K750i EKRAN

flešovanje softvera, popravka, kvarovi
borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

K750i EKRAN

Post od borkes »

Pozdrav svima

Imam jedan problem,tel. je radio ekstra i samo sam ga jednom stavio na punjac i odjednom je ekran postao skroz beo,znaci nema nista na njemu sve radi normalno primam i pozive ali ekran je skroz beo nema nista na njemu.Ako neko zna sta je se to desilo molim da mi odgovori,dali mozda treba da se ubaci novi softver ili je otisao ekran.

Pozdrav

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

borkes, to se desava kad ode softver,znaci ili probaj sam da ubacis ili nosi u servis.Ekran nije otisao jer je beo :) da je otisao ne bi bilo nista :wink: taj beli ekran se naziva beli ekran smrti,kao sto je kod kompa plavi ekran smrti 8)
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Telefon radi normalno (čim možeš da primaš pozive) tako da ne verujem da je do softvera. pre bih rekao da je riknuo ili displej-kontroler, ili neki flat-kablić koji povezuje displej sa pločom. Nosi u servis.
Milane, čovek može da prima pozive (opet čitaš između redova ;) )
Znači radi mu samo pozadinsko svetlo (zato je ekran beo) a displej ne prikazuje ništa. Imao ortak sličan slučaj sa nekom nokiom. Telefon radi normalno, prima pozive, poruke... Al ekran ništa ne prikazuje - samo svetli.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

dali ima neka sifra da se ubaci pa da probam da ga vratim na fabricko stanje,u servisu su mi rekli ekran,ali reko ajde da pokusam jos sta se moze mozda i nije ekran

MilančeBGD
Expert
Expert
Postovi: 3895
Pridružio se: Uto, 13. Dec 2005. 15:38
:: Sony Xperia U
:: SE K800i
Lokacija: Beograd

Post od MilančeBGD »

rixxon, ha ladno sam jos 2 puta procitao i nisam video to da prima pozive :lol: i 3 put sam video,e sve sam procitao od reci do reci samo to nisam video :oops: sorry
onda je izgleda flat kabal,jer displej svetli znaci on radi.Nema nikakva sifra za master reset,moras da nekako ubodes settings i mislim da je poslednja opcija master reset u kartici general
Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works...

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Pa možeš da probaš Master reset (samo kako ćeš na slepo da pronađeš opciju u meniju?). A neka kombinacija *#xxxxxxx# ne postoji!. Najbolje da zajedno sa nekim ko ima ispravan K750 sedneš, pa onda na oba telefona radiš isto, s tim da na ispravnom vidiš gde si. Ja ti mogu napisati postupak, al velike su šanse da se negde zezneš.

Šta još možeš da uradiš: Ako si do sada već povezivao tel. sa PC-em, možeš da probaš da ih povežeš. Ako je moja pretpostavka OK (znači softver ok, problem u displeju) komp. će ti normalno videti telefon i sve ćeš normalno moći da prebacuješ itd...
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

ok. samo ako sam vas dobro razumeo znaci nije mi otisao sigurno ekran,sta treba da uradim samo da ga master resetujem

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Pa ja ipak mislim da je u pitanju ekran ili kablić, al evo probaj Master Reset:
Prvo budi siguran da ti je tastatura otključana (displej jače svetli kad se otključa) i da si u "Standby" - osnovnom ekranu (to je ekran na kome stoji wallpaper, gore operater a dole sat i datum).
1. Klik na desni soft-key da uđeš u meni
2. Klik na # da uđeš u Settings
3. Joystick na GORE (sad si na poslednjoj stavci u meniju - to je master reset)
4. Klik na levi soft-key da uđeš u podmeni
5. Joystick na DOLE (sad si na Reset All)
6. Klik na levi soft-key (sad te pita da li si siguran... YES/NO)
7. Levi soft-key (YES)
8. Sad ti traži phone lock code. Otkucaj 0000 (to je default vrednost ako nije menjana!)
9. Ponovo levi soft key da potvrdiš
E sad je ne smem dalje na svom telefonu, da ga ne bi resetovao, ali eventualno može da traži još neku potvrdu, znači još jednom levi soft-key za svaki slučaj. Telefon bi trebalo da se resetuje (ugasi pa upali).

Aj probaj.
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

ma nista hvala u svakom slucaju ,mozda ipak nisam sve najbolje pogodio.

evo sad sam ga ipak izgleda resetovao,ugasio mi se pa se sam upalio ekran ali nista i dalje je sve belo

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

ekran ti je 22e ,pa ako je ne daj boze ipak do njega,ti se javi da ti posaljim ako ti naravno cena bude odgovarala............pozz pa nam javi sta si uradio
E71 je moj trenutni izbor:)

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

dali je taj ekran originalan,i kako bi mogli da mi posaljete.

Izmenio:gameforce:Zabranjeno dopunjavati tačkicama!

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

Ima cudna stvar u vezi mog sonieriksona kome je non-stop bio beo ekran.Prenocio mi je u kolima i kad sam ustao ja ga upalio i on radi,na iznenadjenje nisam mogao da verujem,i ja ga ugasim on ponovo neradi.Pozto sam ukapirao da je proradio zato sto je bio u hladnom ja ga ponovo ostavim napolju i on proradi znaci neverovatno ali istinito.I sad kad radi on radi a kad neradi ja ga ohladim i radi.Sta se to u stvari desava i dali moze da se sredi

mirza82
Povremeni posetilac
Povremeni posetilac
Postovi: 47
Pridružio se: Sub, 22. Apr 2006. 02:36
Lokacija: Cuprija

Post od mirza82 »

Stvarno je to malo cudno, ali to je stara fora za auto kasetofone koju su zakljucani kodom.
Sravis ih par sati u zamrzivac i oni otkljucani!!!!

To su neki radili i sa fis..... kasa.. 8) 8)

Za telefon prvi put cujem da to moze i kod njega da nesto uradi,ali cim je tebi to upalilo, znaci radi :) :)

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

radi sve to ,ali meni opet tel. se vraca u stanje kad je skroz beo ekran i onda ja moram da ga ohladim da bi ponovo proradilo,ali kako da uklonim to sta je kvar,nesto sam motao po glavi pa sam izmerio baterija je na njemu 3.6v a ja kad sam izmerio imala je 3.93v pa moguce da to ima veze sutra cu uzeti od drugara njegovu pa cu probati.Svi serviseri su mi rekli da je ekran pa eto savet za sve da se prvo raspitaju oko svega i provere sve pa tek onda resenje.
Pozdrav

metak86
Redovni učesnik
Redovni učesnik
Postovi: 141
Pridružio se: Sre, 10. Maj 2006. 22:47

Post od metak86 »

ma nije tebi tu do ekrana nikako...nesto se desava kod njega da nece da sljaka jer se pregreva,ali sta? ljudi pomagajte coveku :? :? :?
E71 je moj trenutni izbor:)

rixxon
Mobil poznavalac
Mobil poznavalac
Postovi: 582
Pridružio se: Ned, 18. Jun 2006. 11:24
Lokacija: Zrenjanin

Post od rixxon »

Borkes: taj napon na bateriji je normalan, nije do toga. Pre će biti neka kontakt-greška (ili ti hladan lem) na ploči. Pa kad ga ohladiš, usled termičke kontrakcije sve legne na svoje mesto, a kad se ugreje nešto izgubi kontakt ili slično. Kako god, rešenje je DOBAR SERVIS, u kom su spremni da te SASLUŠAJU od početka do kraja!
K750+W950+K550 (W610 SW)+More...

borkes
Neredovni učesnik
Neredovni učesnik
Postovi: 59
Pridružio se: Čet, 31. Mar 2005. 11:09
Lokacija: srbija

Post od borkes »

Strasno ali istinito,sad sve najnormalnije radi znaci palim ga,gasim ga,hladno,toplo sve je super znaci nema vise onog belog ekrana nisam ga nosio nigde u servis znaci sam od sebe je proradio i neznam dokle ce tako ali u principu nista nerazumem.

Hvala svima na razumevanju pozdrav

Odgovori