Beograda !

Post od drgrga »

sanny,

Pa zato sto znam da u poslovnici niko to ne zna ni da otvori a kamoli da nesto budzi,uostalom ni ne sme.....a kod ovih je druga situacija....moglo bi nekome da padne na pamet prepakivanje :lol:

U svakom slucaju,kako stvari stoje onda je Telenor definitivno dobio takav telefon i nadam se da ce ti izaci u susret,ipak je to mnogo ozbiljna kompanija,da bi im se tako nesto desavalo....

zavodnick
Expert
Expert
Postovi: 2181
Pridružio se: Uto, 08. Nov 2005. 10:32
:: N8
:: N95 8 Gb, Lumia 1520
Lokacija: Banja Luka

Post od zavodnick »

sanny, nemam pojma kako ces ovo izgurati, ali samo naprijed... Ne znam ni sam sta da kazem, osim da nikako ne mogu da vjerujem da je ono ili slucajno ili namjerno nastalo... Mogao je svako da uradi to, ali ni sam ne znam zasto Telenor da se bakce sa tim :(
Ljubav je zeznuta stvar. Ne znas kad dodje, ali kad te ostavi...boli!

Sh1
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 36
Pridružio se: Sre, 25. Mar 2009. 18:32

Post od Sh1 »

ljudi da vas pitam, nudi mi rodjak c7 po pristupacnoj ceni, ali ima malo viseeeee sati razgovora... oko 1700h razgovora, dok ostalo i nije mnogo korisceno, poruka nema ni 200 ukupno, muziku nikada nije slusao, itd...uglavnom, sluzio je kao poslovni telefon, pa vas pitam za savet...da li je to "krs" ili mu ne smetaju ti silni sati razgovora, da li mi preporucujete da uzmem ili da bezim od toga

unapred hvala!

Odgovori