Yettel novosti

novosti i informacije vezane za mobilne komunikacije, domaće operatore i njihove usluge
Odgovori
varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Ne znam gde bih vam postavio ovo pitanje, pa pošto je donekle vezano i za operatore, ovde ću. Žena i ja imamo post-paid brojeve kod Telenora. Kad smo uzimali telefone ja sam na svoj broj uzeo za nju, a ona na svoj za mene. Nismo ih uzimali u isto vreme i tako se pogodilo, a bili su i skoro isti paketi. Ja bih sada da uzmem na svoj broj nov telefon, ali mi treba i net, pa planiram da to bude Prenesi i surfuj 500. Ali moj broj je još uvek pod ugovornom obavezom za ženin telefon. Da li je neko imo sličan problem i kako ga je rešio?

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

varicak, nema tu resenja, bilo je da se tri meseca ranije moze uzeti novi telefon i produziti ugovor. Dali je josuvek tako proveri.
Koliko ti je meseca jos ostalo do kraja ugovora ?

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »

Novogodišnji Telenor Postpejd

Telenorovi postpejd korisnici od sada imaju na raspolaganju najveću ponudu mobilnih uređaja koja broji više od 100 modela najvećih svetskih proizvođača. Onima koji kupe neki od uređaja, Telenor poklanja i posebna iznenađenja u vidu besplatnih razgovora u okviru Telenor mreže do kraja 2012. i novogodišnji poklon.

Uz sjajne aparate poput Telenor One Touch, Samsung Galaxy S2, Samsung Galaxy Note, HTC Rhyme, HTC Sensation XL, Nokia 700, i tablete Samsung Galaxy Tab i Galaxy Tab 10.1, Telenor vam nudi i odgovarajuće Prenesi i surfuj tarifne pakete sa neograničenim Internetom. Uz Pametnu mrežu i preporučene pakete korisnici mogu da iskoriste sve prednosti pametnih uređaja. Kompletna ponuda svih uređaja, uz mogućnost testiranja uređaja na licu mesta, biće izložena u novogodišnjoj Telenorovoj prodavnici ispred Ušće šoping centra. Postpejd ponudu korisnici će moći da aktiviraju do 15. februara, a svi detalji nalaze se na sajtu www.telenor.rs.

Izvor: www.mi2design.com; 30.11.2011. god.
(http://mi2design.com/mobile/?p=5340)

Horejšio
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 41
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2011. 18:02

Post od Horejšio »


varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

deksicom napisao:varicak, nema tu resenja, bilo je da se tri meseca ranije moze uzeti novi telefon i produziti ugovor. Dali je josuvek tako proveri.
Koliko ti je meseca jos ostalo do kraja ugovora ?
Ostalo je jos skoro godinu dana, nego sam ja mislio da moja zena na svoj broj preuzme ugovornu obavezu, da uzme paket sa kojim sa ja uzeo telefon i da u nardnih godinu dana bude vezana ugovorom, a da ja uzmem sebi drugi. E sad da li to moze ....

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Koliko je njoj ostalo do isteka ugovorne obaveze? Znam da u mts-u ugovor moze da se prenese na trece lice, tj. ustupi, uz naknadu od 206 dinara. Evo imas ovde o tome http://www.mts.telekom.rs/index.php/Ust ... ovora.html .
Pretpostavljam da i Telenor ima tu opciju u ponudi i pretpostavljam da si na to mislio :)
Nokia 6600 slide; Nokia E72

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Ona nema ugovornu obavezu! Nisam nigde pronasao, da li to znaci da ona uzima i moj broj ili ne?! To su mi vec nudili na jednom mestu u Telenoru, ali me ta varijanta ne zanima.

Upravo sam pricao sa operaterom u Telenoru. Mogu jedino da otkupim ugovor a to je mesecna pretplata*broj meseci do isteka ugovorne obaveze. How yes no! Jos jedan minus sa moje strane za Telenor! A tri minusa - jedinica! :)

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

varicak, u mts-u mozes da biras. Mozes na nju preneti i broj i ugovor, a mozes samo ugovor. Znaci da tebi ostane broj a ugovornu obavezu prebacujes na nju.
To je tacno ono sto tebi treba
varicak napisao:Ostalo je jos skoro godinu dana, nego sam ja mislio da moja zena na svoj broj preuzme ugovornu obavezu, da uzme paket sa kojim sa ja uzeo telefon i da u nardnih godinu dana bude vezana ugovorom, a da ja uzmem sebi drugi. E sad da li to moze ....
Samo jos da Telenor nudi tu varijantu.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Mene sada zanimaju pojedinosti i začkoljice kojih uvek ima, a to ne mogu da pročitam na sajtu. Piše: "1000 besplatnih minuta svakog meseca za postpaid korisnike", unutar mreže naravno. Ali kada kreću da se troše ti minuti? Pre ili nakon što se potroše besplatni minuti iz paketa?

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Post od Azimuth »

varicak, a zasto prosto ne bi uzeo na njenom broju taj telefon koji hoces da uzmes? Deluje mi samo da nepotrebno komplikujes... :?

leonine
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 175
Pridružio se: Čet, 25. Avg 2011. 22:51
Lokacija: Bg

Post od leonine »

Azimuth, to si u pravu. Ali cini mi se iz njegovog posta sa pocetka da on hoce da menja paket, najverovatnije zato pita. Ona najverovatnije koristi neki drugi paket.
Nokia 6600 slide; Nokia E72

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

Hoce covek da promeni paket,a vezan je ugovorom na svoj broj,tako da bi hteo da prebaci svoj ugovor na zenu i tu tarifu a onda da na svoj broj opet potpise ugovor,sa drugom tarifom u kojoj ima internet saobracaj u pretplati,ali to ne moze...
Mozes da se prebacis na neki paket koji ima Mb u pretplati ako je skuplji od tvog paketa bez nadoknade,ili sa nekom nadoknadom koji ti oni izracunaju u slucaju da je jeftiniji,i da secekas kraj ugovora na tu foru bez telefona,ili mozes na to da dodas telefon na zenin ugovor uz njenu tarifu...

varicak
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 173
Pridružio se: Uto, 23. Mar 2010. 17:18

Post od varicak »

Uzeo bih SGS 2 a on ne ide bez neta, nekako.... Sad sam izvodio neku matematiku i videcemo, videcemo 8)

sugarcoated_ass
Sertifikovani Trol
Sertifikovani Trol
Postovi: 7897
Pridružio se: Pet, 05. Nov 2010. 08:36
:: Samsung Galaxy A52s
:: Nokia 8.1
Lokacija: Novi Sad

Post od sugarcoated_ass »

Aleksaboy, uvek je bilo nakon potrosenih minuta u paketa... ako se nesto nije promenilo. x)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Post od miodrage »

Aleksaboy, recimo u Vipu ovih 1000 min u mrezi se trose paralelno sa Smartovima - svaka cast za Vip, meni je to fenomenalna varijanta.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Deksi
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4924
Pridružio se: Sre, 24. Feb 2010. 23:51
:: one+ nord2
Lokacija: LE

Post od Deksi »

Sto im je pa raprodaja, i to u kojim tarifama.
Slika klik Slika

dzonsi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 269
Pridružio se: Pet, 10. Sep 2010. 16:02

Post od dzonsi »

varicak, ne ide nikako,burazer ima ugovor na paketu bez neta i Optimus 3D,hoce da poludi :)
Kojih crnih 100 uredjaja oni imaju u ponudi... :dry:

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Dodatnih 1.000 minuta koje dobijaš svakog meseca, možeš da koristiš nakon što potrošiš minute u okviru svog paketa. Dodatni minuti važe samo za tekući mesec u Telenor mreži i ne prenose se u naredne mesece.
Krš promocija. Prošle godine su barem davali od 500 do 5000 bonus kredita uz nove ugovore, to je baš poslužilo svrsi, ali ovo...
iPhone 4 16GB SIM Free

Aleksaboy
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 853
Pridružio se: Uto, 17. Jul 2007. 21:13
:: LG L7 II

Post od Aleksaboy »

Pa to je vrlo važna stavka koju treba razjasniti. Velika je razlika između toga da li se ti minuti troše pre ili nakon isteka besplatnih minuta iz paketa. Sutra ću da pozovem korisnički servis da pitam, a možda će u međuvremenu to objaviti i na sajtu. Ja koristim Telenor postpaid godinama a da nisam nikada uzeo telefon. Ali ova ponuda bi mogla da me pokoleba...

Kamiondzija
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 220
Pridružio se: Sre, 16. Avg 2006. 00:59

Post od Kamiondzija »

Mislim da gore jasno piÅ¡e da ti bonus minuti kreću da važe TEK poÅ¡to se potroÅ¡e minuti iz pretplate. Ja u postojećem paketu imam 500 minuta u mreži nakon potroÅ¡enih iz pretplate, a retko kada uspem da potroÅ¡im i ove prve, tako da mi ova promocija ama baÅ¡ nikako nije privlaÄ
iPhone 4 16GB SIM Free

Odgovori