Huawei Ascend Mate7

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Odgovori
Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Malopre sam pricao sa nekom ribom iz servisa, kao gotov je telefon, mora da se zamena osnovna ploca, i kao to ne podleze garanciji :o :o :o :o Prosto ne mogu da verujem, posle posla idem tamo, pa cu da vidim sta da radim, nov telefon, dva dana bio upaljen, nije ni toliko.

Azimuth
Moderator
Moderator
Postovi: 11610
Pridružio se: Sub, 27. Jan 2007. 20:58
:: Note 8 DS
Lokacija: Novi Sad

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Azimuth »

Kako moze ploca da ne podleze garanciji? To je prosto nemoguce. Ako na to ne daju garanciju, na sta onda daju?
Vidi ti sa njima, mislim da su ipak u obavezi da ti izvrse popravku ili zamenu uredjaja (ukoliko je telefon zaista u garanciji). Ako ne budu hteli, zovi inspekciju, agenciju za zastitu potrosaca i sve redom. Imas i ti svoja prava i ostvari ih.

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Pa pazi, telefon je izašao prošle godine, legalno je uvezen, ima deklaraciju uvoznika, jedino što nije kupljen u radnji već je dobije na poklon od nekoga ko radi kod operatera pa nema datum na garanciji. Znači garacija istekla nije samo da vidim šta je problem, zašto je ne uvažavaju. Ne znam dal mogu nekome iz Huaweia za Srbiju da se obratim, ili nekome iz Pin Computersa pošto su oni generalni uvoznik.

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Baraba »

Ti njima nema šta da pričaš kako si došao do telefona. Imaš garanciju, traži svoja prava. Njih pitaj koje su obaveze prema tebi, da li to znaju uopšte. Odmah nađi brojeve inspekcija i zovi pred njima. I, sada kada su tako bezobrazni, traži nov telefon, ako nijeprosle 6 meseci od početka garancije.

znemanja
Moderator
Moderator
Postovi: 9188
Pridružio se: Pon, 07. Jul 2008. 22:16
:: Samsung S20 Ultra
:: Samsung A52
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od znemanja »

Pa zar Mate 7 nema premium garanciju, ako se uređaj pokvari na bilo koji način, a to uključuje i lom, kvašenje i sl., korisnik ima pravo da dobije nov uređaj. Mate 7 kupljen kod operatera treba da ima tu garanciju.
Samsung Galaxy S22 Ultra, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy Tab S6 LTE, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy A6+ (2018)

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Zmajbb napisao:Malopre sam pricao sa nekom ribom iz servisa, kao gotov je telefon, mora da se zamena osnovna ploca, i kao to ne podleze garanciji :o :o :o :o Prosto ne mogu da verujem, posle posla idem tamo, pa cu da vidim sta da radim, nov telefon, dva dana bio upaljen, nije ni toliko.
Ako garancija postoji, naravno da ploca podleze garanciji.
Jedino ako dokazu da si ti kriv jer je doslo do kvara ploce, e onda je to druga prica.
Sve u svemu, obavesti nas o cemu se radi, i kako se stvar odvija.

Znemanja, premium se ne odnosi na kvarove, vec na lomove, krivljenje, kvasenje i slicno. Standardna garancija se primenjuje kada su kvarovi u pitanju.
E sad, moze se zloupotrebiti to.
Zmaje, ukoliko te odbiju, ti uzmi i razbij telefon, i ostvari premium garanciju. :)
Salim se, ali mozda i ima smisla. :D

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

drom, pa da znaš da ću i da im kažem tamo, tj da pripretim hehehe. Kao mi upao u vodu i jbg, moram novi da dobijem :lol:

Muka, al mislim da nema smisla, nov telefon, pa kako sam ja kriv, zato što sam probao da gurnem karticu u telefon??? Baš ću da budem malo neprijatan ako počnu da izmišljaju stvari, i naravno da priča sa inspekcijom nije loša.

Javljam šta sam uradio a vi držite pesnice, da ne bih morao ja tamo da držim pesnice :D :D :D

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Samo udri i ne pitaj ko je kriv... :D

Izvestavaj.

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Pravo iz servisa, mora da se zameni ploca, 40 000 din, ne mogu da prihvate garanciju jer nema datum, kao ne mogu oni da pravdaju kod huaweia, bla bla. Rekao sam ok i izasao. Ne znam kod koga da proverim kako to zakonski stoji, da li ja, posto je telefon dobije na poklon, sa pecatom pin computersa i tehnomanije imam pravo na garanciju. Pa da zovem inspekciju i direkt je posaljem kod njih. Što rekao baraba, šta njih briga odakle meni tel dok god imam garanciju i deklaraciju uvoznika.

filip11314
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1332
Pridružio se: Ned, 26. Okt 2014. 16:37
:: Xiaomi Mi 10

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od filip11314 »

A da odeš do Pin-a i da ti popune tu garanciju? Nađu lepo kada je telefon kupljen i upišu datum. Ne verujem da ćeš se dobro provesti bez datuma, bez obzira što imaš garanciju. Ili probaj direktno preko njih da ga pošalješ u servis, to bi možda uspelo.
Generalni sponzori foruma: Samsung & Apple

Baraba
Akcionar Mobilnog Sveta
Akcionar Mobilnog Sveta
Postovi: 11008
Pridružio se: Ned, 08. Feb 2009. 04:06
:: Ivan I. na Kupujem
:: Prodajem

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Baraba »

Datum ima na fiskalnom, ako imaš fiskalni. Ako ne, onda ovo što ti je predložio filip11314.

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Huawei ima facebook stranicu u srbiji , video sam dosta ljudi sa problemima koji su uspeli da im rese.Npr. nisam znao da punjac ima 2 godine garancije, javio se lik da nece da mu zamene posle 2 meseca punjac ne radi.I na kraju su mu zamenili.


Mozes je naci na fejsu : Moj Huawei


Druga stvar imaju i call centar , 0800/088-880. Svi pozivi su besplatni. Radno vreme call centra je radnim danima od 9h do 17h.


Ako ti to ne uspe pisi direktno huaweiu da njihovom sajtu, malo duze ces cekati odgovor ali mogu da ti pomognu.



U Srbiji postoji pravilo da svi idu da se svadaju sa pilicarima , moja preporuka odmah saljes direkto firmi sve ako nece ovi u srbiji onda oni iz kine moraju :)

Zmajbb
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 123
Pridružio se: Uto, 21. Jan 2014. 21:57
:: Iphone SE
Lokacija: Bajina Bašta

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Zmajbb »

Mali update vezano za moj slucaj: Odlucio sam da kontaktiram Huawei preko fb stranice koju je hync predlozio i trazili su mi podatke neke, tako da sad ocekujem njihov dogovor. Kazu verovatno je problem jer je garancija bez pecata. Sutra ce stici odgovor nadam se.

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Dream Weaver »

Ljudi da li neko zna kada već više da izađe apdejt za 5.1.1. ??? :angry: :x
and justice for all...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Krajem oktobra
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

Dream Weaver
Mobil manijak
Mobil manijak
Postovi: 1930
Pridružio se: Sre, 10. Nov 2004. 02:45
:: Xiaomi Mi Max 2
Lokacija: BGD,Dorćol

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od Dream Weaver »

kvaka33, gde si to pročitao? Zar nije trebalo u septembru... :? :|
and justice for all...

kvaka33
Expert
Expert
Postovi: 2349
Pridružio se: Sub, 11. Sep 2010. 19:34
:: Samsung S6 Edge Plus
Lokacija: Beograd

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od kvaka33 »

Negde na nekom forumu sam nasao prepisku lika sa podrskom, gde su mu odgovorili da upgrade stize krajem oktobra,mislim da je Benchmark u pitanju
Ono sto WP nema,znaci da ti i ne treba

hynic
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 127
Pridružio se: Sub, 18. Avg 2012. 06:12
:: Iphone 11 Pro Max
:: Midnight Green
Lokacija: Pancevo

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od hynic »

Ja sam dobio odgovor na officijalnom sajtu huaweia da ce update biti u septembru preko sd kartice tj da sami upgradujemo a u oktobru ce OTA

zoreli
Moderator
Moderator
Postovi: 5253
Pridružio se: Sub, 28. Feb 2004. 01:38
:: Galaxy S21 Plus
Lokacija: Шид - Србија

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od zoreli »

Android M verovatno onda u julu 2016?
16 godina na forumu MOBILNISVET

drom
Mobil stručnjak
Mobil stručnjak
Postovi: 818
Pridružio se: Čet, 28. Avg 2014. 06:54
:: Samsung S7 Edge Gold

Re: Huawei Ascend Mate7

Post od drom »

Preterase ga, postenije je da kazu da ne znaju ni oni sami kad ce apdejt, nego da ovako odlazu iz meseca u mesec, pa ovo ide u nedogled!
Ne zudim za apdejtom, i ovako sam prezadovoljan, ali nije u redu da imaju takav odnos prema kupcima, na jednoj strani su zaista ok, a sa druge strane nas malo vuku za nos, i ostaje gorak ukus u ustima.

Odgovori