Kradja!?

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja samo kažem operatore koji su kontaktirali Vladu kao zainteresovani, a sad da li i šta bi T-mobile uradio ako bi došao... :roll:
U susret novim izazovima...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Ja sam samo chuo za neke afere oko neke italijanske telefonske kompanije i oko nekih procenata akcija koji du kupili od Telekom. :?
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Ludak
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 870
Pridružio se: Sub, 07. Avg 2004. 17:15
Lokacija: Zemlja telefona

Post od Ludak »

Ja kada kažem Telekom, onda mislim na MTS, koja će biti odvojeno prodavna tj. privatizovana. :D

Ta afera se vuče još iz slobina vremena...
U susret novim izazovima...

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

pa u niksic nije ni cudo da ce ti neko skine glavu za telefon :D :D nemoj se ljutis, sala mala. a to za policiju koja ce da ti trazi telefon zaboravi. imaju oni pametnija posla, ili bar misle da imaju pametnija posla
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

Sasa_NS
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 712
Pridružio se: Čet, 22. Jul 2004. 15:57
Lokacija: Novi Sad

Post od Sasa_NS »

Ma ko ce bre da vrati telefon!?
Meni su u NS-u pre dve i kusur godine ukrali Audi 100 2.0 karavan, i do danas nisam cuo nista o njemu (a sumnjam da cu i cuti).
Kada toliki automobil nisu uspeli da pronadju, sta mislite da li su u stanju da pronadju jedan telefoncic?
A potegao sam sve moguce veze...

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

Deshava se to, ali retko :(
Pre bi ga nash'o da ga sam trazim :mrgreen:
Pitam se da li se ti ukradeni telefoni posle prodaju kod nas, ili mozda u nekoj zemlji u okolini :?:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

chale
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 103
Pridružio se: Pet, 20. Avg 2004. 16:44

Post od chale »

e da nije to ovaj audi sto ga ja sad vozim? :) :) ma taj audi je verovatno vec isto vece pretvoren u delove i prodat, a sto se tice telefona siguran sam da ih prodaju ponovo ovde. a mozda ih i milicija nosi. jeste primetili kakve telefone imaju oni panduri sto patroliraju po ulicama? zamislitie onda sta imaju inspektori :evil:
Ako kanis pobediti ne smes izgubiti!

`Dr. Nick Riviera`
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1159
Pridružio se: Sre, 21. Jul 2004. 21:59
Lokacija: Digital Underground

Post od `Dr. Nick Riviera` »

A tek nachelnici :mrgreen:
Shta sve treba da se uradi telefonu posle kradje :?: Flashovanje, menjanje maske... :?:
¨°o.O Nokia N70! O.o°¨

Zorzzz
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 42
Pridružio se: Sre, 29. Sep 2004. 08:05

Post od Zorzzz »

Po mom iskustvu, zaboravi. Mogu da nadju bilo koji aparat, ako hoce, ali uglavnom nece. Mora da se radi ili o tezem zlocinu ili o skupljem aparatu ( i oni vole nov mobilni :). Nego , pazi na aparat, i napravi kopije imenika i kartice, bar da ne budes na totalnom gubitku, ako se desi.
P.S.
Mogu da ti nadju aparat preko veze, ali te posle toliko kostaju razni ruckovi i kontra usluge, da je bolje ne :)
Pozdrav od Djordja

DJ_Boris
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 460
Pridružio se: Pon, 16. Feb 2004. 02:44
:: Samsung Note 8
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od DJ_Boris »

Ako zna ili ime veze u nekom servisu, moze da mi i izmeni IMEI, a onaj od pozadi da fizicki obrise...Aceton cini cuda... I onda cao.... A sto se tice tih sifara...

To je smesno za svakog servisera... Sve lokove moze ocas posla da skine... :twisted:
.:Amazonka:. - Prodaj brzo, kupi lako! https://amazonka.rs/

qwert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 13:34

Post od qwert »

ja koristim simwatch na noki 3650. Kad ti neko zameni karticu u telefonu(sto kod nas svi rade kad nadju telefon)On ti posa;je na e-mail novi broj sa te kartice.I tom koji je nasao fon svakih deset minuta izbacuje tvoje ime adresu i broj telefona na koji da te kontaktira.Tako da ako ti ukradu telefon ti imas broj kartice koju je taj lopov ubacio u tvoj fon.Testirao sam sa drugovom karticom i radi
3650 je bolji od 3660

Gorance
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 285
Pridružio se: Pon, 06. Jun 2005. 21:30
Lokacija: Beograd

Post od Gorance »

1. Osnovni problem je shto su sve zashtite u GSM-u izmenjive software-skim putem.
2. Jedan od osnovnih razloga slabog investiranja u telekomunikacije "u nas" je bash inertnost MUP-a pri nalazenju, hvatanju i "procesuiranju" krivichnih dela vezanih za telekomunikacije. Niko nije lud da "razvlachi" mrezu kada ne moze da garantuje bezbednost i sigurnost korisnika (zato je i Vodafon odustao od tendera za treceg operatera).
3. Veliki provider-i vrshe pritisak na policiju da nalazi istrazuje nestanke i kradje telefona prvenstveno zbog sebe (gubitak profita i korisnika). Kako su ovi nashi "na pritisak imuni" ima da se nachekamo".
4. Kod 3G-a je sve to drugachije, tu lepo imash jedinstven chip u svakom uredjaju pa izvoli "pa lemi". Mada je i tada jedina stvar koju mozesh da zalemish chip sa drugog 3G telefona (chime priznachete kradja telefona postaje blago recheno uzaludna). Ali o tome sam vec gnjavio :lol:

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

qwert, prvo ne podizi teme iz 2004, drugo sta ako taj koji ubaci karticu u tvoj telefon nema nalog za email na koju foru ti posalje broj :P
ubedljivo najjaca aplikacija je phonesecur ona salje sms sa brojem ali i to pada u vodu ako npr. ta kartica nema kredita :D

qwert
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 40
Pridružio se: Pon, 18. Jul 2005. 13:34

Post od qwert »

Pa moj drug s kojim sam proveravao da li program radi uopste nema e-mail ali ja sam poruku dobio.Ne znam kako ali sam dobio.Moj mobilni ima ukljucen e-mail i imam nalog.
3650 je bolji od 3660

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Mojoj devojci su pre malo jace od godinu dana ukrali telefon. Posle mesec dana od nemilog dogadjaja lopov je uhvacen. Balvan neki, nikako da promeni reon gde krade. Isao sam sa devojkom na prepoznavanje i na potpisivanje raznih izjava. Sve je ovo uspesno zavrseno, mada uzasno sporo, i receno nam je da ce ona dobiti odstetu sudskim putem. U stvari mogla je da bira da li ce to ili nesto drugo ali je izbrala ovo sto sam vec napisao. Do dan danas niko joj se, NARAVNO, nije javio. Koga bole @#@$$@ za neciji mobilni telefon u ovoj zemlji. Cisto da podelim iskustvo sa vama kada je takva tema.
Sada cu da pronadjem ovaj programcic koji ste pominjali phonesecur da vidim kako sljaka. Da li se neko vec igrao sa njim?

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

lizard, phonesecur odlicno radi ima par funkcija da se aktivira kad se menja kartica, audio alarm (znaci pisti kao lud) , zatim se zakljuca i na kraju salje sms broj kartice koja je u telefonu, par napomena> instaliraj ga na memoriju telefona i prilikom menjanja funkcija aktivira se sifra koju obavezno zapamti da ne bi morao da flesujes tel kako bi ga otkljucao :D

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

qwert napisao:ej gde ima da se downloaduje taj phone secure
http://www.wildpalm.co.uk/PhoneSecure.html

stefank
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1674
Pridružio se: Ned, 10. Okt 2004. 16:00
Lokacija: Podgorica

Post od stefank »

Nisam imao zhivaca da chitam sve 4 strane ali evo da odgovorim. :)
Moze da ti se nadje, samo je to veliko cimanje za OPERATERA. Mani se MUP-a jer njih boli uvo za to, od njih jedino trazi da daju dozvolu operateru da prati taj telefon. Operater moze da prati IMEI telefona, dok je god upaljen. (naravno ako je recimo Mobtelova kartica u tom fonu samo Mobtel moze da prati taj telefon i tako) Ali, posto je, kao sto rekoh, za operatera to veliki cim, tesko da ce iko da se trudi ako ne poznajes nekoga ko radi kod 063/064, il u kojoj si vec mrezhi bio... E sad, ako lik podje u drugu drzhavu, pozdravi se s telefonom... :smutny: Mislim, opet je potrebno da znas nekoga ko radi kod njihovog operatera i to... A to teshko... Inace ne mogu da ti lociraju mnogo precizno, recimo mogu samo neki dio grada npr. lik upali fon u centru i njima se to pojavi, znaci nikakva tachnija lokacija!
Ja ovo znam jer je moj brat bio izgubio 7610, i pratili su lika pratili... Na kraju je fon zavrsio u Albaniji... I nishta...
Znaci, moguce je da se nadje, ali jako tesko. Odje su nalazili telefone ponekome, ali... Mada zavisi i kakav je "napadach". :) Ocu da kazem, ako neko zna sa tehnikom moze da vas sve chak zajebava, recimo ovaj je slao sam sebi poruke, i zvao sam sebe... :roll:
Ajde, sretjno! :wink:

Edited: u bre ja se raspisah a ovo stara tema... :oops: Tek sad vidjeh... :oops: Shto otvarate stare teme opet?! :x

nbnebojsa
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 993
Pridružio se: Uto, 27. Jul 2004. 13:24
Lokacija: Novi Sad

Post od nbnebojsa »

pa nisu oni stari na forumu kao ti :D nego novi pa ih interesuje malo tema... 8)

lizard
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 150
Pridružio se: Pon, 20. Dec 2004. 19:33

Post od lizard »

Pronasao sam napokon patch za phone secure! 8) Ko zeli da mu posaljem neka napise mail. Lepo je deliti! :roll:

Odgovori