iPhone 6

iPhone (1st, 3G/S, 4/4S, 5/5C/5S, 6/6+)
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za iOS, možete to uraditi preko sledeće prečice:
iOS
Odgovori
iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

Klasican bag :(
Update pa restore preko itunes-a bi trebalo da resi to...
Izgleda da su ceo iOS 8 skarabudzili malo prebrzo ili sta vec...

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

Priblizava mi se 4.mart pa ajde da se upoznajem malo sa tematikom! :D
Ne znam da li je vec bilo reci o tome,ali interesuje me kako se muzika ubacuje u telefon sa kompa,posto sam cuo da nije bas sve tako glatko?
I drugo pitanje,da li moze,kao i na androidu,da se recimo url adresa neke pesme sa youtuba kopira u pretvarac youtuba na mp3 koji se nalazi u klasicnom internet pretrazivacu kao bukmark,i da se odatle daunloduje direktno u telefon? Nadam se da me je neko razumeo? ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Ja te jedino ne razumem da se približava četvrti mart?

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

Hahhahahahahaha :lol: covek se bas uzeleo da kupi iphone :)
Kad ga budes uzeo lako cemo korak po korak da prodjemo sve sto ti bude trebalo :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

@Baraba,pa tad mi istice ugovor u Telenoru! :D
@iLuka,samo mi kazi,jel moguce ubaciti muziku,a da se ne placa? :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

Ako ces sa svog kompa imas opciju preko itunes-a da je ubacis...
To sa tim kopiranjem nisam probao :) Kapiram da je kao na windows laptop racunarima ali, nisam probao...

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od miodrage »

dachakragujevac80, opusteno, za sve postoje nacini...
Najlaksi nacin da ubacujes svaki sadrzaj u svoj iPhone je preko aplikacije iTools na racunaru (zahteva da bude i iTunes instaliran zbog drivera i svega).
Sto se ovoga oko YT tice, to bas nije tek tako moguce, ali postoje nacini da se pojedina pravila zaobidju ili rastegnu :D O tom potom :lol:
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

Pa znam,ali na androidu je to bar lako: ako hoces neku pesmu sa youtuba u mp3 formatu,odes na pregladivac,udjes na sajt youtube to mp3 i daunlodujes kao i na obican komp! :)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

dachakragujevac80, android je najnapredniji sistem, zato je na njemu sve lako, sve može, sve radi :)

dachakragujevac80
Expert
Expert
Postovi: 2328
Pridružio se: Sre, 03. Sep 2014. 16:44
:: Iphone 11 pro

Re: iPhone 6

Post od dachakragujevac80 »

tu su u pravu,ali bas kako je i najnapredniji,tako je i najranjiviji! ;)

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Nije ranjiv ako ga ne otovriš i daš nekom na izvolte. Kakav si ti imao problem? Ko te ranio? ;)

Drakenzen
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1885
Pridružio se: Ned, 08. Dec 2013. 23:54
:: 00

Re: iPhone 6

Post od Drakenzen »

Da nisu i tebe mozda spijunirali??? [emoji2] [emoji2] [emoji2]

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od miodrage »

Najnapredniji - necu da ulazim u to... Najranjiviji... pa nije bas ni to, ali najnebezbedniji svakako, i upravo zbog te svoje otvorenosti i otvorenog piratisanja najvise napadan.
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Zato što je najmasavniji ima i najviše napada, kao win na pc. Linux nema toliko interesovanja jer nije masovan. I ne možemo reći nešto za otvorenost i piraterisanje na androidu kao da to ne postoji za iOS, odlično znaš da za iOS postiji jailbreak (što je ekvivalent root-u na androidu) i piraterisanje, koji takođe narušava stabilnost istog, krekovanim sadržajem i tweaks, koji nekad znaju da budu nestabilni. Android je stabilan isto kao i iOS, ako kreneš da se igraš i sa jednim i drugim... dok ne naučiš zabada, sećaš se i sam koliko si puta ip4 rokno, ali si doktorirao na kraju. E, isto je sa androidom, samo mnoge svari može da uradi bez JB.

prestigem
Novajlija
Novajlija
Postovi: 16
Pridružio se: Pet, 05. Sep 2014. 10:46
:: S4

Re: iPhone 6

Post od prestigem »

@dachakragujevac80 lako se ubacuje muzika preko...kao i na androidu, udjes u muzicki meni i samo dragujes pesme sa kompjutera u folder koji hoces, naravno preko prethodno instalirane aplikacije. itunes i astore imaju neke druge bagove, oko pravljenja naloga (barem na starijem ios-u sam ja imao) ali ovo nije bio problem :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od miodrage »

Baraba, pa koliko sam puta rokno iPhone? Jednom, i taj jedan put sam resuo problem uz pomoc Miskonija. Ja sam znao jako puno jer sam citao, i ucio uz tudjih ne svojih gresaka.
Kako god bilo, ne naoada se win zato sto je najmasovniji, nego je daleko lakse napasti ga nego dobro zasticeni Linux.
Nadalje, iOS bez JB je prakticno nesavladiv, sto ne mogu da kazem za "devicanski" cist Android.
Nego da ne rasplinjavamo raspravu...
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: iPhone 6

Post od Baraba »

Izdao si svoja ubeđenja i ideale i sve za šta si se zalagao, dok si bio na iOS JB. Prešao si na zatvoreni WP, gde imaš ono što što neko drugi misli da treba da imaš, ograničio si se kao kratko ćebe. I onda menjaš ploču kako je to dobro. Menjaš mišljenje kako koji OS koristiš, znaš ono, svaki ciga svog konja hvali. A o M$ pišeš kao da ga drže Buda i Isus, šire blagostanje i sreću.
Nekad si bio kul tip, nema veze, i dalje smo drugovi, prihvatio sam te takvog kakav si :D

iLuka
Prijatelj foruma
Prijatelj foruma
Postovi: 6243
Pridružio se: Uto, 17. Maj 2005. 11:13
:: iphone 11 pro max

Re: iPhone 6

Post od iLuka »

hahahahahhahahha kratko cebe :lol:
pa vas dvijca ste pravi cezar i brut :lol: kakav isus i buda... oni su mala deca za vas :)

miodrage
WP_guru
WP_guru
Postovi: 11662
Pridružio se: Pon, 13. Mar 2006. 23:35
:: iPhone 14 Pro Max
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: iPhone 6

Post od miodrage »

I ja sam tebe druze moj prihvatio, i ne osudjujem te ni zbog cega :D Jos da mozes koju palacinku vise da pojedes....
Ceterum censeo, Androidam delendam esse!

cvi91
Novajlija
Novajlija
Postovi: 14
Pridružio se: Sre, 07. Jan 2015. 03:58
:: iPhone 6

Re: iPhone 6

Post od cvi91 »

cao svima! posto sam novi clan foruma imam par pitanja, nadam se da cete imati strpljenja da mi odgovorite i objasnite nedoumice, da ne bih iscitavao sve ove strane i trazio odgovore :)
vec duzi niz godina sam korisnik android telefona, i sad mi se ukazala sansa da predjem na iphone..naravno do sada me to nije preterano zanimalo zbog malog ekrana, ali sa ip6, se menjaju stvari :)
poslednji telefon koji sam koristio je galaxy s4, koji mi je prilicno dobro sluzio, izuzevsi bateriju koja je jedva izdrzavala 12 sati uz umereno koriscenje, tako da prvo pitanje je kako ste vi zadovoljni sa baterijom na ip6? koliko dugo se puni od 0% do 100%? Znaci nisam neki hard core user, ne igram igrice i slicno, ali koristim dosta telefon za surfovanje, drustvene mreze, muziku, youtube tu i tamo...
Drugo pitanje je vezano za taj app store...kako to funkcionise, u smislu, da li se uglavnom naplacuju aplikacije? jer sam nekad davno koristio iphone i muku sam mucio kad sam trebao da nadjem neki program, a da je free.. da li je potrebno da se telefon jailbreak-uje, da li sa tim dobijam ceo besplatan app store, i da li se nesto tim gubi? da li komplikovano sam uraditi jailbreak?
eto to bi bilo za pocetak, unapred hvala :wink:

Odgovori