iPhone 5S

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od Layne_Staley »

Meni je nebuloza da zbog jba uzimas telefon.. Prvo, 5s dobija instant update na ios8( pa i na njemu mozes JB da uradis kad izadje), drugo JB mi je bespotreban.. Uradio sam ga, koristio 2-3 minor tweaka i vratio na staro
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Pozdrav, o5 ja :)
Imam jedno pitanje u vezi zamene telefona u apple radnjama.
Imam ponudu telefona kaze covek nije aktiviran posle zamene u apple prodavnici u Nemackoj.
Kada sam ukucao imei telefona pise da ima jos 1 mesec garanciju.
Verovatno garancija vazi 1 godinu od kupovine prvog telefona koji je zamenjen. Da li je to ispravno ili covek misli da me osisao kao ovcu sa pricom da nije aktivirao ima sve folije na telefonu nisu skidane :D hvala na odgovoru

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Uzmi slobodno bez brige... To je tzv zamenski i kao nov je... :)

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Hvala na brzom odgovoru, znam i da imam garanciju od 1 godine da ako se nesto pokvari bas cu otici do Zagreba ili do Budimpeste da zamenim a nemam nikoga tamo tako da mi je bitno samo da je nov :) Videcu da li je stvarno tako kada se nadjem sa prodavcem

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Ja sam imao ip5 uzet kao zamenski i bio je jednostavno nov... Po imei-u je bio stariji ali su to novi, refrabrikovani aparati :) pisao je miodrag ovde o tome...

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Koliko para taj traži i za koju verziju telefona tj sa koliko gb memorije?

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Trazio je 500e pa sam spustio na 470e 16GB beli :) otvorena kutija ali nije paljen i ima sve folije na sebi, licno cu se naci sa prodavcom pa cu pogledati :)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

mislim da je 500 previse za ''tu vrstu'' aparata... novi su sada 500... oko 70ak eur od cene novog je ok... znaci, ne preko 450eur... :)

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Spustio je na 470e :)
Treba videti jos, sada sam nasao jedan na oglasima trazi 490e sa garancijom aktiviran juce pa ne znam da li da ponudim nesto manje covek kaze fiksno je :D
Slazem se nov je 515e a on trazi 500 490 za otvoren i aktiviran , cisto mislim da ce ga prodati ili bilo ko kupiti za toliku kintu :)
Poslednja izmena od Stallone u Čet, 14. Avg 2014. 11:36, izmenjeno 1 put ukupno.

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

za nove sve ispod 500 je ok :)
za taj refabrikovani ipak je niza cena...
npr, moj ip5 je placen 400 a novi su bili 480e...

Layne_Staley
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1768
Pridružio se: Čet, 16. Feb 2006. 18:41
:: iPhone 6 64gb SG
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: iPhone 5S

Post od Layne_Staley »

Kakav refabrikovAni? Ja sam dobio nov telefon od applea, ne refurbished u zameni.. Pise ti garancija jos 1 mesec jer je on pred istek garancije zamenio telefon, i nastavila mu se garancija
There are 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't...
-- iPhone 6 space gray, 64 GB --

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Telefon je nov, fabricke folije nije aktiviran ( prica prodavca )
Kada sam kucao imei telefona izaslo mi je da ima garanciju jos mesec i nesto dana. Kaze da je zamenio telefon u Nemackoj :)

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Mislim da je to ipak previsoka cena za takav "zamenski" telefon. Ovaj što je juče aktiviran je ok, ako je zaista juče aktiviran. To lako možeš proveriti preko imei broja. Ponudi mu malo manje, čovek se totalno drugačije ponaša kada vidi pare na stolu, a i na kraju krajeva ne košta te da probaš ;)

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

nema tu neke filozofije... spojis ga na itools i pisace ti sve o tom aparatu... imas i onaj imei check ali to cas radi cas ne...

novi je novi i aktiviran je pre par dana ili nije uopste a zamenski su dobijeni jer je taj original pod tim imei-om vracen zbog necega i zamenski samo nastavlja pod starim imei-om...

ako si ukucao imei i imas jos mesec dana garancije onda je to zamenski i nije nov nov i ne vredi kao nov vec max do 450e :)

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Bas upravo tako, ukucao sam imei telefona i izbacilo mi je da ima jos mesec dana garanciju .
Na slikama se vidi da nije otvaran, jos on kaze da nije aktivirao od zamene. Ustedecu 20 - 30e , a oba telefona su nova ako me razumete jedan i drugi su u folijama samo sto ovaj ima garanciju 1 god a ovaj jos 1 mesec :) Svejedno ne palinram da ga nosim u HU ili HR ako se pokvari :) stvarno ne znam sta je pametno ciniti :D znam da je ovo sigurnije 1 dan koriscen ali nece da spusti cenu

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Koju cenu ko nece sa spusti i koliko trazi konkretno? :)

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Ovako ovaj lik sto prodaje iz Nemacke trazio je 500e pa je spustio na 470 i to jedva.. to mi je ok cena mogu toliko da dam.
Drugi lik sto kaze da je aktiviran juce trazio 490e i nece da spustio na 475 ne znam da mu ponudim 480e? Stvarno sam izgubljen :cry: :cry:

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 5S

Post od iLuka »

Uzmi taj od juce, dobra je cena ali ga prvo proveri preko itools-a ili imei check-a...

Stallone
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 92
Pridružio se: Čet, 24. Jul 2014. 14:49
:: Note 9

Re: iPhone 5S

Post od Stallone »

Proverio sam :) Sve je kako treba pise 13.8.2015 garancija :))

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: iPhone 5S

Post od Azimuth »

Onda ne trebaš da se razmišljaš. Ta razlika u ceni je mizerna, a garanciju imaš celu godinu. Inače, garanciju možeš ostvariti i u BG, Macola je servis koji ima sertifikat.

Odgovori