Promena tarifnog paketa putem Interneta, odnosno Portala
Moj Telenor od sada je omogućena.
Telenor završio transformaciju mreže
Kompanija Telenor objavila je danas da je uspešno završila projekat transformacije svoje mreže, u saradnji sa preduzećem S&T Serbia, koje je kreiralo mrežu nove generacije, korišćenjem Amdocs OSS rešenja.
Projekat je osmišljen tako da omogući telekomunikacionom operateru da postavi i upravlja IP (internet protokol) mrežom sledeće generacije, koja će ponuditi nove servise svojim pretplatnicima - kojih je već više od tri miliona.
U "Telenoru" kažu da je prelazak na mrežu sledeće generacije za njih bio obaveza, kako bi izašli u susret zahtevima tržišta i tako ostali konkurentni, jer će moći da koriste nove servise, uz istovremeno praćenje troškova.
Novo rešenje će dati jedan tačan model mreže i resursa, pružiti podatke o stanju mreže i iskorišćenosti kapaciteta. Kao tezultat toga, bićemo u mogućnosti da ostvarimo efikasnost resursa i smanjimo vreme izlaska na tržište, automatizujući naše procese planiranja i njihovog izvršavanja, navode u "Telenoru."
"Amdocs OSS" rešenje pruža jasan pregled mreže, obezbeđujući jedinstven izvor podataka o servisima i inventaru kao podrška svim operativnim procesima planiranja, njihovom ispunjenju i sigurnosti.
http://i.evocentar.net/nf6koi
Opširnije:
http://i.evocentar.net/nz4h3f