LG U8290

Fabrički OS, Android, Windows, Firefox
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSFirefox OS
Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

LG U8290

Post od Lazaboj »

Interesuje me da li ga ima neko,LG U8290, i da mi kaze svoje impresije.Primeti sam da telefon kad je otvoren nema vise onaj poznati hod od par mm.Kad sam ga testirao u radnji radnica je htela da me izbaci jer sam ga "njakao" da se uverim da li je stvarno cvrst preklop.Interesuje me i slede " Koristim MIG 33 vrlo cesto a primetio sam da na LG to ne radi,stariji modeli, da li se nesto promenilo po pitanju toga?".Hvala unapred. :D

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

pa mogu ti odgovoriti na drugi deo ... znaci mig33 i npr. Opera mini ni meni nisu radili uvek, mislio sam da je do telefona neka greska, ali nema nikakvo podesavanje u meniju... nego pored crtica za signal ti stoji ili neki znak ili G, a treba 3G... nego kod nas ti stoji samo G i samo kada to stoji onda mozes da koristis mig33 ili nesto drugo... a ako ti ne stoji to G tamo gore, onda samo ugasi i upali telefon i pojavice se...
uh ... nadam se da si nesto razumeo... ja iskreno nisam :D

pozdrav 8)

Lazaboj
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 94
Pridružio se: Pet, 15. Jul 2005. 21:07

Post od Lazaboj »

OK.Skontao.Ali ja sam imao problema i sa instalacijom tih java aplikacija,tj. ne ja vec drug.Nismo mogli Mig33 ni da skinemo sa interneta a sa racunara nismo probali.Kazi mi kako?

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

Citat sa ovog foruma:

Evo pravog nacina za ubacivanje igrica u phone, nije potreban GThing samo sledite uputstva, probano radi 100%.
So, now I try to told u the realy working method for upload java to LG U series:
1.)take your mobile and go to games settings (menu-->5-->3-->and quickly digit 3698#*# )
2.) now is opening the SECRET SUB menu "SettingsJava hiddenmenu"
like there:
1.Toggle(Curisabled)
2.Make another folder
3.Delete all

3.)now push "toggle..) and its now is Toggle(Cur:Enabled)
Don't touch the 3th menu because u delete all games in your mobile
and 4 the moment don't touch the 2nd menu

4.) now u have to download the programme whose u make the .JAD files like "JADMaker"

5.)If u haven't any game on your PC go to http://sevenwap.altervista.org/
and download the games compatible with your mobile, for go there from PC download for free opera browser http://opera.com/

6.)now its important, for example we have in ours mobiles 10 games. Ok, now take one game for example: 1941 Frozen Front.jar and rename this file to 11.jar and make the JAD file with "JADMaker"

7.)now we have 2 files: 11.jar and 11.jad. Now connect your LG to your PC aand open with the PHONE MANAGER (original software from LG)

8.)open menu JAVA and paste there the 2 files 11.jar and 11.jad

9.)disconect the LG from PC and go to mobile settings (see the point 1 (menu-->5-->3-->3698#*#)

10.)push the 2nd string "Make another folder"

11.)now exit from all, and go to "my application" and play!

IT'S ALL!!! i have tried this metho with LG U8120, 8330, 8380

Nadam se da ce ti biti od pomoci.

monstrum
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2005. 15:12

Re: LG U8290

Post od monstrum »

Ja imam taj telefon i mogu da ti kazem da je jak. Mozda mu je mana sto je taj preklop ogranicen fizickim granicnicima ( a ne kao kod recimo 8330 da i kada krenes da ga lomis on se savija a ne lomi se ). Za te aplikacije pojma nemam, ja koristim samo JIMM za ICQ i to radi super ( osim sto se aplikacija zatvori kada zatvorim preklop, pa ako neko zna da li to moze nekako da se resi da se ne desava? )

I jos nesto, bih pitao korisnike, da li moze nekako na tom telefonu da se DICTIONARY za kucanje poruka iskljuci jednom za stalno?
Unapred hvala!

LazaEg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 04. Jun 2006. 19:40

Post od LazaEg »

Da li konacno moze da se podese GPRS I MMS(O64) ZA OVAJ TELEFON I AKO MOZE NEK NEKO OSTAVI UPUSTVO.Unapred hvala!

Dushan_87
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 55
Pridružio se: Uto, 02. Avg 2005. 09:07
Lokacija: negde u evropi, ali nisam u Evropskoj Uniji
Kontakt:

Post od Dushan_87 »

jaojjjjjjjjj GPRS podesavanja postoje vec vise od godinu dana... pogledaj malo bolje po forumu (znaci za bilo koji LG serije U)... A MMS meni na 063 ne radi!

LazaEg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 04. Jun 2006. 19:40

Post od LazaEg »

Pogledah ali ovaj u8290 se razlikuje malo software-ski tako da koraci nisu bas isti,tj imaju neka dodatna podesavanja gde se ja bas ne snalazim najbolje!

LazaEg
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 3
Pridružio se: Ned, 04. Jun 2006. 19:40

Post od LazaEg »

Ok uspeo sam da podesim GPRS,sta se desava sa MMS-om,u Telekom-u tj njihovom centru mi rekose da nisu sigurni da za ovaj model funkcionise mms uopste.Kako videh u nekim postovima desava se da mozes da primis a ne i posaljes,dok ja npr.nisam uspeo da primim mms.Ako neko ima neki savet ili informaciju????

monstrum
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2005. 15:12

Post od monstrum »

Informacija da na svim LG telefonima skinutim sa zabarskih ili svabskih mreza ne moze da radi MMS, jer je po difoultu podeseno ( i ne moze da se menja ) na nase mreze. Tako sam ja cuo.

pavlex
Novajlija
Novajlija
Postovi: 10
Pridružio se: Pet, 14. Okt 2005. 13:43
Lokacija: Kac,Novi Sad,England
Kontakt:

Post od pavlex »

Ja nikako ne uspevam da namestim igrice i aplikacije na LG U8550!!! Ne kontam kaaakooo?!?!?! Kad udjem u taj skriveni meni, sve sam pratio korake, a jedino nemam onaj korak "Make another file"!!! Å ta da radim, kako da namestim igre?! Da li bi Gthing pomogao?
Ohoy ye mates :)

agressor84
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Čet, 22. Jun 2006. 16:48
Lokacija: Becej

Post od agressor84 »

Pozdrav svima!

Trebalo mi link za download drivera za LG u8290. Pokusao sam da nadjem preko DC++ i jos nekih P2P programa, ali nisam uspeo. :cry:

Unapred hvala... 8)

aragorn
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 23. Jul 2006. 20:15

Post od aragorn »

molim da mi neko kaze da li je moguce trajno iskljuciti prediktivni text T9 kada se pise sms, ja sam pokusao ali ne ide ?!

pozdrav i hvala

monstrum
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 7
Pridružio se: Ned, 20. Nov 2005. 15:12

Post od monstrum »

To je nemoguce iskljuciti, najlakse je da udaris 2x #... ne postoji drugi nacin... postoji par sitnica koji su kod ovog telefona bas iritirajuce.... ali za 100e... je ok...

zozon2001
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sub, 05. Avg 2006. 12:09
Lokacija: Zemun
Kontakt:

Post od zozon2001 »

Pozdrav!
Link za software i USB driver : http://uk.lgmobile.com/uk/phones/h_allp ... name=U8290

A zna li neko kako da ubacim igrice ili neke Java aplikacije u ovaj telefon (LG u8290)
sve sto je gore opisano ne funkcionise za ovaj telefon .

Hvala!

Bananica
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Ned, 20. Avg 2006. 16:11

Post od Bananica »

Da li mi neko moze napisati gde mogu da skinem samo LG Phone Manager za U8290?
PLEASEEEEEEEEEEEEE!!!!!!!!!!!!!!!! :cry:

snake
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 07. Jun 2006. 10:11

Post od snake »

Jel mi moze neko reci zasto mi nece USB kabl,do skora je radio a kad sam preinstalirala Winows,i opet instalirala potrebne programe nije htelo i nece da mi radi.
Hvala :roll:

clone
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Pon, 28. Avg 2006. 12:06

Post od clone »

@Snake:
Probaj malo da promenis usb port na koji prikljucujes telefon, pre prikljucivanja isti iskljuci pa ukljuci, i krajnje, pokusaj da obrises drajvere i ponovo instaliras iste.
@Ostali:
Da li je neko uspeo da prebaci java aplikacije/ igre preko usb kabla? Ako da, Kako????
Inache, Dushan_87-ova metoda ne radi za ovaj model, jer je meni drugaciji, pa se ne moze tako doci do servisnih podesavanja.

ZoMa
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 4
Pridružio se: Sre, 26. Jul 2006. 14:10

Post od ZoMa »

Ovaj LG Phone menager je malo bagovit i ako sve instaliras kako treba a dobijas poruku da nije dobar port, samo iskljuci i ponovo ukljuci telefon u 99% slucajeva to resava problem. Sve ovo sto je opisano posebno dushan nema blage veze sa zivotom igrice mozes ubacivati preko wap portala kojih ima dosta nije preskupo treba ti namesten GPRS. Link za softver sam ostavio na forumu kod samog modela telefona na ovom sajtu ali evo ga opet http://uk.lgmobile.com/uk/phones/h_mnsw ... p?&pages=3 Sto se tice manuelnog ubacivanja igrica mislim da ce Gthing verzija 2.0 to resiti medjuti vec dugo vremena nikako da izadje iz beta faze

infraRed
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik
Postovi: 1
Pridružio se: Sre, 25. Apr 2007. 20:01

LG U8290 - kako da saljem fajlove direktno na mem. karticu?

Post od infraRed »

Kako da namestim da fajlovi koje saljem sa racunara na telefon idu direktno na memorijsku karticu? Po defaultu idu u internu memoriju telefona koja je 20mb, tako da ne mogu da prebacim fajl veci od 20mb, iako imam karticu od 1gb. :(
Da li neko zna da li je ovo moguce i kako?

Hvala unapred.

Odgovori