Motorola E1000 vs SE K750i

ne možete da se odlučite koji tačno model da kupite iz Vašeg užeg izbora?

MOTOROLA E1000 vs SONY-ERICSSON K750i

Glasanje se završava Uto, 27. Dec 2005. 23:06

E1000
6
27%
K750i
16
73%
 
Ukupno glasova: 22

Kosta89
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2005. 17:45
Lokacija: Novi Sad

Motorola E1000 vs SE K750i

Post od Kosta89 »

Pozdrav svima...8)
Ovih dana treba da uzmem nov telefon a dvoumim se izmedju gore navedenih...Interesuje me misljene vlasnika ovih modela!!!
P.S : Znam sve o oba modela pa me interesuje kakvi su u "akciji" !!! ;)
Pozzz

Vulle_NS
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 184
Pridružio se: Sre, 06. Jul 2005. 23:33
Lokacija: Novi Sad

Post od Vulle_NS »

Uzmi k750i neces pogresiti,imas dosta toga o njemu na sajtu...
Potrazi malo :)
MNJIH!

Kosta89
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2005. 17:45
Lokacija: Novi Sad

Post od Kosta89 »

Vulle_hvala na odgovoru :wink:
Rekoh znam sve o njemu :)
Netgo mi neki lik rece da K750i ima spor SW i da mu je kamera ocajna (?!) pa se zato dvoumim...
A negde sam citao da E1000 moze da reprodukuje DivX !
Ali i ja kontram da je K750i naj izbor! :)

Znam da kamera ima 2.0 Mpx ali gledao sam slike i fantasticne su (ko oce da ih vidi neka potrazi na ovom sajtu(K750i kompletan test i tu imaju neke slike za download)!
Pa me zato covek zbunio! :)

popste
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 643
Pridružio se: Pet, 12. Dec 2003. 09:48
Lokacija: SRBIJA***Beograd

Post od popste »

Taj lik te je mnogo zeznuo kada je rekao ka ne kamera na k750 ocajana
Telefon ima najbolju kameru na trzistu do sada, i slike su odlicne
Ja ne bih uzimao motorolu, a ako hoces dobru kameru, divx, symbian i jos gomilu mogucnosti, mozda bi trebao da razmislis i od 6680 ili ako cash dozvoljava n70 :wink:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

slezem se sa popste :) mislim da izmedju SEa i motorole ne treba razmisljati...barem je ne bih...K750i ima trenutno mozda najbolju kameru (probao sam je) ali ne znam samo kako bi se pokazao nasuprot N70 :unsure: :unsure: :unsure:

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

ja ne znam da li je neko od vas isprobao motorolu. ja taj telefon nisam cak ni video uzivo pa ne mogu da kazem sta bi ja uzeo. ja imam odlicna iskustva sa motorolama do sada, pa s obzirom da pola grada vec nosi k750 treba uzeti ovu motorolu kao jednu od opcija u kupovini-naravno kad je malo "procackas" :wink:
svi koji je imaju kazu da je ekran odlican. eto jedna prednost u odnosu na k750 :P

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

Pola kog grada ima k750? :roll: Ako mislis na Bgd ili NS, onda "gresis, ovaj gresis silno sinko" :D :)
A ako ne mislis na ova 2, ja se izvinjavam! :wink:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

mislim na Bgd- primer: sinoc sam bio u kaficu mislim da sam za stolovima oko mene video 3-4 k750.
preksinoc u bioskopu lik do mene je imao isto itd.
ako ne racunamo jeftine telefone najvise ima n6630 ali k750 je u samom vrhu-

ili se slucajno uvek nadjem na mestu gde ljudi imaju ove telefone-ako je ovako onda se ja izvinjavam- :P :)

Akki
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2147
Pridružio se: Sub, 09. Okt 2004. 11:03
Lokacija: Begis

Post od Akki »

A mozda mesas k750 i t630? :) Ne znam, ja sam mozda video 10ak ljudi sa k750, w800 kod 2 lika, od tih je jedan moj ortak( ne racunajutji moj :D ), a nema u kom kafitju/klubu u gradu nisam bio skoro! Ali zato n70 u poslednje vreme, pola mojih ortaka je qpilo, vidjam ga na svakom koraq! :roll:
Ne pruzam podrsku putem privatnih poruka...

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Post od iLuka »

pa ne bih se zalio da i ja budem u toj masi koja koristi N70 :D :D :D inace 6630(ja ga koristim) ima bukvalno pola grada!!! :blinky: :o :shock: :wacko:

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

akki jeste da meni jos uvek stoji neredovan ucesnik ali sigurno ne gresim :)
za w800 si u pravu i ja sam ga video samo jednom-mozda bas tebe............. ai za n70 si u pravu-jos kad vidim da riba nosi :cry: -ovu koju sam ja video sigurno ne koristi 10% funkcija :dry: :dry:
Cast izuzecima-naravno
malo smo skrenuli sa teme. ali niko nece da kaze nista o motoroli!!!!!!!!!!!

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Podrobno sam proveravao motorolu jer sam se razmishljao da je kupim,a takodje zato shto je koleginica na poslu kupila,koja nema pojma o telefonima pa sam joj sve podesavao i mogu da kazem:

odlican ekran!kristalno jasan i neverovatno dobre rezolucije,boje bistre i svetle,ali ne neprirodno naglashene kao na v3 recimo(mozda je to samo moj v3,ali na njemu bas sljaste boje ponekad)

veliki minus shto kar recimo uslikash fotku i stavish je za pozadinu,telefon je nekako cudno razvuche i slika postane zrnasta i pixelasta!ovo se deshava uvek osim ako sam ne sredish sliku na tachnu rezoluciju ekrana!

neverovatan zvuk!ali prosto neverovatan!zvucnici pumpaju kao ludi!nijedan drugi fon ne proizvodi glasniji i chistiji zvuk preko zvucnika.na ovom telefonu se bash isplati imati mp3 melodije kao zvono!

mp3 plejer se jako sporo otvara i u principu je bagovit i los, bolje je koristiti fabrichki program,ali to eliminishe opcije tipa ekvilajzer i tako to....

3g funkcionishe odlichno!video pozivi su kristalno jasni,bez seckanja i sa odlichnim kvalitetom zvuka!veliki plus shto nema zajebancija tipa:uprade the call to video ili takvih shitova!jednostavno izaberesh broj,kliknesh zelenu slushku za obichan poziv ili plavu za video poziv-i to je to.

kamera odlichna,pravi jako dobre i realistichne slike(po pitanju boja-opet napredak u odnosu na v3 gde su boje blede)u mraku ima shuma ali ni izbliza toliko kao recimo na mom samsungu s410i!s druge strane onaj blic je shitina i ne sluzi nizashta,dok recimo na mom samsungu bash pravi razliku i praktichno eliminishe svaki shum!

zgodan je za upotrebu,tastatura je odlichna,malo je nezgodna pozicija za joystick u pochetku,ali se brzo navikne.one prechice sa leve i desne strane ekrana su odlichne,vrlo korisne ali se nazalost koliko sam ja video nemogu reprogramirati.

veliki minus shto telefon po defaultu sve stavlja u svoju memoriju,a ne na karticu.chak i ako postavite karticu kao default memoriju,opet ce sve shto prebacite preko BT ici iskljucivo na memoriju telefona,a ja nisam nashao nachin da se odate prepakuje na karticu.

telefon jeste neshto veci i tezi od klasichnih,ali ne previshe!dizajn je fenomenalan,to se mora priznati!ne znam koliko se isplati bez 3g opcije,ali je svakako vredan samo zbog mp3 ako nishta drugo!

eto,to su otprilike moji utisci...

dugi
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 166
Pridružio se: Sre, 29. Dec 2004. 23:50

Post od dugi »

Ja sam imao E1000 i bio sam zadovoljan, pravo zadovoljan. Otprilike je araphel sve lijepo opisao, plus sto ces u svom gradu sigurno biti orginalniji sa E1000 nego sa K750.
Za vise info pogledaj na podforum "Motorola" na stranici dva ima tema "Motorola E1000-utisci", koju sam ja otvorio i u kojoj imas dosta info o E1000.
Siguran sam da se neces pokajati ako je kupis. Pokusaj negdje cuti reprodukciju MP3 fajlova, sa dva zvucnika telefon bukvalno rastura. Jos kad se ukljuci surround efekt, zvuci kao muzicka linija.

Cyber
Banned
Postovi: 263
Pridružio se: Pon, 29. Avg 2005. 02:06

Post od Cyber »

taman da napisem araphelu da se javi posto mu je vecina preporucila k750 a on uzeo u ruku e1000 pa resio da ga kupi pa na kraj pazario Samsung.... :D :D
ali covek vec ispisao roman :D
btw,[off]da nisi ti pogresio nik kad si pisao araphel a mislio si araphael....cudno mi to ?

Low Rider
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 99
Pridružio se: Pon, 31. Okt 2005. 21:35

Post od Low Rider »

znao sam da je ovo dobar telefon :P tako da Kosta89 da sam na tvom mestu sad bih bio u velikoj dilemi. ustvari ne bi, uzeo bi motorolu. pogotvo zbog zvuka. meni je kamera manje bitna na mobu zato sto jos uvek to nije ni blizu foto aparata- za 2 godine mozda. kamera na fonu verovatno svima sluzi da slikaju ortake, ribu i kucnog ljubimca. a kako araphel kaze za ove slike ce biti dobra i motorola= dobijas extra zvuk i ekran i ustedis 80eur

Kosta89
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2005. 17:45
Lokacija: Novi Sad

Post od Kosta89 »

E ovako...prvo hvala svima na pomoci (ali sam ipak u dilemi :P )
Araphel : Zanima me sam gde si to probao 3G video-call :lol:
Ali jedino sto me sprecava da uzmem E1000 jeste standardni paket...
Kod K750i dobijem karticu od 64 MB,stereo sluske(ili cak BT sluske zavisno od dilera),USB kabl,CD sa programima i dodatnim aplikacijama idt...
Dok kod E1000 dobijem stereo sluske i uputstvo :wacko: (Bogato nema sta !!! :lol: :wink:

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

Kosta89 napisao:Araphel : Zanima me sam gde si to probao 3G video-call :lol:
Čovek živi u Izraelu, ali pošto je to davno bilo pominjano, oprošteno ti je što ne znaš... ;)

Kosta89
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2005. 17:45
Lokacija: Novi Sad

Post od Kosta89 »

Araphel : Sorry nisam imao pojma... :oops:
Ali svejedno.. Kada se telefon nalazi na 3G mrezi dosta brze trosi bateriju (a kod nas 3G jos nema) tako da mi 3G trenutno nije bitan... :wink:
E sad...Slike su po primerima koje sam nalazio nemerljivo bolje (ima slika na kompletnom testu K750i) a zvuk na stereo slusalicama razbija (mislim na K750i).
Znam kakav je zvuk na E1000 i tu nema govora (imao sam E398) ali ne znam vise ni sam... :wacko:

araphel
V.I.P. MobilniSvet.com
V.I.P. MobilniSvet.com
Postovi: 4478
Pridružio se: Sub, 11. Jun 2005. 22:52
Lokacija: Ovde

Post od araphel »

Cyber napisao:taman da napisem araphelu da se javi posto mu je vecina preporucila k750 a on uzeo u ruku e1000 pa resio da ga kupi pa na kraj pazario Samsung.... :D :D
ali covek vec ispisao roman :D
btw,[off]da nisi ti pogresio nik kad si pisao araphel a mislio si araphael....cudno mi to ?


Ne..araphel je hebrejska rech,izgovara se arafel,sa akcentom na E i znachi magla-duga pricha kako je doshlo do toga


A shto se tiche standardnog paketa,ovde ga daju sa transflash 64 mb,adapter za sd karticu,slushke,obichan i auto punjach,data kabl i plus platish jedan a dobijesh 2!

reshio sam se da ga ne kupim jer nisam zeleo da prelazim na drugu mrezu.......

i ja sam mislio da 3g vishe troshi bateriju,ali evo koleginica ga puni na otprilike 2 dana uz bash mnogo razgovora(zena je direktor) i po 10ak minuta gledanja vesti svako jutro.....to bi trebalo da znachi neshto

zvuk na e1000 je inache bolji i nego na 398!

Kosta89
Banned
Postovi: 13
Pridružio se: Sre, 21. Dec 2005. 17:45
Lokacija: Novi Sad

Post od Kosta89 »

A shto se tiche standardnog paketa,ovde ga daju sa transflash 64 mb,adapter za sd karticu,slushke,obichan i auto punjach,data kabl i plus platish jedan a dobijesh 2!

Jel na "Ovde" mislis kod tebe ili kod nas

:D

Odgovori