Servisiranje - pitajte

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
Odgovori
gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

Najverovatnije je tražio PIN SIM kartice, i kada se jednom ubaci može da se deaktivira i da više to ne traži :wink:
Ako Vam je dobro, onda ništa[/url]
Samsung A70, KZ AS10 wireless, Garmin Fenix 6X PRO

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Ivan je napisao da mu je tražio kod za otključavanje mreže, a ne SIM kartice.
Jedino ako prevod na srpski nema pojma, što se vrlo često događa kod telefona i
iz tog razloga je najbolje telefon držati na engleskom.
Nekada se neka poruka prevede bukvalno i time joj se promeni smisao.

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

Nije mi trazio pin code,jer mi je pisalo insert network unlock code...Znaci ne moze da ima drugo znacenje,nego da je mreza zakljucana na telefonu i verovatno prima samo odredjenu vrstu kartica za koju je zemlju bio namenjen rom...U ovom slucaju za ameriku,posto sam posle tog roma dobio poruku da je telefon zakljucan za nase mreze...

Molio bih korisnika @hallo da mi pojasni iz prethodnog posta sta je u pitanju ako telefon nije bio zakljucan?

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

siki069 napisao: Jedino ako prevod na srpski nema pojma, što se vrlo često događa kod telefona i
iz tog razloga je najbolje telefon držati na engleskom.
Nekada se neka poruka prevede bukvalno i time joj se promeni smisao.
Ovo je apsolutno tacno. Ne trude se da se to lepo prilagodi, za neke reci mozda ne postoji adekvatan izraz, fraza, ali kod nas prevod nekada dobije skroz drugi smisao. Zato mob na engleski i manje su mogucnosti za bilo kakve greske.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Bio danas do Telenora. Devojke koje tamo rade bile su veoma ljubazne i ponudile da ostavim telefon da ga ponovo posalju u servis. Zahvalio sam se na njihovoj ponudi i rekao da cu traziti iskljucivo nov telefon i da na manje ne pristajem. Uputile su me na Telenorovu sluzbu za reklamacije. U ponedeljak skeniram sve sto imam do sada i saljem im. Spomenucu im i uvoznika i direktno obracanje Nokii, ali i trzisnu inspekciju i udruzenja potrosaca, pa cemo videti kakav ce odgovor biti. Eto toliko za sada. Ako neko ima neki pametan predlog rado cu saslusati :wink: posebno Leonine, obzirom ne njeno iskustvo sa slicnim problemima.

milossm
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pon, 19. Jan 2009. 22:58

Post od milossm »

Da li neko moze da mi pomogne?interesuje me da li displej od kineske 6300 sa 2 kartice odgovara za orginal 6300?

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Pošto sam uradio kompletnu krvnu sliku, bris iz nosa i iz još nekih delova tela, uspeo sam da pošaljem reklamaciju u Telenor. Dobio sam automatski odgovor da je rok 15 dana (ne znam da li radnih ili ukupno). Videćemo šta će se dalje dešavati.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Imam Nokiu N95 obicnu, otisao je flet. Kada stavim da se puni, ne puni se baterija i sa tom baterijom nece da se upali. Kad ubacim drugu bateriju telefon se upali i pokaze belu sliku. Zanima me da li nece da se puni zato sto je otisao flet ili je problem do onog ulaza za punjenje? I jos jedna stvar kada upalim bez sim kartice cuje se ceo zvuk i upali se, a kada ubacim sim karticu pocne da se cuje zvuk, prekine se na pola i ugasi se telefon, da li je i to do fleta ili telefon ima jos neki problem?

Ivan Cirkovic
Banned
Postovi: 972
Pridružio se: Sre, 19. Jul 2006. 08:49
:: LG G5 SE
Lokacija: Cacak
Kontakt:

Post od Ivan Cirkovic »

@ mvasqez

Po mojoj proceni bi valjalo da se flesuje telefon,jer koliko vidim iz tvoje price brljavi software...

siki069
Mobil fan
Mobil fan
Postovi: 369
Pridružio se: Sre, 22. Sep 2010. 20:48

Post od siki069 »

Ivane nisam napisao da ti ne razumeš engleski. "insert network unlock code" znači upravo ono što si ti i napisao. Mislio sam da si držao telefon na sprskom, a biserni "prevodilac" promenio smisao originalne poruke. Prevode rade ponekad tehnički nestručna lica (običan prevodilac) bukvalno i izmenjaju smisao prevoda.
Uzmite neku V3, V3i ili V3X Motorolu. Na engleskom je sve jasno oko bluetooth-a.
Kad se telefon prebaci na srpski, kuku-lele. Promenjen smisao uključen - isključen.

skar
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1366
Pridružio se: Ned, 17. Jan 2010. 22:07
:: nobody know
Lokacija: Zrenjanin
Kontakt:

Post od skar »

i tacno je da na samsungovom srpskom kaze upisi Pin kartice...e tek ako upises freeze code,onda trazi network code...znaci debilnostima nikad kraja..
najvise sam se smejao za USB Debugging opciju...ne znam ni kako su preveli,ukljuci lazne lokacije valja :lol: :lol:

tomas.hokenberi
Moderator
Moderator
Postovi: 4747
Pridružio se: Pon, 03. Sep 2007. 18:02
:: Samsung GalaxyNote20
Lokacija: Beograd

Post od tomas.hokenberi »

skar, USB Debugging je na "Samsung-srpskom" = "Otkrivanje greške USB-a", sto je relativno smisleno. "Debug" je otkrivanje (programskih) gresaka, a USB je u tom modu. Jedino sto to nisu greske USB-a.

No tu su krivi lokalni prevodioci koje su angazovali. Izgleda da su angazovali nekog ko ne poznaje racunarsku/mobilnu terminologiju. Takve budalastine se cesto daju procitati u domacim prevodima racunarske literature, kada ih prevodi npr. diplomirani filolog koji je duduk za racunare i racunarsku terminiologiju.
Pravila otvaranja tema i davanja odgovora
Samsung SM-N980F Galaxy Note 20 256GB
Samsung SM-T870 Galaxy Tab S7 + Transcend 512GB

Putress
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 09. Nov 2011. 19:16

Post od Putress »

Treba mi pomoc! Kupio sam HINORX bateriju pojacanog kapaciteta za Blackberry Torch 9800, i kada je stavim u telefon izbaci mi na ekranu ikonicu baterije preko koje stoji veliko crveno X. Pa ako neko zna da li je problem do baterije ili jednostavno telefon nece da je primi iz nekog razloga...

kovach81
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 207
Pridružio se: Ned, 03. Jul 2011. 22:35
:: Samsung S10+ G975F

Post od kovach81 »

Kupio sam Nokiu 500 smatrajuci da za malo para dobijam dosta toga recimo 1GHz procecor i 256MB RAM memorije ali imam problem sa softverom i vidim da se mnogi zale na isti.Znaci desava se da se iz cista mira restartuje.Verzija je bila 10.031 i preko telofona sam uradio update na 10.032 ali se isto desava.Da li ce flesovanje u servisu pomoci ili je krivac Nokia zbog loseg softvera i stalno ce biti tako?U kompletnom testu za E7 procitao sam da je jedan od vodecih ljudi u Nokiji priznao da N97 ima uzasan softver a autor testa kaze da ista prica vazi i za E7.Znaci pored hardvera sto lose rade kako vidim u brojnim komentarima servisera ocito i da im i softver ne valja.I da li neko jednom za svagda moze razjasniti razliku izmedju azuriranja sto mozemo raditi preko PC ili samog telefona i onog preko nokia box?Jer kad se azurira preko PC recimo sve ostaje skoro isto,ostanu mi pozivani brojevi,poslate poruke,kontakti u telefonu,znaci kao da nema nikakvih promena osim sto pise da imam noviju verziju softvera.

mvasqez
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 32
Pridružio se: Sre, 21. Sep 2011. 13:49

Post od mvasqez »

Uzeo sam neku Nokiu 6303 Illuvial, zakljucana je na Telenor mrezu, i trazi mi onaj restricted kod ili kako vec kada ubacim mts karticu, zna li neko gde mogu da nadjem na netu ovaj broj? Ili koji program da skinem?

fannY
Expert
Expert
Postovi: 2534
Pridružio se: Pon, 01. Jun 2009. 21:31
:: Redmi Note 7

Post od fannY »

Sta sve moze da se menja kod Nokie E72? Da li moze onaj deo ispod tastature i koliko bi me to izaslo?

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

drgrga, pitanje za tebe. Treba mi strucna pomoc.
Decko ima Nokiju 5230. Telefon je star nekih godinu i po, nikada nije radjen update i ispadao mu je u par navrata. Ali poslednji pad nije bio skoro (ako je to uopste bitno, ali da napomenem). Pocelo je da mu se desava to da se telefon samo odjednom izgasi skroz. Nikada se nije gasio u toku razgovora, ali se desavalo dok je u stanju mirovanja (zakljucan u dzepu) ili kada ga neko zove dok zvoni samo se izgasi. Probao je da uradi update softvera koji je prosao bez problema ali se mob i dalje gasi. Sta ti preporucujes? Da li da probamo jedan hard reset ili da ga nosi na servis? Pri tome nikakve druge smetnje u radu nema.
I setih se ovoga. On je skoro 064 broj prebacio na postpaid. Meni se nekako cini da mu se to pocelo desavati od tada. Da li bi kartica mogla imati veze? Jer znas i sam da se dobija druga pri prelasku sa prepida na postpaid.

Hvala unapred na odgovoru!

EDIT:
fannY napisao:Da li moze onaj deo ispod tastature i koliko bi me to izaslo?
Ako mislimo na isti deo ispod tastature (deo izmedju tastature i rama), ne moze. Meni su telefon sa servisa vratili bez tog dela pa su morali da bi nadoknadili taj deo, da promene celu masku.
Tako su makar meni rekli. Ako su oni slagali mene, i ja sam tebe :)
Poslednja izmena od leonine u Pon, 21. Nov 2011. 11:27, izmenjeno 4 puta ukupno.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Neshke24
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Čet, 10. Dec 2009. 22:10

Post od Neshke24 »

Imam problem sa e71, kupio sam ga u Handy prodavnici pre vise od 2 godine i sve je bilo ok dok mi do pre dva meseca nije otkazala tastatura (nijedno dugme ne radi osim za paljenje i gasenje telefona). U prvom servisu mi rekose da je problem sa kristalima, zamenise oni meni kristale, uzese 500din, i telefon je normalno radio nekih 20ak dana i opet isti kvar, odem u drugi servis oni opet zamenise kristale, i posle 20ak dana isti scenario... Vratim se u drugi, kazem kakav je problem, oni mi kazu da mora cela tastaturna ploca da se menja, i traze 30e, ja ne budem lenj odem u prvi servis oni mi kazu da su dugo kristali i drzali, i da mu nema leka... Sad nzm sta da radim... Zna li neko ko bi mogao da mi pomogne? neki servis, nesto? Mislio sam da odem u Handy da vidim da li oni vrse popravke telefona koji su uzeti kod njih, iako je istekla garancija, posto nzm da li oni vrse te usluge...

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Hendy ce te uputiti na ovlascene Nokijine servise. Na Promobi ili Mobis. Kako god, otidji do njih i vidi sta ce ti reci. Mada ovde ima ljudi koji se bave servisiranjem pa ti mozda neko od njih moze dati neki savet, tipa isplatili ti se to uopste popravljati. Sacekaj da ti neko od njih odgovori.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

vitez_koja
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 9
Pridružio se: Sub, 08. Jan 2011. 19:29

Post od vitez_koja »

Да ли је могуће заменити екран на N900, ако је могуће где и која би цена била?

Odgovori