Pet razloga zasto ne volim Nokiju

opušteno ćaskanje o mobilnim telefonima
b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

da se i ja nadvezem na topic: pisao sam im (Nokia-i) u vezi sa ad-15 i onim "pucanjem" ..... greskom sam poslao na UK & Ireland i sutradan sam dobio odgovor da nije njihova nadleznost ..... ponovo sam pisao ali na ispravnu adresu, Nokia u Belgiji i jos mi nisu odgovorili ..... mislim, mozda je sitnica, ali red je da ako vec imaju "Ask Nokia" servis, da odgovaraju na mejlove jer sam ja posteno platio proizvod .... ma ima da ih smaram dok mi ne odgovore...

pozdrav...

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

Pa fala bogu, moraju i oni da zarade te svoje plate a mi ih plaćamo. Ja ću večeras da ih umorim, baš imam štošta da ih priupitam :angry: . Ma tasteri su najmanji problem, ajde dobro tvrdi, ali slajder, ej klimanje, ne mogu da verujem da se tako zezaju.

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

I onda neka neko kaže da Nokia pravi samo dobre telefone - pa taj N80 ne košta baš malo da bi smeo da ima takve nedostatke (cena mu je sigurno preko 300 evra), rekao sam već da oni hvataju na svoje ime i računaju na veliku bazu svojih vernih korisnika. Da se mehanizam tako rasklati posle par nedelja, pogotovo na tako skupom telefonu koji je vrh njihove ponude Symbian aparata - to je stvarno velika sramota za njih, šta onda da se očekuje od slider mehanizma kod njihovih jeftinijih modela!? Nokia neka se za sada drži monoblok telefona ili neka preuzme iskustva onih proizvošača koji bolje rade slidere, ko zna kakvi su im tek telefoni na preklop.
Ghost

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Cena mu je blizu 600 eura,i to svuda u svetu nevidljivi,samim tim je to jos gore!! :shock: :uhuh:
Pozdrav 8)

nevidljivi
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 293
Pridružio se: Sre, 18. Jan 2006. 03:18
:: LG Optimus L7 II
:: Samsung GT-C3322
Lokacija: Beograd

Post od nevidljivi »

Čoveče, pa to su moje dve plate (mnogi u zemlji Srbiji rade i za 150 - 200 evra), sada sam video cenu na sajtu, stvarno bruka za njih, treba dobro da razmisle šta rade. Vidim ljudi se žale i na N91, na 3250, a to su isto telefoni koji nisu jeftini! Za N91 i 3250 se žale na trajanje baterije i kažu da je to maltene ista baterija koja se stavlja u N1100, koja nebuloza! Imao sam prilike da koristim Nokiu 7650 nekoliko dana, kod nje je slider isto loš, izgleda da su to tada prevideli.
Ghost

kroko035
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 201
Pridružio se: Pet, 14. Apr 2006. 19:51
Lokacija: Jagodina

Post od kroko035 »

Ljudi imao sam 7650 secam ga se kao supper telefona :roll: stvarno mi se dopadao ali kontakte na slajderu sam morao redovno da odrzavam alkoholom i onim cackalicama za usi :lol: a imao je samo 4mb memorije a gomila programa :cry: ali maska i finalna zavrsnica je bila besprekorna a i slajder je lepo radio kod mog! :D Tako da videcemo dok se ne proveri :blinky: 8)
Zasto da pisem kada je to neko vec napisao!

Vlada Zem
Expert
Expert
Postovi: 3380
Pridružio se: Ned, 14. Maj 2006. 13:25
:: N9
Lokacija: Zemun

Post od Vlada Zem »

A ja baš sad nameravam da kupim Nokia low-cost slajder model. Neka mi je Svevišnji u pomoći, sve se nešto nadam da je ovo san. :unsure:

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Znam da pise "Pet razloga zasto ne volim nokiju" ali ja cu navesti samo jedan koji me bas izludjuje!!! :shock:

To je nepostojanje copy/paste opcije ni u porukama ni u beleskama!!! :dry: :o Ja sam tu opciju imao jos na "prastarom" siemens-u C55! :o

PozZ

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa na symbian nokia-ma postoji ta opcija ... 8)

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

Ah... Opet te symbian nokia-e... :unsure: Ispada da su svi ostali modeli sa fabrickim softverom krsevi... :cry:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa ne,nisam to rekao...kazem samo da s60 ima tu opciju...a recimo 6230i koji je s40 ima neke extra opcije sechenja itd... al eto,svaka serija/model je okrnjena za neku funkciju,tako ce uvek i biti...

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Koren, ja imam Siemens m55 i ne znam da ima tu mogucnost?! :? kako?

pozdrav...

Roy Fokker
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 288
Pridružio se: Ned, 09. Apr 2006. 21:39
Lokacija: Podgorica

Post od Roy Fokker »

Dexter napisao:Pa na symbian nokia-ma postoji ta opcija ... 8)
Misliš - od verzije 7... na mojoj nema.

Ali zaista Siemensov fabrički file system je zakon. Imam C65, i toliko mi fali funkcija s njega na Symbian 6.0 da više nije smiješno. :uhuh:

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

Roy Fokker, pa nemas kao opciju koju biras...vec drzis onaj taster sa olovkicom...i sa djojstikom ili glavnim tasterom obelezavas tekst sa kojim hoces nesto da uradis...zatim ponovo kliknes na taster za olovkicom i tu imas opcije copy/paste i jos neke... 8)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

b_udder napisao:Koren, ja imam Siemens m55 i ne znam da ima tu mogucnost?! :? kako?
Koliko se secam, dok editujes ili kucas poruku odes na Options pa nadjes Format text (ili nesto tog tipa, ne secam se konkretnog naziva) i u njemu opciju Mark. Onda te teleofn pusti da obelezis tekst na slican nacin kao kad drzis Shift na tastaturi. Kad to uradis odes opet u tu Format text opciju i onda se pojavljuju Cut, Copy i Paste opcije! I sto je nabolje, na taj nacin mozes da kopiras iz jedne poruke u drugu, iz poruka u beleske i obrnuto. Jednom recju mnogo dobra stvarcica! :D
Dexter napisao:Pa ne,nisam to rekao...kazem samo da s60 ima tu opciju...a recimo 6230i koji je s40 ima neke extra opcije sechenja itd... al eto,svaka serija/model je okrnjena za neku funkciju,tako ce uvek i biti...
Znam, opusteno ;) Jer kako bi nas drugacije naterali da kupujemo "nove" i "poboljsane" verzije telefona! :dry:

PozZ

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Roy Fokker, drzish olovchicu i istovremeno kursorom obelezavash deo zeljenog texta i onda samo na left selection key idesh copy i to je to... Posle drzish olovchicu i uradish paste... 8)

b_udder
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 1733
Pridružio se: Čet, 15. Dec 2005. 02:33
:: iPhone 3GS

Post od b_udder »

Koren, mogu da selektujem teks i da mu menjam velicinu fonta (ludo! :D ), i poravnanje, ali nigde ne mogu da nadjem copy i paste .... imam samo clear ..... mozda nadjem u uputstvu... hvala

pozdrav...

Koren
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 670
Pridružio se: Ned, 16. Apr 2006. 09:09
:: Samsung Note 2
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Post od Koren »

b_udder, Sad sam se setio! :D Probaj da kada selektujes tekst drzis * (zvezdicu) mislim da je to precica za copy/paste!!! :lol:

Probaj pa mi javi, bas me interesuje koliko me pamcenje sluzi!? :oops:

PozZ

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

b_udder, pa trebalo bi da kad selektujes tekst, ponovo kliknes na taster sa olovcicom...tu treba da se pojave opcije copy/paste... :) ...Zar na N6630 to nema..???... :blinky:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

ninolina, on pricha o siemensu m55 sada,ne o nokiji... :) :wink:

Odgovori