Problem sa memorijom za poruke (6630)

Fabrički OS, Symbian, MeeGo, Windows, Android
Pravila foruma
Ukoliko želite da pogledate teme vezane za određeni OS, možete to uraditi preko sledećih prečica:
Android OSWindows OSSymbian OS
havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Problem sa memorijom za poruke (6630)

Post od havijer »

Pokusam da prebacim sa interne memorije na memoriju sa kartice, ali ne uspevam. Jednostavno se nista ne desi. Ima li pomoci? Imam oko 500 kb slobodno na internoj i oko 1 mb slobodno na kartici.[/i]

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

havijer, treba da preko FExplorera izbrišeš folder na E:/System/Mail...I kad to uradiš ponovi prebacivanje...Pitaće te da li da sačuva originalne poruke i klikni na NO...tako da kad budeš hteo da vratiš poruke na memoriju telefona, nećeš imati istih problema...A telefon će ti brže raditi ako su ti poruke na memoriji telefona, prebacivanje poruka na E: treba raditi jedino kad radiš back up poruka, a kasnije bi najbolje bilo da poruke opet vratiš na memoriju fona... :) :wink:
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

cekaj ja hocu samo da procitam neke poruke koje imam na memoriji kartice, to ne mogu?????? :x

ima li mi pomoci? da obrisem samo neki deo poruka sa memorije? (pomocu Fexplorera)? i prosli put nisam mogao da sa kartice prebacim na internu memoriju, pa sam izvadio karticu i memorija se automatski prebacila na internu... :smutny:

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Meni druze iskreno nije jasno sta ti zelis da uradis, ako hoces da ti poruke stizu na memoriju telefona i da vidis poruke koje su ti na memoriji telefona, onda odes u podesavanja pa u ostalo pa tu imas da menjas memoriju , aj malo budi precizniji?!
6630

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

problem je sto NE MOGU da promenim memoriju!!!!!!!!!!! kada pokusam da promenim,izaberem mmc u memory in use - nista se ne desi.

bela
Entuzijasta
Entuzijasta
Postovi: 256
Pridružio se: Pet, 10. Feb 2006. 05:04
Lokacija: Beograd

Post od bela »

Meni se nesta slicno desilo kada sam flesovao telefon, ako ti treba samo da procitas udji kao sto rece ninolina treba da preko FExplorera udjes u folder na E:/System/Mail, pa trazi poruku po poruku.... ako su ti jos uvek tu...

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

havijer, a kako misliš da se ništa ne desi? Jel ti ni ne piše da je posle promene ipak u upotrebi MMC, ali se ne prenesu poruke??

Daj malo preciznije podatke i pitanje... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Ljudi uzmem moj telefon Nokija 6630, udjem u meni pa u messaging pa onda options pa settings pa other pa memory in use pa sa phone memory probam da prebacim na Marko mmc i kada to pritisnem (marko mmc) izadje mi "changing message memory in use" i to mi stoji na ekranu 1 sec i posle toga to nestane ali ipak mi ne promeni memoriju. Moze li biti prostije? Levim palcem rukujem telefon ima li to kakve veze?

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

havijer, a jesi pokušao da restartuješ telefon pa da pokušaš ponovo?...Nešto se zabagovalo, očigledno... :? ...I koliko poruka imaš, bar otprilike, na kartici, a koliko na telefonu?Moguće je da se pogubi ako ih je previše... :roll:

p.s. naravno da levi palac nema veze s problemom...xexexe... :D :lol: :D
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Pokušao sam, ali bezuspešno. 1200 na telefonu a oko 1000 na kartici.
p.s. ipak da pokusam sa srednjim prstem mozda proradi.

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

havijer napisao:1200 na telefonu a oko 1000 na kartici
LOL
A da smanjiš broj tako što ćeš sačuvati poruke na kompu?
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

Ninolina
Moderator
Moderator
Postovi: 4203
Pridružio se: Sre, 07. Dec 2005. 08:42
:: Galaxy Note 9 White
:: Galaxy Watch Active2
Lokacija: Beograd

Post od Ninolina »

havijer, skoro sigurno je problem u broju poruka...pokušaj da izbrišeš one koje ti nisu toliko važne pa smanji broj...i tad pokušaj ponovo da promeniš Memory in use... :)
*** ALL WHITE with Teddy *** GALAXY NOTE 9 White Snapdragon *** GALAXY WATCH ACTIVE 2 Aluminum 44mm ***

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Pa ne radi mi kabl za komp. (ustvari ono dole za sluske, kabl itd.) ali da li je problem u porukama na kartici ili na telefonu? :wink: :|

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Probaj bbt-om da prebaciš na komp.
Pogledaj zauzetost memorije telefona
:wink:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Phone memory: 500 kb Free Memory, 882 kb Messages
Memory card: 1623 kb Free Memory, 969 Messages
Znaci ipak vise imam na kartici poruka. I vecina mi je vaznih poruka.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

E pa onda izGooglaš MessageSaver i sve to ide u .txt. Onda taj fajl prebaciš na karticu (jer na na njoj imaš malko više mesta nego na telefonu, a imaj u vidu da će sve ovo da ti radi sa velikim mučenjem jer ne bi smeo telefon da držiš tako pretrpanim). Onda sa BT ili Card Readerom prebaciš na komp, formatiraš telefon, i posle ga lepo odneseš u servis (da središ konektor).

Meni se dešavalo da kada u FExploreru na izaberem sve fajlove sa C > properties, dobijem zauzetost 50%, što bi bilo OK da mi na osnovnom ekranu ne pokazuje još 10% slobodnog prostora. E kada ti se iz bilo kog razloga desi da ti je C pretrpan, a ne možeš da uđeš u trag zašto je to tako, vreme je za Format. Mislim da ne želiš da znaš do kakvih je posledica dolazilo na malko starijim Symbianima zbog 30etak% više poruka nego što ti sada imaš.

Odradi ovo i javi rezultat.

:)

Miškoni
Administrator
Administrator
Postovi: 4096
Pridružio se: Pet, 30. Jul 2004. 07:08
:: Samsung S7
:: Huawei Y6
Lokacija: Beograd

Post od Miškoni »

havijer, moraćeš da napraviš više slobodnog prostora i na C: i na E:
Briši programe, slike, teme, sve što ti ne treba i možda ćeš uspeti u nameri. Nisi smeo da dozvoliš da ti se tako pretovari mob... :uhuh:

I ubuduće radi redovan backup da ti se ne desi da ostaneš bez svega što ti je "važno"...

havijer
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 65
Pridružio se: Pon, 25. Apr 2005. 22:18

Post od havijer »

Ljudi ne 1200, imam 1828 poruka :) Nisam se setio poslatih :P najbolje mi je da nabavim neki bt pa da prebacim na komp poruke. jel to moguce?

gameforce
Ex-Moderator
Ex-Moderator
Postovi: 2057
Pridružio se: Pon, 05. Jun 2006. 12:11
Lokacija: Jakarta-Indonesia

Post od gameforce »

Trebalo bi da može iz NokiaDataSuit da se povežeš preko btt bez problema.
Ako nikako drugačije iz FExplorera moze sigurno.
c:\system\mail
Tu može select all pa na neki mail recimo da pošalješ ili btt ali onda mislim da mora jedna po jedna :dry:
Zbog neslaganja sa "uredjivačkom politikom" svojevoljno napustio forum.
Rebel in heart.

gargamel4
Expert
Expert
Postovi: 2746
Pridružio se: Čet, 02. Mar 2006. 08:37
Lokacija: Beograd

Post od gargamel4 »

gameforce, NokiaDataSuite? Zar nije PCSuite?
Tačno je da se i preko kabla i preko BT jednako uspešno povezuje na komp (BT je 20-30% sporiji, ali u praksi nema razlike u korišćenju, a o funkcionalaosti da i ne pričam - mnogo je komforniji).

havijer, Možda jeste malo neverovatno, ali izgleda da je telefonu teško da sažvaće toliki broj poruka bez obzira na to koliko text malo bajta zauzimao. Uostalom probaj sebe pre nekoliko godina da zamisliš sa više od 50 poruka u telefonu (ako izuzmemo 7110, i još po nekog pionira).

Kada preko PCSuite-a probaš prvi put da uđeš u poruke, to će potrajati, ali zato komp pokupi sve poruke, kojima na žalost možeš da pristupiš samo kada je fon povezan (ali ih vidi i kad te poruke više nisu na njemu, a ovo kažem jer je moguće da ako posle formatiranja fona ne obrišeš sa kompa: C:\Documents and Settings\tvoj user\Application Data\PC Suite\tvoj IMEI\SMS.dat, vratiće ti sve poruke nazad, ili ih čak i duplirati).
Kao i telefon, i komp ih posmatra kao pojedinačne poruke, što znači da je dovoljno da uspeš da ga povežeš, i kopiraj jednu po jednu, mada ako ikako imaš mogućnosti MessageSaver ti sve to trpa u isti fajl, što je po meni mnogo lakše. A da bi povećao šanse za uspeh ove operacije, obavezno poslušaj Miškonijev savet da pod hitno oslobodiš što je više moguće mesta na oba drajva.

:)

Odgovori