LG G2

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Cobiklajic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2012. 11:33
:: nokia n8
:: huawei g300

Re: LG G2

Post od Cobiklajic »

Ima li neki dobar player kojim mogu da otvorim sve video formate /zeza ne otvara mi 3gp i flv/ video zapise,

Pored njegovog sistemskog playera instalirao sam i MX Player ali ove gore navedene ne otvara, zar nije glupo instalirati lom plaxera - ako ima neki koji otvara sve bilo bi dobro ;)

Nennad
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 634
Pridružio se: Pet, 23. Jan 2009. 19:01
:: LG G2

Re: LG G2

Post od Nennad »

MX plejer pušta 3gp i flv. Instaliraj kodeke sa google playa.

Cobiklajic
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 98
Pridružio se: Uto, 18. Sep 2012. 11:33
:: nokia n8
:: huawei g300

Re: LG G2

Post od Cobiklajic »

Nennad napisao:MX plejer pušta 3gp i flv. Instaliraj kodeke sa google playa.
Ima tamo vise kodeka za mx player, probao sam sve rade ostale ekstenzije ali FLV nikako niti sa MX plerom niti sa njegovim sistemskim. Nesto ga boli a sta i kako ....... neki kodek jeste ali koji :unsure:

infinity82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 11. Dec 2013. 16:52
:: g2

Re: LG G2

Post od infinity82 »

Pozdrav,

citam sta je sve napisano ovde i komentare za ovaj telefon a niko nije rekao tj. napisao da ima problem kad se pojaca zvuk u slusalici da se javlja sustanje, krckanje ili pucketanje nazovite to kako hocete.. ili je samo meni zapao taj problem sa telefonom.
Voleo bih da se javi svi oni koji nemaju taj problem, hvala :)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G2

Post od iKe »

Misliš kad razgovaraš s nekim? Ja nemam taj problem. Gde si uzeo telefon?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Ja nisam primetio navedeni problem,uglavnom mi je na najjace kad razgovaram
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

infinity82, proveri da li ti je uključena opcija "poboljšanje glasa" ? Probaj sa uključenim ili isključenim.

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G2

Post od iKe »

Počeo mi download neke nove verzije software- a. Je l' zna neko nešto o tome? Je l' dobio još neko?

Edit:
I dalje je 4.2.2 na prvi pogled ne primećujem neke razlike. Čini mi se da je kamera poboljšana, odnosno da brže slika u noćnim uslovima.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

infinity82
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 2
Pridružio se: Sre, 11. Dec 2013. 16:52
:: g2

Re: LG G2

Post od infinity82 »

ok hvala na odgovoru, izgleda je meni takav zapao sad vec bivsi... mada sam video na internetu da je to problem, evo linka gde pise da treba da se smanji jacina da bi se resio taj problem.
http://www.phonearena.com/reviews/LG-G2 ... 408/page/4

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

Može li neko da isproba Viper4Android i kaže kakav je zvuk na sluškama? Kažu da je sa njim zvuk brutalan.
http://forum.xda-developers.com/showthr ... &nocache=1


ps. ak koristite stock player.
Posto je LG shebao nesto oko EQ-a i MusicFX-a, mora se ovo odraditi nesto da bi radilo na stock music player-u i nekima na kojima nece.

Potreban je root za V4A!

1) Instalirate poslednji V4A (u ovom trenutku to je FX v2.3.1.5)
2) Kad otvorite aplikacije pitace vas koji kvalitet hocete i da instalirate drajvere. Dajte root dozvolu.
3) Skinete https://play.google.com/store/apps/d...ld.prop.editor
4) U njemu nadjite ove linije:

4.a) Ipa.decode=true prebacite u Ipa.decode=false
4.b) tunnel.decode=true prebacite u tunnel.decode=false
4.c) lpa.use-stagefright=true prebacite u lpa.use-stagefright=false

5) Reboot telefona
6) Udjete u viper ukljucite ga (headset, phonespeaker), otvorite music player, pustite pesmu, vratite se u Viper i cackajte


Mozete da skinete IRS convolver odavde > https://www.dropbox.com/s/wdcau5jpeo7cuw3/IRS%20V4A.7z

Njih ubacujete u ovu putanju: sdcard/ViPER4Android/Kernel/

Napomena za IRS: Ne ubacujete folder, nego te fajlove u putanju opisanu iznad. Da bi videli podesavanja za IRS convolver morate otici u UI Settings i oznaciti moderate ili expert opciju.

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G2

Post od Demian »

Uhhh ala mene nerviraju ovi dugmici na ekranu ! :dry: jedina stvar koja me odbija od ovog telefona , cemu ovoliki ekran kada ga sakate sa linijom ispod sa tim softverskim dugmicima imalo je ispod ekrana mesta za hardverske ! Ne svidja mi se i tacka :uhuh:

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

I mene su kada sam prešao na nexus 4, onda vremenom vidim da su praktičniji, brži za rad i manipulaciju, možeš i da ih sklonih da ih ne gledaš, nema tastera koji bi krckao ili se zaprljao pa počeo da koči. Sve ima svoje. I nije da je na G2 mali ekran da ti fali mesta zbog tastera na displeju :wink:

EDIT:
LG G2 Android 4.4 KitKat update postponed to early 2014, at least in France (Update: December in Korea)
LG G2 Android 4.4 KitKat update postponed to early 2014, at least in France (Update: December in Korea)

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G2

Post od iKe »

Veruj mi da će ti posle nekog vremena biti nezgodno da koristiš telefon sa fizičkim dugmićima. A uz ovoliki ekran, oni ti neće smetati u običnom korišćenju telefona u uspravnom položaju, a kod prikaza slika i video se sklanjaju. Jedino mogu da smetaju kod igrica, ali vidim da neke igrice omogućavaju da se sakriju ovi dugmići, kao Badland, doduše samo na tabletu. Dobra stvar kod ovog telefona je što je providna pozadina, a može da se menja i boja tamo gde se vidi, u belu(sivu) ili crnu.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Sale_M
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 15735
Pridružio se: Pet, 23. Nov 2007. 18:14
:: HUAWEI P40 Pro +
:: HUAWEI P40 Pro

Re: Одг: LG G2

Post od Sale_M »

iKe napisao:Veruj mi da će ti posle nekog vremena biti nezgodno da koristiš telefon sa fizičkim dugmićima.
Demian,ovo je apsolutno tacno sto kaze Ike.Ja sam se toliko navikao evo vec 9 meseci od kad sam koristio Xperie T i V da mi je bilo nezgodno kad sam uzeo S2 plus da nesto namestim i ispodesavam.
Po meni nista bolje od ovih on screen tastera.
XIAOMI Mi 11 midnight grey
HUAWEI P40 Pro classic black
HUAWEI P40 Pro + ceramic white
HUAWEI P30 Pro breathing crystal
XIAOMI Redmi Note 10 Pro onyx grey
HUAWEI P20 Pro twilight violet

Demian
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 299
Pridružio se: Sre, 26. Apr 2006. 18:37
:: Samsung NOTE 9

Re: LG G2

Post od Demian »

A kakva je situacija sa low light snimanjem videa ? Kazu da je ocajan i pun ih je youtube , seckanje pad frejmova , nema bistrine fokusa !?
Jel to zbog IOS_a ili je ro softverski pa moze da se ispravi nekim novim sw ? Inace je razocaravajuce ja volim kada izlazi malo da se zezam i snimam po klubovima a tamo su bas takvi uslovi :wink:

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G2

Post od iKe »

Ja iskreno nisam nešto snimao u takvim uslovima, odnosno slabo sam snimao uopšte. Mogu da ti kažem da od ovog update-a slika mnogo brže u noćnim uslovima( što mu je po meni bila jedina mana), pa moguće da su i snimanje popravili. Videću ovih dana nešto da snimim pa ću ti reći. Ne znam kakva su iskustva drugih sa snimcima i noćnim slikama?
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Behemoth
Expert
Expert
Postovi: 2757
Pridružio se: Sub, 10. Okt 2009. 13:59

Re: LG G2

Post od Behemoth »

Cudno je da nisu svi dobili taj update.
Ja recimo nista nisam dobio,a vidim lik koji je odradio update brikovao mu se telefon posle istog.
Causing heavy casualties, clear opposing nests. Overpower outposts, seizing the crest.
Rushing on to Longarone, speed means surprise. Whole brigades surrender, vanquished at sunrise.

dali
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Uto, 04. Okt 2011. 11:34

Re: LG G2

Post od dali »

jel zna neko gde moze u bgu da se kupi zastitna folija i maska za ovaj telefon?

iKe
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1289
Pridružio se: Čet, 18. Mar 2010. 20:57
:: S6 edge
:: Nexus 7 2013
Lokacija: Sokobanja

Re: LG G2

Post od iKe »

Ja sam uzeo dve. Jednu sa onim poklopcem preko ekrana( nije original) i drugu Nillkin uz koju se dobija i zaštitna folija. Obe su preko hiljadu dinara i obe sa KP. Onu sa poklopcem sam poklonio, nepraktična mi je i više mi pristaje devojkama, a ovu drugu ponekad stavim, kad mi je telefon u kolima. Najlepši mi je telefon bez ičega na sebi.

Behemoth, ja nisam uzeo preko operatera. Software mi je HKG, pa sam verovatno zato dobio update. A za ovo drugo nije update pravio problem, nego se ne stavlja se update na root-ovan telefon.
The Member formerly known as L.S.I. .... Genuine vanilla ice cream sandwich... Nexus Prime

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: LG G2

Post od Baraba »

Behemoth, ako mislimo na istog sa benča on je preko rootovanog ne čitajući kako i šta sam sebe zezno.
Demian, kamera može da se sredi dok ne stigne zvanično:
http://forum.xda-developers.com/showthr ... &nocache=1
http://forum.xda-developers.com/showthr ... &nocache=1

Odgovori