samsung e360-baterija

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

samsung e360-baterija

Post od danijela »

Kupila sam juce samsung e360, i kada se prvi put baterija istrosila i iskljucio se, punila sam 12 sati, sto ce reci do jutros. I danas sam cackala telefon, ne nesto preterano, malo kameru, malo podesavala radio i... vec ima samo 1 crtica na bateriji, sto znaci da ce do veceras biti prazna. Znam da nije jos formirana, ali zar 1 dan nije premalo za trajanje baterije, posle punjena od 12 sati? Sta mislite?

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Mislimo da ne treba da formiras bateriju uopste,jer se to ne radi godinama,buduci da se toliko dugo ne ubacuju Nikl-kadmijumske i Nikl-metalihdridne baterije koje su zahtevale formatiranje!!
Moze biti da ti je zapala losa baterija,los softver u telefonu (kao i meni pre par godina sa K700 sa prvim softverom,trajala dan-dan i po a sa novim 3-4 dana),a mozda si ga ipak malo vise cackala!
Pozdrav 8)

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

Hvala! Eo od juce mi samo 1 crtica ''otisla'', al ne cackam nista. Valjda ce sastaviti bar 2 dana :? A sto se tice formiranja, to sam i ja pitala tamo gde sam kupila. onaj decko mi rece da ne bi bilo lose da je formiram, ali u principu ne mora. Pozdrav :)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Ma ne mora,oni to nabedjuju kupce da bi posle mogli da se vade ako im se neko pozali da mu nesto fali bateriji i jos vecina daje po nedelju dana na bateriju,pa dok je formiras njoj taman istekne ta"garancija" (maltene se dva dana samo puni kad saberes sva 3 puta) i ako onda primetis da nesto ne valja... :uhuh:
Pozdrav 8)

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

E, a da te pitam jos nesto, jer vidim da odgovaras na moje poruke :wink: , postavila sam temu vec nekoliko puta. ali niko ne odgovara, prosto nemoguce da niko nema ovaj telefon ili da se ne razume. Naime, imam problem sa MMS-om. Sve je podeseno kako treba. GPRS radi, ali MMS mogu samo da primim u bilo kom obliku, ali ne mogu da posaljem, tacnije, mogu da posaljem samo MMS kao tekst, a to mi nista ne znaci, onda mogu da saljem i obicnim SMS-om. Jos sam pazila i na velicinu slike, video zapisa ili zvuka, smanjivala na minimum, ali nece, pokazuje ''çannot connect to server''. Izludecu vise, mnogo me nervira. Telefon mi se inace mnogo svidja, i nisam se smirila dok ga nisam kupila. ali me ovo sa MMS-om izludjuje. Razmisljam da ga nosim da reklamiram. Ako sam vec platila telefon sa svim tim funkcijama, hocu da mi sve i funkcionise. Ja se raspisah... :? Pa ako nesto znas o ovome, i sta da radim... Hvala unapred! Pozdrav 8)

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Moze biti da je bug u softveru,mozda i ne bi bilo lose da ga reklamiras i nateras ih da ti flesuju telefon na noviji softver (tamo gde si kupila naravno,da ti ne naplate) a bolje im reci da ti MMS uopste ne radi i mozda ce flesovanje na noviju verziju da ispravi stvar!?
Ne verujem da je do podesavanja (sem ako u tom Samsungu ne moze da se bira u kom obliku ce biti MMS pa je kod tebe podeseno na tekst) jer onda ne bi mogla ni da primas poruke!
Pozdrav 8)

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

E, opet ja :oops: Znaci kad danas nisam izmlatila one u radnji, onda necu nikad. Odem ja zbog problema sa MMS-om. Pocnu oni pricu kako nemam prave parametre, navodno za ovaj model postoje posebni parametri, a oni iz MTS-a salju univerzalne sa Samsung, kao idite u MTS da vam nameste. Ja odem tamo, onaj decko kaze nije do podesavanja, sve je podeseno kako treba i vec je maltene znao u cemu je problem, a da mu nisam do kraja ni objasnila, kaze da je do telefona i da je ovaj model inace problematican sto se toga tice. E tu vec pocinjem da :x :x :x . Vratim se ja u radnji, onaj pocne pricu opet kako ovi u MTS-u ne znaju, onda kao verovatno nemaju parametre, jer noviji Samsung modeli imaju svaki za sebe neke posebne protokole ili tako nesto, zaboravila sam sta je rekao. Pa pocne on tu nesto da gleda, vidi ne moze, da bi na kraju rekao, kao nije problem imamo mi naseg servisera, koji ubacuje te specijalne parametre, a on to naplacuje 10 eura :wacko: (a telefon pod garancijom, kupljen pre nedelju dana!!!) Pa je onda nesto pokusao da se ispravi, al kao nije problem moze da se sredi, donesite sutra i ostavite telefon na sat vremena (zar treba sat vremena da se ubace ti posebni parametri :? ) Posto ce moj decko sutra da odnese telefon, rekla sam mu da mu ne padne na pamet da placa bilo sta, to je njihova obaveza iz garancije, a danas nismo uspeli da razjasnimo jer smo oboje bili zbunjeni i iznervirani i imali su guzvu u radnji. I cisto iz radoznalosti pitamo u drugoj ranji za te specijalne prametre, na sta su se oni poprilicno zacudili :wacko: Jos uvek pizdim, i nije mi nista jasno, samo znam da ako mi ne bude funkcionisalo sve ima da mi lepo vrate pare ili ce biti frka. I nije mi jasno sta ima sat vremena da ubacuje prametre, tu mi nesto smrdi :x Sta mislite o ovome??? I da, jel normalno da mi se baterija poprilicno zagreje dok cackam telefon. Onaj u radnji kaze da jeste za Samsung telefone, ali njemu je izgleda sve normalno damo da skine obavezu sa sebe. Posle ovoga nikada vise tamo!!! :x :x :x :x :x
Poslednja izmena od danijela u Čet, 22. Jun 2006. 13:44, izmenjeno 1 put ukupno.

Lomnica_city
Expert
Expert
Postovi: 2853
Pridružio se: Pon, 22. Avg 2005. 03:48
:: Alcatel Idol Ultra
:: Nokia N82

Post od Lomnica_city »

Tu ti vec ne mogu pomoci jer sam iz provincije gde ima po par prodavnica u gradu i dosta se ljudi zna medjusobno pa im se ne isplati da te zezaju jer znaju da ces opet doci kod njih ili,ako te zeznu,otici u susedni gradic i uzeti tamo!
Nije normalno da se nesto mnogo greje,mada nisam imao odavno Samsung ali dok sam imao E700 i D500,to nije bilo nesto primetno,recimo da su baterije bile mlake!tTo je u sustini mana svih telefona koji imaju bateriju integrisanu u zadnji poklopac,jer baterija sama po sebi stvara solidnu temperaturu koja postane bas ocigledno visoka SAMO kad se puni,to je bar moje iskustvo!
Pozdrav 8)

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Jeste,baterija je normalno da se ugreje...a shto se tiche parametara,tu te samo zavlache..Nashe mreze imaju taj problem da ne mogu da podese MMS na novijim Samsung telefonima kako treba,tj teshko ih shlajesh a mozesh da ih primash...Oni ce da te shalju tako u krug jer ni jedni ni drugi ne znaju da ti nameste to..

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

Dexter, i sta sad da radim? Jel postoji uopste neka mogucnost da ja to podesim? Jel si cuo ti za te specijalne tj. originalne parametre konktretno za ovaj model? Hvala

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Haha, ne postoje nikakvi SPECIJALNI parametri ... :uhuh: On je verovatno hteo za tih 10e da ti ubaci softver sa nekog slichnog telefona na kome mozda radi MMS...Probaj sama da chachkash malo parametre...nije mi jasno shto ovi iz Telekoma nisu hteli da ti nameste... :?

A da namestish parametre nije nishta specijalno,samo treba chachakti i isprobavati razne varjante tipa ( port umesto 9201 stavi 8080 i obrnuto itd )

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

Pa onaj u Telekomu cim je video telefon, vec je znao u cemu je problem i kaze da su ovi modeli porblematicni sto se tice MMS-a i da je sve podeseno kako treba. A slali su mi parametre 2 puta i nece. Mogu da posljem tekst kao MMS, ponekad zvuk ali sliku ni u snu. A mogu da primim, mada desavalo se da mi ne stigne uvek kada je poslato. Kod mene stoji 8080, znaci da probam ovo drugo... Ma ko ce im vise znati. Ok, hvala ti u svakom slucaju. Pozdrav :wink:

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

E, imam jos jsedno pitanje :oops: Kada slusam radio ili mp3, i kada zatvorim telefon, da li na spoljasnjem ekranu non stop treba da bude prikazan plejer i koja je pesma, odnosno radio stanica ili samo prvih par sekundi prodje naziv i posle nestane?

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Ne znam na pamet,pogledacu..ali valjda se posle upali onaj satic i nestane player...kako je kod tebe? :roll:

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

Pa kada zatvorim poklopac, par sekundi se pokaze ime pesme ili radio stanica, onako samo prodje i nestane. Ne znam na koji satic mislis. Stoji mi samo sat koji pokazuje vreme. Nesto sam se istripovala da je pre par dana kada sam isprobavala radio, sve vreme prolazio naziv pesme ili stanice. Sada vise ne znam ni ja. Pomislila sam da mi nije riknuo spoljni plejer. Ajde vidi to molim te :unsure:

Dexter
Expert
Expert
Postovi: 3854
Pridružio se: Pon, 23. Avg 2004. 12:06
:: Samsung S21+
Lokacija: Beograd

Post od Dexter »

Pa na taj sat koji pokazuje vreme sam i mislio...tako treba,nemoj da brinesh...mozda kada je radio ona pokazuje,ali kad je mp3 ne...

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

Ne pokazuje ni kada je radio. Bude par sekundi i plejer i naziv stanice ili pesme i nestane. Ali na unutrasnjem ekranu, kada otvorim, stoji normalno naziv stanice ili ako je mp3, naziv pesme i vreme trajanja. ja sam razumela da si mislio na sat koji pokazuje trajanje pesme. Znaci ostane samo sat koji pokazuje vreme, jacina signala i baterija, kao i inace kada je telefon zatvoren. Ok, ako je tako. U slucaju da prmetis da nije tako, javljaj. Sad se tripujem za svaku sitnicu :? Hvala. :wink:

danijela
Novajlija
Novajlija
Postovi: 18
Pridružio se: Pon, 15. Maj 2006. 15:19

Post od danijela »

Dexter, samo da proverim, jel u redu ovo sa spoljnim plejerom, jel si pogledao? :unsure: Hvala! Pozdrav :wink:

Odgovori