6630: TIM vs. Vodafone iliti "Neshto se ovde deshava sh

Pravila foruma
Symbian deo foruma posvećen je uopštenoj priči o svemu vezanom za operativni sistem.
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni model telefona, možete to uraditi preko sledećih prečica:
NokiaSamsungSony Ericsson
ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

6630: TIM vs. Vodafone iliti "Neshto se ovde deshava sh

Post od ZedPi »

Zadnjih para dana sam u "azurnoj" potrazi za Nokia 6630 telefonom, i primetio sam da svi dileri kod nas imaju ove dve varijante (zvao sam svakog ko je na stranici 6630 mobilnog sveta - ceo spisak), sem jednog, koji ima "originalnu" po ceni dve "neoriginalne".

U vecini sluchajeva, prodavci su mi rekli da je "telefon u potpunoj upotrebi, kako u, tako i van zemlje, i da je 3G softverski izbor korisnika da li on to hoce il' ne". U to necu da ulazim, ali mi je upalo u ochi da svi koji su nudili Vodafonovu varijantu, ni jedan nije imao slushalice u kompletu, dok je TIMov imao sve po propisu (USB kabl, adapter za MMC, CD, punjach i slushalice).

Kod poslednjeg prodavca kod kog sam bio, nashao sam 6630 TIM varijantu (full, shto bi rekli - ja videh da je kutija Nokijina, nije neka druga, mada to nishta ne znachi, mozda je imala TIM nalepnicu - nisam mogao lepo da vidim u potpunosti), koja je, po njemu, legalna, moze da se koristi u 3G mrezama. Chovek uze Vodafonovu karticu, ukuca PIN i telefon proradi u "roamingu". Ja sad ne znam koliko je to merilo toga da telefon radi u 3G okruzenju, ali 'ajde... Cena - srednji deo tabele pomenute stranice mobilnog sveta tachka kom :D Telefon sam upalio bez kartice i odmah je otishao u "offline" mode i stigle su mi neke tri poruke od TIMa... Mislim, kako je moguce da ti stignu poruke kad telefon nema ni jednu karticu u sebi - ni TIMovu, ni Vodafone-ovu, niti bilo koju nashu :shock:?!?!?!?! To me je totalno zbunilo...

Da li neko sa ovog cenjenog i mnogoljudno-pametno-tehnichkog foruma moze da mi razbistri ove mutne pojmove vezane za ovaj divni, nadasve fantastichni, ali krajnje rizichni za kupovinu, telefon?


Unapred zahvalan,



ZedPi

Nikola Vapa/CA
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 424
Pridružio se: Sub, 24. Sep 2005. 20:19

Post od Nikola Vapa/CA »

Imao sam isti slucaj,i meni su isto stigle poruke,kupio sam taj telefon i prezadovoljan sam sa njim (TIM mreza).

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Ej, i meni su stigle te poruke u offline-u, nekih 5 od tima, i ja kada sam ubacila mobtelovu karticu to sve fino pobrisala, fon mi radi, bez ikakvih problema :wink: :)

Mikele
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 392
Pridružio se: Pon, 08. Nov 2004. 22:49
Lokacija: Blok 61
Kontakt:

Post od Mikele »

mom ortaku je stiglo 6 TIM-ovih poruka kad je upalio 6630 bez kartice......samo ih je obrisao i to je to..... :wink: :wink:
Ex Sir_Oliver

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

posto imam TIM-ovu nokiju 6630 vec par meseci mogu da ti kazem da nisam imao problema osim onih koje sam sam napravio(naime,ubacivao sam sa neta svasta i "sprzio" mem.karticu)... :wacko: osim toga,cuo sam da su TIM-ove trenutno najpouzdanije tako ako se odlucis,po meni,neces pogresiti...mogu i da ti pomognem oko izbora radnji ali na "private" posto nije dozvoljeno ovde... :)

Spyker
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1699
Pridružio se: Sre, 28. Sep 2005. 11:38
Lokacija: Sabac
Kontakt:

Post od Spyker »

Ja imam timovu 6630.Nema nekih problema,ali mi se desavalo da mi je telefon upaljen,ima mrezu,ali nedostupan.Zvao sam mobtel(njihov sam korisnik)i oni su mi rekli da okrenem neki broj(#002#),i od tad je problem nestao :D .Telefon ti zaista preporucujem...
iPhone + CX300

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

ipak pogledaj da li ti je ukljuceno trazenje 3g mreze,mozda i zbog toga budes imao problema...ja kada sam to iskljucio nemam nikakvih problema...Pozdrav

Alice_in_Chains
Banned
Postovi: 35
Pridružio se: Uto, 27. Sep 2005. 17:29
Lokacija: Beograd

Post od Alice_in_Chains »

kako da provalim da li mi je telefon TIM ili vodafone? nema nikakve nalepnice???
this is my thruth, now tell me yours

hellboy_90
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 248
Pridružio se: Uto, 07. Jun 2005. 22:19

Post od hellboy_90 »

Alice_in_Chains, pa ako nema nikakve nalepnice zar ne postoji mogucnost da nije skidan sa mreze??? :)

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Alice_in_Chains, 3650 su uglavnom čiste...znači ne znam da li sam videla i jednu da je skidana sa neke mreže...ni moja nije imala ni jednu nalepnicu, i ispod baterije je pisalo da je iz Finske...Tako da opušteno, nemaš razloga za brigu... ;) :)

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Provalices je li skidan s neke mreze po cijeni - ispod 550e nije original 100%. E sad je li TIM ili Vodafone ako nema naljepnice nit ista ne znam. :unsure:
A to sto su imas 3 poruke, nisu one niotkud stigle, nego je to tako fabricki napravljeno. :P
Uzimaj slobodno. :wink:

LordCray
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 27. Okt 2005. 09:59

Post od LordCray »

Ok, i ja sam se odlucio za ovaj telefon .... naime, po vasim porukama vidim da je izgleda skidan sa TIM mreze bolji od vodafona. Jel zna neko o telefonu sa O2 mreze ?
A drugo - dajte mi spisak stvari koje treba da se dobiju uz telefon i na sta treba paziti pri kupovini, znaci kutija, oznake ....

molim vas
hvala

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Postoji još jedna mogućnost: da je 3650 ipak "pravljen" za neku mrežu, a da je neko ovde nekako uspeo da nabavi određenu količinu takvih aparata direktno od proizvođača (pre isporuke originalnom poručiocu)...
Recimo, moja 3650 spolja takođe nema nikakvu oznaku mreže, ali po softveru unutra i kutiji (originalnoj) koja ima T-Mobile "navlaku" i gomili prospekata (kao i jedinstvenoj boji maske - zlatno/srebrna) - definitivno se vidi kojoj je mreži bila namenjena...
No, nema veze, sve perfektno funkcioniše - to je najvažnije...

Mladen_G
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 00:20

Post od Mladen_G »

jel moze neko da mi kaze kakva je reprodukcija mp3-a na n6630. razmisljam o kupovini n6630 ili n3230. vec su mi rekli da je na n3230 reprodukcija mp3-a bas dobra i jaka(nisu propustili ni jedan poziv u autobusu :D )

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Dobra je reprodukcija pa neces biti u opasnosti da propustis poziv u busu,mada su neki fini cike odavno izmislili jednu interesantnu stvar zvanu vibracija... :wink:
Pozdrav 8)

Drobnjak81
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 132
Pridružio se: Pon, 28. Feb 2005. 15:15

Post od Drobnjak81 »

Mladene mp3 na 6630 i 3230 ni u kom slucaju nemogu se porediti :uhuh: uporedio sam licno i ogromna je razlika, e da za slusalice ti govorim a sto se tice zvucnika na telefonu verujem da je ist!!!! :D

Zoka
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1204
Pridružio se: Sub, 18. Jun 2005. 15:07
Lokacija: Pančevo(Sarajevo u srcu)

Post od Zoka »

Mladen_G, reprodukcija mp3 zvka je dobra...Ja svaki dan slušam muziku, i zadovoljna sam :wink: :)

ZedPi
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 78
Pridružio se: Sub, 02. Jul 2005. 15:42

Post od ZedPi »

A, kakva je reprodukcija zvuka na 3230 u odnosu na 6630? Ima li neko "to iskustvo"? :chytry:


ZedPi

Zex_NBG
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 13:48

Post od Zex_NBG »

Moj dobar prijatelj imao je 6630(TIM) i telefon je posle nedelju dana koriscenja crko jer je ovaj skidao melodije sa interneta.

racke
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 26
Pridružio se: Čet, 03. Nov 2005. 17:09

Post od racke »

imam nokiu 6630 skinutu sa vodafona. ne mogu da postavim mp3 za melodiju zvona, baterija nece da mi se napuni do kraja dok je telefon ukljucen. sto se mene tice bolje uzimajte timovu nokiu :)

Odgovori